Види, характеристики і відмінності проводів СІП

Сучасний світ настільки електрифікований, що кількість дротових з\’єднань і електричних мереж вже не піддається ніякому рахунку. Споживачі різних призначень давно не підключають оголеними проводами, і навіть лінії електропередач не стали винятком.

СИП (скорочення від «самонесучий ізольований провід») успішно застосовується в багатьох мережах, промислових і побутових, що аж ніяк не випадково. Справа в тому, що дроти даного типу відрізняються рядом переваг, про які й поговоримо далі.

Якщо порівнювати з іншими марками проводів, то СІП воістину унікальний. Він призначений для передачі електричної енергії, при цьому позиціонується саме як провід, а не як кабель, хоча він сам себе несе, має ізоляцію, є багатожильним — майже як кабель.

Взяти наприклад провід марки СІП-1 3х150 1х70 . Тут є три ізольовані жили перерізом по 150 кв.мм кожна, а нульова несуча жила не ізольована і має перетином 70 кв.мм. Даний провід розрахований на напругу 660 вольт.

 
СИП-1 3х150   1х70

Провід СИП випускаються різних марок і типорозмірів, основних з яких п\’ять. Перша цифра після букв «СІП» позначає номер різновиди дроти. Далі в найменуванні йдуть дані у вигляді цифр, що відображають кількість жив і площа їх перетину, а в кінці може бути присутнім буква — ідентифікатор відмінних рис даної моделі.

Принципово всі провода СИП містять в своїй конструкції певну кількість жив, одна з яких несе на собі функцію несучої (механічне навантаження, вага провідної конструкції).

Види, характеристики і відмінності проводів СІП

СИП-1

СИП-1 є найчастіше чотирижильним. Всі його жили являють собою багатодротяні збірки, в конструкції кожної з яких провідники скручені разом. У загальному вигляді три багатодротяна жили є за призначенням фазними, вони мають термопластичну поліетиленову ізоляцію, а четверта жила ізоляції не має, і призначена бути нульовим провідником.

Центральна дріт нульового провідника — сталева, вона є несучою для всього проводу СІП, виступає в ролі своєрідного сердечника нульового провідника.

Читайте також:  Як правильно зробити заземлення будинку

Коли в маркуванні після позначення СИП-1 слід буква «А», нульовий провідник також буде ізольованим. СИП-1 призначений і використовується в лініях і мережах з напругою 0,66 / 1 кВ.

СИП-1

Принципово характерне кількість струмопровідних жил для провода СИП-1 варіюється від 1 до 4. Перетин жив — від 16 до 120 кв.мм. Струмопровідна жила завжди алюмінієва, нульова жила навколо сталевого сердечника — зі сплаву алюмінію. Клас напруги провода СИП-1 від 0,4 до 1 кВ.

Основна його ізоляція — термопластичний поліетилен. Нормальний робочий температурний діапазон дроти від -60 до 50 ° С, причому під час експлуатації допускається нагрів до 70 ° С. Допустимий радіус вигину при монтажі не менше 10 діаметрів. Термін служби — не менше 40 років.

Застосовується СИП-1 для виготовлення відгалужень від високовольтних ліній, для монтажу вводів харчування в житлові приміщення , а також в господарських будівлях — для прокладки електричних мереж по стінах.

СИП-2

СИП-2 чотирьохжильний самонесущий провід, всі чотири жили якого оснащені поліетиленовою ізоляцією. Звичайне виконання провода СИП-2 полягає в однаковій ізоляції всіх чотирьох провідників. Однак існує різновид даного проводу — СІП-2А, що відрізняється тим, що четвертий, нульовий провідник з сердечником, ізольований зшиті поліетиленом, як і фазні його провідники.

Різновид СИП-2А підходить для застосувань в умовах більш агресивних впливів атмосферних чинників. Як і СИП-1, ​​СИП-2 може використовуватися в лініях зі змінним напругою 0,66 / 1 кВ.

СИП-2

Кількість струмопровідних жил для провода СИП-2 — від 1 до 4. Перетин жив — від 16 до 120 кв.мм. Струмопровідна жила алюмінієва, нульова — зі сплаву алюмінію. Клас напруги від 0,4 до 1 кВ. Ізоляція включає в себе світлостабілізатор і поліетилен. Нормальний температурний діапазон від -60 до 50 ° С, допустимо нагрів до 90 ° С.

Максимальний радіус вигину не менше 10 діаметрів. Термін служби не менше 40 років. Застосовується для виготовлення відгалужень від високовольтних ліній, для монтажу вводів харчування в житлові приміщення, а також в господарських будівлях — для прокладки електричних мереж по стінах.

Пристрій проводів СІП-1 і СІП-2

СИП-3

Читайте також:  Как правильно выбрать электрощиток

СИП-3 — Одножильна версія самонесучого проводу СІП. У центрі даного проводу розташована сталевий дріт — сердечник, навколо якої оповиті головні алюмінієві струмонесучі провідники. Провід даного типу використовується зазвичай в високовольтних лініях з робочою напругою від 6 до 35 кВ, і служить, як правило, в якості фазного для передачі електричної енергії на великі відстані.

СИП-3

В проводі СИП-3 завжди тільки одна жила перетином від 35 до 240 кв.мм. Струмопровідна жила виготовлена ​​зі сплаву алюмінію. Клас напруги від 10 до 35кВ. Ізоляція включає в себе світлостабілізатор і поліетилен. Нормальний температурний діапазон дроти від -60 до 50 ° С, допустимо нагрів до 70 ° С.

Дозволений радіус вигину не менше 10 діаметрів. Термін служби не менше 40 років. Застосовується для монтажу високовольтних ліній з напругою від 6 до 35 кВ.

СИП-3 на опорі ПЛ 35 кВ

СИП-4

СИП-4 сильно відрізняється від попередніх моделей самонесучого проводу. Він є по суті складанням з двох (або однієї!) Пар алюмінієвих провідників, причому несе нульовий провідник зі сталевим сердечником тут взагалі відсутня. З цієї причини провід марки СІП-4 не застосовують для прокладки ліній, оскільки завжди залишається ймовірність розриву проводу в разі сильного вітру.

Ізоляція чотирьох жив виконана термопластичних поліетиленом, а самі жили — алюмінієві. Різновид СИП-4Н має міцніші жили — з алюмінієвого сплаву.

СИП-4

В проводі СИП-4 (СІП -5) може міститися від 2 до 4 жив перетином від 16 до 120 кв.мм. Струмопровідна жила завжди алюмінієва (крім модифікації Н). Клас напруги від 0,4 до 1 кВ. Ізоляція — термопластичний поліетилен.

Нормальний температурний діапазон від -60 до 50 ° С, допустимо нагрів до 90 ° С. Допустимий радіус вигину не менше 10 діаметрів. Термін служби не менше 40 років.

Читайте також:  Як захистити квартиру від перевищення напруги

Даний провід (як і СИП-5) використовується при монтажі відгалужень від високовольтних ліній, вводів харчування в житлові приміщення, для прокладки мереж по стінах господарських будівель.

СИП-5

СИП-5

СИП-5 являє собою одну пару ізольованих алюмінієвих жив без нульової жили і без сталевого несучого сердечника. Ізоляція тут виконана зшиті поліетиленом (підвищує максимально допустиму робочу температуру на третину в порівнянні зі звичайним термопластичних поліетиленом), жили — з чистого алюмінію. Різновид СИП-5Н відрізняється тим, що провідники виготовлені з більш міцного алюмінієвого сплаву.

вибір дроти

Вибираючи провід СІП для тієї чи іншої мети, перш за все звертають увагу на характеристики кожної його марки. Зазвичай кількість струмоведучих жил варіюється від 1 до 4, що надає можливості вирішення практично будь-якої задачі для будь-якої необхідної модифікації мережі. Розкид перетинів, характерний для СІП, — від 16 до 240 кв.мм.

По напрузі марки СІП-1, СІП-2, СИП-4 і СИП-5 підходять для мереж класу до 1 кВ. І тільки провід СІП 3 підійде для лінії до 35 кВ, оскільки може бути прокладений незалежно.

Оцінюють температурний режим з запасом на короткочасний нагрів в аварійному режимі, який допускається не більше 8 годин для річного навантаження. Кожен провід має свій допустимий радіус вигину, що одночасно визначає і обмежує можливості вигину дроту при монтажі. Якщо зігнути дріт СИП більше допустимого — порушаться його механічна міцність і діелектричні властивості.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

1991 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *