Оздоблення стін на кухні

Зміст сторінки Приховати

Оформлення окремих зон і кімнат в житловому приміщенні вимагає особливого підходу. При виборі матеріалів і способів обробки враховують функціональне навантаження, покладену на приміщення. Особливого підходу вимагає обробка стін на кухні: варіанти оформлення мають на увазі використання практичних і стійких до ряду впливів матеріалів. Їх різноманітність, критерії вибору, правила використання та ідеї декорування описані в даній статті.

Оздоблення стін на кухні

Оздоблення стін на кухні: варіанти оформлення, рекомендації по вибору матеріалів
 

Чим обробити стіни на кухні:  критерії вибору матеріалів для різних зон

 

Кухня — це місце зі специфічними умовами, для яких характерні перепади температури, вологість повітря і підвищена ступінь забруднення. Тому в оформленні приміщення повинні гармонійно поєднуватися практичні і декоративні якості.

Кухня відноситься до приміщень з складними умовами, з цього вимоги до матеріалів для обробки високі

Кухня відноситься до приміщень з складними умовами, з цього вимоги до матеріалів для обробки високі

Крім основного призначення — приготування їжі, кухня виконує ще ряд функцій: тут приймають їжу, організовують сімейні вечори і часто приймають гостей. Функціональна розмаїтість передбачає різне оформлення певних зон. Саме на кухні вітається комбіноване використання матеріалів в обробці стін.

Різноманітні варіанти дозволяють реалізувати сміливі ідеї і зробити інтер’єр в цій частині квартири красивим і практичним. Фото обробки стін кухні наочно це демонструють.

 

Величезна різноманітність фактур, кольорів обробки дозволяє створити цікаве і незвичайне простір на кухні

Величезна різноманітність фактур, кольорів обробки дозволяє створити цікаве і незвичайне простір на кухні

Оздоблювальні матеріали для стін  кухні: вимоги та критерії вибору

Вибираючи матеріали для декорування стін в кухні, потрібно враховувати загальний дизайн квартири і умовний поділ приміщення на робочу і обідню зони. Ключові критерії вибору — функціональні особливості, специфічний мікроклімат кухні і експлуатаційні характеристики обробки. Від того, чим покриті стіни на кухні, залежить зручність в експлуатації і довговічність ремонту. Основні вимоги до матеріалів для обробки кухонних стін такі:

 • стійкість до вологості, дій температури і пара;
 

Довговічність - це головна умова якісного матеріалу для обробки кухні

Довговічність — це головна умова якісного матеріалу для обробки кухні

 • практичність, яка полягає в міцності і цілісності покриття при впливі миючих засобів, що наносяться з метою видалення плям від жиру і гару;
 • гігієнічність покриття, що виключає можливість появи і розмноження різних мікроорганізмів;
 • гармонійність — матеріали повинні відповідати тонам і структурі кухонних меблів, стелі, підлоги і техніки, адже від того, чим оброблені стіни в кухні, залежить загальний вигляд і затишок приміщення;
 

Правильно оброблені стіни на кухні повинні добре митися і не псуватися під впливом води

Правильно оброблені стіни на кухні повинні добре митися і не псуватися під впливом води

 • естетичність — стіни на кухні, як і в інших кімнатах, повинні радувати око мешканців квартири.

Корисна порада!  Не варто приступати до робіт з оздоблення стін, не маючи проекту і розрахунків кількості необхідних матеріалів. У разі нестачі буде складно докупити точно такі ж шпалери або плитку.

 

Оздоблювальний матеріал не повинен займатися і виділяти небезпечні для здоров'я речовини

Оздоблювальний матеріал не повинен займатися і виділяти небезпечні для здоров’я речовини

Різноманітність матеріалів для  оздоблення стін на кухні: фото варіантів

Виходячи їх описаних вимог і характеристик, найчастіше в декоруванні стін кухні застосовують:

 • керамічну плитку;
 • цегляну кладку;
 • декоративний і натуральний камінь;
 

Великий вибір оздоблювальних матеріалів дозволяє створювати цікаві інтер'єри

Великий вибір оздоблювальних матеріалів дозволяє створювати цікаві інтер’єри

 • настінний керамограніт;
 • металеву, керамічну і скляну мозаїку;
 • декоративну штукатурку;
 • панелі МДФ з покриттям ПВХ;
 • шпалери;
 • фарбування.
 

Важливо, щоб матеріал для обробки поєднував в собі красу і практичність

Важливо, щоб матеріал для обробки поєднував в собі красу і практичність

На кухні, як правило, використовують два види оздоблення стін. Матеріали робочої зони і так званого «фартуха» повинні бути максимально практичними. В обідній зоні можна використовувати покриття меншої міцності, але вони також повинні легко митися. Такий спосіб комбінування покриття в різних зонах дасть максимальний ефект і допоможе досягти ідеального рівня в поєднанні декоративних і технологічних характеристик.

 

Матеріал для оздоблення стін повинен бути практичним і при цьому виглядати цікаво і оригінально

Матеріал для оздоблення стін повинен бути практичним і при цьому виглядати цікаво і оригінально

Кожен з перерахованих матеріалів має свої особливості — позитивні і негативні. Чим краще обробити стіни на кухні — вибирати власникам, які покладаються на власний смак і фінансові можливості. Щоб цей вибір був правильним, потрібно знати особливості кожного з цих варіантів.

Читайте також:  Як пофарбувати стелю без розводів

Плитка на стінах на кухні : характеристики і варіанти комбінування

Перебуваючи перед вибором, ніж можна обробити стіни на кухні, власники квартир дуже часто схиляються до застосування кахлю. Це найпоширеніший матеріал декорування в кухні, так як має ідеальне співвідношення ціни і якості.

 

Робочу зону в кухні можна обробити стійкою і довговічною керамічною плиткою

Робочу зону в кухні можна обробити стійкою і довговічною керамічною плиткою

Керамічна плитка має покриття різної будови, воно може бути гладким і глянсовим, текстурою і матовим. Кахлем найчастіше обробляють робочу стіну або зону так званого «фартуха», що можливо завдяки таким його властивостям:

 • міцності і ударостійкості;
 • легкості миття із застосуванням хімічних засобів очищення;
 • стійкості до вологи, пару і високій температурі.

Крім цього, за допомогою вдало підібраного кахлю можна створити гармонійний образ навіть в невеликому просторі. Але для цього фартух з керамічної плитки повинен за кольором і фактурою поєднуватися з кухонним гарнітуром, створюючи єдину композицію. В ідеалі — відтінки фартуха перегукуються з кольором стільниці.

Важливою перевагою перед іншими матеріалами для обробки, є те, що на плитку з впливають високі температури
 
Важливо!  Велике значення в створенні красивого поєднання грає розмір керамічної плитки. Велика, як правило, сприяє зоровому зменшенню приміщення, а кахель дрібних розмірів, навпаки, візуально збільшує кухню. 
 
 
В обробці стін кухні краще підійде матеріал з дрібним малюнком або однотонний, щоб уникнути строкатості. Дозованими повинні бути і декоративні елементи. Якщо акцент робиться саме на плитці, то інші зони повинні бути менш яскравими, без контрастних малюнків.
 
 

Особливості вибору керамічної плитки: фотографії кухні з обробкою кахлем

Вибираючи керамічну плитку, слід врахувати деякі правила. Зокрема, ще в магазині необхідно перевірити поверхню матеріалу на цілісність і переконатися у відсутності тріщин, сколів і кривизни. Купувати кахель потрібно з 10-процентним запасом. Наприклад, якщо розрахунки показали, що потрібно 5м², то придбати рекомендується 5 з половиною квадратів. При цьому кількість самих плиток може бути різним.  

Дизайнери не рекомендують обробляти всі стіни на кухні кахлем, так як це буде виглядати важкувато

Дизайнери не рекомендують обробляти всі стіни на кухні кахлем, так як це буде виглядати важкувато

Поверхня плитки для стіни повинна бути рівною, гладкою, без шорсткостей. В іншому випадку догляд за нею буде проблематичним: щоб відмити жир і нагар в поглибленнях, будуть потрібні додаткові час і зусилля. Світла і однотонна плитка теж є складною в миття, а темна — підкреслює тріщини і вади.

Зараз практично не використовують кахель для оформлення всіх стін на кухні. Найчастіше їм прикрашають кухонний «фартух», а інші стіни прикрашають штукатуркою або шпалерами. Плитку для стін і підлоги потрібно підбирати з однієї колекції.

Плитка відмінно миється, а великий вибір кольору і дизайну додає їй переваг

Плитка відмінно миється, а великий вибір кольору і дизайну додає їй переваг

Цей, на перший погляд, універсальний матеріал має один істотний недолік: згодом мити його все важче через безліч швів, які сприяють накопиченню жиру і гару. Тому для обробки робочої зони все частіше вибирають фартух з скла або спеціальну панель із пластику.

Цегляна кладка  на кухні: фото, варіанти обробки стін

Любителі стилю модерн і лофт часто залишають без обробки звичайну цегляну кладку. Щоб надати відповідний дизайнерський і естетичний вигляд необштукатуреної стіни, на неї необхідно нанести спеціальні засоби, які також будуть виконувати функцію захисного шару. В якості покриття стіни можна використовувати спеціальні панелі або шпалери, що імітують цегельну кладку.

Кухня в стилі «лофт» з використанням як обробка стін цегляної кладки

Кухня в стилі «лофт» з використанням як обробка стін цегляної кладки

Як оздоблювальний матеріал, цегла має безліч плюсів. Він міцний, волого-і термостійкий, тому може прослужити достатньо довго. Цегляна кладка ідеально поєднується з різноманітними матеріалами та однаково красиво виглядає як в сучасному, так і в класичному інтер’єрі. Крім цього, цегла має доступну вартість і не вимагає додаткової (крім покриття) обробки. Цегляні блоки забезпечують хорошу звуко- і теплоізоляцію. Облагородити стіну з цегли під силу навіть людині, яка не має будівельного досвіду.

Читайте також:  Технологія монтажу підвісної стелі з підсвічуванням

 

Важливо!  Оформлення цегляною кладкою всіх стін на кухні можливо тільки в великих і просторих приміщеннях. Такий декор в звичайних квартирах частіше використовують як дизайнерський акцент в оформленні певної ділянки. Найпопулярніший варіант декору цегляної стіни — покриття світлою водостійкою фарбою 

 

Застосування  декоративного каменю на кухні: фото  приклади оформлення стін

Незважаючи на те, що штучний матеріал фактично просто імітує справжній камінь, він має свої певні переваги. Наприклад, він значно легше, ніж оригінал, що спрощує його доставку і роботу по установці. Як і його природний аналог, він довговічний, так як має підвищені показники міцності.

Нестандартне, але оригінальне рішення - оформлення стін на кухні декоративним або натуральним каменем

Нестандартне, але оригінальне рішення — оформлення стін на кухні декоративним або натуральним каменем

До того ж декоративний камінь екологічно чистий, а його покриття не сприяє розмноженню бактерій і грибків. Матеріал доступний за ціною. Головна перевага — простота в догляді, його легко почистити звичайною щіткою з використанням миючих засобів.

Однак, як і в інших приміщеннях, застосування декоративного каменю на кухні може бути лише частковим. Повністю облицювання таким чином стіни перетворять кімнату в середньовічний замок. З його допомогою акцентують окремі моменти або елементи інтер’єру.

 

Найбільш вдале рішення в обробці кухні декоративним каменем — вставки в кутах або на стіні, облицювання навколо меблевого гарнітура або певної зони. При цьому він добре поєднується з різними матеріалами декору і може стати прекрасною альтернативою шпалер або кахлю.

Настінний керамограніт в обробці стін кухні: фото варіанти

Керамограніт з’явився досить недавно, але встиг завоювати позитивну репутацію в будівельній галузі як практичний і естетичний матеріал. Застосовують його в різних приміщеннях, але особливою популярністю користується в дизайні кухні.

Керамограніт - матеріалвисокоміцний, що витримує перепади вологості і температури

Керамограніт — матеріалвисокоміцний, що витримує перепади вологості і температури

Головна перевага — легка очистка від жиру і різних плям з використанням елементарних миючих засобів. Матеріал антистатичний, що запобігає накопиченню пилу. Колір покриття з керамогранита повинен гармоніювати із загальним дизайном кухні. При цьому слід врахувати, що на світлій поверхні забруднення більш помітні, а темні стіни зменшують простір. Краще підбирати матеріал нейтрального кольору. Від матовою або рельєфній поверхні краще відмовитися, так як таке покриття важче відмивати.

Багатство колірної палітри керамогранитной плитки дозволяє втілити в інтер'єрі кухні як традиційні, так і креативні дизайнерські рішення

Багатство колірної палітри керамогранитной плитки дозволяє втілити в інтер’єрі кухні як традиційні, так і креативні дизайнерські рішення

Керамічний граніт має і вигідні матеріальні характеристики: він дешевше декоративного, а тим більше натурального каменю, хоча при цьому володіє достоїнствами благородних матеріалів. Останнім часом на кухні широко використовуються стільниці та мийки з керамограніта.

 

Корисна порада!  Чудовим доповненням в фоновому оформленні різних варіантів покриття можуть стати декоративні вставки з керамогранітних плитки. Наприклад, красиве панно допоможе створити декоративний акцент або виділити функціональну зону.

 

Керамогранітна плитка вимагає мінімальний догляд, так як матеріал не збирає пил, досить час від часу протирати поверхню вологою губкою

Керамогранітна плитка вимагає мінімальний догляд, так як матеріал не збирає пил, досить час від часу протирати поверхню вологою губкою

Оздоблення стін на кухні: варіанти  використання мозаїки і гнучкого каменю

Мозаїка надає стіні в кухні особливу «родзинку» або акцентує увагу на який-небудь частини приміщення. Матеріал має різні колірні відтінки, малюнки і фактуру. Для виготовлення мозаїки використовують різну сировину: пластик, скло, дзеркало, метал, кераміку, а також натуральний камінь і дерево. Мозаїчне полотно стійке до перепадів температури і інших впливів. Складність в догляді створюють множинні шви.

Матеріал має різну форму. Це можуть бути гуртки, ромбики, овали, прямокутники. Найбільшою популярністю користуються класичні квадратики. Останнім часом особливо поширена різновид у вигляді суцільного полотна. Найчастіше нею покривають робочу стіну і фартух. На стільниці вона також відмінно виглядає, а мозаїчне настінне панно стане оригінальною прикрасою приміщення.

 

 

Гнучкий камінь — досить популярний матеріал, якому віддають перевагу багато дизайнерів сучасності. Це вдалий синтез природного матеріалу і штучної основи. У виробництві гнучкого каменю в якості сировини використовують піщаник, який акуратно і рівномірно наносять на стеклохолст. Матеріал виробляють у вигляді двометрових рулонів або плиток різних розмірів.

Основні переваги матеріалу — екологічність і легкість в монтажі. Завдяки гнучкості йому можна надати будь-яку форму, реалізувавши, таким чином, різні дизайнерські задуми. Додаткові плюси дає пожежна безпека і стійкість до температурних впливів. Гнучкий камінь може витримати температуру від -45 ° С до 600 ° С.

Головний плюс мозаїки - вона легко миється і служить довго

Головний плюс мозаїки — вона легко миється і служить довго

Декоративна штукатурка на кухні : видове різноманіття та правила застосування

В обробці стін кухні досить часто використовують декоративну штукатурку. При цьому в оформленні обідньої зони підійдуть практично всі її види, основні з них:

 • структурна;
 • фактурна;
 • венеціанська.

Базовим матеріалом для нанесення служать полімерні, силіконові і силікатні розчини або суміші на водній і безводній основі, з домішками мармурової крихти або вапняно-піщаних частинок. Головна перевага — доступна ціна. Різні варіанти оформлення з використанням такого виду обробки наочно демонструють фото декоративної штукатурки на кухні.

Читайте також:  Рейлінг на кухню

Найбільш популярні види кухонної штукатурки: венеціанська і марокканська. Вони дозволяють скопіювати натуральний камінь і надають обробці текстуру мармуру або травертину. Використовуючи техніку сграфіто, створюють ілюзію аплікації або зістареної поверхні, а також імітацію шовку і оксамиту. Залежно від обраного стилю, стіни прикрашають штукатуркою короїд або створюють аналогію бетонної стіни.

Важливою перевагою є те, що нанесення декоративної штукатурки не вимагає абсолютного вирівнювання стін
 
Корисна порада!  З метою захисту обштукатуреної стіни на кухні від вологи, жиру і механічних впливів поверхню рекомендується покрити зверху спеціальним захисним лаком. 
 

Оздоблення кухні панелями:  особливості матеріалів і установки

Множинні фото оздоблення стін панелями МДФ, досить часто зустрічаються в мережі, свідчать про популярність цього варіанту оформлення кухонних стін. Таке визнання обумовлено щільністю і довговічністю матеріалу, а також його стійкість до вологи і перепадів температури. Дане середовище перешкоджає розвитку мікроорганізмів і бактерій.

Коричневі панелі на стіні добре гармонує зі світлими меблями кухні

Коричневі панелі на стіні добре гармонує зі світлими меблями кухні

Використовують різні види панелей для стін кухні, зокрема:

 • облицювання шпоном;
 • пофарбовані;
 • з покриттям ПВХ.

Найчастіше панелі МДФ використовують у виробництві меблевих фасадів, але декорування стін з їх допомогою теж виглядає досить привабливо — фото панелей на кухні є підтвердженням цього факту. Панелі з ПВХ-покриттям нерідко служать для облицювання стін, так як матеріал легко мити і при цьому він стійкий до впливу побутової хімії.

Пластикові панелі для обробки мають специфічний зовнішній вигляд, але вони красиво і стильно виглядає на кухні
 
Корисна порада!  Панелі мають недолік у вигляді низької стійкості до температурних впливів, тому з метою пожежної безпеки не рекомендується розташовувати матеріал біля джерел відкритого вогню. 
 
Пластикові панелі або дерев’яна вагонка на кухні також широко застосовуються. Популярність обумовлена ​​вологостійкість і електробезпекою. При цьому колірна гамма пропонованих моделей дозволяє реалізувати різні стилі інтер’єру. Крім цього, панелі — один з найдоступніших матеріалів в плані ціни. Саме вагонка ідеально підійде тим, хто шукає бюджетний варіант у вирішенні питання, чим обробити стіни на кухні в квартирі.
 
 

Фото панелі для кухні демонструють різні варіанти облицювання стін. Для установки пластикових панелей використовують два основних способи:

 1. З профілів або брусів збирається каркас. Панелі вставляють в спеціальні осередки.
 2. Приклеювання до стіни. Цей спосіб передбачає великі витрати клею.

Вибір відповідного способу залежить від індивідуальних характеристик, структури стін і конкретної ситуації.

Головний мінус панелей для обробки - вони швидко запалюються

Головний мінус панелей для обробки — вони швидко запалюються

Використання фарбування і шпалер в інтер’єрі кухні: фото оригінальних ідей

Традиційний і, мабуть, найпопулярніший варіант обробки в будь-якому приміщенні — шпалери. Незамінні вони і в разі оформлення кухонних стін. При цьому відразу варто виключити використання звичайних паперових шпалер, так як вони вбирають вологу і запахи. Тому в приміщеннях з підвищеною вологістю і специфічними ароматами частіше використовують рідкі, вінілові, флізелінові, склошпалери. Найкращий варіант — вінілові шпалери. Фото кухонь з таким видом обробки демонструють, наскільки такий вибір вдалий.

В кухню не підійдуть звичайні шпалери, з цього краще використовувати такі види: рідкі, склошпалери, вінілові або флізелінові

В кухню не підійдуть звичайні шпалери, з цього краще використовувати такі види: рідкі, склошпалери, вінілові або флізелінові

Матеріал з вініловим покриттям, яке представляє собою полівінілхлоридної плівки, легко мити з використанням різних миючих засобів. Шпалери, завдяки захисному шару, стійкі до вологи, пилу, кіптяви. До того ж не відклеюються при впливі паром.

Широко застосовуються також бамбукові кухонні шпалери. Фото — наочне тому підтвердження. Головне достоїнство — міцність і можливість приховати недоліки стін. Матеріал легко пропускає повітря і не відклеюється навіть при високій вологості. Додаткова перевага — можливість багаторазової фарбування.

 

 

Новий і модний варіант оформлення — рідкі шпалери на кухні. Відгуки власників свідчать про їх естетичності і практичності у використанні, так як вони практично не піддаються деформації і не дряпаються. Проводять їх у пакетах, а не в рулонах; на стіни наносять, а не клеять.

Склошпалери виробляють з особливого скловолокна. Матеріал складний в нанесенні, тому потрібно використовувати спеціальний клей. У той же час скловолокно стійко до фізичних дій, характеризується пожаробезопасностью, міцністю і надійністю.

Шпалери для кухні повинні володіти високою світлостійкістю, тобто бути стійкими до вигорання на сонці
 
Корисна порада!  Щоб приховати нерівності поверхонь або комунікації, часто використовують на стінах панелі замість шпалер.
 

Фарбування — найдоступніший в ціновому плані спосіб обробки, але підходить для покриття далеко не всіх поверхонь. Найчастіше фарбують цегла, штукатурку і певні види шпалер. Для покриття кухонних стін краще вибирати вологостійку фарбу, яка після висихання створює глянсове покриття. На відміну від матової, таку поверхню мити набагато простіше. Будь-яка фарбування має серйозний недолік: вона не в змозі приховати нерівності стін, тому будь-які вади будуть помітні.

Вибираючи для кухні шпалери під фарбування, рекомендується віддавати перевагу тим видам, які придатні для багаторазового фарбування

Вибираючи для кухні шпалери під фарбування, рекомендується віддавати перевагу тим видам, які придатні для багаторазового фарбування

Як бачимо, існують різні способи вирішення питання, чим обробити стіни кухні. Вибираючи матеріали, потрібно керуватися, перш за все, власним смаком і фінансовими можливостями; враховувати загальний дизайн квартири і правила зонування. Розглянуті в статті варіанти доводять, що навіть за допомогою недорогих і стандартних матеріалів можна створити гарний інтер’єр своїми руками в самому функціональному приміщенні — кухні.

 

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

2612 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован.