Знищуємо цвіль!

Пліснявий наліт на стінах і стелі ванної кімнати ніяк не можна назвати рідкісним явищем. Практично кожен власник житла стикався з подібною напастю. Але залишати без уваги цей процес ніяк не можна, так як грибкові ураження (а цвіль — не що інше, як жваво колонія грибка) негативно впливає на стан здоров’я всіх мешканців квартири. І це ще — м’яко сказано …

Грибок у ванній кімнаті як видалити
Грибок у ванній кімнаті як видалити

При першому ж прояві ознак такого ураження — чорного або темно-зеленого нальоту, слід приймати самі термінових заходів. Але ось багато хто навіть не знають, з чого ж почати ліквідацію колонії. Просто змити зі стін чорний наліт — буде недостатньо, і вже через короткий час все повернеться. Має бути не просто прибирання, а в буквальному сенсі слова — лікування стін від грибкового ураження.

Не знаєте, з чого починати? — ось для цього і публікується наша стаття: грибок у ванній кімнаті як видалити з гарантією, щоб він більше не повертався. Але в першу чергу необхідно позначити, чим же небезпечні колонії цвілі , а також відшукати причину їх виникнення.

Чим небезпечна цвіль на стінах?

Цвіль — це колонії одноклітинного грибка, розмножується спорами. Ці суперечки, мають мікроскопічні розміри, присутні в повітрі практично повсюдно, так як переносяться разом з пиловими масами.

Стеля ванній, охоплений цвілевих грибком.
Стеля ванній, охоплений цвілевих грибком.

Якщо в будинку обстановка сприятлива, цвіль не знайшла собі «місця для прописки», то ці суперечки в невеликій кількості людський організм навіть не помічає (якщо не брати до уваги людей з явно вираженими алергічними схильностями). Інша річ, якщо колонія оселилася, почала зростати і сама по собі перетворилася на постійно діючий «генератор» цих самих суперечка. Тоді вони неминуче потрапляють в повітря приміщень в великих кількостях, сприяють швидкому подальшому розвитку колоній. Але особливу небезпеку починають представляти при попаданні в організм людини, провокую цілий ряд небезпечних захворювань.

 • Алергічні реакції, дуже важкі і поширюються навіть на тих людей, на кого інші алергени раніше і не діяли.
 • Захворювання дихальних шляхів. При постійному вдиханні спор у людини можуть виникнути навіть такі серйозні хвороби, як пневмонія і астма, з переходом в важковиліковну хронічну стадію.
 • Шкірні хвороби — дерматози, мікози та інші ураження.
 • Можливі стан виснаження організму, розлади травної системи, нудота, запаморочення і головні болі.
 • При впливі на організм цвілеві грибки на постійній основі, можуть виникнути дуже серйозні системні порушення роботи легенів, печінки, нирок та інших органів.

Особливо небезпечні грибкові ураження для людей похилого віку, дітей, а також тих, хто і без того схильний до алергічних реакцій. Медична статистика знає чимало випадків з летальним результатом.

Дуже серйозної шкоди приносять грибкові ураження і будівельних конструкцій. Про це теж ніколи не можна забувати. Чим довше «відкладається на потім» боротьба з цієї патогенною мікрофлорою, тим важче з нею буде впоратися надалі.

Цвіль, що виникла на поверхні стін і стелі, поступово проростає всередину і руйнує структуру будматеріалів. Це призводить до відшарування штукатурної і декоративного облицювання.

Цвіль, що проникла в структуру бетонних плит, витягує з них вапняні складові, що різко підвищує крихкість матеріалу. Крім того, в результаті життєдіяльності грибка утворюються продукти розпаду, в результаті чого виникає внутрішня напруга. У разі неприйняття своєчасних заходів може відбутися руйнування поверхневих шарів плит або кладки. Тоді будуть потрібні чималі витрати не тільки на видалення цвілі, але і на ремонт стін і стелі.

Чи не оброблена відповідним чином деревина стає вкрай вразливою до грибкового ураження
Чи не оброблена відповідним чином деревина стає вкрай вразливою до грибкового ураження

Ну а для дерев’яних деталей цвіль і зовсім згубна — вона здатна «зжерти» якісну деревину буквально за пару років. Благо, якщо мова йде всього лише про обробку. Але ж вражені можуть бути і несучі деталі!

Причини появи цвілеві грибки

Для початку необхідно розібратися в тому, чому у ванній може з’явитися колонія плісняви. А причин для цього — більше ніж достатньо!

Сприятливим мікрокліматом для утворення цвілі є тепла середу, постійно підживлюється вологою. Цілком очевидно, що ванна кімната — якраз те місце, де поєднуються ці два показники. При цьому санвузол, як правило, не має вікна, за допомогою якого його можна було б безпосередньо швидко провітрити, а це також сприяє спокійному розростання патогенної мікрофлори.

Тому у ванній кімнаті особливу роль завжди грає ефективна вентиляція. Така, щоб все випаровування не затримувалися на стінах і стелі, а в найкоротші терміни відводилися через витяжні канали. Для підвищення ефективності витяжної вентиляції природна тяга дуже часто посилюється вбудованими вентиляторами.

Звичайно ж, простіше організувати систему вентиляції в приватному будинку, почавши її розробку ще при складанні загального проекту. В умовах квартири з проблемою цвілі на стелі і стінах ванної впоратися буває трохи складніше, тому що не завжди загальнобудинкових витяжна вентиляція в повній мірі справляється зі своїми функціями. Особливо часто збої бувають в старих будинках, в яких вентиляційні канали або забиті брудом, або перевантажені.

Один з можливих варіантів облаштування вентиляції через стіну будинку, якщо загальні витяжні канали - в незадовільному стані.
Один з можливих варіантів облаштування вентиляції через стіну будинку, якщо загальні витяжні канали — в незадовільному стані.

Однак, і в такій ситуації можна знайти вихід. Дуже часто в старих квартирах ванна межує з приміщенням кухні. Тому можна прокласти вентиляційну трубу із санвузла під стелею кухонного приміщення і вивести її через стіну безпосередньо на вулицю. Таким чином, облаштувавши додатковий канал для витяжки як з ванної, так і з кухні (в якій, до речі, також часто створюються ідеальні умови для розвитку цвілі).

Що цікаво — господарі квартир навіть при нормально працюючих витяжних каналах самі нерідко створюють умови для вкрай низьку ефективність вентиляції. А саме — перекриваються шляхи для нормального припливу повітря в житлові приміщення або для його безперешкодної циркуляції від припливу до витяжних каналах на кухні, у ванній або в туалеті. А раз немає притоки — то годі й витягати …

Наприклад, повсюдно встановлюються металопластикові віконні системи, герметично закупорюють шляху природного припливу повітря. При такому підході не можна забувати про часте провітрювання або про встановлення вентиляційних припливних клапанів.

Інша помилка — дуже щільно підігнані двері між приміщеннями і на вході у ванну і санвузол. Тобто перекриті шляху нормальної циркуляції. А проблема вирішується дуже просто — установкою акуратних, симпатично смотрящим вентиляційних решіток на дверних полотнах знизу.

Вентиляційна решітка на дверях у ванну.
Вентиляційна решітка на дверях у ванну.

Безумовно, продумувати ефективну вентиляцію приміщення з підвищеною вологістю необхідно до того, як з’явилася цвіль. Але якщо вже така неприємність трапилася, то, приступаючи до боротьби, слід правильно розуміти — якщо не налагодити вентилювання, то вся робота може зійти нанівець, так як рецидиву розвитку грибка довго чекати не доведеться.

Читайте також:  Пароізоляція стін

Ну а способи боротьби з різними видами грибка будуть розглянуті в наступних розділах публікації.

різновиди цвілі

Має сенс отримати для початку хоча б коротку інформацію про деякі види грибка, з якими зазвичай доводиться мати справу. Вони виникають на різних матеріалах і вимагають різного підходу при їх ліквідації.

Найчастіше в домашніх умовах доводиться стикатися з темними плямами цвілі. Типові місця її виникнення — погано вентильовані ванні і санвузли, кухні. Але іноді великі вогнища ураження зустрічаються і в житлових кімнатах, особливо на зовнішніх стінах, по кутах і на віконних укосах.

Цвіль може знайти для себе сприятливе середовище навіть на кахельної плитці, на стиках між нею, а також на пластикових панелях, в місцях, де збирається і затримується конденсат.
Цвіль може знайти для себе сприятливе середовище навіть на кахельної плитці, на стиках між нею, а також на пластикових панелях, в місцях, де збирається і затримується конденсат.

Не варто плутати такі прояви з брудом, так як вони викликані певними різновидами мікроорганізмів:

 • Бактерія гниття (бура, бактеріальна, біла гниль) і грибок синяви виникає на дерев’яних поверхнях, наприклад, якщо ванна обшита дерев’яною вагонкою. На інших матеріалах ці мікроорганізми не живуть. Щоб зупинити процес руйнування деревини, її необхідно обробити одним з фунгіцидних розчинів.
 • Чорна цвіль — це найпоширеніший і найнебезпечніший для людини вид грибка, колонії якого розростаються як на поверхні, так і всередину структури матеріалу стін. До групи цих грибків належать Ulocladium, Aspergillus, Chaetomium і інші. З’являється чорна цвіль як на поверхнях з органічних матеріалів, так і на керамічній плитці, в швах між нею, в шарі фарби, в цегляній кладці, в силіконі і інших матеріалах, в яких може накопичуватися волога.

Так як традиційними способами оздоблення ванних кімнат є облицювання керамічною плиткою, оштукатурювання поверхонь або закриття панелями, під якими все одно залишається «гола» цегляна, бетонна або гіпсова стіна, то в таких умовах найбільш вірогідним «непроханим гостем» може стати саме чорна цвіль.

Тому далі буде розглянуто кілька способів боротьби з нею.

Знищуємо цвіль!

Очищення поверхонь від грибкових колоній

Для позбавлення від грибка застосовується чимало різних прийомів. Для цього використовуються як готові засоби, виготовлені в промислових умовах, так і винайдені доморощеними майстрами.

Перш ніж зупинитися на одному з методів, рекомендується перевірити, наскільки глибоко грибок встиг проникнути в матеріал основи.

Шпалери в ванній кімнаті можна клеїти виключно тоді, коли в ній облаштована дуже ефективна вентиляція. В іншому випадку цвіль під шпалерами практично гарантована згодом.
Шпалери в ванній кімнаті можна клеїти виключно тоді, коли в ній облаштована дуже ефективна вентиляція. В іншому випадку цвіль під шпалерами практично гарантована згодом.
 • Якщо ванна обклеєна шпалерами, і на них з’явилися чорні плями, то від цього декоративного покриття доведеться без усякого жалю позбутися. Інакше цвіль ліквідувати не вийде, так як вологий папір сама по собі є для неї живильним середовищем.
 • Якщо плями утворилися на швах між плиткою, то по ним варто пройтися наждачним папером. Не виключено, що після зняття верхнього шару затирання під ним виявиться чистий матеріал, який необхідно буде обробити одним із наступних засобів. Якщо ж цвіль проникла на всю глибину шва, що буває, але досить рідко, то доведеться видаляти всю затірку, інакше через короткий час шви знову будуть чорними.
 Силіконовий герметик, уражений чорною пліснявою.
Силіконовий герметик, уражений чорною пліснявою.
 • Якщо цвіль утворилася на силіконі, яким, наприклад, замурований стик між ванною і стіною, то його однозначно необхідно видалити дощенту, а потім добре очистити поверхні від залишків грибка і обробити їх одним із спеціальних засобів.
 • З поверхні плитки цвіль змивається легко, але після її видалення облицювання необхідно обов’язково обробити розчином, здатним знищити залишки грибка.
 • Пластикове облицювання стін і стелі, уражену патогенними утвореннями, доведеться демонтувати для проведення антисептичної обробки пазів панелей. Іноді доводиться замінювати обробку повністю — при невисокій вартості панелей це буває навіть вигідніше і швидше. Але саму стіну під облицюванням — лікувати обов’язково!
 • Якщо грибком вражений штукатурний шар стелі або стіни на всю його глибину, то його також рекомендується зчистити. А перед нанесенням нової облицювання, поверхня необхідно добре просушити, а потім обробити складами, глибоко проникаючими в структуру основи.

Після того як матеріали, охоплені цвіллю, будуть видалені, ванну необхідно добре провітрити, а потім просушити. На цьому ж етапі можна впритул зайнятися облаштуванням витяжної вентиляції, якщо вона раніше працювала недостатньо ефективно.

Далі, можна переходити до обробки ділянок стін і стелі дезінфікуючими протигрибковими засобами.

Засоби для видалення цвілевих утворень

Як вже говорилося вище, існує досить багато різних засобів для боротьби з чорною пліснявою. Одні можуть бути придбані в готовому вигляді в магазині, інші — виготовлені самостійно в домашніх умовах.

Готові склади для боротьби з грибком

Якщо виявлені великі області пошкоджених грибком поверхонь стін і стелі, то оптимальним варіантом буде скористатися готовими розчинами, призначеними саме для знищення грибка. У спеціалізованих магазинах побутової хімії представлений досить широкий асортимент подібних засобів. Якщо купується рідкий склад, то рекомендується вибирати флакони, вже оснащені пульверизатором. Таке аерозольна нанесення сприяє економному витрачанню і гарному проникненню розчину в структуру матеріалу поверхонь.

Якщо є бажання отримати якісний ефективний продукт, рекомендується перед придбанням будь-якого препарату уважно вивчити відгуки користувачів, які поділилися досвідом його використання.

Відео: « SAVO» — недороге, але дуже ефективний засіб від грибка

«Народні» кошти для боротьби з грибком

Цвіль завдавала дискомфорт мешканцям будинків задовго до того, як були розроблені професійні засоби боротьби з нею. Тому власники житла самі, на експериментальній основі, пробували наносити на уражені поверхні різні речовини. Таким чином, з’явилося багато різних дієвих рекомендацій, слідуючи яким можна справитися з цією напастю.

Кілька варіантів таких складів і будуть представлені нижче.

Засоби з вмістом хлору

Хлорсодержащие склади давно відомі своїми дезінфікуючими властивостями — багато хто з професійних засобів виготовлені на їх основі. Багато господині давно обізнані про агресивний вплив хлору на різні мікроскопічні форми життя, і застосовують його для знищення грибка.

У хід йдуть препарати, які, здавалося б, призначені для інших потреб. Наприклад, всім знайома «Білизна» відмінно справляється з цвіллю, яка вразила як невеликі, так і великі ділянки поверхонь. Ще один засіб, який в останні роки знайшло своїх шанувальників — це «Доместос», призначений для очищення і дезінфекції сантехнічних аксесуарів. Цей препарат також успішно використовується для «лікування» поверхонь стін і стелі ванної кімнати від грибкових утворень

«Доместос» і «Білизна» є ефективними препаратами для видалення будь-патогенної мікрофлори на поверхнях стін ванної кімнати.
«Доместос» і «Білизна» є ефективними препаратами для видалення будь-патогенної мікрофлори на поверхнях стін ванної кімнати.

Звичайно, великим «мінусом» цих та подібних їм складам є різкий неприємний запах, шкідливий для людини. Від нього сльозяться очі, а також перехоплює подих, тому використовуючи розчини або гелі, що містять хлор, необхідно вживати адекватних заходів захисту слизових, органів дихання, шкіри.

Як правило, склади в нерозбавленому вигляді наносяться на стіни і стелю за допомогою пульверизатора, а на шви між плиткою — ватною паличкою або ж старою зубною щіткою. Однак, в деяких випадках з препаратів готують розчин, змішуючи їх з водою в пропорції 1: 1. Цей варіант застосування хороший тим, що вода сприяє більш активному проникненню хлору в структуру очищаемого від цвілі матеріалу.

«Білизна» і їдальня або пральна сода допоможуть впоратися з цвіллю, що виникли на поверхні ванної кімнати.
«Білизна» і їдальня або пральна сода допоможуть впоратися з цвіллю, що виникли на поверхні ванної кімнати.

Крім цього, містять хлор склади застосовуються в комплексі з іншими речовинами, наприклад, з содою. Для цього виготовляється кашка, що складається з двох з гіркою ложок соди і приблизно півтора ложок білизни. Це засіб після перемішування наноситься на невеликі уражені ділянки поверхонь або ж на шви. Після чого оброблені ділянки залишаються на дві-три години для впливу складу. Далі, препарат слід змити, і потім гарненько просушити поверхні гарячим повітрям, використовуючи для цього фен.

Читайте також:  Звукоізоляція, шумоізоляція
столовий оцет

Оцет або оцтова есенція — це продукт, який знайдеться на кожній кухні. Він є відмінним антисептиком, який здатний знищити різні типи патогенної мікрофлори.

Оцет і сода - це недорогі, але досить ефективні засоби боротьби з різними забрудненнями і біологічним ураженнями на кухні і в санвузлі.
Оцет і сода — це недорогі, але досить ефективні засоби боротьби з різними забрудненнями і біологічним ураженнями на кухні і в санвузлі.

Застосувати оцет можна як окремим засобом, так і в комплексі з содою. При змішуванні цих продуктів виникає реакція, яка сприяє проникненню складу всередину структури колоній цвілі. Завдяки цьому настає руйнування грибниці мінімум на 80%.

При використанні тільки 6 ÷ 9% оцту, його наливають в пульверизатор і розпилюють на пошкоджені поверхні, потім їх необхідно залишити для впливу кошти на дві-три години. У закінченні цього часу залишки грибка доведеться видалити жорсткою щіткою, потім промити водою, просушити гарячим повітрям, після чого провітрити приміщення. Оцет, як відомо, теж не відрізняється приємним запахом, але він не настільки шкідливий для людини, як хлор. Крім того, він швидко вивітрюється. Однак, мінусом оцту є розлучення, які він залишає на оштукатурених стінах і стелі.

Сода і оцет можуть впоратися з пліснявими колоніями, що виникли на швах між плиткою.
Сода і оцет можуть впоратися з пліснявими колоніями, що виникли на швах між плиткою.

Для очищення невеликих проявів цвілі на стиках ванни зі стіною і на швах між керамічною плиткою краще підійде оцет, який використовується разом з содою. Цей склад наносять і втирають старою зубною щіткою прямо в процесі йде між продуктами реакції, тобто відразу ж після змішування. Нанесену суміш необхідно залишити також на дві-три години, а потім змити і просушити поверхні. На дві ложки з гіркою соди потрібно одна ложка оцту. Якщо суміш вийде дуже густий, то можна додати ще чайну ложку оцту.

Мідний купорос

Ще одним дієвим засобом, який застосовується для боротьби з грибком різних типів, а також з шкідниками на садово-городніх ділянках, є мідний купорос. Його використовують для знищення вже виникли колоній цвілі, а також як профілактичний засіб. В останньому випадку порошок розлучається водою і додається в штукатурні розчини, а також в окрашивающие склади на водній основі. Інструкції з виготовлення препарату для різних цілей можна знайти на упаковці препарату.

Користувачі рекомендують перед нанесенням розчину купоросу на уражені пліснявою області ретельно очистити їх механічним способом. Для цього етапу застосовується наждачний папір або шпатель.

Мідний купорос є універсальним засобом для боротьби з різними шкідниками, в тому числі і з чорною пліснявою.
Мідний купорос є універсальним засобом для боротьби з різними шкідниками, в тому числі і з чорною пліснявою.

Після механічного очищення поверхні обробляються мильним розчином, який посилить дію основного засобу.

Поверхня повинна добре просохнути, і тільки після цього на неї губкою або пульверизатором наноситься розчин мідного купоросу. Для впливу препарату на патогенну мікрофлору його залишають на стінах і стіни на три-п’ять годин, потім його розбризкують знову. Можливо, процес доведеться зробити навіть три ÷ п’ять разів, в залежності від ступеня розростання плісняви. Для останньої обробки в розчин купоросу можна додати велику ложку оцту.

Харчова або пральна сода

Сода харчова або пральна є також хорошим «борцем» з грибковими колоніями. Як один, так і другий склад може використовуватися у вигляді кашки або рідкого розчину. Густа консистенція наноситься за допомогою губки, а рідина розпилюється пульверизатором. Для розчину потрібно одна-дві чайні ложки на склянку води. Щоб домогтися кашоподібного стану береться довільну кількість соди, в яку поступово додається вода.

Пральна або технічна сода - відмінне універсальний засіб для очищення поверхонь.
Пральна або технічна сода — відмінне універсальний засіб для очищення поверхонь.

Поверхні, оброблені содою, промивати необов’язково, тобто вона може залишатися на них як завгодно довго. Перевагою содових коштів можна назвати їх екологічну чистоту, ефективність і відсутність неприємного запаху.

Нашатирний спирт

Нашатирний спирт або розчин аміаку є хорошим засобом для очищення від цвілеві нальоту поверхонь з жорстких матеріалів. Наприклад, емалеве покриття ванни, скло або керамічна плитка.

Нашатирний спирт застосовується в різних областях родинної злагоди і садово-городнього господарства.
Нашатирний спирт застосовується в різних областях родинної злагоди і садово-городнього господарства.

Нашатирний спирт можна придбати в будь-якій аптеці, а для його застосування для господарських потреб його розводять в консистенції 1: 1 з водою. Цей розчин і наноситься на заражену поверхню за допомогою губки або пульверизатора і залишається для впливу на кілька годин. Після цього оброблені області рясно промиваються водою. Вибираючи цей засіб, необхідно пам’ятати, що воно має вкрай неприємний різкий запах, і тому працювати з ним — дуже непросто.

Перекис водню

Цей засіб є чудовим антисептиком. Його можна придбати за абсолютно невелику ціну в кожній аптеці. Препарат є екологічно чистим розчином, він не небезпечний і не має неприємного запаху, але має відбілюючим властивістю. Тому його не слід застосовувати на кольорових поверхнях, інакше на них залишаться плями молочного кольору.

Перекис водню часто застосовується для очищення поверхонь від плісняви ​​в комплексі з іншими складами.
Перекис водню часто застосовується для очищення поверхонь від плісняви ​​в комплексі з іншими складами.

Перекис наноситься на колонії цвілі в нерозбавленому вигляді за допомогою ватних тампонів, так як вони довше утримують і краще віддають вологу. Якщо очищаються горизонтальні поверхні, то вату, змочену в перекису, рекомендують залишити зверху оброблюваних осередків. Вибираючи цей засіб, необхідно пам’ятати, що його дія після нанесення на вату триває всього 20 хвилин. Якщо за цей час якісного результату не вийшло, то маніпуляцію необхідно повторити ще кілька разів, або ж застосувати інший препарат.

Екстракт масла чайного дерева

Це екологічно чистий засіб є найсильнішим антисептиком, має досить приємним і стійким ароматом. Масло підходить як для профілактики виникнення грибкових уражень, так і для їх видалення. Масляний екстракт чайного дерева можна знайти в аптеках або ж в спеціалізованих магазинах пахощів.

Масло чайного дерева має дивовижні властивості, і його застосовують для різних господарських і оздоровчих цілей.
Масло чайного дерева має дивовижні властивості, і його застосовують для різних господарських і оздоровчих цілей.

Для використання цього препарату для видалення цвілі необхідно дві його чайні ложки змішати з 0,5 літрами теплої води. Цей склад розбризкується зверху уражених ділянок, і змивати цей розчин не потрібно. Але після проведення обробки приміщення ванної кімнати не рекомендується відвідувати протягом приблизно 12 годин. Тому найкраще такий захід проводити перед від’їздом з дому на деякий час.

Бура (тетраборат натрію)

Цей мінерал є природним антисептиком і підходить для очищення поверхонь, на яких сильно розрослися колонії цвілі. Для приготування кошти потрібно один стакан бури і два з половиною літра води. Склад вийде досить густим, тому його наносять на заражені ділянки за допомогою губки або м’якої тканини.

Бура продається у вигляді крупнозернистого порошку в поліетиленових пакетах або пластикових банках.
Бура продається у вигляді крупнозернистого порошку в поліетиленових пакетах або пластикових банках.

Після висихання нанесеного розчину його не слід змивати. Досить буде протерти поверхню сухою тканиною або паперовою серветкою, яка видалить виступили кристали бури.

Якщо заражені великі простори поверхонь стін або стелі, то їх можна обприскати розчином з пульверизатора. В цьому випадку виготовляється розчин з меншою концентрацією бури — її беруть один стакан на чотири літри води. Після обприскування необхідно дочекатися висихання поверхні, і також видалити виступив наліт.

креозот

Креозот проводиться з дьогтю, розведеного в ефірі або спирті. Він являє собою жовтувату рідину, що має різкий запах. Ця речовина здатна впоратися з найскладнішими зараженнями поверхні будь-яких матеріалів, так як легко проникає в їх структуру.

Креозот - ефективне, але небезпечне в застосуванні засіб.
Креозот — ефективне, але небезпечне в застосуванні засіб.

Однак, необхідно знати, що креозот в більшості країн СНД і ЄС прирівняний до отрути, і небезпека його полягає в тому, що він завдає серйозної шкоди здоров’ю в разі недотримання правил техніки безпеки. Тому працювати з цим препаратом повинен тільки професійний майстер. У разі вдихання випарів креозоту можна отримати найнебезпечніший хімічний опік дихальних шляхів, а при попаданні на відкриті ділянки шкіри він викликає печіння.

Тому щоб не піддавати себе настільки серйозний ризик отримання інтоксикації, найкраще скористатися більш «миролюбним», але ефективним засобом, який не здатний нашкодити здоров’ю людини. Як ми бачили — подібних препаратів цілком достатньо.

фурацилин

Знайоме практично всім росіянам медикаментозний засіб фурацилін варто буквально копійки і продається в будь-якій найближчій аптеки. Цей препарат використовується не тільки за прямим призначенням, але і для боротьби з цвілевих грибком, так як є досить потужним антисептиком.

Фурацилин надходить у продаж у вигляді таблеток і розчину.
Фурацилин надходить у продаж у вигляді таблеток і розчину.

Для такого використання можна вибрати зручну для себе форму випуску препарату. Розчин вже готовий до застосування, а ось щоб розчинити таблетку доведеться затратити певний час. Таблетки вигідніше купувати тим, що можна зробити розчин більшої концентрації. Наприклад, щоб позбутися від болю в горлі одну таблетку розводять в склянці теплої води, а для знищення цвілі можна збільшити концентрацію в два, а то і в три рази. Розчин фурациліну виходить жовтого кольору, тому його необхідно з обережністю використовувати для обробки оштукатуреного стелі або стін, так як на них можуть залишитися сліди. Зате препарат відмінно підійде для очищення швів між плиткою, забитих затіркою темного кольору, а також для обробки самої плитки.

Читайте також:  Чим закрити батареї опалення

Наносити рідкий фурацилін можна губкою або ж за допомогою пульверизатора. Після його висихання, при необхідності, розчин наноситься ще один або два рази. По завершенні обробки поверхні необхідно промити водою і просушити гарячим повітрям.

Розчини, що складаються з декількох засобів

Багато господинь мають власні рецепти розчинів, що дозволяють їм підтримувати ванну кімнату в отличном состоянии.

Парочка таких рекомендацій буде представлена ​​нижче:

Розчин, що містить екстракт масла чайного дерева.
Розчин, що містить екстракт масла чайного дерева.
 • Перший склад включає в себе масло чайного дерева, воду і спирт. Розчин складається таким чином:

— на дно ємності наливається одна чайна ложка медичного спирту;

— в нього додається дві чайні ложки олії чайного дерева;

— потім два інгредієнта добре перемішуються — спирт допоможе розчинити масло;

— після його розчинення в суміш додається дві чашки теплої води, і все знову добре перемішується.

Розчин виливається у флакон з розпилювачем, наноситься на пошкоджені ділянки поверхонь і залишається до повного висихання. Залежно від результату, його можна наносити необмежену кількість разів. Зберігається цей засіб також необмежену кількість часу (щільно закрите, звичайно), при цьому не втрачаючи своїх властивостей.

 • Інший розчин складається з перекису водню (50 мл), оцту 9% (50 мл), рідкого варіанта борної кислоти (25 мл) і води (100 мл). Всі названі інгредієнти змішуються між собою і доводяться до температури приблизно 50 ÷ 70 градусів на повільному вогні. Потім складу необхідно дати охолонути до теплого стану і відразу ж нанести на уражені пліснявою зони за допомогою пульверизатора або губки. У такому вигляді залишити для впливу на дві-три години. Потім засіб необхідно змити, а поверхні просушити.
Відео: Яке з народних засобів ефективніше?

Правила безпеки при видаленні цвілевих утворень

1 — Починаючи підготовку до очищення ванній від цвілі, з цієї кімнати слід видалити всі засоби гігієни — рушники, зубну пасту та щітки, мочалки, мило, флакони з шампунем і т.д. Це необхідно зробити для того, щоб спори грибка не потрапили на ці предмети і не нашкодили згодом.

2 — У зв’язку з тим що маніпуляції з видалення цвілі можна віднести до небезпечних заходів, необхідно вжити захисних заходів, які убезпечать слизові оболонки очей і дихальних шляхів, шкірні покриви. Не можна забувати, що суперечки гриба, а також майже всі кошти для його видалення, негативно позначаються на здоров’ї людини.

До таких захисних пристосувань відносяться:

 • Якісний респіратор, який закриє дихальні шляхи.
 • Пластикові окуляри, які щільно прилягають до шкіри обличчя і надійно захищають очі.
 • Високі гумові рукавички.
 • Поліетиленовий фартух. Особливо він необхідний, якщо для роботи обрані містять хлор препарати, так як якщо їх краплі потраплять на одяг, на ній залишаться білі плями.

Після того як роботи будуть завершені, всі захисні пристосування рекомендується відразу ж утилізувати.

3 — Займатися очищенням поверхонь від плісняви необхідно в той момент, коли вдома не буде домочадців і домашніх тварин.

4 — Після завершення обробки, ванну необхідно провітрювати два-чотири години.

5 — Користуватися санвузлом бажано тільки на другий ÷ третій день, після того як в ньому буде проведена капітальна прибирання.

профілактичні заходи

Необхідно відзначити, що в пилових масах будь-хто, навіть найчистішою кімнати все одно присутні суперечки різних цвілевих грибів. Однак їх проростання можливо лише при створенні сприятливого для цього процесу мікроклімату — це рівень відносної вологості повітря, що перевищує 40% (чим вище — тим для грибка сприятливіші), температура більш 20 градусів, а також відсутність циркуляції повітря, тобто застійні явища. Тобто щоб не давати поштовху до появи і розвитку великих колоній цвілі, важливо не створювати для них таких умов.

Отже, що необхідно передбачити, щоб уникнути грибкових уражень стін і стель у ванній. І це з урахуванням того, що знизити температуру і вологість до значень, при яких цвіль не розвивається — неможливо.

 • Повинна бути облаштована ефективна система вентиляції, про яку говорилося вище.
 • Додатково до вентиляції необхідно проводити «ударне» провітрювання кімнати після проведення водних процедур. На допомогу можуть бути вентилятори, які оснащені гігростата і будуть працювати до тих пір, поки вологість у ванній не ввійде до необхідні заходи. Такі моделі вентиляторів нескладно відшукати в магазинах.

Якщо приміщення буде сухим, точніше, з нормальним рівнем відносної вологості, то цвіль не зможе розвиватися і розростатися.

 • Не слід допускати в приміщенні різких перепадів температур, при яких на стінах і стелі може рясно накопичуватися конденсат. Від нього, зрозуміло, нікуди не дітися, наприклад, після прийняття гарячої ванни. АЛЕ швидко впоратися з конденсатом знову ж допоможе природна і примусова вентиляційна витяжна система.
 • Якщо одна зі стін ванної кімнати виходить на вулицю, то її необхідно якісно утеплити, причому бажано — зовні.
 • У разі недостатньо добре нагрівається рушникосушки у ванній рекомендується встановити додаткове обладнання для сушіння повітря. Особливо цей момент важливий в осінньо-зимовий період, при зниженні температури і збільшенні вологості повітря.
Сушка білизни у ванній на постійній основі вкрай небажана.
Сушка білизни у ванній на постійній основі вкрай небажана.
 • Слід уникати сушки білизни у ванній кімнаті. Це різко підвищує вологість повітря в приміщенні, і також може сприяти розвитку колоній цвілі.
 • Важливо, щоб змішувачі та інші сантехнічні прилади в ванній не протікали. Постійно поточна і капає) вода — це зайва, нікому не потрібна в даному випадку вологість.
 • Необхідна періодична прання штор ванни, так як на них також можуть оселитися цвілеві освіти.
 • Якщо в санвузлі встановлена душова кабіна , то її дверцята після прийняття душу слід залишати відкритими для провітрювання.
 • Природно, не слід чекати, поки цвіль захопить великі території поверхонь стін. При появі навіть найменших темних плям, їх відразу ж слід видаляти. Цей процес займе набагато менше часу і сил, ніж боротьба з великими колоніями.

На завершення необхідно сказати, що головною профілактичним заходом після облаштування ефективної вентиляційної системи, є часте проведення ревізій у ванній кімнаті. Регулярність такого заходу дозволить виявляти та видаляти перші осередки грибкових утворень ще на початковій стадії їх розвитку, допоможе зрозуміти причину, яка призвела до таких наслідків.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

1412 переглядів

7 комментариев

 1. Добридень ! Зіткнулася з цією ударною проблемою, як цвіль у ванній. Стаття дуже корисна, скористаюся способами, які представлені в боротьбі з цвіллю

 2. Буду хоч знати інші способи, спасибі, а то у ванні з’явився грибок, я його заливала засобом для унітазу, один раз допоміг, а наступні рази не допомагає, але завдяки статті я тепер знаю, як діяти, спасибі.

 3. Катерина:

  Останнім часом виявили грибок в деяких місцях квартири. Перебробовала масу разрекламированность засобів і все допомагали в одиничних випадках. Зараз дізналася про метод з використанням розчину з маслом чайного дерева і він дійсно мені дуже допоміг. Спасибо большое за статтю, в новому статусі дружини дуже допомогло!

 4. У нас у ванній грибок з’явився приблизно роки 2 тому. Зробили ремонт, зачистили і обробили стіни і стелю від грибка і, найголовніше, поставили витяжку. І до цього дня проблем немає. Не розумію як попередні власники квартири жили без витяжки

 5. Віталік:

  У нас грибок в ванной- це постійна проблема багатьох років. Що ми тільки не делалі.Вплоть до ремонту. Проблема в витяжці і вологості. Але саме це виправити на даному етапі неможливо. Після багатьох років мук ми придбали засіб «Mellerud» .Скажу чесно, воно стало нашим порятунком. Коштує недешево. Але ми обробили один раз все і вже два роки жодного цятки цвілі немає. Дуже раджу.

 6. У нас часто виступав грибок на шпалерах в кімнаті з вогкість. Мідний купорос дуже добре допомагає. Обробляли стіни під час ремонту, грибок зник повністю. У ванній теж позбулися так само.

 7. Ми живемо в Італії, так тут це проблема в кожній квартирі, так як тепло і вологість велика. Рятуємося розчином хлору, а потім коли просихають стіни накладаємо штукатурку зі спеціальним антигрибкові засобом, як раз на рік вистачає, а потім за новою весною обробляємо. А ще продаються спеціальні прилади, які збирають вологу, з ними теж цвілі стає на багато менше.

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован.