Як опалити гараж без електрики

Багато власників автомобілів задаються питанням, як опалити гараж взимку без електрики своїми руками, так як місце, де розташована будівля не електрифіковано. Є кілька способів і всі вони впираються в тверде паливо і в газ. Їх багато, і вони набагато економніше буржуйки , так як в даному випадку багато тепла попросту відлітає в трубу. А ось мати тепле повітря набагато краще, ніж холодний, по-перше, в сухому приміщенні краще зберігається автомобіль, а, по-друге, ви зможете там працювати під час поломки.

види опалювачів

 

На сьогоднішній день існують, як новітні опалювальні прилади, так і ті, які використовували наші діди і прадіди. Але термін їх конструкції далеко не завжди означає, що вони гірше нових і є багато економних варіантів, які працюють для дров або пелетів.

Плюси і мінуси газових приладів

Як опалити гараж без електрики
Як опалити гараж без електрики

Енергонезалежні котли різної потужності

До позитивних факторів можна віднести:

 • Швидкість обігріву приміщення, тим більше невеликого, як гараж.
 • Паливо обходиться недорого і йде його не дуже багато.
 • Також недорого обходяться і самі прилади, але тут вже все залежить від моделі (бренду) і потужності обігрівача.
 • Газ знаходиться в балонах під тиском, тому він потрапляє в пальник самостійно, без примусу — досить просто відкрити вентиль.

Є, звичайно і негативні фактори, такі як:

 • З відкритим вогнем потрібно користуватися дуже акуратно, так як там знаходяться соляр або бензин і різні машинні масла.
 • У разі витоку є великий ризик вибуху або отруєння, тому при найменшому запаху потрібно відразу перекрити газовий балон, провітрити гараж і усунути поломку (швидше за все, це погано затиснута трубка на пальнику або балоні).

Примітка. Не варто міркувати про часті вибухи балонів або обігрівачів, як і про отруєння. Статистика показує, що ураження електричним струмом відбувається набагато частіше, ніж отруєння газом. Також багато випадків вибухів опалювачів, що працюють на дизельному паливі (більше ніж на електриці).

Газові обігрівачі та їх вибір

Як опалити гараж без електрики
Як опалити гараж без електрики

Газовий енергонезалежний конвектор парапетного типу

Якщо немає електрики, то газові обігрівачі будуть найбільш ефективними, так не доведеться чистити золу і димар, а все димовиделеніе при згорянні складається з водяної пари і вуглекислого газу. Але для вибору не можна просто прийти в магазин і купити перший-ліпший прилад, тому що він здався вам недорогим або красивим. Ось що слід врахувати:

 1. Перш за все потрібно врахувати потужність — 100 Вт / м 2 буде цілком достатньо навіть для дуже холодної зими, адже це не таке вже велике приміщення.
 2. З огляду на розміри площі, обігрівач повинен бути невеликим і мобільним, щоб в разі необхідності його можна було переставити в інший кут, але до покупки краще відразу заміряти, скільки ви зможете виділити для нього місця.
 3. У гаражі знаходяться паливно-мастильні матеріали, тому відкритий вогонь вкрай небезпечний і краще, щоб такий прилад міг функціонувати, як можна далі від машини і різних каністр. Запам’ятайте, що при нагріванні вибухає навіть порожня ємність, в якій не було бензину більше року, так як там все одно залишаться частинки нафтопродукту.
 4. Якщо ви зможете дозволити собі модель з таймером, захистом від перегріву, то це просто відмінно — для невеликих приміщень це кращий варіант
Читайте також:  Економічна піч на від працьовуваному своїми руками

Огляд газових обігрівачів

Продовжуючи розглядати питання, як опалювати гараж взимку своїми руками без електрики, звернемо увагу на три найбільш підходящі типи:

 1. Конвектори, що працюють на газі.
 2. Енергонезалежні газові котли.
 3. Парапетні конвектори.

Примітка. Взагалі-то їх набагато більше, але всі вони потребують ̴220 V для забезпечення роботи вентиляторів, захисної групи, авторегулировки і так далі.

Конвектори, що працюють на газі

Як опалити гараж без електрики
Як опалити гараж без електрики

Чавунний газовий конвектор

Для монтажу газового конвектора існує два варіанти — підлоговий і настінний, але з точки зору ефективності краще, якщо тепло йде з підлоги . Також такі прилади буваю сталевими і чавунними, але другий варіант повільніше остигає, отже вибір бажано зупиняти на чавуні. Існує два типи моделей — з вентилятором і без нього, як ви знаєте для запуску вентилятора знадобиться електрику, так як він функціонує на балонному або природному зрідженому газі.

Як опалити гараж без електрики
Як опалити гараж без електрики

Схема роботи газового конвектора

В даному випадку для відводу продуктів згоряння і припливу свіжого повітря з вулиці встановлюють коаксіальну трубу, де по внутрішньої відходить інертний вуглекислий газ разом з парою, а по зовнішній поступає свіже повітря. Такий димар можна подовжувати, але можна цього не робити, якщо варіант настінний. Дуже велика перевага тут полягає в тому, що балон можна не закривати на ніч і обігрів буде постійним, але якщо ви будете відсутні декілька днів, то краще, звичайно, перекрити вентиль.

Як опалити гараж без електрики
Як опалити гараж без електрики

Складові деталі енергонезалежного парапетного газового конвектора

Парапетні котли зазвичай встановлюють на стіну і вони повністю закривають своїм корпусом отвір для димоходу, тому коаксіальна труба вставляється до його установки. Вони можуть бути з правостороннім або лівостороннім підключенням, хоча деякі моделі можна підключати з будь-якого боку — звертайте на це увагу при покупці. Ці моделі не бувають сильно потужними, але це і не обов’язково.

 

Навіть якщо ваш гараж має 20 м 2 , то досить буде 5 кВт (запас весь час необхідний, щоб агрегат не працював на межі). Топка тут закритого типу, і для гаража, де зберігається мотоцикл або автомобіль, а значить і ПММ, це дуже навіть непогано. Розпал агрегату здійснюється кнопкою, п’єзоелементом і пілотної пальником, від якої запалюється основний пальник.

Енергонезалежні газові котли

Як опалити гараж без електрики
Як опалити гараж без електрики

Незалежний газовий котел

Так як далеко не завжди і не скрізь є можливість підключення гаража до лінії електропередач, то використання енергозалежних газових котлів неприйнятно, зате їх можуть замінити енергонезалежні моделі, для яких харчування ̴220 V не потрібно. Для приміщень з великою площею вони не підходячи, так як знадобиться установка врізного циркуляційного насоса, а ось в нашому випадку для водяного опалення досить обійтися всього одним або двома радіаторами і все стає на свої місця. Просто їх можна буде використовувати для контуру «ленінградки», двухтрубкі, але про це трохи пізніше.

Читайте також:  Система захисту від протікання води в квартирі

Такі котли по ККД практично не відрізняються від традиційних одно- і двоконтурних, просто потужність у них менше, ніж у сучасний моделей, але вона тут і не потрібна. Розпалювання вогню тут відбувається, як у запальнички — при натисканні кнопки п’єзоелемент іскрить і газ спалахує, а температуру води можна регулювати механічним терморегулятором. Також тут потрібна коаксіальна труба, як і у конвектора, яку нескладно встановити своїми руками, щоб не платити фахівцям. Після установки і зборки контуру можете провести запуск, але, не затягуючи, зверніться до найближчого газове господарство, щоб прийшов майстер з ліцензією і оглянув запуск — такий крок збільшить гарантійний термін.

Енергонезалежні газові котли та конвектори

Твердопаливні обігрівач для гаража

 
Як опалити гараж без електрики
Як опалити гараж без електрики

Звичайний твердопаливний котел в гаражі

Твердопаливні прилади поділяються на дві категорії — безпосередні обігрівачі та котли, які призначені для водяної системи опалення. До перших можна віднести:

 1. Металеву піч-буржуйку.
 2. Старовинну дров’яну піч.
 3. Піч типу булерьян.

До другої категорії відноситься твердопаливні котли, що працюють на дровах і вугіллі.

Обігрівачі на твердому паливі

Як опалити гараж без електрики
Як опалити гараж без електрики

Класична буржуйка

Класична буржуйка найчастіше представляє собою циліндр на ніжках і вручений плитою, а її висота становить 600-800 мм (буває по різному). Тут можна використовувати практично будь-яке тверде паливо — дрова, пелети, вугілля, і все що виявилося не потрібним в гаражі. Такі печі часто роблять самостійно зі старих балонів від пропан-бутану або шести сталевих листів товщиною 5-6 мм. Але в будь-якому випадку знадобляться колосники, які можна встановити на приварений в середині ємності куточок. Недолік буржуйки полягає в тому, що у неї пряма тяга — так, вона сильна і паливо розпалюється там при будь-якій погоді, але в той же час через димохід випаровується тепло. Виходить так, поки вона горить, піч дуже гаряча, іноді навіть червона, але після загасання остигає дуже швидко, виносячи через трубу тепле повітря.

Як опалити гараж без електрики
Як опалити гараж без електрики

Винахід канадських лісорубів — піч Булер

Дуже ефективна для обігріву піч булерьян — її вперше використовували канадські лісоруби в північних районах країни. В якості палива зазвичай використовують дрова, але там з таким же успіхом згорить вугілля. Тут вже немає прямої тяги, так як димова труба виходить з верхньої частини задньої стінки з кутовим подвійним зламом 45 ° — це, звичайно, не лежаки, але хоч якось зберігає тепло. Найбільшу користь приносять сталеві труби, приварені по периметру кола. Виходить, що холодне повітря від підлоги потрапляє в них і виходить вгору. Недоліком є ​​те, що у неї немає вручений плити.

Як опалити гараж без електрики
Як опалити гараж без електрики

Проста дров’яна піч з варильною поверхнею

Якщо порівняти дров’яну піч з буржуйкою, то порівняння буде не на користь останньої, а все через розміри, так як буржуйка менше і, природно, у неї менше тепла. Топка тут більше і може вмістити більше дров, які розпалившись принесуть більше тепла — це як з великим і маленьким багаттям. На вручений поверхні завжди можна закип’ятити чайник, щоб не бігти для цього додому.

Читайте також:  Як зменшити велику витрата газу

 

Проблема в тому, що вона займає більше місця, а це можна дозволити собі не в кожному гаражі.

Котли на твердому паливі

Як опалити гараж без електрики
Як опалити гараж без електрики

Принцип роботи твердопаливного котла з водяною сорочкою

Такого агрегату, як на верхньому зображенні цілком достатньо для 5-6 радіаторів , але в гаражі цього багато — цілком можна обійтися однією-двома батареями. Тобто, води буде більше, ніж достатньо і не доведеться підтримувати сильний вогонь. На заводських котлах є манометри і підривний клапан, до того ж при перегріванні зайвий теплоносій підніметься в розширювальний бачок. У сучасних котлів з водяною сорочкою дуже хороша тяга, але зверху агрегат не гріється, а тільки гріє воду.

Система водяного опалення в гаражі

 

Система розводки «ленінградка» з діагональним двотрубних підключенням

Вгорі ви бачите спосіб опалення однотрубним контуром за принципом «ленінградки», вона була так названа, тому що її винайшли в блокадному Ленінграді. Іноді підключення радіаторів роблять нижнім але в такому випадку знадобиться циркуляційний насос, а нам це ні до чого. Зате діагональне зможе функціонувати завдяки ухилу, а ще він більш ефективний, так як заповнюються повністю всі ребра або панель. Звичайно, в такому приміщенні не потрібно три точки, але схема від цього не змінюється — в будь-якому випадку потрібен ухил не менше 10 мм на погонний метр на подачі і стільки ж на повернення — чим швидше відбувається циркуляція, тим краще. Точно таке ж підключення роблять на однотрубної системі.

Звичайно, було б непогано зробити розводку поліпропіленовими трубами , але для цього потрібен сантехнічний паяльник, а включити його нікуди, значить, доведеться шукати інші шляхи. Якщо купити хороший безшовний металлопласт з зовнішнім Ø20 мм, то можна використовувати його разом з латунними сполучними фітингами. Ще один варіант, це газозварювання і якщо більше довіряєте сталевих труб, то контур краще зварити з них, але їх потрібно буде фарбувати — якщо влаштовує — використовуйте.

 

Як опалити гараж без електрики
Як опалити гараж без електрики

Муфти типу «американка» з внутрішньої (МРВ) і зовнішньої (МРН) різьбленням

Якщо все-таки вирішили використовувати сталеві труби, то в такій випадку знадобляться «американки» з зовнішньої і / або внутрішнім різьбленням. Такі муфти дозволяють легко з’єднувати і демонтувати труби на стику, що не вигинаючи їх.

Як опалити гараж без електрики
Як опалити гараж без електрики

Двотрубному опалення від твердопаливного енергонезалежного котла

Також можна зібрати двотрубну схему, як на верхній фотографії, де червоним позначена подача теплоносія, а синім його повернення ( «обратка»). Над котлом розташований саморобний розширювальний бачок, який можна зварити з металу або пристосувати під нього якусь пластикову ємність. Все це не так складно, адже розводка буде в одному приміщенні і не доведеться обчислювати багато метрів ухилів і розраховувати кількість батарей.

Що враховувати при енергонезалежному опаленні

висновок

Ви дізналися, як можна опалити гараж без електрики взимку своїми руками і побачили не один варіант. Але не забувайте про те, що якщо було прийнято рішення змонтувати однотрубний або двотрубний контур, то знадобиться постійна циркуляція води, значить потрібно безперервно підтримувати горіння котла. Якщо його перервати, наприклад, всього на одну ніч, то це призведе до «розморожуванні» (батареї розтріскаються).

 

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

1198 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *