Затирка для мозаїки

Серед різноманіття оздоблювальних матеріалів дуже популярна мозаїка. Її практичність і краса надихають на різні дизайнерські ідеї.

Затирка для мозаїки

Органічність і естетика мозаїчної композиції багато в чому залежать від вибору затірки. Її якісні характеристики, вибір кольору і навички в нанесенні є основними факторами, що зумовлюють зовнішній вигляд і зручність у використанні.

ЧИМ КЕРУВАТИМУСЯ, ОБИРАЮЧИ Затирка?

Мозаїка використовується як для обробки усередині приміщень, так і в якості зовнішніх покриттів. Тому основним критерієм при виборі затирання є середовище експлуатації поверхні. Враховуються частота впливу пари і вологи, світла, хімічних речовин, температура повітря, механічна стійкість, а також ступінь адгезії затирочного матеріалу. Важливу роль відіграє і ширина затираємо швів.

ВИДИ затерли

В основному на ринку представлені затірки, головним елементом яких служить або цемент, або смола (епоксидна).

Перевагами  затірки на основі цементу  є простота в нанесенні і знятті після закінчення часу, а також невисока ціна. У той же час, на відміну від епоксидних, вони менш стійкі до вологи, хімічних речовин і механічних впливів.

Для поліпшення якісних характеристик можуть додаватися пісок і різні наповнювачі. Чисто цементна затирка використовується для заповнення швів шириною не більше 3 мм. Палітра кольорів таких сумішей досить мізерна.

Читайте також:  Ремонт ванної кімнати в хрущовці

Епоксидні затірки для мозаїки  широко застосовуються для обробки приміщень. Вони відрізняються еластичністю, стійкістю до води, до перепадів температур, до хімічних речовин і світла. Як наслідок вони дорожче, а також вимагають певних навичок в роботі.

Також виробляються затирання, в складі яких є і смола і цемент. Одночасне наявність цих компонентів удосконалює Затирочний матеріал, зменшуючи його недоліки.

ПОДБОРКА КОЛЬОРУ

В даний час виготовляються затірки найрізноманітніших квітів. Від вибору відтінку залежить, як буде виглядати кінцевий результат роботи. Правильність підбору дозволяє приховати похибки, допущені при укладанні мозаїки, і перетворити малюнок.

Професіонали рекомендують підбирати колір затірки в тон або темніше самої мозаїки. Якщо ж відтінок світліше, то візуально картинка буде зливатися. Крім того, після повного висихання Затирочний матеріал може поміняти свій колір.

Необхідно враховувати і властивості самої мозаїки. Якщо вона виготовлена ​​зі скла або віддано перевагу фотоколаж, то краще використовувати прозору затірку.

У будь-якому випадку вибір кольору індивідуальний, але все ж перед затіркою швів краще поекспериментувати з різними відтінками.

ЯК ЗРОБИТИ затирання швів?

Перерва між процесами укладання мозаїки і затирання швів повинен становити більше 24-х годин. Такий проміжок часу необхідний для затвердіння плиткового клею, в іншому випадку можлива поява плям на затірки через випаровування вологи.

Перед нанесенням затірки шви необхідно очистити від бруду, пилу, жирів, плиткового клею. Обсяг роботи зменшиться, якщо в процесі укладання мозаїки очищати її краю вологою ганчіркою, прибирати залишки клею спеціальними інструментами.

Ознайомлення з інструкцією до затірки для мозаїки дозволить врахувати нюанси її нанесення і використання, такі як ширина шва, приготування матеріалу, рекомендовані алгоритм і умови виконання робіт (вологість повітря, температура).

Читайте також:  Як вибрати двері в душ

Перш ніж наносити затірку, слід промочити краю мозаїки. Для чого це робиться? Досвід майстрів в цій справі говорить про те, що це надає міцність і покращує вид шва, так як Затирочний матеріал не втрачає вологу.

Щоб не зіпсувати поверхню мозаїки, перед затіркою швів можна обробити покриття спеціальними засобами, що утворюють захисний шар.

Наноситься затирка гумовим шпателем рухами зверху вниз по діагоналі. Бажано домогтися щільного заповнення всіх отворів і відразу ж прибирати суміш в непотрібних місцях.

Зачекавши 20-45 хвилин після закінчення заповнення швів, необхідно приступати до миття плитки, інакше зайвий розчин буде проблематично видалити. Ганчірку або губку слід якомога частіше виполіскувати і добре вичавлювати. Витирати слід рухами по колу, не докладаючи сильних зусиль. Після повного висихання затірки покриття натирають сухою ганчіркою.

Часовий інтервал до повної експлуатації поверхні становить кілька діб і зазвичай вказується в інструкції до затірки. У цей період рекомендується захистити покриття від сонячного світла, перепаду температур, сильної циркуляції повітря, а також від контакту з водою.

Дотримуючись перерахованих вище правил, можна досягти бажаного результату. Якщо все ж є сумніви, то краще вдатися до допомоги професіоналів. Вдалого ремонту!

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Ремонт ванної кімнати і туалету, фото цікавих рішень

Вам також може бути цікаво:

8 dveri dlya dusha na zakaz - Затирка для мозаїки
Як вибрати двері в душ
    Як вибрати двері в душ види, ...
gidroizolyaciya pola v vannoj komnate materialy i sposoby ukladki - Затирка для мозаїки
Гідроізоляція підлоги у ванній кімнаті
При проведенні ремонту санвузла та ванної ...
chernovik 30 - Затирка для мозаїки
Ремонт ванної кімнати в хрущовці
Ремонт ванної кімнати в хрущовці - ...
0 2 - Затирка для мозаїки
Рейкова стеля у ванній кімнаті
Ремонт у ванній кімнаті завжди вимагає ...
882 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован.