Система захисту від протікання води в квартирі

Система захисту від протікання води в квартирі. Особливості монтажу і характеристика

Кому доводилося стикатися з ситуацією аварійної протікання води, знає, скільки проблем може принести незакритий кран, негерметичність в системі водопостачання та опалення. Витік води стає причиною великих матеріальних проблем, конфліктів з сусідами і необхідності робити ремонт. Крім цього, проводка може вийти з ладу, замкнувши всі електроприлади, може статися ураження струмом і серйозної поразки здоров’я. Але інженерні винаходи приладів захисту від потопу виконують функції захисту від протікання і дозволяють уникнути таких неприємних ситуацій. Розроблено комплекси захисту від протікання, які маючи схожі функції, користуються різними попитом. Розглянемо детально кожну з найбільш затребуваних на сьогоднішній день систем.

Принцип роботи системи захисту від протікання

Захисний механізм складається з таких основних частин:

 • блок керування;
 • датчики протікання води;
 • крани, автоматично перекривають надходження води в системі водопоступленія і опалювальній системі.

Принцип роботи захисної апаратури простий. Сигнальні датчики розташовуються в місцях можливої ​​протечки. Найчастіше це місце під ванною і раковинами, машинками для прання та комплексами водяного опалення. При контактуванні з водою, в разі її витоку, сигнал подається на центральний блок, який виконує функцію контролера. В цьому випадку, контролер дає сигнал про надзвичайну ситуацію та швидкозапірний кран запобігає надходженню води в системі.

1 1389 1 - Система захисту від протікання води в квартирі

Установка системи захисту від протікання

Механізм, в основу якого входять тільки три важливі елементи: датчики, контролер і керований вентиль, монтується легко, зі стандартним порядком монтажу.

Перед початком установки необхідно уважно ознайомитися з інструкцією механізму, дізнатися особливості установки і використання приладу. Схема розташування приладу і його складових повинна бути розміщена з урахуванням особливостей житла і розташування місць з імовірною протечкой. Розташовувати елементи слід з урахуванням допустимої довжини проводів, при недостатності довжини, елементи проводу можна наростити. Серед двох можливих варіантах розташування механізму, рекомендовано підпільне розташування. Це не вплине на естетичну красу кімнати, до того ж виключить помилкові спрацьовування і механічну псування частин системного захисту. Так що установка захисного приладу рекомендована в період проведення ремонтних робіт. Провід ховаються в стиках плитки або іншого матеріалу.

Технологія монтажу системи проти розгерметизації і течі досить проста.

Для установки системи захисту від негерметичність необхідно здійснити ряд таких дій:

 • встановити сигнальні датчики в необхідних місцях;
 • змонтувати керований вентиль;
 • підключити контролер;
 • протестувати всю захисну систему.

Установка сигнальних датчиків відбувається за двома можливими схемами установки: напольно і внутрішньо. Установка датчиків по другому типу краще.

2 1360 - Система захисту від протікання води в квартирі

Підлоговий варіант установки має свої плюси і мінуси. Датчик встановлюється на підлогу, електродами вниз, якщо станеться прорив в системі водопостачання, вода при попаданні під датчик, запускає захисний механізм і контролер відключить вентиль. Недосконалість методу в тому, що трапляються помилкові спрацьовування, але перевага в тому, що встановити захисну систему можна і після установки сантехніки і покриття підлоги. Тобто, для установки захисту немає необхідності порушувати цілісність систем і предметів.

Внутрішня установка захисної системи має на увазі установку датчиків під покриттям шаром і виведенням електродів на зовнішню поверхню підлоги. Щоб виключити спрацьовування захисту при простому миття підлоги, електроди встановлюються вище рівня підлоги на кілька міліметрів.

Монтаж вентиля не зажадає ніяких зусиль: досить просто вкрутити ніпель або патрубок в торець монтажного крана. Стики підтискаються контргайкой. Потім підводиться лінія розподільної коробки, яка живить запірний вузол. Енергоспоживання вентиля дуже невелике: в неробочому режимі он споживає близько трьох ват, в робочому режимі — близько дванадцяти ват.

9 1058 - Система захисту від протікання води в квартирі

Підключення контролера починається з того, що корпус системи прикріплюється до поверхні стіни неподалік від запірного двигуна. Його можна переносити в будь-який зручний місце. Після цього укладаються дроти, це вимагає додаткових витрат часу, грошей і сил, тому датчики, що передають радіосигнали встановлюються набагато швидше дротових систем. Контролер необхідно встановлювати в сухому місці, яке виключає попадання води на прилад або постійної вологи в приміщенні. Під час встановлення приладу, електроенергія відключається, дотримання техніки безпеки виключить загрозу пошкодження струмом.

Після цього етапу настає етап складання приладу. Якщо вся монтажна робота пройшла успішно, повідомлення після діагностики з’явиться у вигляді палаючого індикатора. Зелений колір буде сигналізувати про вдало проведену роботу. Колір індикатора буде змінюватися на червоний в разі протікання. Протестувати це можна, якщо капнути води на датчик. Чи спрацює контролер і вентиль буде перекрито. Відновити подачу води можна буде після натискання спеціального тумблера на щитку контролера.

Використання захисних механізмів є стовідсотковою гарантією від розвитку нестандартної ситуації.

В інструкції з монтажу дано детальний опис процесу і черговість виконання дій. Справитися з процесом установки зможе будь-який домашній майстер, але все-таки краще довірити цю задачу професіоналу.

3 1324 - Система захисту від протікання води в квартирі

Види систем по захисту від витоку води

Дуже важливо поставитися до питання щодо захисту осель від течі води відповідально. Адже наслідком потопу може стати не тільки великі матеріальні витрати, але і загроза для здоров’я і життя людини. Захиститися від протікання води можна за допомогою захисних систем, які надійно запобігають викид великої кількості води. В такому випадку, можна не хвилюватися про зіпсованому покритті підлоги і меблів.

Магазини пропонують різні системи захисту від негерметичність різних виробників:

 • «Нептун»;
 • «Гідролок»;
 • «Стоп-потоп Веселка»;
 • «Аквастоп»;
 • «Аквасторож».

Будова захисних комплексів повністю ідентичне. Вони складаються з:

 • сигнальних датчиків, які повідомляють про аварійної ситуації;
 • кранів, що перекривають труби в разі потопу;
 • контролера, які подають команду про ненадходження води.

4 1318 - Система захисту від протікання води в квартирі

Прилад для здійснення контролю протікання води «Нептун»

Понад п’ять років організація «Спеціальні системи і технології» спеціалізується на випуску захисних систем. «Нептун» є результатом роботи цієї компанії. Серед основних плюсів захисної системи можна вказати такі:

 • безпеку технології;
 • надійність;
 • зручність приладу;
 • гарантія від виробника.

Багато захисні прилади працюють при напрузі в двісті двадцять вольт. Удар струмом такої сили вкрай небезпечний для здоров’я і життя людини. При аварії від протікання людина контактує з водою і удар струму стає ще небезпечніше. Компанія врахувала цей момент і нові вироблені механізми захисних приладів від негерметичність працюють з напругою в дванадцять вольт.

10 620 - Система захисту від протікання води в квартирі

«Нептун» — надзвичайно надійна захисна система, так як зупинка надходження води в трубах відбувається протягом двадцяти секунд. Система оснащена автономним і безперебійним джерелом живлення. Це дозволяє захистити житло від протікання води навіть при відсутності електрики в будинку. У програмі роботи системи закладена щомісячна автоматична самоочищення кульової заслінки. Це дозволяє очистити систему від окислення і вапняного нальоту.

Система дуже зручна, в комплекті два датчика, хоча цього недостатньо для захисту квартири, слід придбати додаткові елементи. На квартиру середнього розміру необхідно близько тридцяти датчиків. Установка в місцях ймовірних протікань убезпечить приміщення від потопу.

Гарантія від виробника дається на той прилад, який був куплений у офіційного представника, терміном на три роки.

5 1316 - Система захисту від протікання води в квартирі

Різноманітність захисних систем «Нептун»

Захисні системи призначаються для виявлення та припинення наслідків негарметічності в системах водопостачання і опалювання. Зміна кольору індикатора з зеленого на червоний і звукове сповіщення, повідомляють про нестандартну ситуацію. Системи «Нептун» представлені такими типами обладнання:

 • «Нептун» Mini 2N;
 • «Нептун» BASE;
 • «Нептун» ProW.

1. Прилад для здійснення контролю протікання води «Нептун» Mini 2N.

У комплект приладу входить стандартний набір з контролера протікання води, кульовий кран і датчик, який контролює порушення герметичності.

Функції, які виконує прилад, такі:

 • контроль негерметичність в системі і текти води;
 • автоблокування надходження води при реагуванні датчика;
 • звукове та світлове повідомлення про надзвичайну ситуацію;
 • можливість виконувати завдання за відсутності в мережі напруги.

6 1178 - Система захисту від протікання води в квартирі

Застосовується «Нептун» Mini 2N в приватних оселях, офісах, магазинах, складських приміщеннях.

2. Прилад для здійснення контролю протікання води «Нептун» BASE має базову комплектацію: датчики (2 штуки), кульовий кран, контролер.

Система виконує наступні функції:

 • контролює текти води;
 • автоматично блокує подачу води у разі аварійної ситуації;
 • виробляє світлове і звукове сповіщення;
 • щомісяця здійснює автоповорот кранів.

Застосовується в приватних оселях та громадських організаціях.

3. Прилад для здійснення контролю протікання води «Нептун» ProW представлена ​​базовою комплектацією з контролера, кульового крана і датчика, який контролює протечку води.

Серед основних функцій, що виконується захисною системою, виділяється:

 • контролювання перебігу води;
 • автоблокування водопоступленія при аварійному спрацьовуванні датчика;
 • здатність контролювати і запобігати протікання при відключеному електриці;
 • адресність дозволяє здійснювати індикацію за чотирма напрямками;
 • оповіщення за допомогою звукових повідомлень і світлових сповіщень про аварійну ситуацію;
 • автоповорот кранів раз на місяць;
 • зроблений для професійної установки;
 • автоперекритіе кранів при падінні напруги в альтернативному джерелі живлення.

Як і інші різновиди механізмів, контролюючих аварійну текти води, застосовуються в приватних оселях і в громадських місцях.

Додатковий модуль має функцію відправки смс — повідомлення про аварійну ситуацію господареві квартири, за умови, що протікання сталося в період його відсутності.

7 1154 - Система захисту від протікання води в квартирі

Порівняння існуючих систем захисту

Існує багато механізмів різних виробників, службовців захистом від розгерметизації системи водопостачання або опалення. Але самими затребуваними є механізми наступних фірмових марок: «Нептун», «Аквасторож», «Гідролок».

Ряд механізмів брендової марки «Нептун» представлено дев’ятьма різновидами систем захисту: п’ять провідних і чотири бездротових апарату.

«Гідролок» і «Аквасторож» мають схожий принцип контролю. Кожна з систем є надійним апаратом і виконує функції по перекриттю джерела води і повідомленню про аварійну ситуацію.

8 1127 - Система захисту від протікання води в квартирі

Як показує практика, доцільніше придбати високоякісну і надійну техніку по захисту від аварійної розгерметизації систем водопостачання та опалення, ніж потім переживати вкрай неприємні моменти щодо врегулювання конфліктів з сусідами, витрат великих коштів на ремонт і відновлення зіпсованих водою речей.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Гнучка підводка для води

Вам також може бути цікаво:

teplye steny - Система захисту від протікання води в квартирі
Теплі стіни — опалення будинку
  Теплі стіни - опалення будинку за ...
8 1149 - Система захисту від протікання води в квартирі
Економічна піч на від працьовуваному своїми руками
Дуже часто в хазяйських будівлях або ...
gibkaja podvodka dlja vody - Система захисту від протікання води в квартирі
Гнучка підводка для води
Гнучка підводка для води Гнучка підводка для ...
473ca11dea400b3d4a06f7e23f83c4a1 500x450 - Система захисту від протікання води в квартирі
Як виготовити котел
Як виготовити котел своїми руками В осінньо-зимовий ...
1213 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *