Снігозатримувачі на дах

ПРИЗНАЧЕННЯ І ОСОБЛИВОСТІ КОНСТРУКЦІЇ. ЯК ЗРОБИТИ снігозатримуачів на даху своїми руками. РЕКОМЕНДАЦІЇ З ВИГОТОВЛЕННЯ снігозатримувачами СВОЇМИ РУКАМИ

 

У сніжні зими жодна будівля не обійдеться без таких захисних конструкцій як снегодержателі. Освіта сніжної шапки піддає до небезпеки не тільки дахи будинків, а й людей які проходять внизу, поруч з будівлями. Для того, щоб уберегти жителів і зберегти цілісність покрівельного покриття необхідно встановлювати снігозатримувачі. У сьогоднішній статті ми дізнаємося: як зробити захист від снігу своїми руками і, що для цього потрібно.

Типи і види снегозадержательних конструкцій

Типи снегозадержателей прийнято відображати так:

1. Цей тип являє собою конструкцію, яка не пропускає сніг через себе.

2. Це снігові бар’єри, які пропускають сніг.

Вибираючи той чи інший снегозадержатель важливо враховувати тип даху, для якої призначається, а також кількість опадів, характерно для місцевості.

На сьогоднішній день ринок багатіє вибором снегозадержательних приладів. Основні їх види розподіляють таким чином:

Основні види снегозадержателей
гратчастийВиготовляється з металевого профілю і має вигляд решеточной секції.
трубчастийВиготовляється з труб не дуже великого діаметру. Труби кріпляться в два ряди на спеціальні кронштейни.
кутовийЦей вид ще називають пластинчастим. Такий прилад складається з профільованого металу, або ж з оцинковки.
снегостопориЦе конструкція, що представляє собою металеві гачки.

Вище наведені основні види снегозадержателей, але існує ще маса комбінованих видів, придуманих індивідуально забудовниками. Не менш поширені конструкції, які називаються — зубчасті, полікарбонатні, мережеві. Кожен вид має свої плюси і мінуси, в яких слід розібратися.

Переваги і недоліки кожного виду проявляються в співвідношенні з покрівельним матеріалом і самою конструкцією приладу.

Картинки по запросу Снегозадержатели на дах

Уголковие або пластинчасті конструкції відзначаються своєю простою, але головним їх недоліком вважається крихкість. Вони не здатні витримати багатотонну масу снігу.

Ґратчасті снегозадержатели мають хороші відгуки за рахунок того, що вони призначені для установки на будь-яке покриття. Вони відмінно виконують свою функцію безпеки від відходження снігових лавин з даху. До того ж. Даний вид виробляється в різних дизайнерських рішеннях і прекрасно виконує ще, і декоративну функцію. Кріплення ґратчастих конструкцій вимагає особливої ​​уваги, так як мова йде про людські життя, їх не рекомендується виготовляти і встановлювати своїми руками.

Трубчасті снігозатримувачі — це якраз той тип, який пропускає сніг через себе. Снігові маси проходять крізь них поступово, завдяки чому не утворюється крижана шапка на даху. Саме трубчасті конструкції призначені для найскладніших випадків.

Читайте також:  Освітлення заміського будинку без електрики

Новинкою серед снегозадержательних приладів вважається — полікарбонатна конструкція. Фахівці відзначають низьку ціну, легкість в експлуатації, а також простоту такого винаходу. До плюсів полікарбонатних снегозадержателей можна також віднести їх стійкість до сильних морозів, а також ударостійкість.

На дахах багатоповерхових будинків часто застосовують сітчасті снегозадержатели, які за своєю конструкцією чимось схожі з гратчастими. Сітчасті конструкції призначаються для нейтралізації мокрого снігу, який дуже складно прибирати, тим більше на висоті.

Зубчасті конструкції або як їх ще називають просто «зуби» виконують скоріше функцію різання снігу, ніж його затримки. Найчастіше «поштучні» снегозадержатели використовують в комбінації з іншими видами.

Картинки по запросу Снегозадержатели на дах

Призначення конструкції снегостопора полягає в затримці невеликої кількості снігового покриву.

Варто пам’ятати, що від виду снегодержателі залежить кріплення до покрівлі будинків, тому до їх вибору варто поставитися дуже уважно. Не дивлячись на складність деяких конструкцій і досить не простий установці, снігозатримувачі можна спорудити домашніх умовах.

Як вибрати і розрахувати снегозадержатели

Залежно від типу покрівлі даху будівельники вибирають вид снігозатримувача.

Для покриття з черепиці підійдуть сітчасті конструкції. Найпопулярніші варіанти снегозадержателей — це трубчасті. Вони встановлюють, як правило, на профлисти, метало- і керамічну черепицю. Для покрівлі м’якого типу, рекомендують використовувати точкові снегостоппори. Для крівлі хорошим варіантом стануть також трубчасті снігозатримувачі.

При виборі необхідної конструкції для затримки снігу необхідно правильно розрахувати кількість снегозадержателей. Також важливо перед цим поцікавитися інформацією, про те, яка кількість опадів характерно для вашої місцевості.

Часто домашні майстри шукають відповіді на питання: як правильно провести розрахунок потрібної кількості снегозадержателей? Цей процес складається з декількох кроків.

Якщо всі кроки виконати правильно, то на фінішному монтажі не виникне ніяких нестиковок і проблем. Отже,

Крок 1. Для простоти процесу розрахунків рекомендують встановлювати конструкції для затримки снігу по периметру покрівлі. На цьому етапі необхідно визначити довжину покрівельного звису.

Крок 2. За допомогою кутоміра розрахувати кут нахилу. Для цієї процедури є спеціальні розрахункові формули.

Крок 3. Порахувати довжину покрівельного ската.

Крок 4. Визначити, скільки рядів має бути в майбутньої конструкції.

Крок 5. Обчислити загальну довжину конструкції.

Крок 6. Підводиться підсумок розрахунків, які визначають кількість снегодержателі для тієї чи іншої споруди.

Знаючи кількість снегозадержательних конструкцій і вид покрівельного матеріалу, можна приступити до їх купівлі, а для домашніх майстрів ще цікавіше зробити їх самому.

Картинки по запросу Снегозадержатели на дах

Виготовлення снегозадержателей своїми руками

Як самостійно виготовити снегозадержатели для даху своїми руками цікавить багатьох чоловіків. Це робота для уважних майстрів, але її можна зробити і в домашніх умовах. До того ж до виготовлення снегозадержателей можна підійти з творчим настроєм і втілити багато варіанти декоративних ідей.

Читайте також:  Дах з очерету своїми руками

Перш ніж приступати до монтажу, необхідно підготувати всі необхідні приналежності для будівельних робіт, в також створити креслення майбутньої конструкції. На початковому етапі важливо обдумано зробити розрахунок матеріалу.

Для виробництва снегозадержателей своїми руками досвідчені майстри пропонують кілька майстер-класів і рад до них.

 • Найпростіший снегозадержатель своїми руками

Для виготовлення самого бюджетного снігозатримувача нам знадобляться такі матеріали:

 • дриль;
 • нержавіюча сталь (краще використовувати лист з полімерним, захисним покриттям);
 • шурупи (довгі і короткі);
 • листогиб, ножиці по металу.

Наша саморобна конструкція буде виглядати як прямокутний трикутник, висота якого становитиме приблизно 7 см, а так звана гіпотенуза вироби 10 см. Працювати з листом нержавіючої сталі потрібно строго ножицями по металу, або ж спеціальної ножівкою. Не варто застосовувати болгарку, так як вона може пошкодити полімерне покриття. За зробленими вимірами Листогиб роблять заготовку майбутньої конструкції, залишаючи при цьому місця для отворів, які будуть зроблені за допомогою дриля. Куточки правильно монтувати в шаховому порядку, і що не менш важливо, розташування відступів має розташовуватися рівномірно, на кожній другій хвилі покрівельного покриття.

Картинки по запросу Снегозадержатели на дах

Кількість рядів снігозатримувача залежить від довжини ската. Якщо цей показник не досягає 6 метрів, то досить і двох рядів куточків.

 • Альтернатива граткову снігозатримувачами своїми руками

Цей варіант снегозадержательной конструкції більш складний і вимагатиме від майстра більше сил і часу. Для роботи знадобляться такі матеріали:

 • нержавіюча сталь;
 • болгарка;
 • рівень;
 • зварювання;
 • металеві труби;
 • куточок металевий;
 • опори підвісні.

Металеві труби краще брати середнього діаметра. Монтаж конструкції складається приблизно з тих самих етапів, що і попередній.

Аналогічно першим варіантом роботу потрібно починати з складання креслення. Для виготовлення рами граткової снігозатримувача ми використовуємо металевий куточок. Всі інші складові конструкції будемо проводити за допомогою металевої труби.

Використовуючи болгарку, вирізаємо заготовки для майбутнього снегозадержательного приладу. Прямокутні куточки і верхня частина рами з’єднуються між собою зварювальним апаратом. Важливо стежити за тим, щоб навіть на початковому етапі конструкція мала рівну форму, для цього нам і знадобиться будівельний рівень.

Кількість виготовлених решіток залежить від габаритів даху. Коли всі елементи готові, їх встановлюють на спеціальні підвісні опори.

Картинки по запросу Снегозадержатели на дах

 
 • Снегостопори своїми руками

Гаки для затримки снігового покриву зробити власноруч набагато простіше, ніж інші снегозадержатели. Для процесу роботи нам необхідно приготувати такі матеріали:

 • листову сталь;
 • ножівку по металу;
 • листогиб;
 • саморізи.

Для виконання основної роботи над конструкцією, необхідно зробити розмітку на аркуші стали. За допомогою ножівки вирізати заготовки і надати їм відповідну форму. Недоліком таких приладів, можна назвати те, що їх слід кріпити до початку покрівельних робіт.

Читайте також:  Закон про шум в квартирі

Установка снегозадержателей своїми руками

Як снегозадержателей на дахах встановлюють бугелі або колоди, які займають гідне місце серед найкращих магазинних конструкцій. Колода закріплюється на даху за допомогою спеціальних гачків. Часто замість колоди встановлюють металеву трубу.

На що звернути увагу при установці снегозадержателей своїми руками і як правильно провести монтаж, детальніше розглянемо далі.

На початку роботи необхідно зробити розмітку на даху, відзначити для себе як буде розташовуватися захисна конструкція. Кріплення варто вибирати щодо покрівельного матеріалу, адже з більш м’яким покриттям потрібно акуратніше працювати. Отвори під кріплення необхідно зміцнювати спеціально призначеними прокладками, наприклад, з гуми.

Фахівці з виготовлення та встановлення снегозадержательних конструкцій рекомендують планувати установку таких приладів під час, а краще до початку будівництва. Наявність приладів для затримки снігового покриву вимагає проведення процедур щодо догляду за дахом після установки снегозадержателей. Для того щоб покрівельний покрив не постраждав від скупчення снігу, що не закупорилися системи стоку води і т.п. потрібно регулярно очищати дах від снігу.

Картинки по запросу Снегозадержатели на дах

Також фахівці рекомендую на зимовий період встановити захисні пробки на водостічні труби, а також регулярно прибирати з даху не тільки сніг, а й намерзлі бурульки.

Вибравши місце для кріплення снігозатримувача, необхідно дотримуватися таких правил:

 • в місцях, де планується установка захисного пристрою необхідно посилити обрешітку, до якої кріпляться всі елементи;
 • на великих покрівельних площах варто розташувати кілька рядів снегозадержательних приладів;
 • якщо дах має скат більше 60 градусів, то тут не потрібні якісь установці таких пристроїв як снігозатримувачі.

Встановлюючи такого призначення пристрою, варто пам’ятати, що вони поруч зі своїми перевагами мають і ряд негативних характеристик, які легко спровокувати неправильною установкою, або помилкою в розрахунках. Нехтуючи правилами догляду за дахом, під скупченням снігу може утворитися вм’ятина на покрівельному покритті. Варто дотримуватися правил вибору моделей снегозадержателей і проконсультуватися перед роботою з професіоналами.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

1084 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован.