Рейкова стеля у ванній кімнаті

Ремонт у ванній кімнаті завжди вимагає особливого підходу. Причина — специфічні умови експлуатації цього приміщення, пов’язані високою ймовірністю прямого попадання води на стіни, підлогу і стелю, c традиційно високою вологістю і частими перепадами температур. Далеко не кожен матюкав здатний довго витримувати такий «екстрим», і непродумано виконана обробка  може  дуже швидко прийти в повну непридатність.

Рейковий стеля у ванній кімнаті
Рейковий стеля у ванній кімнаті

Для підлоги та стін в таких умовах важко підібрати що-небудь краще керамічного облицювання. З стелею — складніше. В принципі, іноді і його повністю обробляють кахлем. Але, погодьтеся, подобається це не всім, а якісна укладання плитки на стельову поверхню  —  завдання підвищеної складності, виконати яку власними силами — надзвичайно важко. Добре себе зарекомендували натяжні стелі, але і тут не обійтися без виклику фахівців. А ось рейкова стеля у ванній кімнаті — варіант, близький до ідеалу. Він і відмінно виглядає, і стійко витримує всі характерні для цього приміщення впливу. А змонтувати таку підвісну конструкцію під силу більшості домашніх майстрів. І в цій статті ми це доведемо.

Загальні відомості про рейкові стелі

Як влаштовані рейкові підвісні стелі?

Якщо подивитися на численні приклади використання рейкових стель ванних, то можна переконатися, наскільки широко різноманітність пропонованих варіантів. Напевно, немає такого стилю оформлення, під який не вдалося б підібрати оптимально підходить модель.

Рейковий стеля відмінно впишеться в будь-який стиль оформлення ванної кімнати або суміщеного санвузла
Рейковий стеля відмінно впишеться в будь-який стиль оформлення ванної кімнати або суміщеного санвузла

А все це пишність є досить нескладну конструкцію, при монтажі якої використовується всього кілька деталей. І незважаючи на достаток варіантів, принцип пристрою всіх рейкових стель — загальний для всіх.

Для початку — глянемо на загальну монтажну схему:

За такою принциповою схемою влаштовані практично всі рейкові підвісні стелі
За такою принциповою схемою влаштовані практично всі рейкові підвісні стелі

Розбираємося з деталями:

1  — основний несучий елемент конструкції. Спеціальний направляючий профіль, який в технічній документації може іменуватися стрингером або траверс. Як видно на малюнку нижче, форма стрингерів може бути різною. Але все одно це практично завжди  П-подібний  металевий профіль, що має на смотрящих вниз полицях спеціальні вирізи або зубці, призначені для  надійної  фіксації декоративних стельових рейок. У верхній частині профілю передбачені отвори або спеціальні фігурні  гнізда  для кріплення підвісів.

Кілька прикладів стрингерів різних моделей
Кілька прикладів стрингерів різних моделей

Різноманітність стрингерів досить широко — воно залежить і від виробника, і від модельної лінійки. В асортименті тієї чи іншої компанії можу бути траверси, що володіють певною універсальністю , наприклад,  з розташуванням фіксаторів на відстані встановленої кратності (скажімо, 25 або 50 мм). Але нерідко профілі підходять виключно до конкретної моделі, і ніякої взаємозамінністю не володіють. Тобто на цю особливість варто звертати увагу при придбанні комплектуючих.

У продажу пропонуються стрингери стандартною довжиною 3 або 4 метри. Для ванній — цілком достатньо, і вдаватися до зрощення навряд чи  доведеться .

2  — деталі, що забезпечують підвішування конструкції до стелі. Найчастіше підвіси йдуть в комплекті з конкретними стрінгерами, тобто адаптовані під  гнізда  напрямних. Але якщо немає — можна придбати окремо. Конструкція теж може відрізнятися, і  її  вибір часто залежить від наміченого відстані між перекриттям і рейковим стелею.

Одні з найбільш популярних - подвеси- «метелики», що дозволяють дуже точно регулювати висоту в досить значному діапазоні.
Одні з найбільш популярних — подвеси- «метелики», що дозволяють дуже точно регулювати висоту в досить значному діапазоні.

У ряді випадків підвіси і зовсім не потрібні, коли просвіту між перекриттям і стелею практично не залишається. Про можливі випадки докладніше йтиметься в розділі про монтаж системи.

3  — основні декоративні елементи системи — стельові рейки. Випускаються стандартною довжиною 3 або 4 метри. Матеріал виготовлення, конфігурація, ширина, оформлення — все це  може  дуже серйозно відрізнятися, так як саме ці рейки і стають основною особливістю обраній моделі.

Це лише кілька прикладів декоративних рейок - насправді їх різноманітність набагато ширше
Це лише кілька прикладів декоративних рейок — насправді їх різноманітність набагато ширше

Загальне у всіх типів і моделей рейок то, що їх профіль завжди має спрямовані вгору полки, які володіють  певним  пружинним властивістю — при поєднанні з виступами стрингерів  замикаються  на них і  надійно  фіксуються в цьому положенні.

4  — додаткова декоративна деталь, необов’язкова, але використовувана в багатьох моделях. Називають  її  або декоративною вставкою, або розкладкою. На кресленні вище вона не відображено, тому проілюструємо іншою схемою:

Схема, добре показує взаємне розташування основних деталей рейкової стелі.
Схема, добре показує взаємне розташування основних деталей рейкової стелі.

Профілі розкладки мають конфігурацію, що забезпечують  надійну  їх фіксацію між основними стельовими рейками. А варіантів оформлення, навіть в рамках однієї модельної лінійки, може бути кілька.

Ідентичні за розмірами профілі розкладки, але в різному декоративному оформленні
Ідентичні за розмірами профілі розкладки, але в різному декоративному оформленні

Так, цілком можна застосувати вставки, пофарбовані в тон основної поверхні. Але частіше все ж вибираються контрастні, щоб підкреслити лінії стелі в обраному стилі оформлення ванної.

5  — пристінний куточок. Якщо залишити торцеві і бічні краї рейок відкритими, то вийде дуже некрасиво,  тим більше що  за технологією повинен залишати невеликий деформаційний зазор між деталями і стіною. Куточок,  закріплений  по периметру підвісної конструкції, приховає цей просвіт і додасть рейковому стелі закінченість і акуратність.

Пристінний куточок - встановлюється по периметру рейкової стелі
Пристінний куточок — встановлюється по периметру рейкової стелі

Виготовлятися такі куточки можуть зі сталі з декоративним полімерним покриттям, з алюмінію або з пластика. Колір вибирається відповідно до стилю оформлення ванної. Несучої функції куточок не покладається.

6  — пристінний П-профіль. Функціональне призначення його нічим не відрізняється від розглянутого вище куточка, тобто те ж саме обрамлення стелі по периметру.

Пристінний П-профіль
Пристінний П-профіль

Незважаючи на схожість функцій, використання  П-профілю  все ж вважається кращим (правда, і монтаж дещо ускладнюється). Справа в тому, що ширина просвіту між полицями профілю відповідає висоті стельової рейки. Тобто застосування профілю не тільки закриває просвіт по периметру і облагороджує вигляд, але  ще  і  жорстко  фіксує краю панелей.

Але, в принципі, цілком припустимі обидва варіанти — на вибір майстра.

Деякі різновиди рейкових стель

Отже, конструкція у всіх рейкових стель  схожа . Але можуть бути значні розбіжності за розмірами, конфігурацією, взаємного розташування рейок, за матеріалами, використовуваним для їх виготовлення.

 • Моделі рейкових стель можуть бути відкритого  типу , суцільними  бесщелевой , або  закритого  типу. Різниця — у взаємному розташуванні рейок і їх «взаємодії» між собою.

— Стелі відкритого типу збираються з рейок, які розташовуються на певному проміжку одна від одної, і не торкаються один одного. Просвіт між ними іноді залишається відкритим, якщо це потрібно стилем оформлення. В іншому, частіше використовується варіанті, ці проміжки закриваються розкладками, і в підсумку виходить суцільна поверхня.

Приклади рейкових стель, в яких просвіти між окремо розташованими рейками закриваються розкладками
Приклади рейкових стель, в яких просвіти між окремо розташованими рейками закриваються розкладками

 Інший варіант — форма і розміри рейок такі, що при складанні сусідні деталі по всій своїй довжині досить щільно прилягають  одна  до одної. Щілини, якщо вони і залишаються, то стають малопомітними.

Конфігурація стрингерів і рейок така, що панелі щільно прилягають один до одного по всій своїй довжині
Конфігурація стрингерів і рейок така, що панелі щільно прилягають один до одного по всій своїй довжині

 Нарешті, є моделі стель закритого типу. Рейки розташовуються на  певній  відстані, але їх профіль такий, що наявні на  ньому  додаткові горизонтальні полки перекривають сусідні. Тобто між панелями залишаються просвіти, але вони закриті всередині перекриваються профілями.

Приклади моделей рейкових стель закритого типу
Приклади моделей рейкових стель закритого типу

На форумах,  присвячених  відділі ванній, багато «ламається копій» з приводу того, яка з моделей краще для умов підвищеної вологості. Думки розділяються — одні стверджують, що поверхня повинна бути закритою, що попереджає проникнення пара в простір між підвісною конструкцією і перекриттям. Але на це йдуть заперечення, що навряд чи навіть дуже щільне прилягання панелей буде здатне стримати вологу — вона собі доріжку  знайде .

Оптимальним бачиться, напевно, рішення, коли область між підвісною стелею і перекриттям все ж буде провітрюватися. В таких умовах менше ймовірність розвитку цвілі або грибка. Безумовно, у ванній повинна бути якісна витяжка, природна або навіть примусова, інакше з підвісною стелею не слід і зв’язуватися.

Рейковий стеля з перфорованими панелями
Рейковий стеля з перфорованими панелями

Вдалим рішенням може стати придбання рейкової стелі з перфорованими панелями. Простір зверху не стане «законсервованим», і вогкість звідти буде легко випаровуватися з вентиляційними потоками повітря.

 • Як можна бачити на схемах вище, рейки можуть відрізнятися не тільки своїми розмірами, а й особливостями форми. У цьому питанні є умовно приємне підрозділ профілів на кілька типів:

— «Німецькими профілями» прийнято називати рейки з  чіткими  гранями, відсутністю будь-яких криволінійних поверхонь, фасок,  заокруглених  кутів.

— «Італійським профілів» властиві виражено плавні переходи, округлість форм.

— Нарешті, рейки «французького профілю» є таким собі проміжним ланкою. Тут теж превалює строгість ліній, але вони вже пом’якшені фасками або  округленими  кутами.

Є, звичайно, категорії рейок, які не підійдуть ні під один з перерахованих вище типів. Це моделі з підкреслено дизайнерськими рішеннями, з профілями часом досить несподіваної форми і оформлення.

 • Розрізняються рейки і за матеріалом виготовлення.

— Найдорожчими є пластикові панелі. Їм  не страшна волога, корозії не може бути в принципі, але ось тільки особливою довговічністю вони не відрізняються. Пластик  з  часом  починає тьмяніти, жовтіти, і стеля втрачає свій вигляд. Втім, все залежить від якості комплекту — і полімерні вироби можуть служити чимало. Крім того, такі рейки нескладно і недорого замінити на нові, коли їх зовнішність перестане влаштовувати господарів.

Читайте також:  Гідроізоляція підлоги у ванній кімнаті

— Сталеві профілі теж відносно недорогі. Вони випускаються в  великій різноманітності зовнішніх декоративних полімерних  покриттів, які одночасно є і захистом металу від корозії. Але в умовах підвищеної вологості повністю виключити початок корозійного ураження все ж складно — так чи інакше, рейки будуть різатися, тобто їхні краї залишаються без захисту.

— Оптимальним варіантом, безумовно, є алюмінієві рейки. Ні волога, ні підвищені температури не зможуть порушити цілісність матеріалу або погіршити його естетичні якості (звичайно, при належному догляді). Рейки виготовляються їх тонкого листа, не більше 0,5 мм, тобто маса у них зовсім невелика, і складнощів при монтажі  не завдасть .

— У продажу можна зустріти рейки, виготовлені з деревини або деревних композитів. Напевно, немає потреби пояснювати, що для ванною такий варіант розглядатися не повинен. І якщо у господарів є  тверде  бажання оформити приміщення «під дерево», то для цього пропонуються металеві або пластикові моделі з відповідною імітацією.

 • Нарешті, досить значно можуть відрізнятися рейки і зовнішнім оформленням. Покупцям пропонується вибір і за відтінками, і за рівнем глянцю поверхні. Так, панелі можуть бути в матовому виконанні або доходити буквально так ступеня дзеркальної поліровки.
Поєднання рейок двох кольорів і полірованих розкладок між ними
Поєднання рейок двох кольорів і полірованих розкладок між ними

Зрозуміло, що вибір в цьому випадку буде базуватися на задуманому стилі оформлення ванної. Можна зустріти чимало реалізованих проектів, в яких застосовано вдале поєднання рейок різних кольорів і навіть розмірів, і різних розкладок між ними.
Повністю дзеркальні поверхні хоча і виглядають ефектно, але подобаються далеко не всім. Крім того, для багатьох людей постійне рухається, мелькає відображення, тим більше в такої специфічної зоні, як ванна, може викликати роздратування і навіть неврози. Так що перш ніж купувати такий варіант, треба і самому зважити його комфортність особисто для себе, і заручитися згодою всіх членів сім’ї.

Переваги та недоліки рейкових підвісних стельових конструкцій

Перш ніж приймати рішення про придбання рейкової стелі і його самостійному монтажі, має сенс все ж зважити всі «pro & contra» цієї не цілком звичайної конструкції.

До  переваг  такої обробки стелі можна віднести наступне:

 • Немає необхідності багато сил витрачати на підготовку старої поверхні перекриття до обробки. Так, необхідний дрібний ремонт, «лікування» від цвілі, ретельне грунтування антисептичним складом. Але вирівнювати поверхню — немає ніякої потреби, так як всі нерівності сховаються обробкою.
Стара стельова поверхня не потребує складного ремонті - все її вади будуть приховані рейкової підвісної конструкцією.
Стара стельова поверхня не потребує складного ремонті — все її вади будуть приховані рейкової підвісної конструкцією.
 • Конструкція дуже  легка  — вона не зажадає потужних кріплення, і можна не побоюватися за те, що вона впаде під власною вагою.
 • Підвісна конструкція дозволяє приховати прокладені комунікації — труби або кабельні розводки, вентиляційні канали.
У просторі між рейковим стелею і перекриттям можна заховати деякі інженерні комунікації і кабельні розводки.
У просторі між рейковим стелею і перекриттям можна заховати деякі інженерні комунікації і кабельні розводки.
 • Вже зазначалося, що рейкова стеля — відмінно підходить для умов ванній, тобто для експлуатації з частими перепадами вологості і температури. Особливо це стосується алюмінієвих моделей.
 • Якісний і грамотно змонтований рейковий стелю прослужить довго — термін експлуатації алюмінієвих конструкцій доходить до 20 і більше років. Довговічність стали може бути трохи менше — це залежить від якості антикорозійного підготовки. Пластикові рейки втрачають свої декоративні якості швидше, але їх можна і замінити, що не демонтуючи системи підвісів — стрингерів.
 • Широкий вибір варіантів дозволяє підібрати модель під намічений стиль оформлення ванної, реалізувати навіть дуже сміливі проекти.
 • Рейкова конструкція  неї  вимагає складного догляду. Пилу панелі не притягують, а невеликі забруднення легко прибираються періодичними вологими прибираннями.

До  недоліків  можна зарахувати наступне:

 • Простір між підвісною конструкцією і перекриттям стає вразливим місцем в плані скупчення вологи. А  це — прямий шлях  до виникнення і розвитку колоній грибка і цвілі. В обов’язковому порядку необхідно продумувати питання ефективної вентиляції ванній, в тому числі — і цього простору.
 • Монтаж підвісної стелі (не тільки рейкового) зменшує  корисну  висоту  приміщення. Навіть при прямому підвісі стрингерів до стелі, міліметрів 50 все одно  піде . Ну а якщо вбудовуються світильники або необхідно приховати комунікації — то зниження може бути і значно більшою. Для ванній подібне зменшення зазвичай не настільки критично, але все одно пам’ятати про цю обставину слід.
 • До умовних недоліків можна віднести досить високу вартість комплектів, особливо  оснащених  якісними алюмінієвим рейками. Але гарне  дешевим  і не буває

На що звернути увагу при виборі комплекту для рейкової стелі

Про матеріал виготовлення вже говорилося вище — безумовно, для ванної оптимальним варіантом будуть алюмінієві рейки. Якщо кошти обмежені, можна придбати і інші (сталь або пластик), але довговічність вже не та. І в жодному разі не забуваємо про необхідність вентиляції простору між підвісною стелею і перекриттям, тобто переваги повинні віддаватися або відкритим моделям, або мають перфорацію. Як варіант — додатковий вентиляційний канал, який зможе відводити вологе повітря саме із зазначеної області.

Перш ніж відправлятися за покупкою, слід ретельно проміряти приміщення, спланувати розташування рейок, прорахувати їх  кількість  — це дасть можливість уникнути помилок і утворення великої кількості відходів. Тут доречно дати кілька порад:

 • Напрямок рейок може вибиратися будь — як задумають господарі. Але в тому випадку, якщо передбачається монтувати монохромний  бесщелевой  варіант, то бажаний напрямок панелей   від входу, паралельно лінії погляду. Так  тонкі просвіти між панелями стануть менш помітними.
 • Якщо, навпаки, планується встановити стелю з вираженою лінійною структурою (а так найчастіше і буває), то слід пам’ятати, що розташування панелей  здатне  або візуально подовжити тісне приміщення (при поздовжньому розташуванні), або зробити його «ширше» (при поперечному). Контрастні вставки-розкладки тільки підсилюють цей ефект.

Діагональне розташування рейок змориться досить оригінально, але, зізнаємося, не завжди буває «до місця». Крім того, монтувати за такою схемою буде набагато складніше, і це навряд чи вдале рішення для «початку кар’єри» недосвідченого майстра.

 • На розташування рейок можуть вплинути і розміри приміщення. Намагаються вибирати так, щоб в обрізки пішло якомога менше матеріалу.

Пояснимо на прикладі:

Приміщення ванній — 1800 × 1300 мм. Планується поздовжнє розміщення рейок.

Якщо в продажу представлені рейки довжиною і  3000  і  4000  мм, то особливих проблем немає. Беремо  чотириметрові і ділимо їх навпіл. З кожного відрізка в відходи  піде  по 200 мм — небагато.

Але якщо в продажу — тільки триметрові, то з кожної рейки  залишається  по 1200 мм, які ні туди, ні сюди. Значить, вигідніше буде розташувати панелі  поперек . Тоді з кожної рейки стандартної довжини вийде по дві монтажних деталі з відрізком по 200 мм — теж цілком нормально.

Тобто в будь-якому випадку необхідно заздалегідь дізнатися, що конкретно пропонується в магазинах. І постаратися спланувати розміщення конструкції таким чином, щоб весь стелю був зібраний з цільних по довжині деталей і з мінімальною кількістю відходів.

 • При замовленні рейок (якщо вони будуть нарізатися по довжині в магазині) рекомендується додавати до виміряних відстані кілька сантиметрів. Краще обрізати деталь за місцем, ніж опинитися перед фактом, що буквально декількох міліметрів не вистачає через, здавалося б, дріб’язкової помилки.
 • Має важливе значення і ширина рейок. А вона може варіюватися в досить широкому діапазоні.

Не слід гнатися за планками великої ширини. Стеля з ними, безумовно, монтується швидше, але в тісному приміщенні ванною виглядати такі панелі будуть явно недоречно. Крім цього, досить чимала кількість може піти у відходи. Оптимальним варіантом для ванної бачиться ширина до 75, максимум 100 мм.

 • При  прорахунку  кількості рейок для потоку не можна забувати про проміжок між ними, якщо він планується (незаповнений або закритий розкладкою). Знову ж, набагато простіше буде зробити правильний  підрахунок , якщо складе зміненим розміром схему.

При плануванні враховується наступне:

— При монтажі від стіни ніколи не починають з просвіту або зі вставки-розкладки — їй там просто не на  чому  буде триматися. Тобто завжди використовується рейка, ціла чи обрізана по всі довжині.

Провести монтаж , починаючи з  цілої рейки,  теж  не завжди виходить. Не виключено, що під протилежною стіною або залишиться просвіт, або буде потрібно монтаж надмірно вузького різаного фрагмента.

Іноді доводиться починати від стіни з різаною панелі (праворуч), інакше на протилежну сторону доведеться занадто вузький фрагмент
Іноді доводиться починати від стіни з різаною панелі (праворуч), інакше на протилежну сторону доведеться занадто вузький фрагмент

У таких випадках рекомендується і стартову рейку робити  різаною  по довжині — щоб вийти на оптимальне співвідношення з обох сторін.

 • Прорахунок довжини і кількості стрингерів ведуть вже після  визначеності  з розташуванням рейок. Зрозуміло, що траверси повинні розташуватися строго перпендикулярно панелям, і мати довжину від стіни до стіни (за  вирахуванням деформаційного просвіту, про який  буде сказано нижче).

Нормативи розташування стрингерів і підвісів будуть показані в розділі, присвяченому монтажу системи.

 • Зрозуміло, що будь-який сумлінний господар перевірить придбані панелі на предмет пошкоджень. Немає ніякого сенсу віддавати свої «кровні» за деталі з деформованими краями, подряпинами, облупленою захисно-декоративним шаром, слідами корозії і  т.п . Для ванній занадто великої кількості матеріалу не потрібно, тому огляньте уважно кожну рейку і розкладку. У продаж ці вироби повинні надходити із захисною  плівкою , яка буде зніматися тільки  в  ході  монтажу підвісної стелі.
У магазини стельові рейки і розкладки до них надходять в захисній плівковій упаковці, на якій не повинно бути ніяких пошкоджень
У магазини стельові рейки і розкладки до них надходять в захисній плівковій упаковці, на якій не повинно бути ніяких пошкоджень
 • Багато магазинів будматеріалів практикують підготовку комплектів для рейкових стель за вказаними  замовником  розмірами приміщення. Можуть пропонуватися готові набори для стандартних ванних кімнат найбільш  поширених  в місті серій багатоповерхівок. Вибрати такий шлях, або ж проводити розкрій самостійно з деталей стандартної довжини — вирішувати покупцеві. У будь-якому випадку , все обрізки, які утворилися при підготовці готового комплекту, все одно будуть включені в загальну вартість.
Читайте також:  Ремонт ванної кімнати в хрущовці

Проведення самостійного монтажу рейкової стелі у ванній

У цьому розділі автори намагатимуться детально, крок за кроком, пояснити і показати, як виконується монтаж цієї підвісної конструкції. За основу при складанні інструкції було взято кілька прикладів роботи різних майстрів. Тому окремі операції можуть бути показані з варіантами —  можна  вибрати найбільш підходящий для себе .

Інструкція призначена початківцям майстрам, тобто показані найбільш прості і часто застосовуються варіанти конструкції, без створення складних криволінійних поверхонь або переходів, без особливостей багатоярусного монтажу.

Отже, з чого починаємо?

Якщо на «порядку денному» монтаж підвісної стельової конструкції, мабуть, що інші оздоблювальні роботи у ванній кімнаті вже проведені. У всякому разі, стіни вже повинні бути повністю готові, так як до них буде вестися фіксація обрамляють профілів. А раз ремонт вже вийшов на цю стадію, то і поверхня стельового перекриття в приміщенні вже повинна  перебувати  в стадії повної готовності до монтажу.

Але нерідко буває так, що підвіска рейкової стелі стає окремим заходом. Мається на увазі, що стіни і  підлога були  оброблені колись давно, і їх стан хвилі влаштовує господарів. Ванна експлуатується в звичайному режимі. Тобто реалізується бажання поліпшити інтер’єрне оформлення установкою рейкової стельової конструкції. Ось в такому випадку почати  доведеться  з ретельної підготовки поверхні перекриття.

Так, підвісна стеля здатний приховати непривабливий вигляд старої поверхні. Але це зовсім не звільняє господарів від проведення  цілого ряду  ремонтних робіт .  А особливу важливість підготовчий етап має в тому випадку, якщо на поверхні перекриття видно явні ознаки ураження пліснявою.

Закрити такий кошмар підвісною стелею і заспокоїтися на цьому - абсолютно неприпустиме легкодумство

Закрити такий кошмар підвісною стелею і заспокоїтися на цьому — абсолютно неприпустиме легкодумство

Має бути видалити ненадійно тримаються шари штукатурки, що лущиться фарбу, провести ретельне «лікування» поверхні від біологічного ураження, виконати грунтування складами глибокого проникнення з антисептичними і  гидрофобизирующими  якостями. Необхідно закласти ремонтними складами можливі щілини між плитами, тріщини і дірки. А ось вирівнювати стелю — дійсно не потрібно, тобто завдання істотно спрощується.

І тільки по готовності поверхні перекриття можна переходити до монтажних робіт.

Як можна переконатися з запропонованої інструкції — нічого вкрай складного в монтажі рейкової стелі немає. Завдання цілком можна вважати посильної навіть для початківця майстра, якщо  він мобілізує  всі свої вміння і акуратність, буде суворо дотримуватися технологічних рекомендацій.

Щоб доповнити інформацію, можна подивитися  відеопрімери  монтажу рейкових стель. Ось — один з них:

Відео — Майстер ділиться досвідом монтажу рейкової стелі

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

2140 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован.