Кухня без верхніх шкафів

Кухня без верхніх шкафів

 
Кухня без верхніх шаф
 

Сьогодні все більшою популярністю користуються кухонні гарнітури без підвісних верхніх шаф. Це можуть бути кухні з відкритими навісними полицями або зовсім без них, кутовий планування або лінійної. Наскільки виправданий і функціональний такий варіант оформлення кухні, в чому його перевага і чи є істотні недоліки? Спробуємо докладно відповісти на ці та інші питання в нашій статті.

kuhnya bez verhnih shkafov - Кухня без верхніх шкафів
 
 
 
 
 

Планування кухні

Існує кілька варіантів планування кухні. При виборі гарнітура, перш за все, потрібно керуватися її розмірами і формою.

 • Острівне планування . Такий варіант оформлення підходить для кухонь з великою площею. У центрі кухні розташовують тумбу-острів, який бере на себе функцію головної робочої поверхні, а іноді і обідньої місця. Стіни кухні при цьому способі планування можуть залишатися зовсім вільними, так як в острів може бути вмонтована мийка, кухонна техніка, а так само він може бути обладнаний ящиками для зберігання. Але все ж, в більшості випадків, таку кухню обладнають додатковими шафами, що знаходяться біля стін.
kuhnya bez verhnih shkafov 6 - Кухня без верхніх шкафів
 • Лінійна.

   Цей варіант підійде для вузьких кухонь. В цьому випадку шафи розташовують лінійно уздовж однієї з кухонних стін. На цій же лінії розташовують мийку, плиту, різну побутову техніку.

 
kuhnya bez verhnih shkafov 7 - Кухня без верхніх шкафів
 • Паралельна. 

  Застосовується для оформлення великих або витягнутих кухонь. З одного боку вздовж стіни розташовуються тумби, а паралельно біля іншої стіни стоять шафи-пенали і вбудована кухонна техніка. Наприклад, холодильник і вбудований духова шафа. Також можливий варіант планування, коли тумби стоять один проти одного

kuhnya bez verhnih shkafov 8 - Кухня без верхніх шкафів
 • Кутове планування.

   Один із самих практичних видів планування кухні. Підходить абсолютно для всіх. Таке рішення відмінно підійде для власників невеликих кухонь і для жителів «хрущовок», в яких традиційно маленькі кухні. В цьому випадку дуже важливо раціонально використовувати кожен сантиметр робочого простору приміщення. Тумби в даному випадку розташовані під кутом один до одного, у вигляді букви «Г».

kuhnya bez verhnih shkafov 9 - Кухня без верхніх шкафів
 • П-подібне планування

  . Таке планування підійде не для всіх кухонь. Однак, такий спосіб розташування меблів дозволяє найкращим чином використовувати робочий простір. При цьому основні робочі зони кухні — мийка, плита і холодильник, знаходяться в крокової доступності один від одного, що істотно полегшує процес роботи на кухні. Це називається правилом робочого трикутника.

Читайте також:  Дизайн кухні в хрущовці
kuhnya bez verhnih shkafov 10 - Кухня без верхніх шкафів

меблі

 

Замість верхніх навісних шаф можна використовувати в просторі кухні буфет, стелаж, пенал, або відкриті навісні полки.

kuhnya bez verhnih shkafov 12 - Кухня без верхніх шкафів
 
 

У буфеті або пеналі можна розмістити частину посуду, а також зберігати деякі продукти.

kuhnya bez verhnih shkafov 17 - Кухня без верхніх шкафів
 
 

Якщо площа дозволяє, то можна поглибити і розширити тумби, обладнавши їх додатковими механізмами: бутилочнице, висувними полицями-віялами, різними підвісними системами, рейлингами тощо.

kuhnya bez verhnih shkafov 18 - Кухня без верхніх шкафів

Шафа-колона. Існує помилкова думка, що цей предмет меблів можна розташовувати тільки в кухнях з великою площею. Однак, це не так. Колони виготовляються різними за розмірами, вузькі і широкі, високі і середні по висоті. Це один з найбільш практичних і містких предметів в інтер’єрі кухні. Усередині вони обладнані металевими кошиками, які легко переставляються по висоті. Саме завдяки своїй місткості, вони просто незамінні в маленьких кухнях.

 
kuhnya bez verhnih shkafov 19 - Кухня без верхніх шкафів

Іншим практичним і функціональним рішенням може стати рейлінгові система. На ній можна розмістити різні кухонне приладдя, від половников і шумовок до обробних дощок і каструль зі сковорідками.

kuhnya bez verhnih shkafov 20 - Кухня без верхніх шкафів

Відкриті верхні полиці ідеально вписуються в будь-який сучасний інтер’єр, будь то «мінімалізм», класичний стиль або «Прованс» і «кантрі». На полицях будуть прекрасно виглядати вази, глечики, декоративні тарілки, банки з сипучими продуктами і спеціями, горщики з пряною зеленню. Головна умова — на них завжди повинен бути порядок, щоб не створювати відчуття захаращеності простору. Крім декоративних функцій, верхні полиці несуть і явні практичні властивості: необхідне кухонне начиння завжди знаходиться на виду і в потрібний момент завжди буде під рукою.

kuhnya bez verhnih shkafov 21 - Кухня без верхніх шкафів

Важлива деталь — кухонний фартух

 

Також дуже ретельно слід підходити до вибору кухонного фартуха. Відсутність навісних шаф робить верхню зону найбільш помітною. Колірна гамма фартуха може бути будь-який — від білої, до варіантів з різним малюнком і орнаментом. Головне правило тут — поєднання фартуха з дизайном фасадів і стільниці.

kuhnya bez verhnih shkafov 48 - Кухня без верхніх шкафів

Очевидно, що фартух потрібно підбирати з міцних матеріалів, які не бояться води, жиру і стійких до впливу спека і різних хімічних речовин. Розглянемо деякі з них:

 • МДФ

   це плита, виготовлена з деревини методом пресування і оброблена спеціальними речовинами, що не містять феноли або токсичні епоксидні смоли. Перевага даного матеріалу, це підвищена міцність, влагоусойчівость, що не сприйнятливість до мікробів і плісняви. Однак, є у цього матеріалу і основний недолік — він боїться високих температур, що робить неможливим його використання поряд з варильною поверхнею.

Читайте також:  Модний дизайн дитячої кімнати
kuhnya bez verhnih shkafov 22 - Кухня без верхніх шкафів
 • Ламіновані панелі

   — цей матеріал має відмінні експлуатаційні якості, досить простий в укладанні, має величезну кольорову гаму. В даний час випускаються ламіновані панелі з підвищеною вологостійкістю, що полегшує процес їх миття.

kuhnya bez verhnih shkafov 23 - Кухня без верхніх шкафів
 • Керамічна плитка

   — найбільш часто використовуваний матеріал для обробки кухонного фартуха. Безперечні плюси: стійкість до різних видів забруднення, жароміцність, вологостійкість, високі декоративні властивості. Єдиний мінус, це наявність швів на поверхні полотна, що трохи ускладнює догляд за ним.

kuhnya bez verhnih shkafov 24 - Кухня без верхніх шкафів
 • Мозаїчний фартух —

   буває керамічним, скляним, металевим або виконаним з смальти. Мозаїка має міцність, довговічністю і прекрасною декоративністю. Мінуси у мозаїки такі ж, як у керамічної плитки — наявність безлічі швів, плюс більш висока вартість.

kuhnya bez verhnih shkafov 25 - Кухня без верхніх шкафів
 • Натуральний камінь

   — представлений мармуром, гранітом, базальтом та літокерамікой. Граніт володіє широкою гамою кольорів, міцний, не боїться вологи. Мармур за своїми вологовідштовхуючим функцій поступається граніту. Базальт поступається мармуру в декоративності, але набагато більш міцний. Літокераміка — це дуже легка і міцна двошаровий плита з композиту.

kuhnya bez verhnih shkafov 26 - Кухня без верхніх шкафів
 • Металеві фартухи

   — прекрасно підходять для інтер’єрів в сучасному стилі. Відрізняються підвищеною міцністю, жаростійкість і високими гігієнічними властивостями. Єдиний мінус полягає в складності догляду за блискучою металевою поверхнею, на якій дуже помітні забруднення. Але, виходом може бути використання матового, а не глянцевого металу.

kuhnya bez verhnih shkafov 27 - Кухня без верхніх шкафів
 • Скляні фартухи

   — незвичайне і цікаве рішення. В оформленні кухні використовується загартоване скло, яке характеризується підвищеною стійкістю до ударів, стійкістю до температурних перепадів і простотою в догляді. Скло надає необмежений простір для дизайну: можна використовувати матове скло, прозоре, з візерунками і будь-якими малюнками. Дуже ефектно виглядає скло з об’ємним, підсвічується зсередини малюнком. До недоліків скляного фартуха відносяться необхідність в частому митті і деяка крихкість скла.

kuhnya bez verhnih shkafov 28 - Кухня без верхніх шкафів

Практичні поради з облаштування

 • Для того, щоб кухня без верхніх шаф виглядала стильно і гармонійно, необхідно мати чіткий план організації простору. Це — головна умова успішної проектування.
 • Слід детально продумати заповнення полиць і стелажів. Найбільш часто використовувані предмети необхідно розмістити на нижніх полицях і на рейлинге, щоб вони завжди були під рукою. Також на нижніх полицях буде розумно зберігати важку начиння.
 • Дуже важливо колірне і стилістичне поєднання різних предметів, щоб вони не вибивалися із загальної ідеї кухні.
 • Не варто зберігати на полицях і стелажах багато речей, тим самим перевантажуючи простір. Так само слід своєчасно позбавлятися від зламаних і зіпсованих речей, щоб не перетворювати кухню в подобу складу.
 • Варто приділити особливу увагу вибору витяжки. Адже в кухні без верхніх шаф вона буде одним із центральних елементів інтер’єру.
 • При виборі освітлення потрібно, перш за все, керуватися загальним стилем кухні. Крім основного центрального освітлення необхідно розташувати підсвічування на полицях і в робочій зоні. Вишукано і оригінально виглядають високі світильники у вигляді настільних ламп різного дизайну. Для індустріального стилю прекрасно підійдуть лампи на рухомих кронштейнах, які можна направити туди, куди необхідно.
Читайте також:  Як вирізати кут стельового плінтуса
kuhnya bez verhnih shkafov 29 - Кухня без верхніх шкафів
 
 
 
 
 

Переваги і недоліки

Як таких недоліків у кухні без верхніх шаф немає. Існує хибна думка, що на такій кухні мало місця для зберігання. Але, як ви змогли переконатися, завдяки продуманому дизайну нижніх шаф, застосування різних меблів з місцями для зберігання, це зовсім не так. Єдиною незручністю може виявитися необхідність частіше витирати пил з полиць і стелажів, і видаляти різні забруднення. Але при сьогоднішньому достатку різних миючих засобів, це не повинно стати істотною проблемою.

kuhnya bez verhnih shkafov 35 - Кухня без верхніх шкафів
 
 
 
 
 

Своєю вишуканістю і практичністю така кухня ні в чому не програє звичним кухням з верхніми підвісними шкафчкамі. Це дещо не традиційний, але дуже цікавий підхід, який додає простору відчуття легкості, легкості, світла.

kuhnya bez verhnih shkafov 41 - Кухня без верхніх шкафів
 
 
 
 
 

Цей варіант оформлення кухні підходить молодим людям і тим, хто не звик захаращувати свій простір зайвими речами і перевантажувати робочу зону кухні важкими підвісними шафами, крадуть простір. Позбавтеся від усього непотрібного, і ви здивуєтеся, що насправді вам необхідно зовсім не так багато місця, як ви звикли думати. Зате натомість ви отримаєте необмежену місце для втілення своїх дизайнерських ідей і фантазій. На вільної стіні можна розмістити стильну композицію з полиць для зберігання посуду і демонстрації красивих речей, зробити скляний об’ємний постер, або блискучий металевий фартух, в загальному, все, що завгодно!

kuhnya bez verhnih shkafov 47 - Кухня без верхніх шкафів
 

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

1312 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован.