Розумні світлодіодні лампи

Розумний будинок — система, яка змушує працювати техніку на вас і спрощує життя. Для того щоб зробити своє житло розумним потрібно або підійти до цього радикально переробити всю проводку і впровадити мікропроцесорні або навіть Мікрокомп’ютерні системи управління … Або піти більш м’яким, іншим, шляхом поступово обстоював його розумними речами. Найпростіше, що можна зробити — автоматизувати освітлення. У цій статті піде мова про те, як в цьому допоможуть розумні лампи і що це таке.

Розумні лампи: пристрій, види і їх застосування

Що таке розумна лампа? Поняття «розумний» або «smart» в наш час приклеюють практично до всієї техніки. Прогрес дійшов і до, здавалося б, таке просте і повсякденну річ, як лампочка.

Що називають розумною лампою?

 Є два варіанти відповіді:

1. Лампа або повноцінний світильник з додатковими функціями, типу автоматичного включення з бавовни, присутності людини, в темряві і по спрацьовуванню інших датчиків.

2. Освітлювальний прилад з набором датчиків і микроконтроллерной системою управління, який може працювати автоматично або отримувати команди з пульта дистанційного керування, комп’ютера або смартфона.

Перший тип не новинка і відноситься до звичайної автоматиці, але другий тип частіше називають розумним і в таких лампах реалізують більшу кількість функцій.

 

З чого складаються і якими бувають?

Зазвичай до розумних освітлювальними приладами відносять Led-світильники і лампи. У загальному випадку розумна лампа складається з:

1. Пластикового або алюмінієвого корпусу з ребрами для охолодження.

3. Плати зі світлодіодами.

4. Драйвер для живлення світлодіодів.

5. Плата управління з мікро контролером.

6. Приймач сигналів (радіо, bluetooth, Wi-Fi, ІК).

7. У схему входить набір датчиків, серед яких може бути датчик освітленості, руху, присутності, таймери.

Пристрій розумної лампи

Це приблизна конструкція, природно, що фактично вона залежить від конкретної моделі ламп і функціоналу.

Які функції є в розумних лампах?

Функції smart освітлення також залежать від моделі приладу. В результаті аналізу ринку визначені функції встречаюіеся найчастіше:

1. Зв’язок зі смартфоном або комп’ютером відбувається через bluetooth або Wi-Fi. Для пристроїв під управлінням ОС Android або iOS надається фірмовий додаток (у кожного виробника своє). У разі використання Wi-Fi, як зв’язку доступ з ПК можливий через Web-інтерфейс.

2. Функція автоматичного включення і виключення світла коли ви перебуваєте поруч, або за заданим розкладом, або за іншими факторами.

3. Регулювання яскравості світла. Може світити із заданою вами яскравістю. При повторному включенні зазвичай запам’ятовує останні настройки, якщо яскравість була дорівнює нулю.

Читайте також:  Современные люстры

4. Плавне включення та виключення, а також режим для засипання. Регулювання швидкості включення і виключення лампи може здійснюватися за однією з доступних програм. Режим для засипання цікавий тим, що він просто дуже повільно знижує яскравість до повного відключення. Це відбувається протягом півгодини. Розробники проводять аналогію з плавним заходом, пояснюючи користь цієї функції тим, що організм за такий проміжок часу легше переходить до сну, ніж при різкому відключенні світла.

5. Вивчення якості сну. Деякі моделі взаємодіють з фітнес-браслетами, типу Jawbone, Xiaomi Mi Band.

6. Голосове управління. Залежно від складності моделі може приймати команди голосом.

Розумні лампи покликані полегшити життя і зробити зручніше. Також допоможуть економити електроенергію. Однак це сумнівна економія, тому що вартість однієї розумної лампи лежить в межах 30-80 доларів.

До переваг таких ламп можна віднести всі перераховані вище функції, а й недоліків вистачає:

 • Вартість.

 • У вимкненому стані лампа споживає струм для роботи приймача і системи управління.

 • Якщо врахувати якість напруги вітчизняних електромережах і його часті скачки, то виникає питання: «Як довго витримає розумна лампа при такому електроживленні?». Єдиний вихід — ставити на введення стабілізатор напруги.

огляд моделей

Давайте розглянемо підбірку моделей розумних ламп.

Luminous BT Smart Bulb

Luminous BT Smart Bulb 

її вартість на момент написання статті 30 $, перше про що варто сказати — це RGB лампа, вона може світитися 16-ти мільйонами квітів.

Усередині розташовані білі світлодіоди і кілька RGB-світлодіодів . Виходить, що за освітлення і за декоративну кольорову підсвітку відповідають різні елементи. Потужність лампи 12 Вт, по світловому потоку аналогічна 75 Вт лампи розжарювання. Працює від мережі 110 або 220.

Пристрій лампи Luminous BT Smart Bulb

Що вона вміє:

 • Зв’язок зі смартфоном по Bluetooth, працює на відстані до 40м;

 • Підтримує операційні системи Android 4 і вище і iOS 6.0 і вище. Для управління є спеціальний додаток. Варто відзначити, не намагайтеся шукати в play market додаток за назвою лампи, воно називається — Magic light BLE

 • Режим світломузики. Додаток через мікрофон смартфона приймає звуки, і лампа підлаштовується під музику, попередньо можна вказати жанр музики і чутливість мікрофона.

 • 20 вбудованих програм управління світлом, кожна з них має 31 режим швидкості.

Додаток Magic light BLE

 

Лампа INSTEON LED Bulb 

трохи дорожче, на момент написання статті її вартість близько 40 доларів. Її потужність 8Вт, а по світловому потоку аналогічна 60Вт лампі розжарювання. Виконана в більш звичному  для світлодіодних ламп корпусі .

Лампа INSTEON LED Bulb

Додаток є і на Android і на iOS.

Її функціонал досить скромний, кольору змінювати не можна, але ви можете віддалено:

 • вмикати і вимикати;

 • змінювати яскравість;

 • остання встановлена ​​яскравість запам’ятовується (якщо вона не була дорівнює нульовий);

 • налаштувати графік включення і виключення лампи.

 • керувати за допомогою пульта або зі смартфона.

 

Saffron Drift

значно відрізняється від попередніх моделей, тим, що не керується дистанційно, вона досить проста. Виробник її називає «самодімміруемая лампа для сну».

Читайте також:  Освітлення в стилі лофт

Потужність 7 Вт, світить аналогічно 40 Вт лампі розжарювання. При своїх скромних характеристиках коштує близько 45-50 $. Єдиний варіант використання, який приходить в голову — світильник на тумбочці або бра в спальні.

Saffron Drift

Її управління полягає в комбінації кількості натискань вимикача. Тобто, щоб перемикати режими потрібно включити вимикач:

1 раз — яскраве світло;

2 рази (повторити вимкнути і включити) — режим нічника, м’який тьмяне світло;

3 рази — режим «захід», в перебігу 37 хвилин плавно згасає яскравість, допомагає організму заснути.

 

LIFX

розумна лампа, яка прослужить 25 років, по крайній мірі, так заявляє виробник. Її потужність до 17Вт, а світловий потік всього лише як у 60 Вт лампи розжарювання. Коштує вона чимало — 100 доларів на момент написання статті. Вбудований модуль Wi-fi потрібен для того, щоб ви могли управляти нею зі смартфона.

LIFX

Набір налаштувань не дуже відрізняється від більш дешевих ламп:

 • це RGB-лампа, ви можете налаштувати будь-який колір;

 • регулювання яскравості;

 • може включатися і вимикатися, а також змінювати яскравість за заданим графіком, це корисно, щоб нагадати собі про те, що пора лягає спати, наприклад;

 • автоматичне включення світла при вході в кімнату;

 • особливо цікава функція — посилати світлом повідомлення про повідомлення і дзвінки на смартфоні.

 

Holi SleepCompanion

лампа з функцією будильника і детектора сну, працює завдяки зв’язку з різними фітнес-браслетами та іншими пристроями:

 • Withings;

 • FitBit;

 • JawboneUP;

 • І метеостанцією Netatmo.

Holi SleepCompanion

Будить плавним збільшенням яскравості світла, розробники вважаю, що це пробудження приносить менший стрес організму. Це зроблено для імітації світанку, до речі, ранковий світло лампа видає з синюватим відтінком, а вночі з червоним. Ви можете вибирати колір світіння лампи. Вона коштує 150 $.

Додаток Sleep360

також працює на пристроях під управлінням Android, на момент написання статті не використовувати нові види Android 8.0 і на iOS. Зв’язок здійснюється за допомогою Bluetooth-з’єднання.

Розробники стверджують, що вона розроблялася для цілей NASA. Максимальний світловий потік 600Лм, що приблизно дорівнює 55-60 Вт лампи розжарювання.

Інтерес представляє її набір датчиків, вони відстежують:

 • температуру;

 • рівень CO2;

 • вологість;

 • зв’язок з розумними браслетами надає дані про фази сну і спалених калоріях.

Виробник Xiaomi

не відстає від моди і випустив лампу Xiaomi (Mi) Yeelight Smart Led Bulbвартість близько 20 доларів. Їй можна керувати за допомогою програми Mi Home через Wi-fi. Є версія з білим світлом і RGB-лампа, різниця у вартості в 5 доларів. Потужність 8Вт, а світловий потік 600 Лм.

Xiaomi (Mi) Yeelight Smart Led Bulb

Без додатків вона працює як звичайна лампочки. З програми можна регулювати яскравість, налаштовувати графік автоматичного включення, можна створити групи ламп і включати їх одним натисненням (в більшості перерахованих вище ламп є ця функція).

Mipow Playbulb Lite

лампа і аудиоколонка в одному корпусі. Загальна потужність — 14Вт, потужність колонки — 3 Вт. Вартість — 40 $, RGB-світлодіоди дають можливість вибирати колір світіння.

Mipow Playbulb Lite - лампа і аудиоколонка в одному корпусі

У своєму рекламному ролику виробник Elgato Avea Bulb заявляє «Розумне освітлення — це дешево», проте їх продукт не дешевше, а в деяких випадках в 2-4 рази дорожче аналогів, тому що його вартість 60 доларів, при світловому потоці в 430Лм.

Читайте також:  Как правильно сделать проводку под натяжным потолком

Потужність 7Вт. Також, як і в багатьох інших є функція розумного будильника. Набір функцій аналогічний попередньому і відображений в відео.

Philips Hue

смарт-лампи від перевіреного виробника освітлювальної техніки.

Philips Hue

Базовий комплект з трьох лампочок і пристрої для управління (інакше кажучи — роутера) коштує 250 $ і по 85 $ кожна додаткова лампа. Світловий потік 600 Лм, при потужності в 8.5Вт.

Додаток Philips Hue

У додатку можна вибрати колір світіння, яскравість і інші режими роботи. Власників Apple може порадувати можливість управління через Siri. Детальніше дивіться тут- Розумні лампи Philips Hue

розумні патрони

Щоб додати функцій навіть лампі розжарювання можна використовувати спеціальний патрон. Vocca — це патрон для ламп з підтримкою голосового управління або за допомогою бавовни. Для зв’язку використовується Bluetooth. Його вартість 60 $.

розумний потрон

Патрон REDMOND SkySocket 202S

 коштує всього 10-15 $.

Патрон REDMOND SkySocket 202S

Призначений для цоколя E27. На смартфон потрібно встановити додаток Ready for sky, підтримує управління через Bluetooth або wi-fi. Має підтримку від оператора мобільного зв’язку МТС, тариф МТС Телематик. У продажу є спеціальний смартфон Redmond МТС Gateway з встановленим додатком.

Додаток для REDMOND SkySocket 202S

У цього виробника є набір розумної техніки, з аналогічними функціями. Набір функцій:

 • Дистанційне керування поблизу пристрою за допомогою Bluetooth;

 • Віддалене управління через інтернет за допомогою Wi-fi, з будь-якої точки світу;

 • Налаштування графіка включення і виключення світла;

 • Автоматичне включення світла при присутності користувача.

Кожному з цоколів можна присвоїти ім’я та організувати прогресивну систему освітлення всього будинку.

Лампа для розумного будинку

Висновок від автора

Концепція розумного освітлення досить забавна, але вартість кожної лампи, як на мене завищена, дійсно вдалими рішеннями можна назвати продукцію від Xiaomi і цоколь від Redmond.

Більшу частину функцій для економії електроенергії і підвищення комфорту можна реалізувати за допомогою звичайних таймерів і датчиків освітленості і руху, які коштують набагато дешевше і при згорянні лампочки досить купити будь-яку іншу від 50 грн до пари сотень.

Є ряд інших реалізацій розумного освітлення з меншими фінансовими витратами, наприклад лампочки з пультом дистанційного керування, Wi-fi і радіокеровані реле та інше.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

1728 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован.