Укладання плитки по діагоналі на підлогу

Укладання плитки по діагоналі на підлогу є досить непростою операцією навіть для досвідчених майстрів-плиточників. Тим більше з певною часткою обережності слід приймати таке рішення, якщо цим передбачається зайнятися вперше. Однак, бажання оформити оригінально інтер’єр однієї з кімнат призводить до сміливих спроб спробувати свої сили.

Укладка плитки по диагонали на пол
Укладка плитки по диагонали на пол

Вибравши цей спосіб укладання підлогового покриття, варто заздалегідь підготувати себе до кропіткої, що вимагає терпіння роботі. Крім цього, не зайвим буде попрактикуватися в різанні плитки. Для новачка цей процес може виявитися найскладнішим. Особливо в відсутності напрацьованого досвіду і при відсутності необхідних для його проведення спеціальних інструментів.

Укладання плитки по діагоналі — переваги і недоліки

Діагональний спосіб укладання керамічної плитки на підлогу дещо відрізняється від стандартного підходу до облицювання. Процес виконання робіт не тільки складніше, але і вимагає більшої кількості матеріалу. Пояснюється це тим, що плитку доведеться різати по діагоналі, щоб завершити ряд кладки уздовж стін. І обрізки дуже часто вже будуть непридатні для використання на інших ділянках статі.

Укладання плитки по діагоналі завжди супроводжується значно більшою кількістю обрізків
Укладання плитки по діагоналі завжди супроводжується значно більшою кількістю обрізків

Ще складніше буде вирізати з плитки фрагмент складної конфігурації. А це часом необхідно зробити, якщо стіни приміщення не прямі по всій довжині — є виступи або, навпаки, ніші.

У подібного способу кладки, як, втім, і у будь-якого іншого, є свої позитивні і негативні сторони. Їх неодмінно слід брати до уваги, якщо вибір зупиняється саме на такій технології облицювання.

До достоїнств діагональної укладання плитки можна віднести наступні моменти:

 • Косі лінії швів між елементами облицювання підлоги візуально розширюють простір. А це буває важливо для тісних приміщень. Особливо це добре помітно при використанні в комбінації двох, а іноді навіть трьох кольорів матеріалу.
 • Укладання по діагоналі виглядає набагато ефектніше стандартно укладеного кахельного покриття.
 • Вельми цінною є здатність такого варіанту розміщення керамічної плитки «маскувати» нерівність розташування стін приміщення, за рахунок притягання до себе уваги. Цьому сприяє відсутність ліній, паралельних (або належних бути паралельними) стін.
 • Бічні подразнень по діагоналі елементи виглядають в загальній композиції більш акуратно і ефектно, ніж при традиційній прямий кладці.

Недоліками даного способу облицювання підлоги можна назвати такі:

 • Робота з укладання займе значно більше часу. Майстру доведеться дуже точно розмічати і підрізати чимала кількість плиток.
 • Збільшується витрата облицювальний матеріал — причини очевидні.
 • Для новачків — набагато вище ймовірність неправильну розмітку і різання плитки. Це, безумовно, теж призводить до збільшення витрати матеріалу.

Розрахунок необхідної кількості плитки

Вибираючи облицювальний матеріал, рекомендовано дуже ретельно порівнювати розміри плиток, особливо з різних пачок. У разі якщо виявиться розбіжність по довжині або ширині навіть в один-два міліметри, кладка вийде неакуратної. Всі її декоративні переваги просто зійдуть нанівець! Так що використовувати плитку слід максимально високого ґатунку, з найточнішою калібруванням.

 

Всі придбані пачки керамічної плитки повинні бути одного калібру. Як можна переконатися з показаного на ілюстрації - розбіжності в розмірах бувають дуже значними.
Всі придбані пачки керамічної плитки повинні бути одного калібру. Як можна переконатися з показаного на ілюстрації — розбіжності в розмірах бувають дуже значними.

При цьому, безумовно, плитка повинна бути призначена виключно для покриття підлоги. Про це скаже піктограма на упаковці зі слідом ноги. Як би покупцеві не подобалася зовні (та й за ціною, можливо) модель, призначена для облицювання стін — на підлозі таке покриття довго не «проживе». Крім того, кахель зазвичай застосовується для облицювання в приміщеннях, де на підлогу може потрапити вода. Тобто плитка повинна володіти ще й протівоскользящімі якостями. Просто з міркувань особистої безпеки.

Значок черевика на похилій площині говорить про протиковзких якостях облицювання. А слід ноги вказує, що керамічна плитка призначена саме для підлоги.
Значок черевика на похилій площині говорить про протиковзких якостях облицювання. А слід ноги вказує, що керамічна плитка призначена саме для підлоги.

Перед тим як купувати облицювальний матеріал, слід визначитися і з його кількістю. Для цього, ясна річ, слід уточнити розмірні параметри обраної плитки.

Після цього буде розумним скласти креслення підлоги кімнати, в якій буде проводитися укладка. При цьому необхідно враховувати все — виступи, ніші, розташування радіаторів опалення, комунікаційних стояків, нерухомих предметів меблів або габаритного сантехнічного обладнання (ванна, душова кабінка і т.п.) Особливо важлива ретельність виконання креслення, якщо планується створення на підлозі складних малюнків з плитками різних типів.

Креслення повинен бути виконаний з точним дотриманням масштабу. Наприклад, це може бути 1:10.

Виконаний в масштабі креслення кімнати і нанесена на нього схема укладання значно спростять і розрахунок необхідної кількості матеріалу, і проведення облицювальних робіт.
Виконаний в масштабі креслення кімнати і нанесена на нього схема укладання значно спростять і розрахунок необхідної кількості матеріалу, і проведення облицювальних робіт.

Розрахунок плитки проводиться кількома способами:

 • Якщо не передбачається оформляти поверхню складним малюнком, то розрахувати кількість плитки не настільки складно. Для цього необхідно просто розділити загальну площу кімнати на площу однієї плитки.
 • Якщо на підлозі планується викласти панно, то схема повинна бути більш докладної, з точними розмірами кожного з його елементів. Такий графічний розрахунок дозволяє визначити кількість плитки різних кольорів і розмірів.

Визначаючи кількість плитки, орієнтуючись на складену схему, необхідно враховувати наступне:

 • Дві плитки, розрізаються менше, ніж наполовину, необхідно вважати за одну.
 • Якщо від плитки відрізається велика її частина, її також вважають за одну.
Приклад складання схеми розподілу плитки на поверхні підлоги.
Приклад складання схеми розподілу плитки на поверхні підлоги.

До отриманого в результаті підрахунків результату необхідно додати 15 ÷ 20% від загальної кількості матеріалу. Це резерв на що залишаються неминучі обрізки, на випадки невдалого розкрою, що не виявленого при покупці шлюбу або випадкових самостійних пошкоджень плитки на етапах її транспортування і виконання робіт.

 

 

Якщо розрахунок буде вестися для плитки одного типу, то читач може скористатися запропонованим нижче калькулятором.

Калькулятор розрахунку необхідної кількості керамічної плитки для підлоги

Програма нескладна — вона зіставляє площа приміщення під облицювання з розмірами однієї керамічної плитки. Правда, будуть деякі нюанси.

 • Перш за все, необхідно визначити площу, на якій буде проводитися укладання керамічної облицювання. З прямокутними приміщеннями проблем зазвичай не виникає. Труднощі трапляються, якщо підлога має більш хитромудру конфігурацію. Але і тут можна проявити кмітливість, розбити його на кілька ділянок простіших форм, обчислити їх площі і підсумувати.

Значення площі вказується в першому полі введення даних.

Далі, до відповідних полях вводяться довжина і ширина обраної моделі плитки. Так як більшість виробників практикує зазначення розміру в сантиметрах, ця ж одиниця виміру залишена і в калькуляторі.

Не забуваємо про товщину міжплиточних шва. Вона при кладці на підлозі буває цілком солідної, і на великих площах цей параметр вносить досить значні корективи в результат розрахунків. Товщина шва вказується в міліметрах.

Нарешті, слід вибрати спосіб укладання плитки. Він безпосередньо впливає на розмір запасу, що закладається при покупці матеріалу. Якщо для прямої укладання буває достатньо 10%, то для діагональної краще закласти резерв і всі 20%.

Результат буде показаний в штучному вираженні — кількості плиток.

Інструменти і матеріали для виконання облицювальних робіт

Коли необхідну кількість плитки буде придбано, крім неї для роботи необхідно підготувати інструменти і витратні матеріали.

Читайте також:  Вирівнювання підлоги за допомогою спеціальних сумішей
Інструменти, які будуть потрібні для виконання облицювання підлоги керамічною плиткою.
Інструменти, які будуть потрібні для виконання облицювання підлоги керамічною плиткою.

Інструменти для роботи

З інструментів знадобиться:

 1. Будівельний рівень довжиною 1000 мм.
 2. Рулетка, довжина якої повинна бути не менше довжини діагоналі кімнати.
 3. Малярський (причальний) шнур для розмітки поверхні підстави перед укладанням плитки.
 4. Плиткорез, шліфмашинка або ж інший інструмент, здатну здатний розкроювати плитку.
 5. Кельма або широкий шпатель з зубчастим краєм. Це дозволяє максимально рівномірно розподіляти клейовий розчин по поверхні, уникати виникнення пустот.
 6. Звичайні шпателі шириною в 100 ÷ 150 мм.
 7. Комплект з валика, розсувний штанги-ручки для нього і спеціальної ванночки з похилою ребристою поверхнею. Все це необхідно для грунтування поверхні підлоги.
 8. Гумовий шпатель для заповнення швів між плитками затирочні розчином.
 9. Чистий ємність для замішування клею, а потім і затирання, об’ємом приблизно в 10 літрів.
 10. Будівельний міксер або електрична дрель з відповідною насадкою.
 11. Гумовий молоток — при необхідності підбиття плитки до загального рівня облицювання.
 12. Будівельні рукавички і гумові наколінники — ці предмети допоможуть уникнути отримання під час роботи і зроблять її більш комфортною. При різанні плитки шлифмашинкой незайвими можуть виявитися захисні окуляри і респіратор.

Крім цих інструментів, потрібно металева лінійка, маркер для розмітки плитки. А також ганчір’я і губка для очищення плитки і після укладання, і після нанесення затірки.

 

Матеріали для укладання плитки

З матеріалів для облицювання підлоги плиткою потрібно:

Плитковий клей і затирка для швів (фуга) - основні матеріали для виконання облицювання підлоги керамічною плиткою
Плитковий клей і затирка для швів (фуга) — основні матеріали для виконання облицювання підлоги керамічною плиткою
 • Грунтовки — їм обробляється базова поверхню підлоги для забезпечення надійної адгезії з плитковим клеєм. Кількість залежить від площі приміщення. І краще розраховувати на дворазове нанесення грунту. Втім, якщо в будинку або квартирі йде ремонт, то грунтовка завжди купується з солідним запасом — їй завжди знайде застосування. Наприклад, попереду ще може бути і поклейка шпалер або інша обробка.
 • Плитковий клей на цементній основі.
 • Затирочная суміш обраного кольору.
 • Пластикові калібрувальні хрестики, що визначають і зберігають єдину ширину швів під час укладання. Вартість їх невелика, тому можна взяти з хорошим запасом.

А ось для клею та затирання краще провести розрахунок необхідної їх кількості.

плитковий клей

Витрата клею залежить від розмірів обраної плитки. Чим вона більша, тим товщі повинен бути шар і більше висота зуба гребенчатого шпателя. Стало бути, зі збільшенням розміру плитки зростає і витрата.

Можна скористатися наступною таблицею:

 

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

609 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *