Як зробити сходи на другий поверх

s1200 678x465 1 - Як зробити сходи на другий поверх

Цілком природно, що при зведенні будинку в 2 поверхи і вище, доведеться кожен поверх з’єднувати за допомогою драбини. Мало того, що сходи повинна бути функціональною, вона повинна відповідати стилю оформлення житлового приміщення. Бажано, щоб сходи займала при цьому мінімум корисного простору. Гармонійне співвідношення всіх елементів інтер’єру неможливо без правильного вибору типу сходів. Тільки в такому випадку можливе вирішення найскладнішого завдання з оформлення інтер’єру приміщення.

різновиди сходів

За конструкційним особливостям, сходи розрізняються досить значно, але найбільш поширеними вважаються:

 • Гвинтові або спіральні, які характеризуються тим, що займають мінімум корисного простору. Крім цього, вони прекрасно вписуються в будь-який стиль. Незважаючи на це, цей тип сходів не зовсім зручний в експлуатації, тому їх використовують не так часто.
  CLASSIC CENTER 1200x800 f738b04f2a5139de6728ab9f7e696c66 678x489 1 - Як зробити сходи на другий поверх
  Компактна гвинтові сходи
 •  Маршові, які можна віднести до найпоширенішого типу. Як правило, вони складаються з одного або декількох елементів, званими маршами. Якщо маршів кілька, то між цими елементами формують майданчики, як прості, так і поворотні. В даному випадку все залежить від конструкції сходів, а також від габаритів приміщення.
  11514695 678x512 1 - Як зробити сходи на другий поверх
  маршові сходи
 •  На бильцях. Вони відрізняються тим, що сходинки закріплені на металевих елементах, у вигляді болтів, які називаються больцами. Подібні конструкції сходів виглядають візуально, як легкі і елегантні, тому легко вписуються в будь-яке дизайнерське рішення.
  modern koridor dan lorong photos by streger massivholztreppen gmbh 678x445 1 - Як зробити сходи на другий поверх
  Сходи зібрана на больцах

Будь-який тип сходів можна зробити з будь-якого будівельного матеріалу, а також з їх комбінацій. В основному, при будівництві сходів на другий поверх своїми руками застосовується дерево, хоча іноді застосовується і метал, в тому числі і в комбінації з деревом.
У конструкціях сходів застосовується два види сходинок, як відкриті, так і закриті. Відкриті сходи складаються виключно з горизонтально розташованого елемента, а закриті складаються ще і з вертикального елемента, так званого подступенка.

Технічні характеристики

При будівництві сходів важливо знати, що є технічні норми, які спрямовані на те, щоб цей елемент інтер’єру був безпечним.
Тому має сенс звернути увагу на деякі цифри, які допоможуть спорудити зручну і безпечну сходи на другий поверх. І так:

 • Кут нахилу сходів повинен знаходитися в межах від 30 до 50 градусів. Кут нахилу в 45 градусів вважається найбільш оптимальним. Якщо кут менше, то по таких сходах пересуватися дуже зручно, але займає вона набагато менше корисного простору, а якщо кут більше, то сходи стають більш компактною, хоча користуватися нею не так зручно.
  kak sdelat samomu lestnitsu na mansardu podbor ugl 678x515 1 - Як зробити сходи на другий поверх
  Як розрахувати кут сходи
 • Непарна кількість сходинок.
  Ширина сходинок — в межах 22-30 см, хоча найоптимальніша ширина — десь 25 см, оскільки на таку сходинку людина стає всією ступнею.
 •  Висота присхідців повинна знаходитися в межах від 15 до 20 см, що дуже комфортно в разі пересування по сходах.
 •  Висота перил знаходиться в межах від 90 до 120 см.
 •  Ширина сходів — від 80 сантиметрів.
  Підрахунок кількості сходинок робиться елементарно, досить розділити висоту проектованої сходи на висоту подступенка. Якщо взяти висоту приміщення в межах 285 см, а кут нахилу близько 40 градусів, то, звернувшись до таблиці, можна визначити, що висота подступенка становить 19 сантиметрів. Далі береться висота (285 см) і ділиться на 19, після чого в результаті виходить 15 сходинок. Якщо виходить парна кількість сходинок, то результат прийде підкоригувати, щоб вийшло непарна кількість.

Якщо в результаті розрахунків одна зі сходинок виходить меншою на деяку величину, то цю величину відбирають у першої сходинки, а всі інші, в тому числі і остання, повинні бути однаковими за розмірами.

Комфортність обраної конструкції сходів досить легко перевірити, якщо взяти подвоєну висоту подступенка і скласти з обраної шириною сходинки. Якщо результат знаходиться в межах 60-64 см, то виходять дуже комфортні результати. За другим варіантом підсумовуються довжини сходинок і подступенка. Якщо в результаті виходить десь 45 см, то це так само говорить про правильність розрахунків, при цьому допустимі відхилення в ту або в іншу сторони не більше, ніж на пару сантиметрів.

lestnitsa na 2 etag 7 678x417 1 - Як зробити сходи на другий поверх
Перевірка комфортності сходів

Найкраще розраховувати параметри сходів на другий поверх на етапі проектування будинку. Якщо будинок побудований, то розміри сходів доведеться вписувати в уже наявні розміри приміщення.

гвинтові сходи

Конструкції гвинтових сходів відрізняються досить компактними габаритами, тому вони займають зовсім мало місця.

При цьому, крім достоїнств подібних конструкцій, у них є і деякі недоліки. До таких недоліків слід віднести незручність у використанні, тим більше, що по таких сходах навряд чи вдасться підняти на другий поверх щось громіздке. Тому гвинтові сходи не користуються особливою популярністю, не дивлячись на досить естетичний і практичний зовнішній вигляд.

Розрахунок гвинтових сходів

Проектування гвинтових сходів — це клопітка і відповідальна справа, оскільки потрібно враховувати той факт, що над головою людини розташовуються сходинки. У зв’язку з цим, потрібно враховувати зростання мешканців.

Існує ще ряд особливостей. Справа в тому, що ступені не мають однакову ширину, оскільки вони з одного боку вже, а з іншого ширше. Вузька частина завжди знаходиться в місці кріплення до несучої опори (стовпа). Широка частина розташовується в місцях примикання сходинок до стін приміщення. В якості базового значення ширини щабля приймається значення, розташоване в середній частині ступенів. При цьому, найбільша ширина не повинна виходити за межі 40 сантиметрів.

Ширина прольоту лежить в межах 50-100 см, при цьому для всієї конструкції необхідно мати подвійну значення ширини прольоту.

Збірна колона — основа конструкції

Конструкція гвинтових сходів на основі збірної колони відрізняється порівняльною простотою, оскільки досить закріпити трубу і на ній змонтувати елементи сходів.

vintovye lestnicy na vtoroj ehtazh v chastnom dome foto ceny 20 678x505 1 - Як зробити сходи на другий поверх
Конструкція сходів на складальній колоні

Конструкція таких сходів складається з декількох основних елементів, таких як труба (діаметром близько 40 мм), ступені, балясини, проміжні циліндри і т.д.

5ada55ad 1 678x464 1 - Як зробити сходи на другий поверх
Конструкція гвинтових сходів

Всі подібні елементи встановлюються на певних відстанях один від одного, в залежності від розмірів сходів. При цьому слід дотримуватися технічних характеристик конструкції, щоб сходами зручно було користуватися.

Монтаж сходів починається з установки і закріплення основного елемента — стовпа (труби). Для цього в підлозі першого поверху і в стелі робляться отвори, які відповідають діаметру стовпа (труби). Після цього труба вставляється в отвір і надійно закріплюється. Чим надійніше буде кріплення, тим надійніше вийде вся конструкція, при цьому слід так само надійно закріпити всю конструкцію, а також потрібно подумати про те, що на трубу (на стовп) насаджуються багато елементів, в тому числі і балясини. На кресленні є всі необхідні розміри подібної гвинтових сходів.

lestnitsa na 2 etag 9 3 1 678x489 1 - Як зробити сходи на другий поверх
Креслення елементів сходів

Як матеріал для ступенів підійде клеєна дошка або меблевий щит, але найкращим вважається клеєна деревина, оскільки її не поведе, і вона не втратить свій товарний вигляд при сушінні.

На відео можна поетапно побачити, як збирається подібна сходи. При цьому слід зазначити, що дана конструкція складається з збірного стовпа, хоча допустимо застосувати і цілісний. Єдина проблема — це складність складання сходи, оскільки щоразу доведеться підніматися на сходи, щоб закріпити наступний елемент, на відміну від збірного стовпа.

На наступному відео представлений варіант гвинтових сходів з металу, але для її монтажу потрібно вміти користуватися електрозварюванням, причому професійно, оскільки від цього залежить безпека всієї конструкції.

Цікаві варіанти гвинтових сходів на другий поверх

маршові сходи

Це найпопулярніший тип сходів, оскільки вони зручні в користуванні, та й технологія їх будівництва відпрацьована в повному обсязі. Слід так само відзначити, що їх досить просто розрахувати, досить визначитися з самою конструкцією і її складністю. На одній ділянці сходів формують до 15 сходинок, при цьому найзручнішими вважаються сходи, у яких 11-13 сходинок. Якщо в конструкції виходить велика кількість сходів, то сходи поділяють на ділянки (марші), між якими формують майданчика. Розміри майданчиків можуть бути різними, але їх довжина повинна відповідати довжині кроку (близько 600 мм). В такому випадку по сходах буде зручно, як спускатися, так і підніматися.

lestnitsa svoimi rukami 92 678x484 1 - Як зробити сходи на другий поверх
Маршові сходи з майданчиком

Різновиди маршових сходів

Будь-які типи сходів мають свої, як гідності, так і недоліки. Основним недоліком маршових сходів вважається те, що вони займають досить багато місця. Щоб сходи не займала занадто багато корисної площі, їх роблять з поворотами. Як правило, сходи розташовують так, щоб вона проходила по двох суміжних стін, а для економії місця роблять поворотні (забіжні) ступені. На жаль, подібний варіант вважається вельми травмоопасним, тим більше, якщо в сім’ї є діти або люди похилого віку. В такому випадку краще сформувати майданчика.

s1200 1 678x460 1 - Як зробити сходи на другий поверх

У конструкцію маршових сходів входять косоури, тобто балки з запилених краями, або тятиви, які представляють самі звичайні похилі балки. Просто кріпити щаблі до балок — тятив трохи складніше, тому потрібна особлива майстерність. Це пов’язано з тим, що під кожну сходинку необхідно вибрати (вирізати) посадочне місце в вигляді паза. Щоб кріплення виявилося більш надійним, знизу прибивається брусок або кріпиться куточок. Куточки більш надійні, але їх застосування досить спірне з естетичної точки зору, оскільки присутність в дерев’яній конструкції деталей з металу, та ще на видному місці не бажано. Тому бруски з дерева виглядають більш привабливішим та зрозуміліше. Якщо вибрати більш товсті бруски для тятиви і для сходинок, то можна обійтися і без додаткових елементів посилення. Цього можна домогтися в тому випадку,

soft 678x671 1 - Як зробити сходи на другий поверх
Маршові сходи на тетіврах

Якщо в конструкції використовуються косоури, то збирається такі сходи набагато простіше і швидше, оскільки деталі кріпляться на 2-х або 3-х опорах. Тут дуже важливо точно і правильно вирізати косоури, щоб конструкція сходів не постраждала на міцність.

derevyannaya lestnitsa na kosourah kupit na zakaz ot proizvoditelya 678x521 1 - Як зробити сходи на другий поверх
Сходи на косоурах

Монтаж маршових сходів покроково

Щоб зробити сходи на основі косоуров, доведеться взяти дошку товщиною близько 80 мм і шириною близько 400 мм. Природно, що краще скористатися клеєної дошкою, оскільки в цільної дошці багато сучків, які зменшують міцність всієї конструкції. Як правильно розрахувати косоури, можна побачити в відео, при цьому складання подібної сходи може здійснюватися не тільки, як окремо стоїть.

Нижче ви можете побачити, як збирається сходи на косоурах. В першу чергу слід закріпити опори у вигляді стовпів, до яких кріпляться забіжні сходинки. До опор спочатку слід закріпити верхні косоури.

lestnitsa na 2 etag 14 678x615 1 - Як зробити сходи на другий поверх
Установка опор і верхніх косоур

Після цього можна встановити нижні косоури. Косоур, який встановлюється біля стіни, кріпиться поверх декоративної дошки. Так буде простіше прибирати сходи і позбавлятися від бруду.

lestnitsa na 2 etag 14 2 678x801 1 - Як зробити сходи на другий поверх
Установка нижніх косоур

В останню чергу кріпляться проміжні косоури, оскільки в такій послідовності простіше з’єднати всі деталі конструкції.

lestnitsa na 2 etag 14 3 678x804 1 - Як зробити сходи на другий поверх
Установка проміжних косоур

Після цього приступають до монтажу ступенів, які повинні бути підготовлені — нарізані за розмірами і пофарбовані. У щаблях засверливают отвори під саморізи, після чого їх прикручують до косоурам. Як правило, в такому випадку використовуються саморізи з декоративними капелюшками.

lestnitsa na 2 etag 14 4 678x493 1 - Як зробити сходи на другий поверх
установка ступенів

Наступний етап передбачає кріплення балясин, які зроблені з нержавіючої труби, з дерев’яними вставками. Щоб закріпити балясину, під неї потрібно просвердлити отвір, після чого вона кріпиться будь-яким способом, але досить надійно, оскільки цей елемент сходів так само піддається навантаженням. Якщо кріплення недостатньо міцне, то через деякий час вони просто розхитаються.

lestnitsa na 2 etag 14 7 678x704 1 - Як зробити сходи на другий поверх
установка балясин

Цікаві конструкції маршових сходів на другий поверх

Сходи на больцах

Цей тип сходів відзначається своїм незвичайним зовнішнім виглядом, але вони характеризуються досить високою здатністю навантаження, що перевищує 200 кілограмів. Як правило, больци відрізняються декоративним зовнішнім виглядом.

lestnitsa na kosoure i boltsah 678x452 1 - Як зробити сходи на другий поверх
Сходи на больцах

У подібній конструкції, сходи з одного боку кріпляться до стіни за допомогою тятиви або косоуров, в тому числі і на бильцях. З іншого боку, вони кріпляться до основи у вигляді рами, яка надійно кріпиться до міжповерхового перекриття, що виступає в ролі несучого елемента.

До цього несе елементу кріпляться больцахоткритиє а вже до них сходинки. Подібні сходи досить складно спроектувати, а також змонтувати самостійно, тому краще звернутися до фахівців. В такому випадку буде з кого спитати за кінцевий результат.

Деякі конструкції сходів на больцах на другий поверх

 •  

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

1964 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован.