Як вивести трубу вентиляції через дах

Як вивести трубу вентиляції через дах

вентиляційний вихід
вентиляційний вихід

При будівництві або реконструкції житлового малоповерхового будинку потрібно продумати способи природної вентиляції. Санітарні вимоги припускають висновок вентиляційних труб на дах. Грамотно складена схема і акуратний монтаж виходу на покрівлю в поєднанні з правильно підібраним способом установки труби забезпечать природну циркуляцію повітря в усіх приміщеннях і швидке провітрювання.

Технічні вимоги до системи вентиляції в житловому будинку

Вентиляція потрібна для припливу свіжого повітря в житлові кімнати, нормальної роботи каналізаційної системи і газового обладнання, провітрювання горищного простору та інших службових приміщень, підтримання в них помірної вологості. Для проектування ефективної системи природної циркуляції повітря в усіх приміщеннях слід строго виконувати технічні умови.

 1. Вентиляційні труби повинні мати мінімум вигинів від початку до виходу на дах. Слід усіма силами уникати прямих кутів, ділячи їх на кілька менш крутих поворотів. В ідеалі всі комунікації повинні бути строго вертикальними.
 2. Для всіх функціональних частин будинку потрібен окремий вентиляційний канал. Об’єднувати труби кухонної витяжки, вентиляції каналізаційного стояка, горищного простору, житлових кімнат вкрай небажано.
 3. Вентиляційні виходи на даху повинні розташовуватися в найвищому місці — поблизу від коника даху або проходити через нього.
 4. На ефективність вентиляції і мікроклімат в будинку впливає і якість фасонних виробів, які встановлюються на даху. Вони повинні бути міцними, герметичними, сприяти безперешкодному руху повітря і видалення надлишку вологи.
 5. Слід правильно і розумно підбирати додаткові елементи — капельники, аератори, дефлектори.
 
На замітку!

Ефективність вентиляції багато в чому залежить від правильно обраного місця вентиляційного виходу і пропорцій усіх елементів — діаметра каналу і висоти зовнішньої частини труби. Ці моменти слід продумати на етапі складання проекту.

Неправильно реалізована схема вентиляції загрожує такими неприємними проблемами як:

 
 • перемішування неприємних запахів з кухні і санвузла і їх поширення в житлові кімнати, повільне усунення;
 • погана природна циркуляція повітря, низька ефективність систем примусового вентилювання;
 • періодична поява зворотної тяги в вентиляційній системі;
 • замерзання вентиляційних каналів.

При складанні проекту вентиляційної системи житлового будинку і монтажі всіх вузлів багато нюансів, неочевидних для людей, які не займаються будівництвом. Для консультації краще звернутися до досвідчених фахівців.

Монтаж вентиляційного виходу

ventilyatsionnyiy vyihod 2 580x435 - Як вивести трубу вентиляції через дах

Спосіб монтажу залежить від виду покрівельного покриття, його віку та стану. У загальних рисах він складається з декількох ключових етапів. Якщо всі роботи виконані акуратно і з дотриманням технічних вимог, термін служби даху не зменшиться, а життя мешканців будинку стане значно комфортніше.

 1. Розмаїття місця вентиляційних виходів для всіх функціональних зон будинку за шаблоном.
 2. Вирізати головне отвір в даху і внутрішніх шарах даху, розмітити і вирізати місця для кріплення — саморізів або болтів з гайками.
 3. Зачистити всі поверхні від сміття, пилу і вологи, знежирити.
 4. Приклеїти на рідкий герметик прокладку ущільнювача і встановити в неї перехідною елемент, що з’єднує внутрішні комунікації і зовнішню частину труби з навершием.
 5. Надійно закріпити всі частини конструкції.
 6. Подбати про остаточну герметичності ділянки зсередини і зовні.

Важливо!

Оскільки процедура монтажу вентиляційної труби на даху передбачає порушення цілісності покрівельного покриття, утеплювача та гідроізоляції, важливо виконати герметизацію швів і з’єднань на всіх етапах монтажу.

При вдумливому підході і дотриманні декількох нескладних правил, можна значно підвищити якість життя своєї сім’ї, встановивши в будинку систему природної циркуляції повітря. Перед виконанням робіт слід ретельно продумати всі етапи і вивчити інструкцію. Грамотно влаштована і правильно встановлена ​​вентиляційна система буде функціонувати справно, незалежно від погодних умов.

Читайте також:  Герметизація пічної труби на даху з профнастилу

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

1247 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован.