Піч ракета своїми руками креслення

На сьогоднішній день розроблено і впроваджено досить багато різновидів і моделей печей, що працюють на дровах. У цьому ряду цілком виправдовує всі очікування зведена піч ракета своїми руками креслення якої будуть представлені нижче. Подібне опалювальне спорудження, безумовно, заслуговує на пильну увагу, так як має деякі специфічні достоїнствами, незамінними в певних умовах.

Піч ракета своїми руками креслення

Піч ракета своїми руками креслення

Цей вариа нт ін овяной печі простий і оригінальний по конструкції і не вимагає для виготовлення великої кількості дорогих комплектуючих і матеріалів. Встановити таку грубку, зробивши її власними силами, зможе, напевно, будь-яка людина, хай навіть не має досвіду в зведенні подібних конструкцій, але вміє читати надані креслення і працювати з деякими інструментами .

Цікаво зауважити, що при необхідності, грубку-ракету можна виготовити навіть за 20 ÷ 30 хвилин, наприклад, з середини залізної банки. Однак, якщо докласти максимум зусиль, то є можливість отримати для будинку зручне стаціонарне спорудження з прогрівається лежанкою, здатної навіть замінити звичайний диван .. При цьому піч-ракета не зажадає складних порядовок, як у Колпакової або російської печей, які представляють собою масивні будови.

Принцип роботи печі-ракети

Піч-ракета спочатку замислювалася, як один з функціональних предметів виживання в складних умовах. Тому її конструкція повинна була відповідати деяким критеріям:

 • Ефективний обігрів приміщення.
 • Можливість приготування їжі.
 • Високий До ПД ін ІБОР при використанні для опалення різного деревного палива будь-якої якості.
 • Можливість доповідати паливо, не зупиняючи процесу горіння.
 • Крім того, піч мала зберігати тепло, як мінімум , протягом 6 ÷ 7 годин, щоб дати можливість господарям провести нічліг в комфортних умовах.
 • Максимальна безпека конструкції, в плані виявлення можливого просочування в приміщення чадного газу.
 • Ще одна умова, яку потрібно дотримати  це простота та доступність конструкції для виготовлення її будь-яким непрофесіоналом.

Тому  за основу були взяті базові принципи декількох різновидів опалювальних приладів, що працюють на деревному твердому паливі:

 • Вільна циркуляція нагрітого повітря і газів по всіх каналах. Піч працює без примусового   поддува , а тягу створює димар, який витягує продукти горіння. Чим вище піднята труба, тим інтенсивніше в ній тяга.
 • Принцип дожигания виділених при горінні з палива газів ( піролізних ), який використовується в приладах тривалого горіння. Цей принцип роботи надзвичайно важливий через високий До ПД ін ІБОР, який досягається за рахунок створення спеціальних умов дожигания піролізних газів для найбільш повного витрачання закладеного в паливі енергетичного потенціалу.

Термін «піроліз» означає розкладання твердого палива на летючі речовини, під впливом високих температур і одночасному « кисневому голодуванні ». Прісозданіі пределеніе умов — вони здатні згоряти, також  виділяючи велику кількість теплової енергії. При цьому важливо знати, що піроліз недостатньо просушеної деревини проходить досить тривалий час в газовій фазі, тобто виділився піролізний газ зажадає чимало тепла для створення суміші (деревного газу), здатного згоряти повністю. Тому для печі-ракети не рекомендоване використовувати вологе паливо.

Різноманітність печей-ракет — від простого до складного

Найпростіша конструкція печі-ракети

У простій конструкції печі-ракети, опалювальної пучками гілок або скіп, продукти згоряння практично відразу ж відправляються в димохід, не встигаючи утворити в корпусі печі горючий деревне газ, тому кімнату за допомогою неї обігріти не вдасться. Такі печі можуть бути використані тільки для приготування їжі. Ця модель виготовляється в стаціонарних і мобільних варіантах, в ній діє тільки принцип вільної циркуляції нагрітого повітря, так як для повноцінного процесу піролізу в ній НЕ створюється необхідних умов.

Схема найпростішої печі-ракети

Схема найпростішої печі-ракети

У подібних печах в якості паливної камери використовується невелику ділянку труби. Він може мати горизонтальне положення, як показано на схемі, або бути розгорнутий догори. В останньому випадку, завантаження палива відбувається вертикально.

Після підпалу закладеного в трубу палива, виділені з нього нагріті гази спрямовуються вгору по вертикальному ділянці труби назовні.

Металева піч-ракета в декількох ракурсах

Металева піч-ракета в декількох ракурсах

Зверху вертикальної труби і встановлюють ємності для приготування їжі або зігріву води. Для того щоб гази вільно виходили назовні, і дно ємності не перекривають тягу в трубі повністю, зверху печі встановлюється спеціальна металева підставка. Вона створює зазор потрібного розміру, який сприяє підтримці тяги.

Зверху - вельми оригінальна підставка під ємність з водою, що нагрівається

Зверху — вельми оригінальна підставка під ємність з водою, що нагрівається

До речі, цей найпростіший тип пристрою печі був винайдений першим, і з-за повернутого вгору отвори топки і виривається з нього полум’я піч, швидше за все, і отримала назву ракетної. Крім цього, при неправильному режимі топки, конструкція видає свистячий «ракетний» гул, але якщо ж піч налаштована правильно, то вона тихо шелестить.

Удосконалена піч-ракета

Так як, використовуючи найпростішу піч-ракету з вільним виходом газів, неможливо опалювати приміщення, конструкцію дещо пізніше доповнили теплообмінником і димоотводним каналами.

Удосконалена піч ракетного типу

Удосконалена піч ракетного типу

Після проведених удосконалень і весь принцип роботи печі-ракети дещо змінився.

 • Для збереження в вертикальній трубі високої температури нагрітого повітря, її стали утеплювати вогнестійким матеріалом, а потім закривати зверху ще одним металевим корпусом, виготовленим з труби більшого діаметру або металевої бочки з закритим верхом.
 • На отвір топки стали встановлювати дверцята, а в нижній частині печі з’явився окремий канал для вторинного повітря. Через нього і став здійснюватися піддув (необхідний для дожига піролізних газів), який раніше відбувався через відкриту топку.
 • Крім цього, димоотводним трубу перенесли в нижню частину корпусу, що змусило нагріте повітря циркулювати по всьому корпусу, огинаючи всі внутрішні канали, а не йти безпосередньо в атмосферу.
Схема руху потоків газів в печі-ракеті

Схема руху потоків газів в печі-ракеті

 • Продукти горіння, що мають високу температуру, стали спочатку підніматися до стелі зовнішнього корпусу, накопичуватися там і нагрівати його, що дозволило використовувати зовнішню горизонтальну поверхню в якості вручений плити. Потім, потік газів остигає і опускається вниз, повертає в коліно і вже тільки звідти йде в димохідну трубу.
 • Завдяки надходженню вторинного повітря, в кінці нижнього горизонтального каналу відбувається дожигание газів, що значно підвищує ККД печі. Вільна циркуляція газів створює саморегулюючу систему, яка обмежує надходження в топку повітря, так як він подається тільки в міру остигання гарячих газів під «стелею» корпусу.
Вельми популярна схема - з металевого профілю і старого газового балона

Вельми популярна схема — з металевого профілю і старого газового балона

Модель печі, представлена на малюнку, працює по типу «буржуйки» і має виведений на вулицю димохід. Однак, вона непридатна для використання в житлових приміщеннях, так як в ній, при перепадах зовнішнього тиску, може виникнути зворотна тяга, яка буде сприяти надходженню в приміщення чадного газу. Тому подібна піч повинна бути завжди під наглядом, і її найчастіше використовують для опалення господарських приміщень або гаража.

Піч-ракета з теплою лежанкою

За принципом дожига піролізних газів влаштована і піч-ракета з лежанкою, але в цьому варіанті теплообмінник являє собою конструкцію з об’єднаних довгих каналів, що йдуть від печі і покладених або сформованих з негорючих пластичних матеріалів під поверхнею лежанки.

Ракетна піч з теплою лежанкою

Ракетна піч з теплою лежанкою

Необхідно зауважити, що така система опалення — аж ніяк не нова, і, власне, подібна піч-ракета має досить багату історію. Вона була винайдена давно, імовірно  в Маньчжурії, отримала назву « кан », і до сих пір є традиційною для селянських будинків в Китаї і Кореї.

Подібні печі під назвою "кан" з давніх-давен застосовуються для обігріву будинків в Східній Азії

Подібні печі під назвою «кан» з давніх пір застосовуються для обігріву будинків в Східній Азії

Система являє собою широку лежанку, зроблену з каменю, цегли і глини, всередині якої по влаштованим каналах, по суті є  подовженим димоходом, проходить нагріте в печі повітря. Проходячи через це лабіринт і поступово віддаючи тепло, газовий потік, остигаючи, виходить в димохід висотою в 3000 ÷ 3500 мм, розташований на вулиці, поруч з будинком.

Сама піч знаходиться на одному з сторін лежанки і, як правило, оснащена варильною поверхнею, що дозволяє використовувати її для приготування їжі.

Читайте також:  Як побудувати кутовий камін

Зверху кам’яно-глиняна конструкція « кан » накривається солом’яними або бамбуковими матами, або там влаштовується дерев’яний настил. У нічний час лежанки використовувалися в якості ліжок, а вдень  у вигляді сидіння, на яке традиційно для азіатських народів встановлювався спеціальний низький столик в 300 мм висотою — за ним і проводився прийом їжі.

Ця система опалення досить економічна в плані витрачання палива, так як для її нагрівання достатньо використовувати середньої товщини гілки. Така піч-ракета здатна довгий час утримувати тепло, створюючи комфортні умови для з на на протязі всієї ночі.

А корейські печі "ондоль", напевно, стали прообразами сучасних "теплих підлог"

А корейські печі «ондоль», напевно, стали прообразами сучасних «теплих підлог»

У корейських будинках використовується схожа на « кан » система опалення, яка має назву « ондоль ». Цей варіант обігріву, на відміну від китайського, облаштовується не всередині лежанки, а під всім підлогою будинку. В принципі можна стверджувати, що такий спосіб передачі і розподілу тепла в житлові приміщення, схоже, ліг в основу конструкції сучасної системи « теплий пол».

Конструкцію печі з приєднаними до неї трубами можна добре розглянути на представленій схемі.

Покладена димовоотводная труба зігріває лежанку

Покладена димовоотводная труба зігріває лежанку

В наш час, при сучасному багату різноманітність матеріалів,   канали в цій конструкції печі можуть бути виготовлені з металевих труб, покладених у вигляді змійовика і добре теплоізольованих негорючими матеріалами. Тому остання ділянка димоотводним системи може виходити з конструкції лежанки поруч із самою піччю або ж в кінці лежанки, і йти потім через стіну в димоотводним трубу, встановлену на вулиці.

На представленій схемі можна побачити результати конструкторської роботи, які дозволили домогтися відносної простоти схеми, яка має високим ККД, а також відповідає всім пропонованим до мови-ракеті вимогам.

Схема роботи ракетної печі з теплою лежанкою

Схема роботи ракетної печі з теплою лежанкою

Паливо завантажується в топковий отвір вертикально. Потім воно підпалюється, і, прогорить, поступово осідає вниз. Повітря, що підтримує горіння, надходить в донну частину топкової камери через отвір, що грає роль піддувала. Воно повинно забезпечувати достатній приплив повітря для допалювання виділених продуктів термічного розкладання деревини. Але, разом з тим , повітря не повинно бути занадто багато, так як він може остудити первинно виділені гази, і в цьому випадку процес дожига піролізних газів не зможе відбутися, а продукти горіння осядуть на стінки корпусу.

В цей варіанті піч з вертикальним завантаженням має на топкової камері глуху кришку, яка виключить ризик потрапляння газів в приміщення при створенні зворотної тяги.

У повністю ізольованому обсязі виділеного газу утворюється теплова енергія, зростає температура і тиск, збільшується тяга. У міру згоряння палива палаючі гази йдуть через канали корпусу печі в теплообмінник, по дорозі обігріваючи внутрішні поверхні. Так як канали мають складну конфігурацію, гази на більш довгий час затримуються усередині печі, віддаючи тепло корпусу і поверхонь каналів, які, в свою чергу нагрівають поверхню лежанки і, відповідно, саму кімнату.

Згодом будь-яка піч і її канали вимагають очищення від сажнів відкладень. У цій конструкції проблемною ділянкою є труби теплообмінника, розташовані всередині лежанки. Для того, щоб без проблем провести ці профілактичні заходи, на рівні повороту теплообмінника з корпусу печі в труби під ліжком встановлюється герметично закривається прочищувальна дверцята (на схемі позначена «Secondary Airtight Ash Pit»). Саме в цьому місці концентруються і осідають все НЕ догорілі продукти термічного розкладання деревини. Дверцята періодично відкривають і очищають проходи від сажі  цей процес гарантує тривалу експлуатацію димоходу. Щоб дверцята зачинялися герметично, наїї внутрішні краю потрібно закріпити азбестові прокладки.

Як правильно топити піч-ракету?

Щоб отримати максимальний ефект обігріву, перед закладкою основної маси палива рекомендовано піч розігріти. Цей проце сс ін Овід за допомогою паперу, сухий стружки або тирси, які підпалюють в топці. Коли система прогріється, вона змінить видаваний звук  він може затихнути або змінити свою тональність. У розігрітий агрегат закладається основне паливо, яке займеться від уже створеного розігрівом спека.

Для печі-ракети підійдуть будь-які дрова і навіть тонкі гілки, але головне - щоб вони були сухими.

Для печі-ракети підійдуть будь-які дрова і навіть тонкі гілки, але головне — щоб вони були сухими.

Поки паливо доброго не розгориться, дверцята камери згоряння або піддувала потрібно тримати відкритою Але тільки коли вогонь стане інтенсивним, а піч загуде, дверцята прикривають. Потім, в процесі топки, доступ повітря з піддувала поступово перекривається — тут потрібно орієнтуватися на тональність звуку печі. Якщо ж повітряна заслінка випадково закрилася, і інтенсивність полум’я знизилася, її потрібно знову відкрити і піч розгориться з новою силою.

Переваги та недоліки печі-ракети

Перш ніж перейти до опису процесу виготовлення печі-ракети, бажано підсумувати інформацію про її достоїнства і недоліки.

Печі ракети користуються чималою популярністю завдяки своїм позитивним якостям , до яких відносяться:

 • Простота конструкції і незначна кількість матеріалів.
 • Виготовити будь-яку з конструкцій печі, при бажанні , зможе навіть початківець майстер.
 • Зведення печі-ракети не вимагає придбання дорогих будівельних матеріалів.
 • Невимогливість до примусової тязі димоходу, саморегуляція роботи печі.
 • Високий ККД печі-ракети з системою допалювання піролізних газів.
 • Можливість додавання палива під час топки печі.

Незважаючи на велику кількість переваг даної конструкції, її робота має і ряд недоліків :

 • При використанні найпростішої конструкції ракетної печі можна застосовувати виключно сухі гілки і скіпи, так як зайва волога може дати зворотний тягу. У більш складній системі приладу застосовувати вологу деревину теж не рекомендовано, тому що вона не дасть потрібної температури для виникнення піролізу.
 • Піч-ракету під час топки не можна залишати без нагляду, так як це дуже небезпечно.
 • Цей вид приладу непридатний для опалення лазні, так як він віддає недостатньо тепла в інфрачервоному діапазоні, який особливо важливий для парилки. Піч-ракета з лежанкою може підійти тільки для кімнати відпочинку банного будівлі.

Відео: особлива думка про печах-ракетах

Виготовлення печі-ракети з лежанкою

Печі-ракети можуть мати різний розмір, і для їх виготовлення застосовуються найрізноманітніші матеріали — це металеві труби, бочки і газові балони, цеглу та глина. Цілком припустимо і комбінований варіант, що складається з труб, каменів, глини і піску. Саме він і заслуговує на особливу увагу.

S lezhankoj - Піч ракета своїми руками креслення

Наскільки складно спорудити подібну піч-ракету з підігріває лежанкою?

З газового балона можна виготовити нескладну по конструкції печі, в тому числі і використовувати її для варіанту з лежанкою.

Як зробити саму по собі просту піч — більш-менш зрозуміло з вище представлених креслень і опису її роботи, тому варто розглянути виготовлення опалювального агрегату, саме оснащеного лежанкою.

Відео: саморобна піч-ракета з газового балона

Щоб було до кінця зрозуміло, що і де розташоване в конструкції печі-ракети, для опису робіт буде використана дана схема.

Загальна схема створюваної конструкції (клікніть по картинці для її збільшення)

Загальна схема створюваної конструкції (клікніть по картинці для її збільшення)

Отже, розглянута піч-ракета складається з наступних елементів:

 •  — піддавали, що має регулятор подачі повітря, за допомогою якого піч налаштовують на потрібний режим;
 •  — паливна камера (бункер), що має глуху кришку;
 •  — канал для подачі вторинного повітря, що забезпечує повне згоряння виділених деревиною піролізних газів;
 •  — жарова труба довжиною 150 ÷ 200 мм;
 •  — первинний димохід ( райзер ), діаметром 70 ÷ 100 мм.

Жаровую трубу не можна робити занадто довгою або короткою. Якщо цей елемент буде занадто довгим, то вторинне повітря буде в ньому швидко остигати і процес дожига піролізних газів не дійде до кінця.

Вся конструкція жарової труби і райзера повинна бути максимально якісно теплоізольована. Завдання цього вузла полягає в забезпеченні повного згоряння піролізних газів і подачі гарячих мас з райзера в інші канали, які вже будуть передавати тепло в приміщення і на лежанку.

Тут потрібно відзначити, щоб отримати оптимальний ККД від печі, диамет р р Айзері потрібно робити розміром в 70 мм, а якщо поставлена мета домогтися максимальної потужності печі, то слід робити його діаметром в 100 мм. У цьому випадку довжина жарової труби повинна становити 150 ÷ 200 мм. Далі, при описі монтажу печі, розміри будуть даватися для обох випадків.

Читайте також:  Ковпакова піч для опалення будинку

Відразу пропустити з райзера в накопичувач тепла нагріте повітря не можна, так як його температура досягає 900 ÷ 1000 градусів. Якісні жаростійкі теплоакумулювальні матеріали мають досить високу ціну, тому , найчастіше, для цих цілей використовується саман (глина, змішана з рубаною соломою). Цей матеріал має високий потенціал теплоємності , але не жаростійкий, тому конструкція вторинної печі (корпус балона) починається з перетворювача температури повітря, який повинен бути нагрітий всього до 300 градусів. Частина, виробленого тепла відразу віддається в приміщення і заповнює поточні тепловтрати.

Описані функції виконує корпус печі, виготовлений з стандартного газового балона в 50 л.

 •  — кришка корпусу печі. Під неї з райзера потрапляє нагріте повітря;
 •  — для варки поверхня, яка нагрівається зсередини виходять з райзера нагрітими газами;
 •  — металева ізоляції райзера (обичайка);
 •  — теплообмінні канали. У них потрапляє нагріте газ, розходячись під стелею корпусу;
 •  — нижня металева частина корпусу;
 •  — вихід з корпусу в очисну камеру.

Основним завданням при облаштуванні цих частин печі є забезпечення повної герметичності димоотводним магістралі.

У корпусі ( барабані), на висоті, на ⅓ від його «стелі», гази остигають і вже мають нормальну температуру для надходження їх в накопичувач. Приблизно від цієї висоти і до підлоги приміщення піч теплоізолюється декількома шарами різних складів  цей процес називається футеровкою.

 •  — друга очисна камера, через яку здійснюється очищення від нагару теплообмінника ( «кабана»), розташованого під ліжком;
 •  — герметична дверцята другої очисної камери;
 • 4 — «борів», довгий горизонтальний ділянку димоходу, розташований під ліжком.

Пройшовши через труби «кабана» і майже повністю віддавши тепло в саманну лежанку, гази йдуть через основний димохідний канал в атмосферу.

Розібравшись з пристроєм печі-ракети детально, можна переходити до її будівництві.

Будівництво печі-ракети з лежанкою   покроково

В першу чергу , потрібно підготувати футеровочні склади. Їх компоненти обійдуться зовсім недорого, так як їх часто можна знайти і зовсім безкоштовно, буквально у себе під ногами:

 •  — саман. Як вже говорилося вище — це глина, перемішана з рубаною соломою і зачинена з водою до густоти розчину. Глина для виготовлення саману підійде будь-яка, так як вона не буде підпадати під вплив зовнішніх атмосферних впливів;
 •  — пічна глина, змішана зі щебенем. Це буде основний утеплювач. Розчин повинен мати консистенцію суміші для кладки цегли;
 •  — жаростійкий футерування, виготовлена з пічних і шамотного піску в пропорціях 1: 1 і має консистенцію пластиліну;
 •  — звичайний просіяний пісок;
 • 5д — середньо-жирна глина для пічної кладки.

Покрокова робота над конструкцією проводиться в такій послідовності:

Постіль для лежанки

Підготовчі в в се необхідні склади, виготовляється ліжко — дерев’яний міцний щит потрібної конфігурації. Його каркас робиться з бруса перерізом 100 × 100 мм. Каркас  з осередками розміром 600 × 900 мм під піччю і 600 × 1200 мм під ліжком. Якщо планується криволинейная форма лежанки, то вона доводиться до потрібної конфігурації за допомогою дощок і обрізків бруса.

Постіль - каркасне підставу для подальшого зведення конструкції печі

Постіль — каркасне підставу для подальшого зведення конструкції печі

Каркас обшивається шпунтовані дошкою товщиною в 40 мм — вона закріплюється поперек довгих сторін каркаса. Пізніше, після закінчення монтажу печі, бічна фасадна частина ліжку буде обшивати гіпсокартоном. Всі деталі дерев’яної конструкції ліжку обов’язково просочуються біоцидом, а потім двічі фарбуються емульсією на водній основі.

Далі, на підлогу, в тому місці кімнати, де буде встановлюватися піч, настилається мінеральний картон (картон з базальтових волокон) товщиною в 4 мм, розміром і формою повністю відповідний параметрам ліжку. Безпосередньо під піччю поверх картону закріплюється чи ст кр овельного заліза, який буде виходити з-під печі перед топкою на 200 ÷ 300 мм.

Потім, ліжко переноситься і міцно встановлюється на вбрання і застелену місце розташування печі, так, щоб каркасн з з тоял стійко, без люфту. В кінці майбутньої лежанки, на висоті 120 ÷ 140 мм вище рівня ліжка, влаштовується в стіні отвір для димоходу.

Опалубка і заливка першого рівня саманній суміші

По всьому контуру ліжку встановлюється міцна опалубка, що має висоту ( А -40 ÷ 50 мм) і рівний верхній край.

В опалубку заливається саманна суміш (5а) та її поверхню розрівнюється за допомогою правила. Маячками для вирівнювання служать бортики опалубки.

Виготовлення корпусу печі

 • Поки саманна заливка буде сохнути, а цей процес займе 2  3 тижні, можна зайнятися виготовленням корпусу печі з балона. Потрібно відзначити, що точно так само роблять піч-ракету і з бочки.
Різка газового балона і виготовлення кришки з "спідницею"

Різка газового балона і виготовлення кришки з «спідницею»

 • Першим кроком з пустого балона зрізається верх, для отримання отвори діаметром в 200 ÷ 220 мм. Далі, цей отвір закривається підготовленим заздалегідь сталевим кругляком товщиною в 4 мм  ця поверхня буде грати роль вручений панелі. Після цього, нижче варильної панелі на 50 ÷ 60 мм робиться ще один зріз для того, щоб вийшла кришка.
 • По зовнішньому периметру вийшла кришки приварюється, так звана  «спідниця» , виготовлена з тонкої листової сталі. Ширина спідниці повинна складати 50 ÷ 60 мм, шов цієї смужки виконується зварюванням. Якщо немає досвіду в зварювальних роботах, то краще довірити цей проце сс ін офессіоналу.
 • Після цього по всьому колу спідниці, відступивши від нижнього краю 20 ÷ 25 мм, рівномірно висвердлюють отвори, в які будуть вкручуються болти.
 • Далі, зрізається нижня порожня частина балло на на висоті, приблизно , в 70 мм від низу. Потім, в дні балона вирізається отвір для входу райзера всередину корпусу.
 • Після цього, на внутрішній край кришки необхідно за допомогою клею «Момент» закріпити добре сплетений азбестовий шнур, а потім відразу ж надіти її на корпус балона і зверху притиснути вантажем в 2,5 ÷ 3 кг. Шнур служитиме герметизуючої прокладкою. Далі, через отвори в металевій «спідниці» просверливаются наскрізні отвори в корпусі балона, в яких нарізається різьба для болтів.
 • Після цього потрібно провести заміри глибини корпусу, так як необхідно визначити висоту райзера .
 • Потім кришку з балона знімають, щоб уберегти прокладку від повної просочення клеєм, інакше азбест втратить свою еластичність.

Виготовлення топкової частини печі

Наступним кроком з квадратної труби (або швелера) перетином 150 × 150 мм виготовляються елементи: 1а  піддавали, 1б  топкова камера; 1г — жар-канал.

Райзер (1д) роблять з круглої труби діаметром в 70 ÷ 100 мм.

Далі, відповідно до розмірів, зазначеними на схемі, за допомогою зварювання здійснюється складання виготовлених елементів в єдину конструкцію.

Кут врізки топкової камери (бункера) в поддувальную і жаровую трубу може варіюватися в межах 45 ÷ 60 градусів від горизонталі. Її верхній край розташовують врівень з виступаючим вперед поддувальную елементом, як і показано на схемі.

У нижній частині поддувальной і жарової труби потрібно відокремити канал вторинного повітря (1в). Його відокремлюють металевою пластиною товщиною в 3 ÷ 4 мм. Її задній край повинен закінчуватися рівно на рівні передньої стінки райзера , а передній виходити вперед піддувала на 25 ÷ 30 мм. Пластину точково в чотирьох місцях прихоплюють зварюванням всередині труби.

Потім в кінці жарової труби зверху вирізається отвір, в яке вваривают райзер під прямим кутом, а кінець цього каналу закривається металевим квадратом, також закріплюється зварюванням.

На піддавали обов’язково встановлюється дверцята — засувка , яка допоможе регулювати подачу повітря. На топку кришка виготовляється з оцинкованого металу. Герметичного закриття бункер не вимагає — головне, щоб кришка щільно прилягала до вхідного отвору.

Після цього готова конструкція обмазується розчином 5в. Суцільну футеровку роблять тільки внизу, а боки і верх піддувала залишають вільними від футеровки. Щоб суміш обмазки швидше просохла, конструкцію надягають на жердину поддувальной камерою. Потрібно стежити, щоб суміш з поверхонь НЕ сповзла і не опала , так як футеровка грає велику роль в збереженні тепла. Якщо таке сталося, то глину потрібно зробити знову, використавши більш жирну глину.

Ізоляція для печі-ракети

Після того, як висох самановий шар, встановлюється опалубка для облаштування жаростійкої теплоізоляції для печі. Вона робиться тільки під місцем розташування печі. Висота опалубки становитиме разом з самановим шаром 100 ÷ 110 мм.

Лінійні розміри ізолюються підстави печі (клікніть по картинці для її збільшення)

Лінійні розміри ізолюються підстави печі (клікніть по картинці для її збільшення)

Встановлену опалубку заповнюють складом 5б і розрівнюють по маяках, якими послужать бортики опалубки. На головній схемі цей шар позначений буквою Б.

Читайте також:  Піч Шведка

Виготовлення донної частини барабана і обичайки

Обечайку виготовляють з круглої труби діаметром 150 ÷ 200 мм або ж згортають її з сталевого листа.

Донний кругляк, який буде укладатися всередину барабана, вирізається з листового металу товщиною в 1,5 ÷ 2 мм, а в середині його вирізається круглий отвір. Діаметр окружності цього елемента повинен бути на 4 м м м еньше внутрішнього розміру балона, а діаметр серединного вирізу під обечайку робиться на 3 мм більше її зовнішнього діаметра.

Установка топкової конструкції

Після того як в опалубці висох термоізоляційний шар, на нього монтується топкова конструкція. Її встановлюють, контролюючи рівнем по вертикалі і горизонталі, а потім фіксують на теплоізоляційному шарі за допомогою шпеньков. Потім, навколо печі встановлюється опалубка висотою 350 ÷ 370 мм від підлоги. Тут потрібно врахувати, що прочищувальна камера ( 3а) і її дверцята ( 3 б) повинні бути встановлені поруч із застиглою сумішшю (5б), якій буде заповнюватися опалубка. З’єднання ж (  ) прочищувальний камери з теплообмінних каналом (2г) буде проходити над футерувального складом, що заливається в опалубку. Суміш також вирівнюється до ідеалу, врівеньз опалубкою, за допомогою правила.

очисна камера

Поки буде сохнути суміш в опалубці, можна зайнятися виготовленням прочищувальний камери з дверцятами та переходом в теплообмінник. Його виготовляють з оцинкованої сталі, товщиною в 1,5 ÷ 2 мм, а фасадну його частина — з металу в 4 ÷ 6 мм. У бічній частині прочищувальний камери вирізається отвір діаметром в 150 ÷ 180 мм, для установки кінця димохідної труби, яка буде проходити під лежаком.

Схема прочищувальний камери (клікніть по картинці для її збільшення)

Схема прочищувальний камери (клікніть по картинці для її збільшення)

Дверцята прочищувальний камери виготовляється розміром в 160 × 160 мм, також зі сталі в 4 ÷ 6 мм. Перед її установкою, по периметру внутрішньої поверхні встановлюється герметизирующая прокладка, виготовлена з мінерального картону. Сама дверцята прикручується до короба камери кріпильними болтами, для яких в висвердлених отворах нарізається різьба.

На даній схемі представлені розміри всіх елементів і місце установки і з’єднання камери з барабаном (балоном). Далі, після примірки елементів, в нижній частині барабана печі вирізається вікно розміром в 70 мм, в яке буде монтуватися зварюванням з’єднує канал (  ).

Гофровані труби під ліжком можуть бути розташована довільно, залежно від конфігурації лежака, важливо тільки дотримуватися розмірів, зазначених на кресленні виготовлення прочищувальний камери, зазначеними під літерами А , Б і В. Як правильно приєднати трубу «кабана» буде розглянуто нижче.

монтаж барабана

Коли розчин в опалубці просохне, її знімають. На райзер , зверху застиглою теплоізоляції, надягають барабан топкової системи, виготовлений з газового балона. Барабан в даний момент монтується без кришки  його установка показу на на представленій схемі.

Взаємне розташування топливника з піддувалом, барабана і прочищувальний камери

Взаємне розташування топливника з піддувалом, барабана і прочищувальний камери

На донну частину встановленого барабана викладається розчин 5б, і за допомогою шпателя з нього формується похила в 6  8 градусів, в сторону вихідного вікна прочищувальний камери, поверхня. Потім, на райзер надаватися і опускається на дно барабана, кругляк з металевого листа і притискають до покладеному розчину. З серединного отвори навколо райзера розчин вибирається, інакше неможливо буде встановити трубу-обечайку. Після цього в звільнене простір на райзер надаватися сама труба і злегка вкручується в розчин. Всі зазори, що утворилися по зовнішньому та внутрішньому контуру, промазиваются глиною (5д).

Футеровка паливної конструкції зсередини

Після установки обичайки і пода , очікувати просихання розчину теплоізоляції не потрібно, можна відразу переходити до футеровке райзера . У обечайку, навколо райзера , в 6 ÷ 7 шарів засипається склад (5г). Кожен з шарів необхідно максимально ущільнити, при цьому змочуючи суху суміш водою з пульверизатора. Зверху це простір, заповнений піском, закривається глиняним шаром (пробкою) товщиною в 50 ÷ 60 мм, при цьому використовується розчин 5д.

Монтаж прочищувальний камери

Після монтажу барабана, потрібно встановити прочищувальні камеру. Встановити коробку нескладно  для цього на перехідній канал і отвір в барабані, а також на бічну і нижню частину коробки наноситься шар розчину 5 д , який має товщину в 3 ÷ 4 мм. Коробка встановлюється на місце, а вікно перехідного каналу (  ) вставляється в приготоване отвір барабана і добре притискається і притискають. Виступив з боків розчин відразу ж розмазується. Вхід прочищувальний камери в барабан повинен бути добре герметизований, тому, якщо залишилися зазори, то їх обов’язково потрібно добре закрити.

Укладання теплоізоляційного шару

Далі, висохлий шар теплоізоляції необхідно підняти до рівня В. Для цього застосовується розчин 5б. Цей шар наноситься без опалубки, вручну, і з нього формується напівкруглий «пагорб».

Опалубка для рівня Г

Далі, по зовнішньому контуру ліжку встановлюється опалубка, так само, як при виготовленні рівня А. Висоту цього рівня Г потрібно виводити, орієнтуючись на отвір під під ключення «кабана». Над верхнім краєм отвору рівень повинен бути піднятий приблизно на 80 ÷ 100 мм.

заповнення опалубки

Наступним кроком йде заповнення опалубки розчином саману (5а) до нижнього краю отвору, приготованого під установку «кабана» в очисний камері з одного боку , а в кінці лежанки — до нижнього краю вихідного отвору для димоходу.  

Викладається і розрівнюється суміш вручну, при цьому потрібно стежити, щоб маса максимально щільно прилягала до попереднього шару. Таким чином, від прочищувальний камери до виходу димоходу утворюється підйом для труб «кабана», різниця висот якого повинна складати 15 ÷ 30 мм. Така конструкція необхідна для того, щоб лежанка прогрівається рівномірно.

установка гофротруби

Наступним кроком йде розтягування гофрованої труби на всю довжину лежанки. Один її кінець підключається до очисної камері, вставляючи в отвір на глибину в 20 ÷ 25 мм і развальцовиваясь всередині камери плоскою викруткою через очисну дверцята. Потім вхід труби в зольник обмазується розчином 5 д , а початок труби 150 ÷ 200 мм, обмазується саманом. Це добре зафіксуємо т т рубу в потрібному положенні і не дасть їй вислизнути з отвору при проведенні подальших робіт.

Варіанти розкладки гофротруби і розташування лежанки

Варіанти розкладки гофротруби і розташування лежанки

Після цього труба в опалубці укладається у вигляді змійовика, але вона завжди повинна знаходитися на відстані близько 100 мм від країв опалубки і стіни. В процесі укладання труба вдавлюється в покладений під нею самановий шар. Уклавши трубу по всій довжині, другий її кінець фіксують на глиняний розчин в вихідний димохідні отвір.

Після цього весь «борів» обліплюють самановим розчином, який потрібно добре утрамбовувати особливо між вигинів труби, щоб в ньому не утворювалося пустот. Після того, як саманній масою буде заповнений простір врівень з верхом гофрованої труби, в опалубку заливається більш рідкий розчин саману, і в кінці поверхню розгладжується правилом, яке ведеться по стінках опалубки, які виконують роль маячків ..

 

установка кришок

Після цього болтами закріплюються кришки очисної камери і барабана. Затягувати їх потрібно щільно, щоб вони притиснули встановлені всередині прокладки.

Обмазка барабана печі

Далі, проводиться обмазка саманом барабана печі на ⅔, від низу корпусу. Верхню частину барабана залишають вільною від саманного шару. Теплоізоляція наноситься товщиною не менше 100 ÷ 120 мм, ну а конфігурація обмазки вибирається самим майстром.

Оздоблення печі

У закінченні двох або двох з половиною тижнів, саманний шар повинен просохнути, і можна буде видалити встановлену опалубку. Потім, при необхідності, скругляются прямі кути конструкції. Крім цього, барабан покривається жаростійкої, здатною витримати температуру до 450 ÷ 750 градусів емаллю. Саманна поверхню лежанки покривається акриловим лаком в два шари, кожен з яких повинен добре просохнути. Лак скріпить матеріал поверхні, не даючи йому пиліть, захистить саман від вологи і додасть естетичність глазурованої глини.

При бажанні на поверхню лежанки можна укласти дерев’яний настил з тонких дощок — його досить часто роблять знімним . Бічні частини лежанки іноді обробляють гіпсокартоном або обкладають каменем. Декоративне оздоблення проводиться на смак власника будинку.

Проведення випробування печі

Просохлої піч потрібно обов’язково випробувати. Для цього слід провести прогрівання конструкції, заклавши легке паливо, у вигляді паперу в піддавали і поповнюючи його в процесі згоряння. Коли на поверхні лежанки відчується тепло, можна в топку закладати основне паливо. Коли піч почне гудіти, піддавали закривається до зміни звуку до « шепоту ».

На завершення слід сказати, що піч-ракета може бути також викладена з цегли або каменю  все залежить від фінансових можливостей і творчих здібностей майстра. Головне, що може привернути в цій конструкції  це можливість імпровізувати і творити, використовуючи різні матеріали для будівництва та оздоблення. Тому тим, хто мріє встановити в своєму будинку піч з обігрівається лежанкою, варто уважніше придивитися до цього варіанту.

Відео: приклад побудови печі-ракети з теплою лежанкою

 

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

1914 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *