Паркан своїми руками

Якщо прийшов час поміняти огорожу ділянки, або ж виникла необхідність обгородити нову територію, то відразу ж виникає питання про те, як встановити паркан своїми руками, не вдаючись до допомоги різних будівельних фірм. Особливо це актуально, якщо власник ділянки обмежений у коштах.

Забір своїми руками
Забір своїми руками

Чи під силу буде провести цей процес з з амостоятельно? Все залежить від виду забору і матеріалу, з якого задумано його побудувати. Але зрозуміло відразу  щоб звести огорожу ділянки з цегли, бетону або бетонних плит, необхідно виконати досить трудомісткі роботи, тому потрібен буде хоча б один помічник.

Що потрібно врахувати?

Знаючи всі достоїнства і недоліки різних типів огорож, можна буде оцінити свої сили і визначитися, з якого матеріалу звести паркан.

Вибираючи вид огорожі, потрібно обов’язково продумати те, наскільки колір і фактурний малюнок забору впишеться в диза йн нд його ділянки, якщо він оформлений в єдиному стилі.

Ще одним критерієм, який потрібно врахувати, є відкритість і закритість огорожі, тобто . буде він суцільним або мати наскрізний малюнок.

Якщо є бажання відгородитися від зовнішнього світу, щоб відпочинку або роботі на ділянці не заважали сторонні, в тому числі і сусіди, то краще встановити суцільне огородження.

Відкрита для поглядів перехожих територія підійде тим власникам, які хочуть показати всім , який у них гарний будинок або чудові квітники, а також товариським людям, які не представляють своє життя в повністю закритому огорожею просторі.

Якщо паркан встановлюється на новій ділянці, а заплановано звести його з цегли або бетону, то непогано буде перевірити, наскільки глибоко пролягають під землею грунтові води. Інакше є ризик, через пару років отримати просідання і перекіс конструкції.

Ще одним важливим моментом є вартість матеріалів. Її потрібно обов’язково прорахувати, дізнавшись ціни заздалегідь, вивівши загальну суму, до неї зазвичай додається ще 15%. Це тому, що , як правило, передбачити все ідеально точно не виходить, і в процесі роботи обов’язково доведеться докуповувати якісь відсутні складові.

Отже, для початку потрібно ознайомитися з видами зборів і правилами їх установки.

бетонний паркан

Бетонний паркан можна сміливо назвати самою практичною і надійною спорудою з усіх інших видів, але тільки в тому випадку, якщо він правильно встановлений.

Бетонний паркан - це зовсім не тільки "нудні" сірі стіни
Бетонний паркан — це зовсім не тільки «нудні» сірі стіни

Таке огородження має кілька типів, так як завдяки сучасним технологіям і розробкам в останні роки стали проводитися і встановлюватися паркани, які самі по собі вже є декоративними елементами, що прикрашають територію ділянки.

Різноманітність видів, кольорів і фактурних малюнків дозволяє підібрати варіант, який буде чудово поєднуватися з стилістиці з уже зведеним будовою будинку.

Позитивних якостей у залізобетонних огорож досить багато, тому їх все частіше вважають за краще іншим огорож. До таких переваг можна віднести:

 • Довговічність і міцність матеріалу в правильно встановленої конструкції.
 • На рівну бетонну поверхню відмінно лягати будь-який матеріал обробки, будь то декоративна штукатурка або ж декоративна плитка.
 • Якщо зводиться монолітний паркан, то його можна підняти на будь-яку висоту без зазорів і стиків.
 • Якщо вибирається паркан, що складається з окремих вузьких плит, то його монтаж виробляється достатньо швидко   буквально за один день може бути зведено всю будівлю.
 • Бетонна конструкція є найбільш економною з усіх інших капітальних парканів.

Є, правда, у таких зборів, поряд з позитивними, і негативні моменти:

Бетонні конструкції досить важкі , тому не можуть бути встановлені на пухких або сипучих грунтах, або ж при установці вони зажадають особливого зміцнення.

 

Установка бетонної огорожі  набагато дорожче, ніж огорож з пиломатеріалів або профнастилу.

При монтажі забору, що складається з окремих секцій, найчастіше неможливо обійтися без спеціальної техніки для їх підйому і установки, виклик якої також варто недешево .

Якщо ж влаштовується монолітне бетонне огородження, то обов’язково потрібно бетономішалка, оскільки буде потрібно дуже велика кількість розчину, який виготовити вручну просто нереально.

Для всіх без винятку бетонних парканів, необхідно пристрій надійного фундаменту.

З усього сказаного можна зробити висновок, що зведення огорожі з бетону  досить клопітка і недешевий захід, але зате прослужить така будова багато десятиліть без особливого догляду, тому такий вибір цілком можна вважати розумним.

Фундаментів нт дл я бетонної огорожі

Так як без фундаменту для бетонної споруди не обійтися, потрібно знати, яку роботу доведеться виконати, щоб його влаштувати.

Робота завжди починається з планування облаштування фундаменту для забору
Робота завжди починається з планування облаштування фундаменту для забору

Бетонний паркан встановлюється на стрічковий фундамент , який заливається в наступній послідовності :

 • Насамперед проводиться розмітка території для подальшого риття траншеї.

При розмітці враховується, що ширина стрічки фундаменту повинна бути на 100 ÷ 150 мм більше, ніж товщина забору. Глибина відривати траншеї повинна складати 800 ÷ 1000 мм.

Розріз бетонного підстави забору
Розріз бетонного підстави забору
 • Далі, на дно траншеї засипається зволожений пісок, який потрібно ретельно утрамбувати. Шар піщаної подушки має становити 120 ÷ 150 мм в утрамбованном вигляді.
 • На пісок затьмарюється поліетиленова плівка , яка буде служити захистом фундаменту від впливу грунтової вологи. Плівка повинна виходити з траншеї на 500 ÷ 700 мм, так як далі вздовж котловану буде зводитися опалубка для підняття фундаменту над поверхнею грунту на 200 ÷ 400 мм.
 • На плівку засипається шар гравію — досить 100 ÷ 150 мм.
Армування майбутньої фундаментної стрічки для забору
Армування майбутньої фундаментної стрічки для забору
 • На гравій встановлюють арматурну конструкцію, яка додасть фундаменту міцності.
 • Після розмітки відстані між стовпами забору, до арматури приварюються труби або ж арматурна ферма  це буде служити опорою для подальшого зведення стовпів.
встановлена ​​опалубка
встановлена ​​опалубка
 • Далі, уздовж траншеї виставляють дерев’яну опалубку. Поліетиленову плівку , залишають всередині неї і пізніше заводять за краї верхніх дощок назовні. Плівка не дозволить витекти бетону в щілини між дошками, і таким чином волога не буде занадто швидко випаровуватися, а бетонний розчин рівномірно набере потрібну міцність.
Заповнення опалубки під фундаментну стрічку бетоном
Заповнення опалубки під фундаментну стрічку бетоном
 • Потім траншея заповнюється бетонним розчином, виготовленим з гравійно-піщаної суміші та цементу , з пропорції 3: 1.
 • Якщо паркан буде огороджувати велику територію, то бетон найкраще замовити в готовому вигляді, так як замішувати самостійно таку велику кількість розчину досить складно, з огляду на те, що фундамент повинен заливатися разом, повністю знизу до верху опалубки. В іншому випадку між шарами можуть залишитися непотрібні зазори, а при попаданні в них води і при зниженні температури фундамент може бути пошкоджений .
 • Поверхня залитого бетону розрівнюється і залишається для застигання і зміцнення.
 • Зазвичай міжсекційні стовпчики викладаються з цегли, але можна виготовити їх і з бетону. Для цього навколо арматурної конструкції або труби, вибудовується відповідна опалубка з дощок, яка також заповнюється бетоном.
 • Якщо ж секції паркану будуть складатися з декількох збірних елементів, то для їх установки використовуються спеціальні стовпи , що мають бічні пази, в які потім вставляють декоративні плити.
Читайте також:  Дерев'яний паркан своїми руками
Встановлені бетонні стовпчики для збірних різновидів парканів
Встановлені бетонні стовпчики для збірних різновидів парканів

Потрібно відзначити, що якщо обраний цей варіант забору, то для нього можна влаштувати і стовпчастий фундамент , ретельно разметив відстань між стовпами. Проте , стовпи після їх установки потрібно обов’язково пов’язати між собою бордюром. Його заливка проводиться таким же чином, як і з стрічковим фундаментом, він також зміцнюється арматурою, але заглиблюється всього на 200 ÷ 250 мм.

 

 

Різновиди бетонних парканів

На готовий фундамент можна встановити різні види бетонних парканів. Так, бетонні огорожі діляться на монолітні, блокові, збірні і складальні типи, а також самостоящіе .

складальні паркани

Складальні паркани складаються з декількох секцій, які по черзі встановлюють в пази вже виставлених вертикально стовпів. Зазвичай огорожі цього типу мають кілька секцій, верхні з яких відрізняється від нижніх тим, що прикрашені декоративними елементами у вигляді балясин або рельєфних малюнків.

Декоративний набірний бетонний паркан з "ажурною" верхньою секцією
Декоративний набірний бетонний паркан з «ажурною» верхньою секцією

Такі паркани встановлюються на стрічкові фундаменти, які піднімуть їх над грунтом на потрібну висоту, або ж на стовпчастий фундамент з встановленими між стовпами бордюрами.

збірний паркан

Збірний паркан складається з окремих елементів, з яких збираються однакові за формою секції. Кількість елементів в кожній секції може бути різним, зазвичай від трьох до п’яти  це залежить від того, яка висота огорожі необхідна. Іноді набувають секції різної кольорової гами або мають різні рельєфні малюнки — це в якійсь мірі допомагає зробити паркани більш мальовничими і менш нудними.

Збірний паркан суцільного типу
Збірний паркан суцільного типу

Фундаментів нт дл я збірного забору може бути , як стрічковий, так і стовпчастий.

блокові огорожі

Цей тип забору викладається з бетонних (пінобетонних або газобетонних) блоків, які мають форму великого цегли, і, відповідно укладаються за принципом цегляної кладки. Однак, дуже часто в будівництві можуть додатково застосовуватися декоративні елементи, які мають відповідний розмір, ідеально вписуються в загальну конструкцію з блоків.

Необроблені паркан з пінобетонних блоків
Необроблені паркан з пінобетонних блоків

Елементи, призначені для зведення стовпчиків, наприклад, надягають на опорні стовпи, вмуровані в фундамент.

 

Кладка всіх елементів проводиться на цементний розчин, завдяки чому виходить міцна конструкція.

Точно так же, як і цегляна, блочна кладка вимагає особливої вправності. Не так просто як здається звести рівну стіну з порівняно невеликих за розмірами елементів. Тому , проводячи роботу , потрібно тримати під рукою будівельний рівень і контролювати вертикальність огорожі по схилу.

Огорожа з фігурних і декоративних блоків
Огорожа з фігурних і декоративних блоків

Нерідко такий паркан зі звичайних блоків зажадає декоративного оздоблення штукатуркою або ж облицювання плиткою.

Такий паркан завжди обійдеться дорожче звичайного секційного огорожі з залізобетону, так як крім самого матеріалу потрібно врахувати чималу вартість робіт кладок і остаточної обробки.

Огорожа з монолітних плит

Монолітні плити зручні в монтажі тим, що всю довжину забору можна встановити на підготовлений фундамент буквально за один день. Для зведення стовпів часто використовують елементи, які призначені для блочного типу парканів. Можна опорні стовпи звести і з цегли .

Якщо для огорожі застосовуються звичайні гладкі бетонні плити, то для того, щоб паркан придбав естетичний вигляд, його оформляють штукатуркою в комплексі зі штучним або натуральним каменем.

Можна придбати вже декоровані плити, але вони будуть набагато дорожче. Крім того, їх можуть пошкодити при транспортуванні або розвантаження, і через це потім доведеться приводити їх до ладу.

Самостоящій паркан

Цей вид огорожі найчастіше застосовується для тимчасової установки на території різних об’єктів, що будуються, так як не вимагають пристрою під них фундаменту. Секції такого паркану прекрасно встановлюються на широку нижню частину. За мінованію потреби в огорожі секції демонтують, вантажать на транспорт і перевозять на черговий об’єкт.

Секція самостоящего забору
Секція самостоящего забору

У практиці індивідуального будівництва, незважаючи на простоту монтажу, подібні паркани зазвичай не застосовуються.

Огорожа з цегли

Цегляний паркан має вельми респектабельний вигляд, а особливо гармонійно він виглядає, якщо будинок, який знаходиться на ділянці, також збудований з цегли.

Цегляний паркан відмінно гармонує з цегляним будинком
Цегляний паркан відмінно гармонує з цегляним будинком

Процес зведення такого паркану вимагає великого досвіду в подібній роботі, так, як тільки дилетантському погляду може здатися, що кладка цегли  просте і доступне будь-якому охочому справу. Насправді у кожного майстра є свої секрети, які дозволяють зробити паркан акуратним і довговічним.

Фундаментів нт дл я подібного огорожі влаштовується таким же чином, як і для бетонного паркану, тому що в цілому вся споруда виходить досить потужним.

Огородження з цегли бувають повністю закритими або ж кладка може поєднуватися з іншими елементами, наприклад, з кованими решітками . В останньому випадку вся ділянка буде на увазі, і паркан захистить тільки від проникнення на територію небажаних гостей, але не закриє територію від сторонніх очей.

Поєднання цегляної кладки і металевої кування
Поєднання цегляної кладки і металевої кування

Цегляну огорожу має свої переваги, так само, як і недоліки, про які потрібно знати перш, ніж вибирати саме цей варіант.

 

 

Переваги цегляної огорожі:

 1. Правильно складене цегляну огорожу відрізняється міцністю і довговічністю, без проблем має прослужити не менше п’яти ÷ шести десятиліть. А якщо після цього терміну провести грамотну реставрацію, то паркан простоїть ще стільки ж.
 2. Такі паркани мають дуже естетичний, акуратний вигляд.
 3. Цегляний паркан не вимагає особливого догляду у вигляді забарвлення або чищення, що економить час і сили власників ділянки.

Недоліки огорожі з цегли

 1. Складність і тривалість зведення, особливо без наявності належного досвіду.
 2. Досить висока ціна матеріалів і складність їх доставки.
 3. Такий паркан вимагає пристрою надійного суцільного стрічкового фундаменту.

Для кладки забору необхідно придбати клінкерну або шамотна цегла  тільки в цьому випадку огорожа не потребують додаткового облицьовування. Якщо використовується звичайний будівельний цегла, кладка найчастіше буде не сильно красивою, без чітко виражених кутів і ребер . Кладку потрібно виробляти з розшивкою, акуратно оформляючи шви, інакше весь вид забору буде зіпсований.

Проце сс кл адкі

Щоб огорожу було міцним і мало респектабельний вигляд, кладку необхідно робити відразу по всій довжині огорожі. І роботу потрібно проводити послідовно.

Кладка стін забору може проводитися в півцеглини або в одну цеглину.

Кладка забору "в цеглу"
Кладка забору «в цеглину»
 • Перед початком кладки стін між стовпами розтягується тонка мотузка , яка вирівнюється по горизонталі. Це допоможе зробити ряди кладки ідеально рівними, так як перший ряд задає рівність всієї іншої кладки.
Натягнутий шнур допоможе точно дотримати горизонталь першого ряду кладки
Натягнутий шнур допоможе точно дотримати горизонталь першого ряду кладки
 • Першим кроком викладається три перші ряди в стовпчиках.
 • Стовпчики викладаються навколо вмуровані в фундамент опор, якими служачи т т руби або арматурні ферми.
Укладання цегляного стовпчика
Укладання цегляного стовпчика
 • Потім, слід кладка цегли в стінках забору на ту ж висоту. Далі, необхідно обов’язково враховувати необхідну зв’язку стовпів зі стінками, викладеними в прольотах між стовпів. Це проводиться з застосуванням відрізків арматури, яку укладають пове рх тр етьего ряду на стовпчики та стінові прольоти . Укладається зазвичай по два відрізки арматури, по обидва боки від стовпа. При цьому на викладаються стіни повинно знаходити не менше 500 ÷ 700 мм арматури.
Армування зв\'язки між стінами і стовпчиками
Армування зв’язки між стінами і стовпчиками
 • Для зв’язки також можна використовувати арматурну сітку — її укладають таким же чином, як і відрізки арматури.
 • Згадані з’єднувальні деталі завжди вкладаються (утапліваются) на заздалегідь нанесений на поверхню бетонний розчин.
 • Процедура армування повторюється кожні три ряди.
 • Починаючи з сьомого ряду, кладка стовпчиків і стін проводиться одночасно.
 • Можна провести зв’язку та іншим способом, коли спочатку піднімаються повністю все стовпчики, а потім вже стіни.
Читайте також:  Огорожа з габиона своїми руками

В цьому випадку в стінках стовпів доведеться висвердлюють отвори для установки в них арматурних відрізків. Погодьтеся, що цей метод більш довгий і трудомісткий . Крім того, виконуючи свердління, можна випадково пошкодити цілісність цегляних стовпів.

 

 • Домогтися того, щоб шви кладки мали однакову товщину на всьому своєму протязі, найпростіше, використовуючи металевий дріт діаметром в 8  10 мм, прутки якої укладають по краях кладки стіни з двох сторін. Ці елементи можуть залишитися в кладці, але тоді знадобиться велика кількість дроту. Краще все ж їх витягувати після схоплювання розчину і використовувати таким же чином далі. На фото добре видно відрізки, що фіксують товщину швів.
Калібрувальні прутки для витримування товщини шва
Калібрувальні прутки для витримування товщини шва

Так, наприклад, можна заготовити десять відрізків потрібної довжини, яка буде дорівнює довжині прольоту між стовпами.

Потім з використанням дроту виконується кладка п’яти рядів. Після цього з самого нижнього шва дріт акуратно витягується і використовується вже в шостому ряду (за цей час розчин в кладці вже має змагатися, і просідання не буде). Так поступово відрізки переносяться знизу на верхні ряди.

Після підняття 4 ÷ 5 рядів кладки, поки ще розчин не сильно схопився, після витягування металевих прутів, рекомендується відразу ж робити декоративну розшивку. При необхідності розчин в шви додається, а надлишок бетону, який потрапив на цегляну стінку, відразу віддаляється.

Обробка швів "розшивкою"
Обробка швів «розшивкою»
 • Для того щоб паркан простояв в первозданному вигляді якомога довше , після того як бетон просохне і набере необхідну міцність, очищену від бруду і пилу цегляну поверхню, покривають гідроізоляційної просоченням. Вона проникає вглиб каменю і захищає його від впливу вологи, додаючи матеріалу виражені гідрофобні якості.
Спеціальна грунтовка для обробки кам\'яних поверхонь
Спеціальна грунтовка для обробки кам’яних поверхонь

Покривається поверхню за допомогою валика, а після висихання стає непомітною візуально. Під час дощу краплі води будуть відразу ж стікати по стіні, що не всмоктуючись в цеглу або шви.

Після обробки цегла набуває виражену гідрофобність
Після обробки цегла набуває виражену гідрофобність

Не варто братися за роботу зі зведення цегляної огорожі самостійно, якщо немає ніякого досвіду в кладці цегли. З першого разу ніколи не вийде ідеально красива і рівна стіна. Краще довіритися досвідченому мулярові, який вже не один раз зводив подібні огорожі  він зробить свою роботу набагато якісніше і швидше новачка.

Відео — Кладка паркану з червоного цегли

дерев’яні паркани

Дерев’яні паркани можна назвати найпопулярнішими серед власників заміських ділянок, так як ці огорожі прекрасно вписуються в будь-який ландшафтний дизайн. Дерев’яні паркани зазвичай мають приємні для ока форми і теплі відтінки деревини, які можна зберегти в первинному стані, використавши сучасні засоби обробки деревини.

 

Дерев\'яні паркани досі залишаються, напевно, найпопулярнішими
Дерев’яні паркани досі залишаються, напевно, найпопулярнішими

Як і будь-яких інших огорож у дерев’яних парканів є свої позитивні і негативні якості.

До переваг дерев’яних огорож можна віднести:

 1. Легкість в обробці матеріалу та можливість прикрасити дошки різьбленими візерунками.
 2. Повна можливість виготовити огорожу самостійно.
 3. Доступність і великий вибір матеріалу на будівельному ринку.
 4. Досить широкий розкид цін на деревину, тому можна вибрати ту, яка найбільш доступна. Так, набуваючи пиломатеріали для забору, можна заощадити, якщо купити необроблені дошки  вони обійдуться втричі дешевше вже готового паркану. Однак, це стане можливим лише за умови, що для подальшої обробки є необхідні інструменти , а у господаря  відповідний досвід роботи з деревиною.

Недоліків у дерев’яного паркану не так багато, як достоїнств, але вони досить істотні. Крім того, потрібно сказати, що , хоча недоліки і є, але вони цілком переборні, якщо прикласти деякі зусилля.

 1. Деревина не так довговічна, як бетон або цегла, але продовжити життя дерев’яного паркану можна за допомогою попередньої обробки деталей антисептичними складами або спеціальним захисним лаком.
 2. Дерев’яна огорожа вимагає щорічної ревізії, а при необхідності — регулярного підфарбовування, посилення або ремонту.

Форми дерев’яних парканів

Перш ніж купувати матеріал, потрібно визначитися з формою майбутнього паркану. Варіантів  досить багато, для того щоб можна було зупинитися на одному з них.

Це - далеко не всі варіанти форм дерев\'яних парканів
Це — далеко не всі варіанти форм дерев’яних парканів

Від того, на який конструкції секцій паркану власник зупинить свій вибір, буде залежати, скільки матеріалу потрібно буде купувати.

Крім необхідної кількості дощок для штакетин , стовпів і брусків для поперечок, на які будуть кріпитися дошки паркану, будуть потрібні цвяхи, кілки і мотузки для розмітки території, цемент, гравій або щебінь і пісок для установки опорних стовпчиків.

Вся деревина повинна бути оброблена спеціальними антисептиками, які дозволять експлуатувати паркан тривалий термін.

Ну і, звичайно ж, не можна буде обійтися без стандартного набору інструментів для роботи з деревом.

встановлення огорожі

 • Перше, що необхідно зробити  це розмітити територію і визначити лінію, по якій буде встановлено паркан. Потім виміряються місця для викопування лунок (свердловин) для опорних стовпів.
Установка стовпчиків для дерев\'яного паркану
Установка стовпчиків для дерев’яного паркану
 • Після розмітки спеціальним ручним або механізованим інструментом (мотоболу) пробуріваются ями для стовпів. Ці свердловини повинні мати глибину, рівну ⅓ висоти паркану, плюс 100 ÷ 150 мм, і діаметр більше перетину стовпів на 50 ÷ 70 мм. Якщо стовпи маю квадратний перетин, то сторони повинні бути рівні ширині дощок паркану, а при виборі круглих стовпів їх діаметр також має дорівнювати ширині тих же дощок.
 • Далі, потрібно обов’язково провести обробку нижній частині стовпів, яка буде знаходитися під землею , гарячою смолою, а потім ця частина додатково обертається руберойдом.
 • Потім в ями засипається піщана подушка на 100 ÷ 150 мм, яка добре утрамбовується.
 • Після цього в свердловини встановлюються підготовлені стовпи. Їх вертикальне положення вивіряється з використанням будівельного рівня або схилу. Стовпчики фіксуються среднефракціонним щебенем або гравієм, який засипається в зазор між грунтом і руберойдом, закріпленим на стовпі. Засипку навколо стовпа потрібно дуже добре ущільнити, щоб він щільно і рівно був встановлений в ямі, і подавався розгойдування.

При необхідності, в зазори можна забити трубу або ж арматуру, щоб забезпечити рівність і жорсткість установки стовпів.

 

Якщо ями вийшли набагато більше ніж потрібно, то для фіксації опорних стовпів можна використовувати грубий бетонний розчин, виготовлений з гравію або щебеню і цементу, взятих в пропорції 3: 1.

Один з варіантів монтажу перекладин на дерев\'яному паркані
Один з варіантів монтажу перекладин на дерев’яному паркані
 • Далі на стовпи рівно горизонтально прибиваються або прикріплюються іншими способами (на саморізи або за допомогою пазових з’єднань) бруски, які, крім усього іншого, додадуть жорсткості конструкції. Залежно від висоти паркану закріплюються дві або три поперечини з брусків.
Схема кріплення паркану огорожі
Схема кріплення паркану огорожі
 • Завершальним етапом процесу є розмітка і закріплення на горизонтальні бруски дощок паркану — штакетин .
 • Рекомендовано по всій довжині огорожі, зверху дощок встановити невелику металевий дах, яка захистить дошки від прямого попадання атмосферних опадів.
Читайте також:  Габіони своїми руками - покрокова інструкція

Деревину, при бажанні , можна покрити фарбою або стійким лаком для зовнішніх робіт, який збереже малюнок фактури дерева і його колір.

Відео: будівництво дерев’яного паркану

Огорожа з профнастилу

Ще один популярний матеріал, який останнім часом все частіше використовується для огорож  це профнастил. Якщо матеріал дійсно якісний, з хорошим захисним покриттям, то паркан прослужить довгий термін без будь-якого спеціального догляду.

Так виглядає тильна частина паркану з профнастилу
Так виглядає тильна частина паркану з профнастилу

Таке огорожу володіє чималою кількістю позитивних якостей, майже не маючи при цьому недоліків.

 • Доступна ціна навіть для сім’ї з середньостатистичним бюджетом.
 • Матеріал виготовляється в різній колірній гамі, має різний за якістю покриття, розмір, а також ширину хвиль.

Крім цього останнім часом з’явився профнастил, на який вже методом фотодруку завдано малюнок, що імітує кам’яну або цегельну кладку. Здалеку такий паркан виглядає, як натуральний кам’яний.

З лицьового же частині він може мати найрізноманітнішу забарвлення, аж до імітації натуральної кам\'яної кладки
З лицьового же частині він може мати найрізноманітнішу забарвлення, аж до імітації натуральної кам’яної кладки

Крім естетичності оформлення забору, така забарвлення робить паркан не Марко , так як на ньому практично непомітні бризки від дощу і бруд.

 

 • Легкість і швидкість монтажу подібного огорожі, який цілком можна провести самостійно.
 • Такий паркан практичний і довговічний, має прослужити кілька десятків років.
 • Огорожа з профнастилу, має достатню висоту, дуже складно подолати зловмисникові, так як воно має гладку поверхню і гострий, ріжучий, але в той же час заминає, що не дає надійної опори рук верхній край.
 • Подібний паркан має естетичний і акуратний вигляд.
 • При експлуатації таку огорожу не вимагає ремонту або періодичного фарбування. Можливо, якщо покриття має темний колір, його іноді доведеться обполіскувати з шланга, так як на ньому будуть залишатися сліди від крапель дощу.

До негативних особливостей можна віднести тільки одне (та й то  його можна назвати спірним)  це відсутність респектабельного вигляду. Можливо, такий паркан не цілком підійде для особняків з багатою обробкою фасаду, але в інших випадках він відмінно впишеться в дизайн ділянки.

Профнастил добре поєднується з цегляними стовпчиками і підставою
Профнастил добре поєднується з цегляними стовпчиками і підставою

Досить часто, профнастил використовують в комплексі з цегляною кладкою, якої оформляють опорні стовпи і підстава паркану.

монтаж огорожі

Виміряти периметр ділянки, розраховують кількість профнастилу, з огляду на висоту забору і довжину прольоту між стовпами. Тут потрібно врахувати, що листи профнастилу встановлюються внахлест на одну хвилю — подібна особливість монтажу лише додасть конструкції жорсткості і зробить кріплення матеріалу до опорних стовпів більш надійним . Правда, це трохи зменшує «робочу» ширину листів профнастилу — обов’язково враховується при попередніх підрахунках .

Орієнтовна схема "організації" паркану з профнастилу
Орієнтовна схема «організації» паркану з профнастилу

Крім профнастилу, з урахуванням середньої довжини прольоту в 2,5 ÷ 3, 0 м , для стовпчиків будуть потрібні труби діаметром понад 57 мм або металевий прямокутний профіль, який має розмір як мінімум в 60 × 60 мм, при товщині стінок не менше 2 мм. Для горизонтальних направляючих для кріплення листів також може використовуватися прямокутна профільна труба або ж куточок на 40 × 20 ÷ 40 × 40 мм. Для монтажу каркасної конструкції під закріплення листів профнастилу необхідний буде зварювальний апарат .

Підготовчі в в се елементи і інструменти, можна переходити до процесу зведення огорожі. Робота по монтажу проводиться поетапно:

 1. Як і при будівництві будь-якого забору, спочатку проводиться розмітка території. По розміченій лінії визначення місця розташування опорних стовпів.
 2. Монтаж стовпів можна провести двома способами:

— Забивання в грунт. При виборі такого методу установки опор труба повинна бути вбита на глибину не менше 1 ÷ 1, 20 м ;

— Цементування основи стовпа . В цьому випадку стовпи можна встановити на меншу глибину — зазвичай досить ⅓ висоти стовпа, яка залишиться над поверхнею грунту. При такій технології перед установкою стовпів необхідно буде пробурити отвори з діаметром , що перевищує діаме тр тр уби в 3 ÷ 4 рази. На дно ями насипається піщана подушка, яку необхідно добре ущільнити, і в ущільненому стані її товщина повинна становити не менше 100 ÷ 120 мм.

У нижній частині стовпа, в двох-трьох місцях, привариваются перпендикулярно відрізки арматури, що виступають за межі стовпа в обидві сторони на 70 ÷ 80 мм.

Після того як стовпчик буде встановлений в яму, в неї заливається грубий бетонний розчин з щебенем.

Потім стовпчик виставляється строго вертикально і фіксується камінням, які щільно встановлюються в бетонний розчин, в розпір між стовпчиком і грунтом.

Встановивши, таким чином всі стовпи, їх залишають схоплюватися на кілька днів.

 • Далі, на встановлені стовпи приварюються поперечні поперечини. Їх теж потрібно встановлювати за рівнем, виставляючи до ідеальної горизонталі.
 • Наступним етапом йде монтаж профнастилу. Листи можуть бути закріплені до лагам за допомогою клепок або саморізів, які підбираються за кольором. У будь-якому випадку доведеться для кріпильних елементів просвердлювати отвори в листі і привареною перекладині.
Спеціальні "покрівельні" саморізи для кріплення листів профнастилу
Спеціальні «покрівельні» саморізи для кріплення листів профнастилу
 • Кріплення виробляються в нижню частину хвилі профнастилу, на відстані один від одного, приблизно 500 мм.

Монтаж паркану проходить досить швидко, особливо якщо поруч буде умілий помічник. Справитися з цією роботою цілком можливо навіть за один день, звичайно, при вже встановлених опорних стовпах.

Відео: самостійна установка паркану з профнастилу

https://youtu.be/uXGBYK2wskg

Інші типи зборів

Крім згаданих, встановлюються вже готові парканні секції з оцинкованих металевих прутів, які мають захисне ПВХ-покриття. Цей варіант огорожі встановлюється так само, як і профнастил  на опорні стовпи, проте є моделі, що мають власні спеціальні підставки. Для огорож з підставками не потрібна установка стовпів  досить підготувати рівну поверхню, засипану дрібнофракційних щебенем. Рами таких огорож скріплюються між собою.

Легкий гратчастий металевий паркан
Легкий гратчастий металевий паркан

Секції огорожі мають гострі верхні краї, тому , незважаючи на зовнішню легкість конструкції і її НЕ занадто велику висоту, подолати такий паркан  НЕ так вже й просто.

Таке огорожу досить довговічне і має прослужити 25  30 років.

Ще один варіант «бюджетного» забору  це сітка-рабиця , розтягнута на встановлених металевих стовпах, для жорсткості пов’язаних між собою металевими прутами. Монтаж рабиці краще проводити з помічниками, так як сітка вимагає розтягування і негайного закріплення.

Вельми популярний у садівників паркан із сітки-рабиці
Вельми популярний у садівників паркан із сітки-рабиці

Для її монтажу використовуються стовпчики, які мають спеціальні приварені гачки, які відразу ж після надягання на них сітки, прибиваються до опорної стійки.

Такий паркан зазвичай встановлюють на дачних ділянках або на кордоні між суміжними територіями.

Задумуючи монтаж огорожі самостійно, потрібно в першу чергу оцінити власні сили, вміння і фінансові можливості. Не варто братися за складну роботу, таку, ка до до налагоджування цегли, при відсутності досвіду і достатніх знань. Можуть бути марно витрачені сили, час і кошти, а невміло зведений паркан доведеться демонтувати і встановлювати інше огорожу.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

623 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *