Рідкі шпалери: що це таке і як ними користуватися

Що таке рідкі шпалери
 

Рідкі шпалери з’явилися на ринку оздоблювальних матеріалів в 90-х роках минулого століття. До сьогоднішнього дня вони завоювали величезну популярність, що не дивно: серед основних їх достоїнств можна виділити безпеку, ремонтопридатність і пластичність. Остання якість дозволяє використовувати їх для обробки як рівних стін житлових приміщень, так і складних поверхонь (арок, колон). Ще одна особливість таких шпалер — ними легко користуватися. Якщо дотримуватися інструкції, з цим впорається навіть новачок.

Загальна інформація

chto takoe zhidkie oboi 1 - Рідкі шпалери: що це таке і як ними користуватисяВсупереч поширеній думці рідкі шпалери і декоративна штукатурка — не одне й те саме. Єдине, що їх об’єднує, — метод нанесення. Склади цих покриттів абсолютно різні. Так, основою будь-якої штукатурки є пісок, а в ролі в’яжучого компонента виступає цемент і вапно. У той же час рідкі шпалери мають в складі великий відсоток шовкових, целюлозних і бавовняних волокон. Ці елементи пов’язує клей.

Для фарбування рідких шпалер традиційно застосовують акрилові барвники. Щоб отримати різну за виглядом поверхню, до складу додають дрібні і великі блискітки, частинки слюди, перламутр, нитки і багато інших матеріалів природного і штучного походження. Ці декоративні добавки називають глітером.

Плюси рідких шпалер:

  1. Можливість регулювати товщину шару. Це дозволяє вирівняти нерівні стіни.
  2. Відсутність пилу і неприємного запаху під час робіт.
  3. Еластичність. На покритті не утворюються тріщини, які виникають з часом при усадки новобудов.
  4. Паропроникність. З ними простіше підтримувати оптимальний рівень вологості в кімнатах.
  5. Хороші тепло- і звукоізоляційні якості.
  6. Стійкість до температурних перепадів. Це більше актуально для дачних будинків.
  7. Антистатичність (не збирає на себе пил).
  8. Безпека для природи, людини і його домашніх вихованців.
  9. Можливість виконувати частковий ремонт. При необхідності можна зачистити ділянку поверхні старих шпалер і поверх нанести свіжий склад. Так як це безшовне покриття, проблема з підбором візерунка відпадає.
Читайте також:  Фарба по дереву для зовнішніх робіт

Єдиний недолік покривного матеріалу — його нестійкість до вологи. Це легко виправити шляхом нанесення зверху шару лаку. В результаті покриття стане вологостійким і паронепроникним. Буде потрібно посилена вентиляція кімнати, яку легко забезпечити провітрюванням.

Як виглядають в застиглому стані

chto takoe zhidkie oboi 3 - Рідкі шпалери: що це таке і як ними користуватисяВізуально рідкі шпалери мають схожість як зі штукатуркою, так і з класичними шпалерами. Покриття не має швів, пластичність матеріалу дозволяє використовувати його для усунення дрібних недоліків поверхні (відколів, тріщин, поглиблень і т.д.). З рідких шпалер можна легко сформувати візерунок або навіть картину.

Виглядати вони можуть по-різному, це чимало залежить і від складу. Так, при наявності шовку покриття буде мати матовий блиск. Шпалери на основі целюлози та бавовни матові. Вони будуть відрізнятися від «рідкого шовку», навіть якщо їх відтінки ідентичні і склади містять однакові добавки.

Увага! Останнім часом на ринку можна зустріти міксовані склади: целюлозно-шовкові і бавовняно-шовкові. Вони дають блиск, але не яскраво виражений.

спосіб використання

chto takoe zhidkie oboi 2 - Рідкі шпалери: що це таке і як ними користуватисяІснують готові рідкі шпалери і варіанти у вигляді сухих сумішей. Останні розводять самостійно. В інструкції зазвичай вказується, скільки рідини потрібно вливати на ту чи іншу кількість основи. Після розведення суміш потрібно залишити на 8-12 годин, щоб вона розбухла. Перед нанесенням шпалер видаляють старе покриття. Після цього стіни грунтують водно-дисперсійної грунтовкою, яка знижує поглинаючу здатність поверхні і покращує прикріплення шпалер до стіни.

Читайте також:  Аквапанель Кнауф

Для нанесення покриття використовують шпателі і кельми. Склад наносять мазками, шаром від 0,1 до 1 см. Також його можна накидати на стіну руками, а потім розрівнювати шпателем. За раз краще покрити всю стіну, так як в противному випадку може вийти стик двох частин. Якщо за один раз покрити цілу стіну не вийшло, застиглий край необхідно розмочити водою, почекати півгодини і після цього продовжити накладати шпалери. Тоді місце з’єднання буде непомітно. Рідкі шпалери висихають за 1-2 дня. Через те, що в їх складі багато рідини, в приміщенні може сильно підвищитися рівень вологості. Щоб виправити це, можна створити протяг або включити опалення. На мірі схоплювання це не відіб’ється.

Використання рідких шпалер — відмінний спосіб декорувати будь-яке приміщення. Вони привертають увагу і допомагають створити затишок. Ціна на рідкі шпалери може варіюватися в залежності від їх складу. У будь-якому випадку, знайти серед найширшого асортименту відповідний для себе варіант зможе кожен.

 
 

 

 

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

647 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *