Про нас

57 123 - Про нас

Професія будівельник

Професія будівельника є дуже давньою. Завдяки історичним архітектурним спорудам ми можемо багато чого довідатися про побут і культуру предків.

До наших днів дійшло чимало споруд, вік яких вимірюється тисячоліттями. Свій досвід майстра будівельної справи передавали з покоління в покоління.

Щороку в нашій країні повсюдно зводиться велика кількість різних будівель. Це і житлові комплекси, і котеджі селища, установи, промислові підприємства і т.д. Тому затребуваність професії будівельника очевидна.

Будівельник будинків — це, скоріше, збірне поняття для декількох спеціальностей. Умовно будівельних справ майстрів ділять на дві категорії

nosti - Про нас

1. Інженерно-конструкторські кадри. Вони є організаторами всього процесу. Наприклад, на будь-якому що зводиться об’єкті не обійтися без інженера-будівельника.

 Це керівник проекту, на плечах якого лежить складання бюджету, підбір фахівців для проведення необхідних робіт, їх організація і координування.

 Досить часто обов’язки інженера-будівельника майже повністю збігаються з обов’язками виконроба.

 Цей вид діяльності передбачає наявність знань технічних норм і будівельних стандартів, проектуванні, геодезії. Фахівцю слід розбиратися в будівельних матеріалах і нових технологіях.

На даний момент є велика потреба в деяких вузьких спеціальностях. Наприклад, конструктори різних комунікацій (кондиціонування, опалення, вентиляції), геодезисти.

Також велика нестача професійних проектувальників. У цій області потрібно знання комп’ютера, а такими знаннями не володіє більшість досвідчених фахівців старшого покоління. Зростає потреба і в інженерно-технічних працівників зі знанням іноземних мов.

stage2 - Про нас

 • 2. Виконавці. Сюди можна віднести досить широкий спектр робочих будівельних спеціальностей:муляр.
 • Зводить і ремонтує будинки, мости та інші інженерні споруди.
 • При цьому майстер працює з різними видами матеріалів, як природного походження, так і штучними. Каменяр кладе стіни і фундамент, монтує плити і перекриття.
  покрівельник. Займається заготівлею та укладанням покрівлі на даху.
 • Спеціальність дуже відповідальна, тому що від якості виконаної роботи залежить, наскільки в будинку буде тепло і сухо.
  електромонтажник.
 • У житлових приміщеннях налагоджує проводку і освітлення. На виробництві встановлює різне електрообладнання: електромотори і трансформатори. Електромонтажники проводять кабельні та повітряні лінії.
  електрогазозварник. Виконує роботи з різання і зварювання металевих деталей і конструкцій способами газової або зварки. Цей робочий — одна з основних фігур на будівельному майданчику.
  маляр. Завдає шпаклівку, фарбує стіни, клеїти шпалери.
 • Фахівці високої кваліфікації можуть виконувати і художню обробку стель і стін, складають кольори, розписують різні поверхні.
  лицювальник. В його обов’язки входить приготування розчину, підбір фарби і спеціальних складів, підготовка поверхонь і створення мозаїчних і плиткових покриттів.
 •  
 • Майстер облицьовує мармуром підлогу, стіни і деталі архітектурних споруд.
  отделочник. Спеціаліст з оформлення різного виду поверхонь з метою надання їм завершеного вигляду.
 • Майстри цієї спеціальності знайомі з усіма сучасними технологіями і матеріалами. Вони вміють клеїти шпалери, виконувати малярні, штукатурні і плиткові роботи, обробляти дерев’яні поверхні, укладати килимові покриття і т.д

buro link - Про нас

На будь-якому об’єкті бригада будівельників складається з робочих різних спеціальностей. Всі вони працюють рука об руку, і якісне виконання роботи кожного залежить від уміння спілкуватися один з одним. Особливість професії будівельника та полягає в тому, що вона передбачає колективну працю. Працюючи в бригаді, фахівець вузької спрямованості поступово вчиться і набирається досвіду у свого колеги іншої спрямованості. Тому більшість майстрів, які працюють в групі, можуть виконувати кілька видів будівельних робіт.

3 7 - Про нас

У професії будівельника є як плюси, так і мінуси. Приємно те, що ця спеціальність в наш час не тільки затребована, але і добре оплачується. У майстрів, які працюють на себе, може бути вільний графік. Сама по собі ця професія цікава, творча і творча. До мінусів можна віднести те, що часто робочий день будівельника ненормований. Іноді доводиться працювати і вдень, і вночі, щоб здати об’єкт з установлені терміни. Часом доводиться виконувати свої обов’язки як всередині холодних приміщень, так і на пекучому сонці зовні.

Особисті якості будівельника

Люди цієї професії мають великий витривалістю і фізичною силою. Місця, де доводиться працювати, дуже різноманітні і часом важкодоступні, тому рухливість і гнучкість не тільки рук, а й усього тіла — необхідні якості. Деякі спеціальності припускають монотонну роботу, тому слід вміти зосереджувати увагу на тривалий проміжок часу. Для цієї професії необхідно мати хороший лінійний окомір, сприйняття кольорів і гострий зір.

Щоб стати висококваліфікованим майстром, треба обов’язково мати не тільки просторову уяву, а й технічне мислення. Терпіння, акуратність, врівноваженість, старанність, організованість — невід’ємні якості в професії будівельника.

fil5 - Про нас

Освіта: що треба знати?

Іноді для того, щоб оволодіти тією чи іншою будівельної спеціальністю, досить просто вчитися ремеслу безпосередньо на будівельному майданчику у досвідчених і знаю чих майстрів. При цьому ще й заплатять. Але, звичайно, для більш високо оплачуваної роботи варто здобути середню спеціальну освіту. Наявність же вищої освіти буде великою перевагою для тих, хто бажає зростати в кар’єрному плані.

Для якісного виконання будівельних робіт фахівцям в цій сфері необхідно знати специфіку застосування професійних інструментів і обладнання. При цьому важливо завжди дотримуватися техніки безпеки.

Великим попитом користуються універсальні майстри, які володіють кількома спеціальностями. Таким будівельникам відповідно будуть платити більш високу заробітну плату.

Місце роботи та кар’єра

Області застосування цієї професії великі. Це і будівельні об’єкти, і заводи, і виробничі підприємства. Слід врахувати, що попит на будівельників навесні і влітку набагато вище, ніж в холодну пору року.

104878 - Про нас

Кар’єрне зростання передбачає виконання більш складної роботи або підвищення розряду, що дозволить фахівцеві більше заробляти. Ті, хто має ще й здатністю керувати, цілком можуть розраховувати на посаду бригадира або виконроба. При бажанні будівельник може зайнятися і індивідуальним підприємництвом, надаючи послуги населенню.

На жаль, робочі спеціальності не настільки популярні серед молоді. Але з урахуванням того, що кожен рік зростає кількість будівельних об’єктів, можна з упевненістю сказати, що будівельник — професія майбутнього. Ринок праці не стоїть на місці. Деякі спеціальності зникають безслідно, а інші стають більш актуальними. Саме професія будівельника користується постійно зростаю чим попитом. Ці фахівці ніколи не залишаться на узбіччі життя і завжди зможуть себе прогодувати.


Ну і тепер трохи про себе

88 - Про нас

Питання вибору професії у мене ніколи не стояло. Мій батько був будівельник, і я з ранніх років був з ним на роботі, дивився, допомагав, навчався. Я пішов по стопах батька і працюю в цій сфері з 1995 року.

Чи стане мій син будівельником? Можу сміливо сказати що ні, А чому? Та тому що у мене немає сина, у мене дівчата.І якщо вони в майбутньому з хочуть стати дизайнерами або архітекторами, я буду дуже радий і завжди їх підтримаю.

Коли тільки починаєш роботу, приходиш на об’єкт — а там поле або руїни, а коли вже йдеш, бачиш результат своєї роботи.ти розумієш що люди залишилися дуже задоволені,і це приемно.

Звичайно, я дуже пишаюся своєю роботою і професією.

Кожному з нас завжди подобається остаточний результат того справи, над яким ми працюємо. І ніщо не приносить такого задоволення, як побудований якісно будинок. Коли ти повз йдеш або їдеш, подивився — так, цей будинок будував я, Іце дуже приемно.