Як повісити люстру на натяжну стелю

При ремонті квартири кожен етап вимагає продуманого підходу — потрібно вирішити як зробити так, щоб було не тільки красиво, але і практично. Обробку стель виконують різними способами, від простої побілки або фарбування, до підвісних стель з гіпсокартону або натяжних стель з плівки або матерії. Але на нього потрібно встановити світильники і люстри. Якщо з гіпсокартонними конструкціями все більш-менш зрозуміло — вона жорстка і можна прикріпити прилад до металевих профілів, то з натяжними стелями інша справа. У цій статті ми розповімо як вибрати і повісити люстру на натяжна стеля.

Як повісити люстру на натяжна стеля

Особливості вибору світильників для натяжної стелі

Натяжна стеля являє собою полотно натягнуте на відстані від стелі. Відстань вибирається замовником і зазвичай це не менше, ніж 5 сантиметрів від чорнового (основного), наприклад, бетонного стелі.

Натяжні полотна бувають двох типів:

  • ПВХ-плівка;

  • Тканина.

Звідси випливає, що і той і інший матеріал не можна перегрівати. Значить, що головною особливістю люстри для натяжної стелі є відсутність потужних джерел тепла. До таких відносяться лампи розжарювання і галогенні лампи.

галогенові лампи

Взагалі в люстри під натяжною стелею звичайно можна встановлювати ці типи ламп, але на відстані 30-40 сантиметрів і більше від покриття стелі, а потужність ламп не повинна перевищувати 60 Вт. При перегрів ПВХ покриття плавиться, а стелі з тканини жовтіють, а потім чорніють. До того ж, щоб зменшити потоки тепла, які піднімаються вгору плафони люстри повинні бути спрямовані вниз або в сторони, але ні в якому разі не вгору.

Тобто в цьому випадку в світильник в стилі старовинної люстри зі свічками лампи розжарювання вкручувати не можна. Як бути? Все дуже просто — зараз в сфері побутового освітлення лідируючі позиції замінюють світлодіодні лампи . Вони витіснили енергозберігаючі (компактні люмінесцентні) з трьох причин, світлодіоди:

  • не містить ртуті;

  • споживають енергії, при аналогічному світловому потоці;

  • менше гріються.

Ви можете не бояться опіків і взятися за включений в мережу світлодіодний світильник або лампу.

Також слід врахувати, що цей вид обробки стель з’їдає висоту кімнати, тому якщо у вас вона і без того невисока не купуйте великих люстр, інакше постійно будете її чим небудь зачіпати. Це дрібниця, але після установки вона може принести масі незручностей.

Читайте також:  Высота установки выключателей и розеток

Підведемо підсумки:

Люстра з лампами розжарювання для натяжної стелі повинна бути такої конструкції, щоб плафони були закриті зверху і спрямовані вниз або в сторони від стелі. Світлодіодні люстри або звичайні, але з LED-лампами можуть мати будь-яку конструкцію. При низьких стелях люстра не повинна сильно звисати вниз, краще якщо вона буде широкою і сягати уздовж площини.

 

Види кріплення люстри

Можна виділити два основних види кріплення люстри до звичайного стелі:

  • На гаки;

  • На металеві пластини (траверси).

У першому випадку конструкцією люстри передбачено кільце, для того щоб зачепити на гачок. У другому випадку люстра кріпиться до несучої частини на шпильки, болти або гвинти під викрутку.

Види кріплень люстри

Анкерні гаки є шпильку з різьбленням і крюком на кінці, на шпильці встановлена ​​гільза, гайка і упор з фаскою. Гільза розрізана на одному з кінців. Коли ви затягуєте гайку, вона підпирає гільзу і притискає її до упору на кінці шпильки. Коли разрезная частина впирається в фаску, гільза починає розкриватися, її кінці впираються в стінки отвору в стелі і фіксуються.

Анкерний гак

Якщо світильники не підвішується а прикручується до шпильок на металевій траверсі, то її конструкція залежить від ваги і габаритів світильника. Вони бувають у вигляді смуги або у вигляді хреста.

У випадку з натяжними стелями способи кріплення аналогічні, але є деякі особливості. У натяжное покриття не можна ні вкрутити саморіз, ні вбити дюбель або змонтувати гак. По-перше, воно порветься, а, по-друге, покриття хоч і досить міцне, але вішати на нього нічого не можна, щоб не розтягнути або знову ж таки не порвати. Давайте докладніше розглянемо це питання.

Особливості монтажу світильників на натяжні стелі

Якщо говорити простими словами і коротко, то всі види світильників все одно кріпляться на основний стелю, а через натягнуту плівку просто виводяться їх плафони або світильник цілком, через отвори. Але просто прорізати дірку в плівці не вийде (якщо ви, звичайно не хочете її пошкодити). Тому всі отвори обрамляются пластиковими термокольцамі, але давайте про все по порядку.

Читайте також:  Помилки при монтажі проводки в гофре

Монтаж усіх світильників починається до установки натяжної стелі, а закінчується пізніше. Спочатку на основному стелі розмічають місце установки кожного світильника, люстри. Після цього прокладають дроти від розподільних коробок до точок установки світильників.

прокладка проводів

Увага:

Провід з основної стелі прокладають в гофрованих трубах , гофру кріплять кліпсами або дюбель хомутами. Врахуйте що лінія повинна бути цільною, тому що якщо ви з’єднаєте його з декількох шматків, а потім в них зникне контакт — обслужити це з’єднання без демонтажу плівки не вийде. Якщо з’єднання не виходить уникнути — користуйтеся гільзами, зварюванням або паянням.

Далі, в залежності від того як ви будете кріпити люстру, встановлюють гак, кріплять заставну або дерев’яний брус замість нього.

Дерев\'яний брус

Заставна — це несуча деталь, вона складається з пластикового кільця (для точкових світильників), майданчики з фанери або дерева (для люстри), які кріпляться до основної стелі за допомогою металевих ніжок або куточків.

Заставна для люстри

При цьому в заставних, які роблять своїми руками в центрі роблять отвір для того, щоб вивести дроти, а якщо світильник живиться від драйвера — отвір повинен передбачати його вилучення та бути відповідного діаметру. В заставних заводського виготовлення — це передбачено конструкцією.

Металеві ніжки подгибают так, щоб заставна була трохи ближче до основної стелі, ніж натяжное покриття.

установка закладних

Якщо ви не збираєтеся занадто опускати основний стелю, а лише на невелику відстань близько 5 сантиметрів — замість заставної можна прикрутити до стелі дерев’яний брус або бутерброд з листів фанери.

Якщо люстра вішається на гак, то в місці кріплення вкручують гак так, щоб він виступав з стелі на відстань трохи менше, ніж те, на яке опущено основне покриття.

Після цього встановлюють натяжна стеля і через полотно знаходять заставну або гак, акуратно продавлюючи полотно.

Термокольца

У разі підвіски люстри на гак в місці де він розташований наклеюють термокольцо. Кільця бувають різних розмірів відповідно до діаметра застосованого майбутнього отвору. Після того як приклеєне кільце потрібно акуратно по його ВНУТРІШНЬОМУ радіусу прорізати отвір.

прорізка отвори

Зробити це можна за допомогою скальпеля, канцелярського ножа або леза — в загальному будь-яким ріжучим предметом з тонким і гострим лезом. Далі у вас буде доступ до гака і ви зможете вивести заздалегідь підготовлену проводку до люстри.

Читайте також:  Розумні світлодіодні лампи

Провід виводять з люстри, підвішують її на гак і після цього підключають дроти. Якщо все працює справно — проводку можна заховати.

Якщо люстру ви зміцнюєте до заставної, то знайдіть її краю і відзначте місця для установки кріплення. Кріплення в такому випадку бувають або у вигляді прямої лінії з шпильками, а якщо люстра важка і велика — у вигляді хрестовини. Якщо кріплення довге, тоді воно монтується не тільки по центру, але і по краях, то ж стосується і хрестоподібних кріплень.

Кріплення люстри на натяжній стелі

В цьому випадку в ПВХ-плівці клеять стільки кілець, скільки точок кріплення передбачено конструкцією, а заставна встановлюється відповідних розмірів. Наприклад для великого кріплення у вигляді хреста потрібно наклеїти 5 термоколец і зробити 5 отворів відповідно. 1 по центр для виведення проводів і 4 для того щоб прикрутити кріплення.

висновок

Власне на цьому процес монтажу люстри на натяжна стеля закінчується. Як ви могли переконатися він не сильно відрізняється від кріплення до звичайного стелі і перекриттям з бетону або дерева. Найвідповідальнішим в цьому процесі є етап прокладання проводки і правильного знаходження всіх закладених під натягнутим полотном. В іншому якщо працювати акуратно — ви ніяк не зашкодить плівку.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

2153 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *