Як зробити прохід вентиляції і димоходу

Як зробити прохід вентиляції і димоходу

На етапі проектування приватного будинку з цегли, вентиляція облаштовується безпосередньо в стінах. При цьому, висновок вентиляції виконується назовні через покрівлю. Таким чином, в приміщенні завжди присутній свіже повітря, а на стінах не буває грибка і цвілі.

1 1261 - Як зробити прохід вентиляції і димоходу

Якщо природна вентиляція в приміщенні працює недостатньо добре, то для її доповнення використовується примусова витяжка. Однак, вона не буде потрібно, при облаштуванні грамотного вентиляційного отвору на покрівлі. Від висоту встановлюється в будинку труби безпосередньо залежить рівень вентиляції в приміщенні. Неправильно облаштовані стояки в вентиляційних шахтах над дахом, призводять до появи таких неприємних ситуацій:

 • так як вентиляційні канали об’єднані нерівномірно, запах з ванної кімнати і кухні потрапляє в кімнату, а
 • недостатньо довга труба призводить до зниження продуктивності вентиляційної системи;
 • неправильне місце монтажу труби на покрівлі призводить до зворотного і неправильного режиму роботи витяжки;
 • відсутність належного утеплення вентиляційної труби призводить до промерзання каналів.

Сучасні типи покрівель відрізняються складною конфігурацією і конструкцією у вигляді покрівельного пирога. Тому, щоб провести через покрівлю вентиляційну трубу, потрібно неабияк потрудитися. При неякісному виконанні монтажних робіт, можлива поява ушкоджень крокв і обрешітки. У місці установки кришки на вентиляційний отвір часто з’являються зазори, через які дощова вода потрапляє на горище. Тому, для того, щоб зберегти герметичність покрівлі, в процесі монтажних робіт, необхідно використовувати спеціальні елементи прохідного призначення.

2 1236 - Як зробити прохід вентиляції і димоходу

Вихід вентиляції руками: розрахункові роботи по плануванню проходів

Починати роботу над вентиляційною системою будинку потрібно з складання проекту або креслення, в якому детально описуються всі проходи вентиляційних шахт. Рекомендується з усіх приміщень, в яких розташовуються витяжки, виводити вентиляційні труби і з’єднувати їх воєдино. Центральна труба виводить повітря назовні через покрівлю. Однак, в такому випадку, необхідно поставити спеціальні клапани, що запобігають зворотну тягу. В іншому випадку, повітря з кухні, буде потрапляти через вентиляційні отвори в спальню.

Монтуючи вентиляційні канали на новій покрівлі, встановити трубу набагато легше, ніж на покрівлі, яка вже облаштовано. Проходи вентиляційного призначення встановлюють на покрівлі для виконання таких функцій:

 • для вентиляції кімнат всередині будинку;
 • як фанових труб каналізаційного призначення;
 • для вентиляції підпокрівельного простору на горищі.

Крім того, в деяких випадках через покрівлю проводять телеантени і димохідні труби. Кінцевий верхній елемент на воздуховодной системі має форму раніше спорудженого ділянки труби, який називають виходом вентиляційного призначення.

Читайте також:  Какой материал для кровли выбрать?

3 1201 - Як зробити прохід вентиляції і димоходу

Технологічно правильно встановлена ​​вентиляційна труба є запорукою якісного виходу повітря з приміщення назовні, при цьому, протікання води під дахом в такому випадку неприпустимі.

Існують готові набори для виведення вентиляційних ходів через дах. Вони відрізняються особливою герметичністю. Існує два варіанти таких комплектів в співвідношенні з матеріалами, з яких виконана покрівля. Вони дозволяють швидко і якісно вивести вентиляційну трубу через дах, без втрати її привабливості. Крім того, у даних наборів є функція запобігання попадання пилу і бруду з вулиці всередину вентиляційного каналу.

Розміри вентиляційного проходу визначаються строго індивідуально і залежать від індивідуальних особливостей будинку, кількості приміщень, матеріалу з якого виготовлена ​​покрівля і т.д. Перетин труб для організації витяжки буває як круглим, так і прямокутним або квадратним.

4 1196 - Як зробити прохід вентиляції і димоходу

Вентиляція в приватному будинку своїми руками схема

Найпростіші вентиляційні прохідні механізми складаються зі сталевої труби, яка встановлюється в вентиляційний отвір і фіксується за допомогою залізобетонного або металевого склянки. При цьому, прохідник покрівельного призначення має клапан для закриття отвору і кільце, всередині якого збирається конденсат.

Нижня частина труби з’єднується з воздуховодом виводить типу, на верхній частині вузла встановлюється дефлектор або простий захисний зонтовік. У деяких випадках, для утеплення труб використовується мінеральна вата, в такому випадку, необхідно забезпечити якісну її гідроізоляцію, так як цей матеріал відрізняється нестійкістю перед вологою.

Попередній варіант облаштування вентиляції своїми руками є застарілим. Сучасні набори для влаштування вентиляційних проходів відрізняються універсальністю застосування, естетично привабливим зовнішнім виглядом і легкістю монтажу. Серед переваг установки вентиляційних проходнікі від виробника виділимо:

 • для виготовлення труби використовується два варіанти матеріалів — всередині оцинкована сталь, а зовні легкий поліпропілен;
 • для фіксації вихідних елементів використовується надійний провідник, в точності повторює форму труби;

5 1196 - Як зробити прохід вентиляції і димоходу

 • значення висоти труби визначається індивідуально, залежно від оптимальної довжини вентиляційного каналу;
 • для того, щоб запобігти появі крижаних заторів, проводиться монтаж теплоізоляційного матеріалу на трубі;
 • в деяких випадках проводиться монтаж електричного вентилятора на трубу;
 • наявність ковпачка запобігає потраплянню сміття і вологи в вентиляційні труби.

Деякі виробники не включають в комплектацію набору прохідні елементи, їх потрібно купувати окремо. Врахуйте, що прохідна частина повинна за формою збігатися з раніше облаштованим під неї отвором.

За допомогою прохідних елементів вдається швидко встановити вентиляційну трубу. Ці роботи як проводяться на етапі зведення покрівлі, так і на вже готовому даху. Дані елементи забезпечують якісну герметизацію і стабільну вентиляцію приватного будинку своїми руками схему. При цьому, готові комплекти прискорюють монтажні роботи мінімум в два рази.

6 1058 - Як зробити прохід вентиляції і димоходу

 

Організація вентиляції в будинку своїми руками

Крім основної вентиляційної труби, на покрівлі встановлюється додатковий аератор. Основною його функцією є запобігання утворення конденсату під покрівлею в зимову пору року. Дана вентиляційна деталь відрізняється простотою роботи. Повітря в природному напрямку рухається через неї. Через спеціальний отвір повітря подається в карниз, а аератор забезпечує його висновок назовні. Спеціальна кришка забезпечує захист аератора від попадання снігу або дощу

Читайте також:  Металочерепиця

[Stextbox id = ‘red’] Особливу увагу в процесі організації вентиляції в приватному будинку своїми руками, потрібно приділити місцю кріплення вентиляційної труби на даху. Рекомендується облаштовувати трубу безпосередньо над стояком, таким чином, робота вентиляції буде найефективнішою. Якщо вигини в системі все ж будуть присутні, то для їх облаштування використовується перехідник їх гофри. На дахах скатних типу рекомендується встановлювати вентиляційний канал поряд з коником. Такий метод монтажу труби дозволяє більшу частину труби встановити під покрівлею, а коротка її частина буде з легкістю протистояти вітру. [/ Stextbox]

Крім того, особливу увагу приділіть вентиляційних шахтах, розташованих над покрівлею. Якщо вони розташовуються низько по відношенню до даху, то це призводить до зниження тяги. Мінімальне значення труби по відношенню до покрівлі становить півметра. Для плоскої покрівлі це значення збільшується в три рази.

Правильно встановлена ​​вентиляційна труба повинна перебувати в оптимальному співвідношенні з вітрової навантаженням. В іншому випадку, вітрової підпір блокуватиме роботу вентиляції.

Вентиляція руками схема монтажу воздуховодних проходок

Пропонуємо ознайомитися з інструкцією по монтажу вентиляційного каналу на даху, обробленої металевої черепицею. Дана технологія використовується і для інших варіантів покрівлі, проте, з деякими поправками.

Інструкція з облаштування вентиляції:

1. Визначтеся з місцем монтажу вентиляційного отвору. Для цього, рекомендується заздалегідь скласти креслення вентиляційної системи.

2. На верхній частині покрівлі зробіть креслення згідно шаблону, який йде в інструкції до комплекту. Якщо шаблону немає, то діаметр креслення повинен в точності збігатися з діаметром труби, яка через нього проходить.

3. Вирізання отвору виконується за допомогою зубила або ножиць по металу. Те ж саме робиться і в нижніх частинах покрівельного пирога у вигляді тепло- і гідроізоляційних матеріалів.

4. У співвідношенні з шаблоном потрібно просвердлити отвори для монтажу саморізів. Видаліть на поверхні металочерепиці воду і бруд, знежирте ту частину покрівлі, яка знаходиться поблизу монтажу труби.

8 1007 - Як зробити прохід вентиляції і димоходу

5. На нижню частину ущільнювальної прокладки наноситься герметик. Прокладка укладається на місце її монтажу. На прокладання фіксується прохідна частина вентиляційної системи, для її закріплення використовуйте саморізи. Найчастіше, вони йдуть в комплектації до основного набору.

6. Всередину прохідного елемента встановлюється труба, в обов’язковому порядку її вертикальність перевіряється за допомогою рівня. Слідкуйте за герметичністю монтажу прохідного елемента як на горищі, так і на покрівлі.

Читайте також:  М'яка покрівля для даху будинку

Прохідна труба повинна настільки сильно прилягати до прокладання, щоб з неї видавився герметик. Для захисту труби від опадів і сміття, на неї встановлюється спеціальна захисна кришка.

9 942 - Як зробити прохід вентиляції і димоходу

Технологія монтажу вентиляції в погребі своїми руками

Наявність правильно організованої вентиляції в погребі забезпечує комфортні умови для зберігання в ньому різних продуктів харчування. Існують готові набори для організації вентиляційної системи. Однак, набагато дешевше спорудити вентиляцію своїми руками.

Для того, щоб облаштувати найпростішу вентиляційну витяжку в підвалі буде потрібно наявність двох труб. Одна з них буде виконувати функцію витяжки, а друга — елемента для припливу свіжого повітря. Таким чином, вдається організувати оптимальний природний повітрообмін.

Виділяють два варіанти організації вентиляції — примусовий і природний. Другий спосіб — дешевший, але менш ефективний. До примусової вентиляції на труби монтую додаткові вентилятори і витяжки, які покращують циркуляцію повітря.

Для того, щоб забезпечити якісну циркуляцію, необхідно правильно розрахувати перетин труб, і визначити місце їх монтажу. Труба витяжного типу розташовується в нижній частині приміщення, поруч з продуктами. Труба припливного типу встановлюється ближче до стелі льоху. При цьому, обидві труби виводяться назовні. Витяжна труба потребує обов’язкового утеплення.

10 507 - Як зробити прохід вентиляції і димоходу

Для збільшення ефективності роботи витяжки використовують різні види дефлекторів. Ці прилади не тільки захищають прилад від опадів, але і покращують їх тягу. Припливна ж труба обладнується гратами, що захищає її від гризунів і комах. Як труб для організації вентиляції використовують поліетиленові або азбестоцементні їх різновиди. Перший варіант відрізняється тривалим терміном експлуатації, легко переносить перепади температури і вологу, швидко встановлюється і має невелику вагу. Азбестові труби використовують рідше, через їх тяжкості, тривалості монтажу і нестійкості перед атмосферними опадами.

Для того, щоб поліпшити вентиляцію в погребі, особливо актуально для великих приміщень. На трубах встановлюють витяжки та вентилятори. Канальні варіанти вентиляторів встановлюють безпосередньо в середину труби. Осьові вентилятори монтуються на кінцевій частині труби. Вибір того чи іншого варіанту повинен грунтуватися експлуатаційними характеристиками, потужністю і продуктивністю пристроїв.

 

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

938 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован.