Утеплення фасаду мінватою під штукатурку і під сайдинг

Технологія утеплення фасаду мінватою під штукатурку і під сайдинг

Утеплення фасаду будівлі мінватою — проста і ефективна технологія, перевірена часом. Її застосування збільшує міцність несучих стін, захищає їх від впливу навколишнього середовища. Сприяє збереженню тепла в зимовий час і перешкоджає проникнення спеки в будинок влітку. В цілому, забезпечує більш комфортне проживання в приміщенні. Але для того, щоб домогтися якісного результату, необхідно бути обізнаним в деяких особливостях і нюансах цього технологічного процесу. Знати, як правильно утеплити будинок. В іншому випадку, гроші і час будуть витрачені «на вітер».

Види технологій утеплення фасадів

Утеплення фасаду мінеральною ватою здійснюється як всередині, так і зовні будівлі. Перший варіант менш доцільний через зменшення корисної площі житла і меншою ефективності теплоізоляції. Далі будемо розглядати тільки укладку фасаду мінеральною ватою із зовнішнього боку. Існує два основних способи. Утеплити фасад будинку зовні можна, використовуючи:
 • Технологію мокрого фасаду по мінвати, пов\\’язаної із застосуванням рідких будівельних матеріалів: штукатурки, клею і т. Д. Володіє високими естетичними властивостями, зміцнює і захищає основу від агресивного впливу навколишнього середовища, відповідно, збільшує термін її експлуатації. Не горючий і пожежобезпечний.
 • Технологію сухого фасаду під сайдинг, названої так через те, що кріплення мінвати здійснюється цвяхами. Її особливістю є застосування жорсткого каркаса або кронштейнів для фіксації плит утеплювача на стіні і наявність вентиляційного зазору між облицюванням і мінеральною ватою. Цей метод має низьку вартість робіт, в силу швидкості установки і застосування менш дорогих матеріалів. Щільність мінеральної вати, використовуваної таким чином, нижче. Серед недоліків — більш «дешевий» зовнішній вигляд і низький рівень пожежної безпеки.

Зліва - "мокрий фасад", праворуч - утеплення "під сайдинг"

Зліва — «мокрий фасад», праворуч — утеплення «під сайдинг»

Розглянемо кожен спосіб укладання докладніше.

мокрий фасад

Технологія утеплення фасаду мінватою під штукатурку вимагає починати з очищення поверхні стін:

 • Зняти всілякі системи комунікації (лати вентиляційних каналів, віконні сливи, кондиціонери і т. Д. )
 • Видалити всі виступаючі металеві предмети (цвяхи, шматки профілю, арматура та інше). Нехтування цим пунктом виллється в появі слідів іржі на облицювальної стороні будівлі через якийсь час.
 • Відбити стару штукатурку.
 • Після цього слід починати провішування будівлі, т. Е. З\\’ясування, рівні чи несучі стіни. При наявності великих заглиблень вирівняти їх штукатуркою. Від значення величини нерівності залежить витрата будівельних матеріалів.

Конструктив фасаду під штукатурку

Конструктив фасаду під штукатурку

грунтування

грунтування стіниДля підвищення адгезійних властивостей (зчеплення) застосовуваних матеріалів, стіни попередньо грунтують. Також грунтовка запобігає утворенню грибків і плісняви. У таких матеріалах як пористий бетон, регулює швидкість всмоктування води. Не дозволяє рідини передчасно йти з клею і дає можливість протіканню всіх необхідних хімічних процесів. Особливо варто приділити увагу грунтовці при роботі зі слабкими осипалися підставами.

Читайте також:  Утеплення стін матеріалами ISOVER

цокольний профіль

Основне його призначення:

 • Захистити торець утеплювача від проникнення вологи і дрібних гризунів в систему теплоізоляції.
 • Оперти перший ряд мінвати.

цокольний профіль для мінеральної вати

цокольний профіль для мінеральної вати

Установка його здійснюється на висоті 60 см від рівня підлоги. Нижче встановлюють екструдований пінополістирол, для запобігання подачі вологи в систему теплоізоляції. Застосовують цокольну рейку в разі, якщо товщина плити мінеральної вати і пінополістиролу не збігається. Наприклад, коли цокольна частина будівлі втоплена, а фасадна виступає. В іншому випадку у використанні профілю немає необхідності.

приклеювання мінеральної вати

Теплоізоляція будинку мінеральною ватою вимагає застосування спеціалізованих клеїв. Будівельні компанії виробляють клей для даних потреб двох типів:

 • Для приклеювання мінеральної вати.
 • Універсальний (крім приклеювання слугує базовим розчином для армування верху утеплювача).

Клей наносять на мінвату зубчастим шпателем

Клей наносять на мінвату зубчастим шпателем

Для приведення клею в «робочий» стан його засипають у ємність, заливають 6-9 літрами води і перемішують. Точне кількість рідини регулюється індивідуально і залежить від вологості клімату. Свої адгезійні властивості клей зберігає протягом двох годин, тому готувати його бажано невеликими партіями.

Нанесення клею на ізоляцію здійснюється двома способами:

 • Попереднє втапливанием маси клею в поверхню мінеральної вати. Після розчин наноситься по периметру всієї плити так, щоб вийшов бортик 3 сантиметри у висоту і ширину. Після роблять «коржі» діаметром 7-8 см. Мають їх по кутах і 1-2 в центрі. Клей повинен покривати 40% поверхні.
 • Втапливанием клею. Нанесення клейової суміші відбувається зубчастим напівтерком, як на керамічну плитку. Для забезпечення оптимальної висоти борозен інструмент потрібно тримати під кутом 60 градусів до поверхні плити. Напрямок їх не має значення.
Важливо! Клей не повинен залишатися в торцях мінвати, заважаючи її щільному прилягання один до одного. Це буде сприяти утворенню містків холоду.

Утеплювач укладається за принципом цегляної перев\\’язки. Вертикальні шви не повинні збігатися. Разбежка між ними становить не менше 150 мм. Щілини, що утворилися під час укладання, необхідно заповнити шматочками мінеральної вати аналогічних розмірів. Час повного висихання клею — 72 години.

Читайте також:  Утеплення стін матеріалами ISOVER

Закріплення плит дюбелями

Для надання додаткової жорсткості конструкції і, відповідно, збільшення терміну її експлуатації утеплювач кріплять до стіни дюбелями. Вони бувають наступних типів:
 • Забивний дюбель. Являє собою цвях, термоголовку і пластмасовий парасольку (грибок). Застосовується в разі роботи з міцними підставами: бетон, повнотіла цегла та інше.
 • Ввертной дюбель за конструкцією схожий з забивних, тільки має додатково кручені нарізку і на термоголовки зроблена висікання під викрутку. Використовується для роботи з менш міцними матеріалами: пористий бетон, саман і т. Д.

Додаткове кріплення пластиковими дюбелями

Додаткове кріплення пластиковими дюбелями

Довжина дюбеля розраховується виходячи з товщини утеплювача, шару клею (близько 10 мм) і тієї частини, яка йде в стіну. Загальна довжина повинна складати як мінімум 160 мм. Можна більше, але менше вкрай небажано.

Рекомендація! При свердлінні отвору додати вглиб підстави додатково 20 мм, щоб утворюється сміття міг залишитися в цій кишені.

Дюбелі слід розміщувати в Т-подібному перехресті швів і по 2-3 штуки в центрі. Загальна їх кількість залежить від висоти установки утеплювальних плит. Чим вище, тим більше. До 25 метрів стандартне число дюбелів на 1 м² становить 6 штук.

армування

Для зміцнення слабких місць системи використовують армований профіль. У продажу є такі його різновиди:

 • Куточок ПВХ з сіткою. Кріпиться на зовнішні кути дверних і віконних прорізів.
 • Профіль примикання. Встановлюється на стику віконного укосу з підставою для запобігання утворення тріщин.
 • Профіль для монтажу віконних зливів. Основне його завдання — захистити частина системи від впливу вітрових навантажень. Щоб віконний злив не розбивати ребра утеплювача.

Армування базальтової мінеральної вати перед штукатуркою

Армування базальтової мінеральної вати перед штукатуркою

Для посилення вершини віконних і дверних прорізів також слід накладати на край кута косинки (шматки стеклосетки розміром 20 на 30 см). Після цього можна приступати до нанесення клею на зовнішню поверхню мінвати.

Створення базового шару є підставою для нанесення наступного покриття і захисту теплоізоляційної системи від пошкодження. Починається цей процес із втапливания клею в утеплювач. Оптимальна товщина армованого шару становить 5 мм. Для нанесення клею на поверхню мінвати використовуйте полутерок з зубом 10 мм. Така форма інструменту і його нахил 60 градусів до робочої поверхні забезпечує утворення борозен глибиною 10 мм. Це дозволить після втапливания стеклосетки в клей на виході отримати необхідну нам товщину армованого покриття.

Що стосується стеклосетки, в будівництві використовується 3 її основні види:

 • Архітектурна . Має малу щільність волокон і дрібну клітинку. Застосовується для оформлення складних декоративних елементів.
 • Панцирна . Нитка міцніше, сітка крупніше. Використовується в нижніх ділянках будівлі (2-3 м від землі), де можлива поява механічних навантажень.
 • Фасадна . Сама широко поширена з усіх перерахованих вище сіток. Має достатню щільність. Просякнута щелостойкім складом, що захищає її від агресивного впливу лужного середовища, якої є клеїть матеріал.
Читайте також:  Утеплення стін матеріалами ISOVER

фінішне покриття

По закінченню 2-3 діб мінеральну вату можна покривати штукатуркою. Перед цим для кращої адгезії поверхню бажано прогрунтувати. Етапи покриття стіни будь штукатуркою включають в себе:

 • Нанесення розчину на поверхню.
 • Зняття зайвого матеріалу.
 • Затирання.
Важливо! Чистіть тертку якомога частіше. Це сприяє отриманню більш рівномірного шару.

По виду текстури штукатурка підрозділяється:

 • Зерниста (з дрібної мармуровою крихтою).
 • Короїд. Особливість його нанесення в тому, що при затирання руху необхідно робити в одному напрямку.
 • Шуба. Затирання проводиться звичайним валиком. Простий і не вимагає високої кваліфікації спосіб.

Технологія утеплення фасаду мінватою під штукатурку і під сайдинг

Фінішна декоративна штукатурка

сухий фасад

Підготовчий етап робіт по утепленню фасаду починається з очищення, вирівнювання і грунтовки поверхні стіни. Далі на неї наноситься пароізоляційна мембрана. Кріплення здійснюється за допомогою степлера або скотча. Її завдання — захистити утеплювач від впливу конденсату, тим самим збільшивши його термін служби.

Технологія утеплення фасаду мінватою під штукатурку і під сайдинг

Структцра конструкції утеплення фасаду мінватою під сайдинг

Після цього виробляють обшивку каркасом фасаду будівлі. Саме він буде служити опорним елементом для плит мінеральної вати. Каркас може виготовлятися як з дерев\\’яних брусків, так і металевого профілю. Дерево перед використанням слід обробити антисептиком. Потім ставлять вертикальні стійки і кріплять їх до стіни за допомогою спеціальних кронштейнів. Відстань між опорами має бути на 10 см менше, ніж ширина плити мінеральної вати. Для більшої жорсткості конструкції додають 4-5 горизонтальні поперечини.

монтаж утеплювача

Укладання мінеральної вати здійснюється між стійками і фіксується додатково дюбелями (по 3 шт. На кожну плиту). Поверх теплоізоляційної системи укладають гідроізоляційну плівку. Пропускаючи повітря і затримуючи вологу, він створює сприятливі умови для роботи утеплювача. Фіксують плівку будівельним степлером. Шви проходять спеціальної двосторонньої стрічкою. При установці плівки потрібно уважно слідувати інструкції виробника, щоб уникнути негативних наслідків в майбутньому.

Утеплювач монтується між напрямними

Утеплювач монтується між напрямними

установка облицювання

Монтаж сайдинга починається з кріплення направляючих до існуючих стійок. Роблячи це, необхідно забезпечити вентиляційний зазор між облицюванням і мінватою, через який буде віддалятися волога. Далі проходять по всьому периметру «стартовою» планкою і вже на неї методом замкового перекриття встановлюють інші. Місця стиків закривають декоративними панелями. Рівність перевіряється будівельним рівнем. Останній ряд оформляється завершальній планкою.

Фінішний монтаж вінілового сайдинга

Фінішний монтаж вінілового сайдинга

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

3139 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован.