Пристрій захисту УЗМ — схема підключення і принцип роботи

УЗМ або пристрій захисту багатофункціональний покликане забезпечити миттєве відключення мережевого обладнання за умови певного підвищення або зниження напруги в однофазної мережі, від якої дане обладнання харчується. Таким чином обладнання квартири, гаража, офісу, будинку і т. Д. Захищається від шкідливої ​​дії короткочасних коливань напруги живлення.

Дані скачки можуть бути викликані такими факторами, як включення живляться від цієї ж мережі електродвигунів, електромагнітів, магнітних пускачів, потужних приладів і т. Д. Швидке відключення за допомогою УЗМ запобігає виходу обладнання з ладу, і здатне запобігти ймовірне загоряння а в деяких випадках навіть пожежа .

Пристрій захисту багатофункціональний УЗМ

Будучи підключено за даною схемою, УЗМ може служити імпульсним реле . Якщо обривається нульовий провідник, тут же відключається і навантаження, а при підключенні нульового провідника знову — УЗМ включить навантаження після того як витримає встановлену користувачем тимчасову затримку.

Крім того УЗМ може застосовуватися для обмеження пускового струму в момент підключення до мережі ємнісний навантаження. Обмеження струму в цьому випадку досягається тим, що контакти реле замикаються точно в момент переходу мережевої напруги через нуль, тобто комутація здійснюється в м\’якому режимі при нульовому струмі.

Схема підключення УЗМ

Пристрої УЗМ-51М і УЗМ-50М є потужними реле контролю напруги. На виходах даних пристроїв розміщені досить потужні електромагнітні реле. Додатково тут є і захист на варисторах. Монтаж цих пристроїв здійснюється на 35-міліметрову DIN-рейку .

Живлять дроти комутованих ланцюгів підключаються спереду. Тунельні клеми забезпечують надійність затиску проводів загальним перетином до 35 кв.мм.

Спереду на УЗМ є два індикатори, один з яких зелений / червоний (двоколірний), що сигналізує про стани «норма» або «аварія», а другий — жовтий, який показує що контакт реле включений.

Читайте також:  Организация электрических сетей: полезная информация

Також на лицьовій панелі є кнопка ручного вмикання і вимикання вмикання / вимикання. На моделі УЗМ-51М є спеціальні ручки регулювання нижнього і верхнього порогу відключення по напрузі.

Вся конструкція УЗМ розташовується на друкованій платі. Тут встановлені всі необхідні електронні компоненти, струмовий шунт, реле і силові шини. Плата надає виробу механічну міцність і досить високу надійність.

Останні моделі УЗМ оснащені клемами більшого розміру з вікнами 9 на 8,2 мм, а також стопорним гвинтом з різьбленням М6. Захисні прапорці на клемах допомагають уникнути помилок монтажу. Пристрій УЗМ-16, на відміну від вищеназваних, дозволяє підключати до нього дроти сумарним перетином до 2,5 кв.мм. Безумовно, УЗМ не замінюють собою УЗО , автоматичні вимикачі , УЗИП і інші.

УЗМ-51М

УЗМ застосовні в мережах з будь-якими конфігураціями: TN-S, TN-C, TN-CS, ТТ. Коли провал напруги триває менше 0,5 секунд, пристрій не відключить навантаження і не створить затримки на повторне включення. Але в момент коли напруга живлення подається, пристрій спочатку витримає період готовності тривалістю 5 секунд, індикація при цьому не включиться, а по закінчення 5 секунд почне блимати зелений індикатор — це вкаже на те що відлік попередньої витримки йде.

Поки напруга знаходиться в межах допустимого, навантаження підключена до мережі живлення, при цьому світяться жовтий і зелений індикатори. Прискорити підключення навантаження можна вручну, натиснувши на кнопку вмикання / вимикання.

Якщо сталося аварійне відключення, реле включиться через 10 секунд автоматично, як тільки напруга прийде в норму. Якщо в режимі аварії спробувати включити пристрій кнопкою вмикання / вимикання, УЗМ не дозволить подати харчування на навантаження.

Читайте також:  Выбор распределительных щитков

У звичайному режимі пристрій буде безперервно відстежувати величину яке живить напруги. Якщо в мережі виникнуть високовольтні імпульси, то варисторних захист, вбудована в УЗМ, шунтирует дані скачки до безпечної величини.

Робота двокольорового індикації залежить від поточного режиму. Коли напруга мережі підходить до верхнього порогу відключення, червоний індикатор починає блимати, але як тільки напруга вийде за допустиму межу — відбудеться автоматичне відключення навантаження, червоний індикатор стане світитися безперервно, а жовтий згасне.

З моменту як тільки напруга повернулося в допустимі межі, починається відлік часу до повторного включення, при цьому мигає зелений індикатор (якщо напруга під час відліку знову вийшло за допустимий діапазон — відбувається скидання відліку). Коли відлік закінчиться, навантаження буде знову підключена до мережі живлення.

УЗМ-16

Коли напруга мережі підходить до нижнього порогу, зелений індикатор починає блимати, і як тільки напруга вийде за нижню межу, почнеться відлік затримки на відключення, а червоний індикатор почне блимати. Як тільки відлік часу закінчився, якщо напруга не повернулося до норми, відбувається відключення навантаження, жовтий індикатор гасне, а червоний тепер буде запалюватися кожні 2 секунди.

Якщо напруга повертається в межі норми, починається відлік витримки на включення, зелений індикатор починає блимати (якщо протягом відліку напруга знову вийде за межі, відлік почнеться заново), а після закінчення відліку навантаження знову буде підключена до мережі живлення.

Читайте також:  Як захистити квартиру від перевищення напруги

При ручному відключенні навантаження (кнопкою вмикання / вимикання), двоколірний індикатор відобразить це поперемінним миготінням зеленого і червоного кольорів. Для повернення до нормального режиму, кнопку вмикання / вимикання натискають повторно.

Коли навантаження відключена кнопкою вмикання / вимикання, пристрій залишиться вимкненим навіть після відключення і повторного включення живлення. Для включення реле в цьому випадку, необхідно повторно натиснути та утримувати 2 секунди кнопку вмикання / вимикання.

Щоб змінити тимчасову затримку на повторне включення (10 секунд або 6 хвилин), спочатку кнопкою ON / OFF розмикають реле.

Далі натискають і утримують вмикання / вимикання, індикатор «норма-аварія» гасне, але через деякий час почне блимати. Блимання зеленим вказує на те, що встановлено час затримки 10 секунд, а якщо червоним — затримка дорівнюватиме 6 хвилинам. Після цього кнопку вмикання / вимикання можна відпустити.

Повторне натискання вмикання / вимикання переведе пристрій в звичайний робочий режим, реле буде включено. Коли пристрій розмикає ланцюг, ланцюг размикатеся завжди по фазі. Нульовий провід підключений наскрізь для зручності монтажу. Він підключається завжди тільки з одного боку.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

2188 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *