Огорожа з габиона своїми руками

Для спорудження огорож в будівництві використовують різні матеріали. Головний критерій вибору — надійність і довговічність. Особливу увагу приділяють естетичним характеристикам. Виходячи з перерахованих вимог, особливу популярність серед інших матеріалів придбав камінь. Головним чином тому, що спорудити паркан з габиона своїми руками досить просто. Як підібрати матеріал, підготувати територію і побудувати огорожу, розповість ця стаття.

Огорожа з габиона своїми руками: покрокова інструкція

Огорожа з габиона виглядає елегантно і добре поєднується з сучасним дизайном ділянки

Огорожа з габиона: переваги і особливості

Такий будівельний матеріал, як габіон, став особливо популярним останнім часом. Раніше його не так часто застосовували. Ландшафтні дизайнери зазвичай рекомендують в якості забору використовувати даний матеріал, оскільки він не просто створює захисну огорожу, але і є оригінальною прикрасою ділянки. Свій позитивний рейтинг габіони завоювали завдяки особливим характеристикам:

 • високого ступеня міцності. Споруда з габіонів зможе витримати величезні навантаження;
 • природного вигляду конструкції. Монолітна будівля гармонійно виглядає поряд з деревами та чагарниками, а також відмінно вписується в ландшафт;
 

Споруди з габиона прості у виконанні і обходяться недорого

Споруди з габиона прості у виконанні і обходяться недорого

 • відносно низькій ціні. Загальна вартість будівництва паркану з залізобетону і цегли обійдеться більш ніж удвічі дорожче в порівнянні зі зведенням огорожі з каменю і сітки;
 • легкості і швидкості будівництва. Спорудити паркан з габіонів досить просто, зробити це можна самостійно, без залучення фахівців і за короткий проміжок часу. Цей факт також здешевлює вартість споруди;
 • довговічності конструкції. Міцний каркас з оцинкованого металу і наповнювач з каменю мають підвищений ступінь зносостійкості, не вимагають регулярного фарбування, зберігаючи при цьому свою первинну привабливий зовнішній вигляд протягом тривалого часу;
 • стійкості до атмосферних впливів. Кам’яна огорожа не руйнується під впливом різних погодних умов;
 • відсутності фундаменту. Для зведення паркану з габиона не потрібно заливка фундаментальної основи. Досить зміцнити опори цементним розчином;
 • допустимо спорудження на нерівному рельєфі. Це можливо завдяки з’єднанню секцій під різним кутом.
 

Огорожа з габиона надовго зберігає привабливий зовнішній вигляд і не вимагає особливого догляду

Огорожа з габиона надовго зберігає привабливий зовнішній вигляд і не вимагає особливого догляду

Види габіонів: фото різних конструкцій

Спочатку габіони використовували в якості укріплювальних споруд під час війни, потім — для зміцнення берегів річок і озер, схилів і пагорбів, ще пізніше — для облаштування терас на горбистій території. В якості декоративного споруди, підпірної стінки та огорожі вироби стали застосовувати відносно недавно.

Цікаво! У сучасному будівництві габіони найчастіше використовують для декорування території, хоча спочатку такі конструкції служили редутами для захисту солдатів під час військових дій.

Існує три способи класифікації габіонів. Види вироби розрізняють по одному з характерних ознак: геометричній формі, типу сітки і виду наповнювача.

 

Сам по собі габіон має просту конструкцію що складається з металевої сітки наповненою камінням

Сам по собі габіон має просту конструкцію що складається з металевої сітки наповненою камінням

Залежно від форми габіони бувають у вигляді:

 • плоских горизонтальних конструкцій, іменованих як «матраци Рено»;
 • вертикальних споруд, які називають коробками Джамбо;
 • циліндричних виробів.

За типом сітки габіони поділяють:

 • на каркаси з зварної арматури;
 • на сітки з кручений дроту, що мають форму шестикутника.

Наповнювачем в Габіони, крім каменів, можуть бути цегла, черепиця, шифер, скло та інші матеріали.

Для будівництва паркану в основному беруть вертикальні короби, виготовлені зі шматків товстого дроту, з’єднаних зварюванням. Циліндричні габіони в такому випадку служать декоративними стовпами, які прикрашають конструкцію. Часто в зборах роблять ніші для вбудовування садових меблів. Якщо верхній шар засипати родючим грунтом, можна доповнити конструкцію квітником або чагарником.

 

Конструкція габиона дозволяє робити забір будь-якої ширини і висоти

Конструкція габиона дозволяє робити забір будь-якої ширини і висоти

Огорожа з габіонів своїми руками: вибираємо форму і матеріал

Огорожа з габіонів є об’ємною сітчастою конструкцією, всередину каркаса якої засипають різний матеріал. Найбільш поширеним наповнювачем є камінь, але іноді використовують бита цегла, залишки черепиці та інші матеріали.

В процесі заповнення каркаса можна надати виробу різноманітне декоративне оформлення, доповнити композицію яскравими елементами і орнаментом. Для зведення конструкції потрібно значно менше матеріалів, ніж при будівництві класичного кам’яного або цегляного паркану. Знадобиться тільки сітка для каркаса і відповідний наповнювач. Таким чином, габіони, які не потребують заглиблення і заливки бетонним розчином, більш вигідні фінансово і в плані трудовитрат.

Кам’яний паркан в сітці без застосування цементного розчину відрізняється рухливістю, тому під час створення конструкції не потрібно враховувати усадку і підняття грунту. Якщо ж грунт підніметься або опуститься в межах 10 см, то паркан не зруйнується і не деформується. Просто відбудеться перерозподіл каменів.

 

Габіон чудово поєднується з іншими матеріалами: деревом, бетоном і металом

Габіон чудово поєднується з іншими матеріалами: деревом, бетоном і металом

Значну вагу конструкції виключає можливість створення воріт і хвірток. Однак для такого забору підійдуть інші варіанти входу, особливо красиво виглядає на тлі габіонів художнє кування.

Сітка для габіонів: вибір матеріалу для каркаса

Компанії, які займаються виробництвом габіонів, найбільш часто використовують оцинкований дріт. Її щільність в кілька разів перевищує щільність звичайної сітки-рабиці і досягає 280 г / м2. Іноді замість оцинковки застосовують дріт з ПВХ покриттям. Товщина прутів може бути 2-6 мм.

Корисна порада! Вибираючи габіони, слід звернути увагу на форму осередків сітки. Вони повинні мати вигляд правильних багатокутників. Така особливість позитивно впливає на міцність і довговічність конструкції.

 

Осередки сітки для габиона повинні мати правильну форму і однаковий розмір

Осередки сітки для габиона повинні мати правильну форму і однаковий розмір

Контейнери, з яких складається конструкція, повинні мати високу ступінь міцності, щоб не піддатися деформації під дією тяжкості наповнювача забору. Габіон в такому випадку захищають, використовуючи техніку подвійного кручення дроту.

Застосування даного вироби замість традиційного огорожі сприяє вирішенню ряду завдань, так як з його допомогою можна створити споруду посеред водойм або уздовж берега, побудувати паркан на ділянці зі складним і нерівним рельєфом. Огородження з габіонів, незалежно від типу грунту, відрізняються надійністю і привабливістю.

Як наповнення можна використовувати не тільки камені. Тут варто підключити фантазію і дати волю сміливих рішень із застосуванням різних наповнювачів і їх комбінацій. Габіони також рекомендується комбінувати з іншими матеріалами. Наприклад, частина огорожі можна доповнити дерев’яними секціями або металевою сіткою.

 

Для наповнення конструкції можна використовувати камені будь-якої породи, розміру і форми

Для наповнення конструкції можна використовувати камені будь-якої породи, розміру і форми

Габіон своїми руками: вибір наповнювача

Вибираючи матеріал для наповнювача, потрібно врахувати ряд факторів. Зокрема, необхідно взяти до уваги смакові переваги господарів будинку, фінансові можливості родини, місце розміщення об’єкта. Фахівці в цій сфері в своїй більшості віддають перевагу каменям. При цьому підійдуть як штучні, так і натуральні породи.

Колір, вага і форма значення не мають. Головний критерій — розмір. Камені повинні бути великими. Відмінний варіант для наповнення — базальтові і гранітні камені. Добре виглядають також осколки диорита і кварциту. Найбільшою популярністю в цьому ряду користується звичайний піщаник. Матеріал вигідний у фінансовому плані, а також не поступається в якості і за зовнішнім виглядом дорожчим аналогам.

 

Дрібні камені і галька також чудово виглядають в Габіони

Дрібні камені і галька також чудово виглядають в Габіони

Плануючи будівництво огорожі з габиона, слід звернути увагу на певні нюанси і застосувати ряд хитрощів:

 1. Вартість каменів великих розмірів досить висока, тому в широкому паркані можна оформити зовнішні частини великими каменями, а середину конструкції заповнити щебенем або будівельним сміттям, загорнутим в геотекстиль.
 2. Огорожа з габіонів не вимагає заливки фундаменту. У разі використання в нижній частині дрібної гальки каркас конструкції слід поглибити в землю на 30 см.
 3. Виріб буде мати високу ступінь жорсткості, якщо в якості наповнювача використовувати акуратно укладене великі камені. На фото парканів з каменів великого розміру видно, що будувати їх можна і без застосування огороджувальної сітки, зводячи прямо на грунті, знявши лише верхній шар оранки.
 4. Якщо наповнювачем в Габіони служать легкі матеріали, наприклад, спиляти деревини, то бажано в якості нижнього опорного шару використовувати більш щільний матеріал. Для цієї мети підійде щебінь.

Розміри і ціна габіонів

Фабричні габіони можуть бути різних розмірів. Зазвичай за основу береться оцинкований дріт діаметром 2,7 / 3,4 і 3,0 / 3,9 мм і з покриттям ПВХ 3,7 / 4,4 мм. Ширина практично всіх конструкцій становить 1 м. Довжина і висота відповідно варіюються.

Таблиця стандартних габаритів габіонів

Довжина, мВисота, м
1,51
20,5 — 1
30,5 — 1
40,5

 

Корисна порада! Вибираючи наповнювач, слід звернути увагу на те, щоб розмір був більше осередків сітки приблизно на 1/3. В іншому випадку камінь просто буде висипатися через отвори.

Конструкції з двометрової шириною можуть досягати шести метрів в довжину, маючи при цьому висоту всього 30 см.

Ціна паркану з габіонів включає вартість наповнювача і самого каркаса. Продаються вони поштучно. На рівень ціни виляють якість матеріалу і спосіб виготовлення. Класичний варіант з крученої сітки, як правило, коштує набагато дешевше, ніж габіони, виготовлені зварювальним методом. На величину ціни також впливає сезонний фактор. Вартість підвищується зі зростанням попиту в період з березня по червень. В кінці літа ціна поступово знижується. Мінімального розміру досягає до кінця осені.

Деякий вплив в ціновому плані мають зовнішні фактори, такі як зростання або обвал світових цін на метал і на енергоресурси. Користуючись попитом, постачальники можуть створити штучний ажіотаж, поширюючи неправдиві повідомлення про те, що продукція буде дорожчати. Таким чином вони позбавляються від зайвих запасів на складах.

 

Вартість паркану з габиона залежить від якості матеріалів, типу дроту і види наповнення

Вартість паркану з габиона залежить від якості матеріалів, типу дроту і види наповнення

Будуємо паркан своїми руками: готуємо інструменти

У будівництві забору знадобиться цілий ряд витратних матеріалів, зокрема:

 • скоби для з’єднання частин габіонів. Може підійти і проста дріт у формі спіралі;
 • геотекстильний матеріал;
 • сталеві штирі для фіксації конструкції в землі;
 • розчалювання зі сталі, що виконують функцію стяжки стінок, розташованих по протилежних сторонах.

Для того щоб убезпечити роботу і скоротити терміни будівництва, доцільно підготувати додаткові інструменти, серед яких повинні бути наступні:

 • монтування;
 • плоскогубці;
 • рівень;
 • лопата;
 • молоток;
 • рукавиці.
Конструкції з габиона використовують не тільки для будівництва парканів, а й для інших декоративних елементів ділянки

Конструкції з габиона використовують не тільки для будівництва парканів, а й для інших декоративних елементів ділянки

Головні складові споруди — камені і сітка. Вибираючи камені, слід врахувати такі фактори:

 1. Розмір каменів. Дана величина може доходити до 40 см. При цьому ширина отворів в сітці повинна бути меншого розміру.
 2. Щільність і міцність матеріалу. Необхідно, щоб камінь був досить міцним і однорідним.
 3. Форма каменів. Вони можуть бути овальними, круглими або чотирикутними. Камені неправильної форми для цієї мети не підійдуть.
 4. Стійкість до температурних перепадів і атмосферних впливів.
 5. Естетичний вигляд. Камені виконують декоративну функцію, тому повинні бути привабливими зовні і гармонійно вписуватися в загальний дизайн.

Вибираючи граніт, слід врахувати такий аспект, як радіоактивність каменів.

З габіонних конструкцій виходять чудові декоративні загородження

З габіонних конструкцій виходять чудові декоративні загородження

Зварна сітки своїми руками: етапи роботи

Процес будівництва паркану з сітки і каменів не вимагає особливих професійних навичок або додаткових знань. Він включає всього чотири нескладних етапи:

 1. Підготовчі роботи, що складаються з вибору і розмітки території, підбору матеріалів та інструментів, складання кошторису.
 2. Зведення стовпів. На розміченій території викопують ями і встановлюють опори, які повинні піти в землю на одну третину. Стовпи встановлюються строго вертикально і фіксуються цементним розчином. Слід врахувати додатковий період часу, необхідний для застигання цементу.
 3. Натяг сітки здійснюють шляхом кріплення її до стовпів спеціальними кріпленнями з цинку. Місця з’єднання бажано покрити особливим антикорозійним складом.
 4. Заповнення камінням. Камені необхідно викладати вручну, створюючи презентабельний вигляд.
Використання в Габіони каменів різної величини також виглядає досить ефектно

Використання в Габіони каменів різної величини також виглядає досить ефектно

Цікаво знати! У перекладі з французької слово «габіон» дослівно означає — камені в сітках. Таким чином, назва повністю характеризує конструктивні особливості споруди. Головні переваги такого огородження — безпека матеріалів для людини і відсутність необхідності доглядати за ним.

Це основні етапи зведення огорожі з габіонів. Нижче розглянемо кожен з них більш детально.

Огорожа з габиона своїми руками: підготовчі роботи

Підготовка починається з вибору місця під майбутній паркан. Для цього поверхню максимально вирівнюють, очищають від сміття, бур’янів, в тому числі і коренів рослин. Далі проводять розрахунки всіх розмірів, кількості матеріалів і складають кошторис, за якою купують сітку і наповнювач.

Для точної розмітки підійде натягнута струна або волосінь. які допоможуть розмежувати весь периметр передбачуваної конструкції. Після цього видаляють верхній родючий шар грунту і викопують траншею потрібного розміру. Щоб перешкоджати росту трави, низ ями вистилають геотекстилем.

Габіон чудово підходить для зведення огорожі на нерівній поверхні

Габіон чудово підходить для зведення огорожі на нерівній поверхні

Наступний крок — установка стовпів, на яких буде кріпитися вся конструкція. З цією метою викопують кілька ям на відстані 2 м один від одного. Опори занурюють на третину в землю. Наприклад, для двометрової споруди беруть стовпи висотою більше 3 м, опускаючи їх на 120 см в глибину. Після цього опори заливають цементним розчином. Для його застигання і повної фіксації стовпів знадобиться мінімум 2 дні. Стовп повинен мати строго вертикальне положення. Для цього необхідно скористатися схилом або рівнем.

Огорожа з каменів своїми руками: монтаж конструкції

Безпосередній монтаж огорожі являє собою установку конструкції з сітки. Для цього спочатку відміряють і вирізують всі складові частини і здійснюють їх натяжку на опорні стовпи. Фіксацію забезпечують цинкові кріплення.

Використання спеціальних скоб для стяжки допоможе створити необхідну щільність з’єднання частин. Після кріплення сітку обробляють спеціальною речовиною, що перешкоджає утворенню корозії в місцях обрізання дроту.

Тільки після натяжки кріплення належним чином і обробки сітки приступають до завершального етапу — наповненню габіонів. Кожен камінь потрібно акуратно укласти на своє місце, створюючи гармонійну конструкцію. Саме від способу укладання й розподілу наповнювача буде залежати зовнішній вигляд готового огородження.

Надійність і стійкість конструкції залежить від якості металевої сітки і кріплень

Надійність і стійкість конструкції залежить від якості металевої сітки і кріплень

Камені слід укладати шарами, максимально щільно один до одного. Якщо конструкція широка, то великі камені розташовують біля стінок, а середину заповнюють піском або щебенем. Після засипання споруди камінням верхню його частину накривають сіткою відповідного розміру.

 

Корисна порада! В якості основи можна купити габіони для забору промислового виготовлення з оцинкованого дроту, використовувати сітку зі скрученого дроту з шестикутними осередками або зварити сітку з товстих сталевих прутів.

Таким чином, зробити самостійно паркан з габіонів досить просто. Головне — правильно підібрати і розрахувати кількість матеріалів, а також чітко слідувати наведеної інструкції монтажу. Дотримання всіх правил допоможе отримати гарну конструкцію, яка буде служити не тільки надійною огорожею, а й радувати око довгі роки. Габіони чудово підходять в якості декору території. З їх допомогою можна створити гарний дизайн біля ставка або клумби, побудувати лавки або зміцнити схили.


Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Паркан своїми руками

Вам також може бути цікаво:

derevjannyj zabor svoimi rukami 1024x640 1 - Огорожа з габиона своїми руками
Дерев’яний паркан своїми руками
Брус, дошки і гвинти. Що можна зробити ...
1 - Огорожа з габиона своїми руками
Габіони своїми руками — покрокова інструкція
Сьогодні вже мало кого дивують прибудинкові ...
zabor1 - Огорожа з габиона своїми руками
Паркан своїми руками
Якщо прийшов час поміняти огорожу ділянки, ...
777 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован.