Залізнення бетону як кращий спосіб зміцнити поверхню

Бетон — провідний матеріал, який використовується при створенні різних проектів. Незважаючи на те, що будматеріал відрізняється міцністю і довговічністю, все одно існують негативні чинники, що знижують несучі здібності. Сюди відносяться перепади вологості і температури, вплив ультрафіолету, ударні та вібраційні навантаження. Залізнення бетону — процес, здатний запобігти передчасному руйнуванню будови шляхом підвищення його якостей.

Залізнення бетону як кращий спосіб зміцнити поверхню

Процес залізнення підливає термін служби бетону і запобігає руйнуванню

Навіщо потрібна і що собою представляє технологія залізнення бетонних поверхонь

В процесі експлуатації затверділий бетон постійно піддається різного роду динамічним і механічних навантажень. Здатність протистояти негативним факторам буде залежати від первісної консистенції бетонного розчину і його щільності. Для того щоб підвищити характеристики суміші, в першу чергу рекомендують провести такі заходи:

 

Залізнення дозволяє підвищити позитивні характеристики бетону

Залізнення дозволяє підвищити позитивні характеристики бетону

 • використовувати пісок різної фракції;
 • правильно підбирати оптимальне співвідношення цементу, води, пластифікаторів і наповнювачів.

Як би грамотно не був покладений бетон, все одно мають місце пори або мікротріщини, які стають воротами для проникнення вологи. Це особливо небезпечно в тій ситуації, коли відбувається постійний перепад температур (від плюса до мінуса і навпаки). Найдрібніші кристали льоду, що формуються всередині пустот, здатні розвинути їх навіть за короткий період, що і призведе до того, що бетон почне швидко втрачати міцність і руйнуватися.

Крім цього, проникла всередину волога може негативно впливати і на арматурні елементи, розташовані всередині залізобетонних конструкцій. Негативний вплив на бетон надають і хімічно активні елементи, здатні проникати всередину конструкції разом з опадами.

Важлива інформація! Незважаючи на те що бетон вважається одним з найбільш міцних будматеріалів, він все одно має певний термін придатності. Якщо врахувати, що саме на залізобетонні конструкції виявляється найсильніше і відповідальне вплив, потрібно бути готовим до того, що без виконання додаткових заходів поверхні можуть почати сипатися.

 

Залізнення необхідно проводити на етапі будівництва або при ремонтних роботах

Залізнення необхідно проводити на етапі будівництва або при ремонтних роботах

Перевіреним і ефективним варіантом боротьби з подібними явищами вважається закриття тріщин і дрібних пір методом залізнення поверхні. Процедура виконується на етапі спорудження будівлі і при проведенні внутрішніх оздоблювальних заходів. Само по собі железнение — це технологічний процес, спрямований на підвищення міцності монолітних структур шляхом нанесення на поверхню спеціальних складів, що мають високу адгезію з верхніми шарами.

Де використовується железнение цементних покриттів і які матеріали потрібні для його проведення

Процедуру актуально застосовувати і при виконанні внутрішніх оздоблювальних робіт, тому як навіть процес нанесення штукатурки супроводжується проникненням вологи в мікропорожнечі, що призводить до руйнування монолітних деталей. При механічній дії на поверхню підлоги в приміщенні виникають тріщини, які з часом призводять до того, що починається процес крошения, з яким можна боротися способом залізнення стяжки підлоги цементом. Важливо виконати обробку спецскладом відразу після заливки, тому що саме так вийде максимально збільшити термін експлуатації.

При будівництві проводиться железнение вимощення, що дозволяє зробити фундамент міцніше і відстрочити проведення ремонтних заходів. По суті, головною метою процесу виступає підвищення міцності моноліту, для чого використовуються різні компоненти, серед яких:

 • сухі суміші на основі цементу високих марок;
 • рідкі або колоїдні розчини з додаванням присадок — найчастіше це рідке скло;
 • матеріали з високим вмістом спеціальних полімерів.
 

Процес залізнення підходить як для внутрішніх робіт, так і для зовнішніх

Процес залізнення підходить як для внутрішніх робіт, так і для зовнішніх

Цікавий факт! Всупереч назві, в процесі залізнення бетонної стяжки ні залізо, ні інші матеріали з цим елементом в складі не використовуються. Назва лише вказує на той факт, що відбувається зміцнення поверхні, яке порівнюється з позитивними характеристиками заліза.

Перевагою є те, що проробляти роботи можна і самостійно, для цього просто потрібно дотримуватися технологію і всі вимоги виробника складу. Навіть найменший недотримання правил призведе до порушення складу, і бетон не буде відповідати необхідним вимогам. Якщо говорити про процес в цілому, то на нього покладаються такі функції:

 • поліпшення гідроізоляції;
 • підвищення стійкості поверхні до навантажень;
 • формування надійного шару, що попереджає стирання;
 • захист від крошения, розшаровування і формування пір і тріщин;
 • швидка підготовка поверхонь до експлуатації.

Як проводиться железнение поверхні бетону

Після формування бетонного шару під впливом гравітаційних сил при затвердінні важкі наповнювачі повільно осідають, що і призводить до того, що зменшується щільність верхнього шару. Цей процес вкрай негативно впливає на міцність конструкції в цілому, тому його слід попередити.

 

Перед залізненням необхідно ретельно очистити бетонну поверхню

Перед залізненням необхідно ретельно очистити бетонну поверхню

Зміцнення бетону проходить за особливою технологією, яка включає кілька обов’язкових маніпуляцій:

 • ретельне очищення оброблюваної поверхні від забруднень;
 • підготовку складу (при дотриманні всіх вимог і рекомендацій, які даються виробником);
 • нанесення готового розчину на поверхню.

Після проведення перерахованих заходів потрібно дати бетону деякий час, щоб він повністю застиг. Тут не варто поспішати, тому що саме від цього і буде залежати міцність готової поверхні. Залізнення бетонних поверхонь можна виконувати двома способами:

 1. Сухим. Як адгезіруют шару використовується суха цементна суміш, після чого поверхню добре розрівнюється.
 2. Мокрим. Для зміцнення готується рідкий склад на основі цементу, колоїдної маси або полімерів.

Корисна інформація! Якщо проводиться железнение бетону своїми руками, пропорції складу слід витримувати відповідно до інструкцій, зазначених на упаковці. Міняти самостійно співвідношення, рекомендоване виробником, не можна, тому як цілком можливо досягти зворотного ефекту і витратити велику кількість матеріалу даремно.

 

При підготовці складу необхідно строго дотримуватися рекомендацій виробника

При підготовці складу необхідно строго дотримуватися рекомендацій виробника

Сухе железнение бетону: етапи і особливості виконання

Сухе железнение бетону цементом вважається найбільш простим і дешевим у виконанні варіантом. Цей метод проводиться в основному з метою зміцнення горизонтальних поверхонь, тому як на вертикальній стінці склад просто не зможе втриматися. Саме цей недолік вважається найбільш значущим, оскільки скорочує сферу застосування і не дає можливості зміцнити вразливі поверхні стін. Для роботи підійде як чистий портландцемент, так і суміші інших матеріалів.

Залізнення бетонної підлоги дозволяє підвищити міцність поверхні шляхом збільшення кількості цементу в поверхневому шарі бетону. Негативною стороною використання вважається мала адгезія. Цементна суміш недостатньо просочує бетон і не проникає на потрібну глибину, через що з часом може початися відшарування верхнього шару.

Важливо! Щоб железнение стяжки цементом дало бажаний результат, для приготування суміші повинен застосовуватися цемент високої марки, а кращу адгезію забезпечать багатокомпонентні суміші.

Проводити сухе железнение стяжки підлоги або іншій горизонтальній поверхні слід після того, як бетон схопиться, але волога на поверхні повністю не випарується. У більшості випадків фахівці рекомендують почекати 6-8 годин. По закінченні цього часу готується суха суміш на основі цементу з додаванням дрібного, чистого, сухого піску. В цілому технологія залізнення бетонних поверхонь цементом передбачає такі етапи:

 

Сухий метод найбільш оптимально підходить для обробки підлогових стяжок

Сухий метод найбільш оптимально підходить для обробки підлогових стяжок

 1. На практично застигле бетонну основу насипається якісний цемент. Товщина шару при цьому не повинна бути менше 3 мм.
 2. Для поліпшення ефективності цемент рекомендують просіяти через сито. Витрата становить приблизно 5 кг на м² поверхні.
 3. Після засипання потрібно почекати, щоб цементний шар повністю ввібрав з поверхні стяжки всю вологу. Про готовність роботи говорить кашоподібна консистенція суміші.
 4. За допомогою кельми або лопатки слід втирати цемент в бетон. Робити це необхідно до тих пір, поки верхній шар повністю не висохне і не набуде темно-сірий колір.

Експлуатація можлива вже через добу після проведення робіт по Залізнення статі або інших поверхонь, але краще почекати 4-7 днів. Саме цього періоду буде достатньо, щоб поверхня досягла максимальної міцності.

Залізнення стяжки буде більш ефективним, якщо втирати в поверхню цементну суміш з додаванням інших компонентів:

 • кварцового піску;
 • рідкого скла;
 • алюмінату натрію;
 • базальту;
 • полімерних волокон.
 

Найчастіше для залізнення сухим способом використовується портландцемент

Найчастіше для залізнення сухим способом використовується портландцемент

Домішування цих складових не тільки краще зміцнить поверхні, але і скоротить час вбирання зайвої вологи. Особливо актуально використовувати поліпшені суміші при обробці підлоги у вологих приміщеннях, наприклад, в санвузлі, кухні, лазні чи сауні. Застосування алюмінату натрію не тільки підвищує вологовідштовхувальні властивості статі, але і значно скорочує кількість пилу, що утворюється і накопичується на поверхні.

Технологія залізнення цементних покриттів мокрим способом

Мокрий спосіб залізнення вважається універсальним, тому як його з успіхом можна застосовувати для обробки як горизонтальних, так і вертикальних поверхонь. При цьому використовують не тільки фабричний склад для залізнення бетону (з дотриманням інструкції постачальника), а й суміш, приготовлену самостійно.

Проведення мокрого залізнення бетонних поверхонь цементом вимагає попереднього приготування розчину. Тут також буде потрібно портландцемент або розчин з дрібного, чистого піску, цементу і води в співвідношенні 1: 1. Сухі компоненти змішують в ємності до однорідного стану, а потім потроху додають воду і за допомогою насадки-міксера від перфоратора доводять до готовності.

Готова суміш по зовнішнім виглядом повинна нагадувати густу сметану. Якщо планується обробка вертикальних поверхонь, консистенція повинна бути такою, щоб нанесений шар (3-5 мм) не стікав зі стін і щільно тримався.

 

Мокре железнение бетону вважається універсальним варіантом

Мокре железнение бетону вважається універсальним варіантом

Перевірено! Для підвищення пластичності цементного розчину досвідчені господарі рекомендують додавати 10% вапняного молочка. При Залізнення штукатурки в розчин допустимо включати різні барвники і сухі пігменти.

Отримати максимально гладку і ідеально рівну поверхню можна шляхом додавання рідкого скла, яке до того ж підвищить стійкість поверхні до вологи. Роботи по Залізнення цементу або бетону краще проводити через тиждень після заливки бетонного розчину, поки не відбулося його повне схоплювання, а вода повністю не випарувалася.

Мокре железнение бетонних поверхонь цементом: як правильно проводити, інструменти

Перед початком робіт слід провести очищення поверхні. Після нанесення шару необхідної товщини поверхню акуратно розгладжується, а потім полірується. Для надання привабливого зовнішнього вигляду використовується поліуретанове покриття або фарба по бетону. Після виконання мокрого залізнення бетону поверхню досягає максимальної міцності через 3-5 днів. При цьому протягом даного періоду рекомендують проводити зволоження поверхні з використанням фарбопульта або пульверизатора.

Серед недоліків виділяється можливе відшарування пласта через недостатнє зчеплення з основою. Щоб уникнути подібних проблем, рекомендують застосовувати ґрунтовку для зміцнення бетону і збільшення міцності зчеплення складів.

 

Після того як склад завдали, поверхню необхідно ретельно розгладити і відполірувати

Після того як склад завдали, поверхню необхідно ретельно розгладити і відполірувати

Для полірування поверхонь часто використовують Напівтертки, терки і інші механічні способи. Якщо мова йде про велику площу, яку потрібно обробити, такі методи виявляться витратними не тільки фізично, а й за часом. Тому в таких випадках найкращим виходом із ситуації вважається застосування затирочних машин, у великому асортименті представлених на полицях будівельних магазинів. Багато рекомендують з метою економії купувати був у вжитку інструмент, проте його слід ретельно оглянути і перевірити перед покупкою.

У машин теж є свої недоліки. Так, з їх допомогою зручно проводити обробку плоских поверхонь, а ось обробити кути або рельєфні ділянки бетону не вийде. В цьому випадку годиться тільки ручна робота.

Особливості використання полімерних просочень для зміцнення бетону

Поліуретанові склади для залізнення користуються найбільшим попитом серед споживачів, тому як вважаються ефективним способом збільшення міцності бетонних поверхонь. Нескладно виконати обробку своїми руками і при цьому отримати відмінний результат. Колоїдні суміші характеризуються наявністю в складі рідкого скла і поліуретану.

Важлива інформація! Зміцнення рідким склом має велику кількість переваг, де головними можна вважати швидке висихання поверхні і гладкість. До негативних моментів відноситься той факт, що при проведенні вологого прибирання клей з поверхні потроху вимивається, через що і знижується міцність.

Колоїдні речовини для зміцнення бетону мають в складі поліуретан і рідке скло

Колоїдні речовини для зміцнення бетону мають в складі поліуретан і рідке скло

В цілому полімер вважається просоченням глибокого проникнення для зміцнення бетону, тому як впроваджується на 5 мм в глибину пор. Особливості складу дозволяють розчинів на основі поліуретану використовуватися навіть при екстремальних умовах навколишнього середовища, наприклад, при постійно низьких температурах.

Для отримання захисного шару рідина для зміцнення бетону наноситься за допомогою розпилювача. Через 1-2 години після нанесення бетон затирається із застосуванням щітки. Крім того, що розчин можна використовувати при будівництві та виконанні ремонту, він також підійде для відновлювальних робіт, коли відбувається зміцнення стін старого будинку, щоб попередити його руйнування.

Як і в попередніх випадках, перед проведенням залізнення слід ретельно очистити поверхні від пилу і інших забруднень, а потім виконати обробку ґрунтовкою. Краще повторити процес нанесення грунту 2-3 рази. При цьому матеріал повинен відрізнятися здатністю проникати глибоко всередину бетону.

Для підвищення ефективності роботи перед покупкою потрібно уточнити допустимий температурний діапазон використання, а також інші правила нанесення. До придбання доступні також кошти, призначені для сухого залізнення, що застосовуються за принципом сухих цементних складів. Але з огляду на низьку ефективність вони не набули широкого поширення.

Полімерні просочення здатні надійно зміцнити бетон за рахунок здатності глибокого проникнення

Полімерні просочення здатні надійно зміцнити бетон за рахунок здатності глибокого проникнення

Що собою являють і які бувають топпінговие суміші

Топпінговие склади за ступенем міцності поділяють на групи:

 • кварцові — відрізняються середнім рівнем міцності;
 • корундові — надійні суміші;
 • металізовані — надміцні.

Кварцовий топпинг вважається найбільш популярним, оскільки, як уже зазначалося, кварц підходить для поверхонь, які знаходяться в приміщенні з підвищеною вологістю, і призначені для тривалого використання.

Корунд вважається одним з найбільш твердих каменів, а добавки на основі цього матеріалу не тільки підвищують міцності бетону, але і покращують його здатності витримувати значні механічні навантаження. Розчини на основі корунду відмінно підходять для зміцнення бетонних поверхонь на автомобільних заправках, СТО, стоянках, на підземних і наземних паркінгах.

Топпінг з металевою стружкою в складі застосовується для поліпшення міцнісних якостей армованих поверхонь на заводах і промислових підприємствах. Через те, що матеріал схильний до процесів корозії, його не рекомендують використовувати в умовах соціальних або житлових будівель. Суміш наноситься на підготовлену поверхню через 6-7 годин після заливки.

Топпінговие склади бувають: металізовані, кварцові, корундові

Топпінговие склади бувають: металізовані, кварцові, корундові

Склад рівномірно розподіляється по поверхні. Після того як вбереться зайва волога, площину розгладжується. Потім знову наносяться залишки начинки, після чого поверхню знову потрібно затерти. Через 3 години площину шліфується і обробляється кюрінгамі — спеціальним просоченням для бетону. До остаточного застигання поверхні закриваються плівкою. Через 2-3 дня за допомогою болгарки виконуються компенсаційні шви, що йдуть глибоко в поверхню плити, які заливаються поліуретановим наповнювачем з метою повної герметизації.

Поради та рекомендації по виконанню залізнення бетону своїми руками

Отмостка вважається багатошарової гідроізоляційної захистом будинку, тому вона вкрай потребує додаткового зміцненні, щоб підвищити довговічність всієї конструкції і захистити будинок. Це пов’язано з тим, що саме ця частина першої відчуває на собі негативний вплив природних сил.

Важливо! Тривалість експлуатації, міцність покриття і надійність майбутньої споруди цілком залежать від якості будівельного матеріалу, тому не слід заощаджувати на покупці. Крім того, необхідно віддавати перевагу тільки перевіреним торговим маркам.

Рекомендують виконувати зміцнення опалубки фундаменту перед заливкою бетону, а також проводити заходи по зміцненню вже готового підстави. Залізнення в цьому випадку краще виконувати через 2 тижні після закінчення основних робіт. У цьому випадку доречно застосовувати будь-який із способів:

 • при сухому методі цемент зміцнюється за допомогою пластифікаторів, зміцнюючих верхній шар;
 • мокре зміцнення вимощення краще доповнити за допомогою рідкого скла.
Правильно приготовлена ​​суміш для залізнення повинна нагадувати по консистенції густу сметану

Правильно приготовлена ​​суміш для залізнення повинна нагадувати по консистенції густу сметану

Якщо стоїть спекотна погода, слід періодично зволожувати поверхні з пульверизатора. Мокрий спосіб не рекомендують проводити раніше, ніж через 1,5-2 тижні після бетонування. Для більшої надійності можна додатково використовувати різноманітні топпинги, що дозволяють підвищити адгезію з бетонним покриттям і посилити несучі здібності. Важливі поради з проведення залізнення, які можуть стати актуальними при роботі:

 1. Зміцнювати можна не тільки свіжі, але і старі бетонні конструкції. Наприклад, актуально проводити зміцнення монолітним бетоном укосів в старому будинку, в результаті чого вийде підвищити характеристики міцності всього будинку.
 2. Важливо відповідально підходити до очищення і підготовки поверхні. Повинні вилучатися всі фрагменти, які погано тримаються, а також елементи пилу і бруду.
 3. При підготовці суміші потрібно звертати увагу на її зовнішній вигляд, тому як якщо в складі будуть міститися частинки різного розміру, присутній ймовірність нерівномірного вбирання вологи. Це привіт до ускладнення роботи і зниження якості нанесення.
 4. При покупці суміші краще віддавати перевагу перевіреним виробникам і не купувати занадто дешеві варіанти. В іншому випадку є ймовірність отримати сумнівний результат роботи.
 5. Якщо склад готується самостійно, потрібно обов’язково дотримуватися технологію і необхідні пропорції, щоб не зіпсувати матеріали.
Залізнення своїми руками можна виконувати на нові і старі бетонні поверхні

Залізнення своїми руками можна виконувати на нові і старі бетонні поверхні

Підібравши відповідний спосіб залізнення бетону, вдасться власними силами провести зміцнення стяжки, укосів, оштукатурених стін, фундаменту, опалубки, вимощення і будь-який інший бетонної або цементної поверхні. Незважаючи на простоту виконання, зміцнюють склади покращують характеристики будь-якій поверхні і попереджають передчасні руйнування.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Як облаштувати гардеробну

Вам також може бути цікаво:

montazhnye klinya 9 - Залізнення бетону як кращий спосіб зміцнити поверхню
Монтажні клини
Монтажні клини: різновиди та особливості застосування Монтажні ...
detskij domik svoimi rukami 07 - Залізнення бетону як кращий спосіб зміцнити поверхню
Дитячий будиночок своїми руками
Дитячий будиночок своїми руками: варіанти, ідеї ...
s1200 9 678x509 1 - Залізнення бетону як кращий спосіб зміцнити поверхню
Полиці на стіну: фото і креслення
Полки вельми активно використовуються, якщо необхідно ...
dom s mansardoi 1 2 531x400 - Залізнення бетону як кращий спосіб зміцнити поверхню
Мансардний поверх
Мансардний поверх, мансарда достоїнства і недоліки Що ...
713 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован.