Помилки при монтажі проводки в гофре

Сучасні електрики прокладають проводку в гофре на вулиці, в приміщенні, по поверхні і всередині стін. Незважаючи на всі переваги такого способу монтажу, є ряд особливостей її використання. Справа в тому, що гофри є три різновиди і кожна з них призначена для використання в певних цілях. У цій статті ми розглянемо типові помилки при прокладанні кабелів і проводів в гофре.

Помилки при монтажі проводки в гофре

види гофри

Як не дивно, це звучить, але гофру вибирають за кольором. Розрізняють три основних матеріалу для виробництва гофрованої труби, щоб не допустити помилки в майбутньому запам’ятайте:

  • Біла або сіра — полівінілхлорид (ПВХ);

  • Чорна або помаранчева — поліетилен низького тиску (ПНД);

  • Синя — поліпропілен (ППР).

У чому різниця між видами гофри?

ПВХ-гофри використовують в приміщенні, а від впливу ультрафіолету вони тріскаються. Зате цей матеріал не підтримує горіння. Механічна міцність нижче ніж у аналогів. До речі вона найдешевша, легка і гнучка.

ПНД-гофри міцні, тому їх використовують для прокладки кабелів в землі. Їх недоліком є ​​те, що вони горючі. Також чорну гофру прокладають на вулиці бо стійка до впливу ультрафіолету.

ППР-гофра самозагасаюча, вона, як і ПВХ горить тільки поки є джерело полум’я, але гасне, коли він зникає. Інші характеристики як у ПНД.

Вироби останніх двох видів коштують значно дорожче ніж ПВХ.

переваги використання

Технологія роботи з гофротруби досить проста. Усередині труби є дріт для протягання дроту, її називають зондом. Жилу дроту або кабелю прив’язують до зонду і з іншого кінця гофри зонд витягують, затягуючи провідник.

Гофрована труба для електропроводки

Гофровані труби кріплять або в бетонному стягуванні на підлозі, або за фальшстеной, панелями і на основному стелі закриваючи підвісними і натяжними конструкціями, також в гофре прокладають проводку по горючих покриттям, таким як дерево. Як кріплень використовують кліпси або дюбель хомути.

кріплення гофри

Таким чином у монтажників з’являється можливість зменшити обсяг штробления, а кріпити проводку на стінах і стелях використовувати автоматичний інструмент для забивання дюбелів що прискорює роботу і при роботі майже немає сміття і пилу.

Автоматичний інструмент для забивання дюбелів

недоліки

У гофр є свої недоліки, через які ви можете допустити помилку. Наприклад, ми згадували, що при використанні ПВХ-гофри на вулиці ви не отримаєте хороших результатів — вона потріскається від морозів і ультрафіолету, простими словами від сонячних променів. Під землею її теж краще не використовувати, міцність значно нижче ніж у ПНД-труби. Це означає, що захист кабелю буде недостатньою і ПВХ-гофра разом з кабелем може пошкодиться в результаті руху грунтів і гострих предметів які в ньому знаходяться.

При цьому використання ПНД-гофри в приміщенні може привести поширенню вогню у випадку пожежі.

Читайте також:  Пристрій захисту УЗМ - схема підключення і принцип роботи

Варто відзначити і те, що часто зустрічаються відомості про те, що прокладений в гофре кабель можна легко замінити. Це не зовсім так, оскільки кабелю з монолітними жилами досить жорсткі, і не завжди вдається його витягти з труби.

Гризуни — є небезпекою для ізоляції провідників і для гофрованих труб. Це означає, що, якщо ви прокладаєте проводку в місцях, де часто заводяться щурі або миші — краще використовувати металлорукав. До таких приміщень можна віднести сараї, підвали та інші господарські споруди. 

 

Топ 4 питання про гофре для кабелів або як не помилитися при виборі

Ми розглянемо кілька ситуацій з відповідями як прокладати проводку безпечно і без помилок. Вони були підібрані в результаті довгого аналізу інтернет-спільнот і особистого досвіду, це те, про що найчастіше запитують люди.

Ситуація перша: «У мене повітряний ввід в будинок. Від опори йде кабель СИП, приходить до трубостойки встановленої на фасаді. Як зробити перехід на мідь і завести всередину? Чи можна використовувати кабель ВВГ (іноді запитують ПВС або інші)? Якщо немає — чи можлива його прокладка по фасаду в сірій ПВХ-гофре? »

Відповідь на два останніх пропозиції — категоричне «НІ». Кабелю з ПВХ-ізоляцією, типу ВВГ і його модифікацій не використовують при відкритому прокладанні на вулиці. Вірніше, використовувати його без захисту можна тільки в тимчасових проводках. Прослужить він в такому випадку від 3 до 10 років. Причиною цьому — все той же ультрафіолет і морози, через які ізоляція розтріскається, в результаті відбудеться КЗ.

Якщо упакувати кабель в ПВХ-гофру, а це рішення найпоширеніше через її дешевизну — це дещо покращить ситуацію, але ненадовго. Вона також розтріскається на морозі, стане крихкою від ультрафіолетового впливу, а від спеки почне размягчатся і текти (хоч і останнє не настільки істотно). Хоча якщо ця частина фасаду знаходиться в тіні і не на сонячній стороні, а також в вашому регіоні морози рідко бувають нижче -15 — тоді це цілком прийнятний варіант.

Використання гофри на вулиці

Тому залишається варіант використовувати ПНД або ППР. Зазвичай рекомендують чорну ПНД, за заявою виробників вона спеціально створена для відображення УФ-променів і стійкості до їх впливу. Також можливе застосування металлорукава для ввідного кабелю, але цей варіант буде найдорожчим, а також потрібно не забути про заземлення рукава з обох кінців.

Ситуація друга: «Потрібно провести електрику в гараж (сарай, альтанку) і підключити світильники на вулиці. Проводку буду прокладати по забору, а потім по стовпах проводом ШВВП або ПВС ».

У цьому випадку також не варто використовувати ПВХ-гофру тим більше з такими марками проводів. Підійде чорна ПНД-гофра. Або оцинкована металева, в іншому випадку вона просто згниє.

згнила труба

А на фото нижче ви можете побачити стан білої і чорної гофри прокладеної на вулиці через час.

1540376000 9 - Помилки при монтажі проводки в гофре

Ситуація третя: «Потрібно провести електрику в баню, розглядаю варіант прокладки в траншеї, який кабель і тип труби краще використовувати. Чи можливо обійтися без прокладки в трубі? ».

Читайте також:  Який кабель можна використовувати на вулиці

Для підземної прокладки без труб підходять кабелі в броні з мідними жилами типу ВБбШв, або з алюмінієві АКВВБбШв. Якщо знайти такі марки кабелів не вдається — краще вибрати кабель типу ВВГ-нг-ls і прокласти його в гофрованої ПНД трубі. Використання ПВХ-гофри для підземної прокладки буде помилкою з двох причин:

1. Вона не витримує таких механічних навантажень як ПНД.

2. При прокладанні на малій глибині не варто забувати про вплив морозів на виріб.

1540376069 10 - Помилки при монтажі проводки в гофре

Якщо ви прокладаєте кабель під майданчиком для автомобіля або під дорогою — можна використовувати або двошарову ПНД-трубу, або на цій ділянці кабель прокладати в гофре і металевій трубі, або просто металевій трубі, або гофру в каналізаційній ПВХ-трубі.

важливо:

При прокладанні кабелю через стіну мінімум що потрібно — це проходити отвір в товстостінній важкої гофре. Щоб виключити помилку — можете використовувати металеву або товсту пластикову трубу для введення в будівлю, хоч під землею через фундамент, хоч над землею в стіну. Це збереже кабель від перетирання і механічного тиску стін в разі їх опади, що особливо актуально для тих, хто будує новий будинок з шлакоблоку, цегли та інших видів блоків.

Так це виглядає на схематичною ілюстрації:

Прокладка кабелю через стіну

А так на практиці:

Прокладка кабелю через стіну

Ситуація четверта: «Потрібно провести проводку до точкових світильників, які будуть встановлені в підвісній стелі з гіпсокартону (або натяжній стелі), який дріт краще використовувати і як його монтувати? Чи можна обійтися без штробления? ».

У цьому випадку використання ПВХ-гофри не буде помилкою. Прокладка в сухих приміщеннях — це її справжнє призначення. При цьому монтаж здійснювати шляхом кріплення на кліпси або хомути, або закріплюючи їх саморізами, або дюбелями з пістолета.

Штроблення знадобиться тільки в разі приєднання вимикачів — щоб спустити кабель в стіні. При цьому в штробі його можна прокласти як без гофрованих труб, так і в них. Такий же спосіб прокладки проводки можна використовувати і в інших конструкціях з ГКЛ — фальшстени або панелі і інші декоративні конструкції.

Нагадаємо, що при монтажі проводки в приміщенні буде великою помилкою використання ПНД-труби через їх горючості. А в разі прокладки кабелів в такій оболонці через стіни — в разі пожежі вогонь пошириться в інші кімнати. Тим більше при горінні ПНД-труби починають текти, немов вогненний дощ особливо при груповій прокладці.

Читайте також:  Разводка электропроводки

ВАЖЛИВО:

ПНД-гофри не рекомендуються використовувати в приміщенні через те, що вони добре горять.

Чому гофра може спалахнути?

Наостанок розглянемо чому може стати причиною пожежі проводки в прокладеної в гофрованих трубах, і чому потрібно враховувати питання поширення горіння тих чи інших матеріалом. Популярно оману про те, що прокладка проводки в гофра потрібна для того, щоб забезпечити пожежобезпечний електромонтаж. Також поширена думка що осередком займання є розетки, розподільні коробки, світильники та інші електроточки.

Крім загоряння проводки на з’єднаннях з поганим контактом, не можна забувати про замиканні між жилами де-небудь в середині кабелю. Це може статися через вплив навколишнього середовища, заводського браку або елементарного старіння. Під впливом навколишнього середовища маються на увазі механічні удари і пошкодження (від яких гофра в певній мірі захищає), а також шкоду, що наноситься гризунами.

Також ізоляція жив пошкоджується під впливом надструмів короткого замикання і перевантажень. Це веде до оплавлення оболонок і розігріву самих жив. І в результаті іскріння, дуг, і нагрівання провідників може стати причиною пожежі оточуючих їх поверхонь.

У разі прокладання в гофре — її загоряння. Тому використання ПВХ-гофри в приміщення обумовлено тим, щоб в разі спалаху десь всередині труби і навіть короткочасному займанні джерело вогню самоусунувся. З цієї ж причини рекомендують звертати увагу на кабельні вироби, ізоляція яких не поширює горіння, зазвичай в кінці їх маркування додають літери «нг». Наприклад, улюблений сучасними електриками ВВГ-нг-ls.

Гофрована труба з дерев\'яною поверхні

Висновок: як провести електромонтаж і не зробити помилку

При закупівлі товару для самостійної роботи або при контролі за найманими робітників не дозвольте себе обдурити. Для цього запам’ятайте три правила на всі випадки життя:

1. Для прокладки за гіпсокартоном або по горючих, наприклад, дерев’яним, поверхонь в приміщенні — використовувати сіру ПВХ-гофру.

2. Для монтажу на вулиці, по фасаду будівель, опор, парканів і так далі — використовуйте чорну ПНД-гофру.

3. Для підземної прокладки підходить помаранчева ПНД-труба. У разі підвищених навантажень — багатошарова.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

2171 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *