Герметизація пічної труби на даху з профнастилу

Облицювання покрівлі профнастилом відноситься до одного з популярних сьогодні способам обробки. Це покриття відрізняється надійністю, довговічністю і привабливим зовнішнім виглядом. Найчастіше власники будівель з пічним опаленням стикаються з необхідністю обробки стиків між димарем і покрівельним матеріалом. Від якості виконання цих робіт багато в чому залежить експлуатаційний ресурс будови. Яким чином проводиться герметизація пічної труби на даху з профнастилу, допоможе розібратися даний огляд.

Герметизація пічної труби на даху з профнастилу
Герметизація пічної труби на даху з профнастилу

Чому важливо грамотно виконати герметизацію стику

Висновок димоходу печі порушує монолітність покрівельної облицювальної конструкції, тому і виникає ризик проникнення вологи. У зв’язку з цим доводиться прикладати чимало зусиль для усунення зазорів.

Важливо грамотно виконати герметизацію стику
Важливо грамотно виконати герметизацію стику

Роботи зі створення герметичного примикання труби до облицювання виконуються:

 • в ході обробки даху, в якій встановлений димохід;
 • при будівництві пічної конструкції;
 • під час ремонту покрівлі або димоходу.
Герметизація труби на даху з профнастилу
Герметизація труби на даху з профнастилу

Протікання через щілини між трубою і профнастилом, покладеним на даху, здатні викликати серйозні проблеми. Якщо не обробити місця примикань, велика ймовірність:

 • попадання всередину води, що впливає і на мікроклімат в будові, і на загальний стан конструкції, і на вигляд внутрішньої обробки;
 • гниття кроквяної системи, виконаної з деревини;
 • виникнення корозії покрівельного покриття (на торцях воно погано захищене від впливу води, а нижня частина більш схильна до появи іржі, ніж зовнішня);
 • намокання теплоізоляції, що істотно змінює її характеристики.

теплопотерь через кровлю - Герметизація пічної труби на даху з профнастилу

Що потрібно враховувати при проведенні герметизації
Вибираючи спосіб обробки місця стику, потрібно брати до уваги кілька аспектів.

Розташування пічної труби . Найпростіше герметизувати димохід, виведений на конику даху. В даному випадку відсутня ймовірність утворення снігових кишень, скупчення води і конденсату. Однак монолітність коньковой балки буде порушена. При такому способі пристрої труби для її герметизації досить залити стики силіконовим герметиком, після чого встановити декоративний фартух.

выбрать место для дымохода - Герметизація пічної труби на даху з профнастилу

Також труба може бути розташована на відстані від коника. Причому, чим далі вона знаходиться, тим більше води буде стікати через неї по схилу, що підвищує ймовірність течі. Оптимальне розташування димоходу — 50 см від коника. Конструкція кроквяної системи при такому варіанті не страждає. Для захисту місць примикань димоходу і профнастилу використовуються різного роду проходки, що володіють високою еластичністю, а також фартухи, зібрані з добірних елементів.

Звертайте увагу на розташування труби
Звертайте увагу на розташування труби

Важливо! Чим нижче на похилому даху розміщується пічна труба, тим складніше виконати герметизацію місць її примикання до покриття покрівлі.

Форма димоходу . Різні методи обробки примикань використовуються для труб круглого і прямокутного перерізу.

Труби прямокутного перетину
Труби прямокутного перетину

Тип димоходу . Піч може бути укомплектована різними видами труб:

 • цегляними . Традиційний варіант, що відрізняється легкістю обробки, довговічністю і надійністю;
 • металевими . Димарі з стали користуються популярністю через їх демократичною вартості, легкості, простоти монтажу і великого розмірного ряду наявних у продажу виробів. Однак вони досить швидко виходять з ладу;
 • сендвічами . Конструкція з декількох труб, виконаних з металу і поміщених одна в одну через теплоізоляційні прошарку, характеризується надійністю і довгим терміном служби. Але такі димоходи досить дорого коштують;
 • модульними . Ці конструкції складаються з декількох частин, які можуть з легкістю з’єднуватися між собою. Вони виконуються з металу і шамотної глини, між якими розміщена базальтова вата, з кераміки, з подвійних труб і навіть скла.
Читайте також:  М'яка покрівля для даху будинку
Труби можуть бути різних типів
Труби можуть бути різних типів

При монтажі пічної труби по протипожежним нормативам потрібно залишити зазор між нею і облицювальною покриттям. Так як профлист належить до категорії негорючих матеріалів, при такій облицюванні досить невеликої відстані — близько 5 мм. Для обробки цього зазору можна використовувати герметики (стійкі до впливу високих температур) або стрічку.

Великі порожнечі між покрівельної конструкцією і димоходом рекомендується заповнювати негорючої теплоізоляцією. Найкраще для цих цілей підходить мінеральна вата.

Якими повинні бути матеріали, які використовуються для герметизації примикань:

 • володіти високою стійкістю до впливу вологого середовища, в тому числі, довготривалого;
 • оскільки експлуатація пічного обладнання має на увазі розігрів до високих температур, а взимку покрівля, як і вся будова, піддається випробуванням морозами, всі застосовувані в пристрої захисту матеріали повинні бути стійкими до температурних перепадів і не втрачати свої властивості;
 • бути інертними до дії сонячних променів;
 • володіти сумісністю з покрівельними матеріалами;
 • мати тривалий експлуатаційний ресурс.
Якісна герметизації - надійний захист від протікання
Якісна герметизації — надійний захист від протікання

Методи герметизації труби на даху

Сьогодні пропонується кілька варіантів обробки стиків пічної труби і покрівельного покриття.

Покрівельні проходки Master Flash

За допомогою таких пристосувань можна швидко і якісно обробити димоходи круглого перетину. Вони набагато простіше встановлюються в порівнянні з металевими ковпаками. Проходки виробляються з силікону і термостійкої гуми. Вони дозволяють створити герметичні конструкції при нахилі площині до 20 градусів. Матеріал витримує вплив температур в діапазоні 135 … 240 градусів. Димохід може мати діаметр до 66 см.

Покрівельні проходки Master Flash
Покрівельні проходки Master Flash

Важливо! Слід уважно вибирати діаметр проходки, інакше вона може порватися (якщо розмір димоходу перевищує параметр захисного елемента) або нещільно фіксуватися на трубі. В останньому випадку доведеться використовувати з’єднувальні хомути, а також герметик.

Чим хороші ці вироби:

 • можливістю застосування на покрівлі, обробленої різними покриттями;
 • швидкою і простою установкою;
 • стійкістю до дії вологи, температурних перепадів і сонячного світла;
 • бюджетною вартістю.
Характеристики покрівельного проходу
Характеристики покрівельного проходу

Технологія монтажу еластичною проходки.

 1. У придбаного відповідно до діаметра застосованого пічної труби вироби відрізається вузька його частина на рівні, що дозволяє пристосуванню герметично прилягати до димоходу.
 2. Проходка з демонтованим дефлектором натягується на трубу до стику з покрівлею.
 3. Видаляється захист самоклеящегося підстави, яке і притискається до профнастилу (він повинен бути чистим і сухим).
 4. Проходка фіксується за допомогою саморізів (дахових). Всі зазори заповнюються герметиком.
 5. Додатковий захист від протікань і ультрафіолету, а також естетичність конструкції додасть декоративний фартух, найчастіше виготовляється під колір покрівельного покриття.
етапи установки
етапи установки

Як аналог проходок Master Flash можна використовувати алюмінієві або сталеві пристосування у вигляді конуса, мають силіконову сполучну частину.

 

При проведенні герметизації не обійтися без герметика. Склад повинен бути стійким до впливу кліматичних факторів і високих температур.

 

Кращі види герметиків для усунення протікання між трубою і профнастилом

Сьогодні для герметизації стиків різних елементів пічних конструкцій випускається безліч складів, вироблених на різній базі. Для цих цілей застосовуються поліуретанові, бітумні, силіконові, або акрилові матеріали.

ТОП-5 кращих герметиків

 

№5. момент Гермент

Силіконовий складу цегляного кольору забезпечує надійну герметизацію стиків різних матеріалів. Він зберігає стабільність характеристик при температурах до 260 градусів, не боїться впливу ультрафіолету і агресивних середовищ. Застигає шар герметика в 1,5 мм за 24 години.

Читайте також:  Устройство холодной кровли
момент Гермент
момент Гермент
 
плюси
 • відмінна адгезія з різними матеріалами;
 • легке нанесення;
 • гарна якість герметизації.
мінуси
 • тривала кристалізація;
 • висока ціна.
 

4№4. Makroflex TA145

Герметик характеризується високою еластичністю, несхильність впливу клімату і гарну адгезію до різних матеріалів (крім схильних до корозії (свинець, мідь)). Склад наноситься при 5 … 40 градусах шаром від 2 мм і застигає протягом 48 годин. Makroflex TA145 має стійкість до впливу температур до 260 градусів.

Makroflex TA145
Makroflex TA145
 
плюси
 • висока якість герметизації;
 • можливість обробки значних за розміром зазорів;
 • хороша стійкість до зовнішніх впливів.
мінуси
 • тривалий набір міцності;
 • токсичність (але при роботах на вулиці це не так важливо).
 

3№3. Penosil 1500

Герметик Penosil призначений для використання всередині і зовні будівель. Він відмінно контактує з металом, каменем, цеглою і бетоном. Склад має стійкість до 1500 градусів, використовується при температурах 5 … 40 градусів, застигає протягом доби. Герметик має темно-сірий відтінок і випускається в тубах об’ємом 310 мл.

Penosil 1500
Penosil 1500
 
плюси
 • універсальність використання;
 • бюджетна ціна;
 • легкість використання.
мінуси

Як недолік можна відзначити тривалий час кристалізації.

 

2№2. Kraftflex FR150

Герметик може використовуватися всередині приміщень і на вулиці. З його допомогою можна обробляти конструкції, що піддаються впливу відкритого вогню. Склад може експлуатуватися при температурах -50 … 1500 градусів. Плівка утворюється вже через чверть години, але для повного затвердіння потрібна доба.

Kraftflex FR150
Kraftflex FR150
 
плюси
 • висока теплостійкість;
 • універсальність застосування.
мінуси

До недоліків можна віднести тільки досить високу вартість.

 

1№1. Соудал

Склад чорного кольору проводиться на основі силікату натрію і призначений для герметизації конструкцій і приладів, які можуть нагрітися до 1500 градусів. Випускається засіб в тубі об’ємом 300 мл. За допомогою цього матеріалу можна закрити зазори глибиною до 5 мм.

Соудал
Соудал
 
плюси
 • безпеку для навколишнього середовища;
 • відмінна адгезія до металу, каменю, кераміки, бетону та інших матеріалів;
 • міцність шва;
 • швидке застигання;
 • стійкість до кліматичних і хімічних впливів;
 • демократична ціна.
мінуси

Недоліків у матеріалу немає.

 

Крім герметиків, для закладення стиків може використовуватися ізоляційна стрічка, що самоклеїться . Такі матеріали випускаються з бутилкаучуку і мають алюмінієве покриття. Стрічки мають прекрасну адгезію до різних видів облицювальних покриттів і витримують всі види кліматичних впливів. Для обробки зазорів невеликого розміру цей варіант видається одним з кращих. Для фіксації гідроізоляції або захисту місць примикань листів покрівельного матеріалу можуть застосовуватися стрічки, які мають клейову поверхню з обох сторін.

Ізоляційна стрічка, що самоклеїться
Ізоляційна стрічка, що самоклеїться

сталевий фартух

Для обробки димоходу використовуються фартухи, виконані з оцинкованої сталі. Їх згодом можна забарвити в необхідний відтінок. Конфігурація цього елемента може бути різною. У продажу є готові фартухи різних розмірів.

Як встановлюється фартух?

 1. Краї гідроізоляційної мембрани і теплоізоляції, які були пошкоджені при виведенні труби на дах, потрібно будівельним скотчем зафіксувати на димоході.
 2. Для установки пристенного профілю труба штробі по всьому периметру (перед цим слід нанести розмітку). У поглиблення заводиться верхня частина планки і фіксується стійким до високих температур герметиком.
 3. Перший шар фартуха поміщається під профільоване покриття і фіксується покрівельними саморізами.
 4. Другий шар захисного пристосування монтується на профлист з нахлестом 10 … 15 см.
Схема установки сталевого фартуха
Схема установки сталевого фартуха

Всі місця примикань обробляються герметиком.

 

Захисний фартух слід фіксувати за допомогою спеціальних саморізів, що мають гумове ущільнення. Якщо такі металовироби відсутні, можна використовувати саморобні гумові прокладки, які укладаються під капелюшки кріплення.

Читайте також:  Металочерепиця

Металевий фартух, виготовлений власноруч

Для тих, хто має навички роботи з інструментами і металом, найкращим варіантом фартуха може стати власноруч виготовлена ​​конструкція.

Таблиця. Інструменти, необхідні для виготовлення і монтажу фартуха.

Крім цього, слід підготувати листи металу (гладкого) відповідного розміру і покрівельні саморізи.

Важливо! Щоб розрізати металевий лист, не варто використовувати болгарку. Інакше краю не надто стійкого до високотемпературних впливів профнастилу будуть деформовані. Найкраще для цих цілей використовувати ножиці по металу.

Стоїть завдання виготовити фартух з листового металу для цього димоходу.

Фартух будемо робити для цього димоходу
Фартух будемо робити для цього димоходу

Крок 1 . Знімаються розміри. До цього пункту потрібно поставитися з великою відповідальністю, тому що від нього залежить функціональність конструкції. Висота фартуха повинна бути не менше 15 … 20 см.

Крок 2 . Готуються чотири складових елементи фартуха. Щоб загнути лист, необхідний бендер. Це ручне пристосування замінює гибочний верстат.

Щоб загнути лист, необхідний бендер
Щоб загнути лист, необхідний бендер

Обрізка металу проводиться ножицями.

обрізка металу
обрізка металу

Знадобляться чотири заготовки:

 • задня частина;
Задня частина
Задня частина

Краї її необхідно трохи загнути, щоб сніг не потрапляв між фартухом і покрівельним покриттям.

 • дві боковини з ребрами жорсткості;
Боковини з ребрами жорсткості
Боковини з ребрами жорсткості

Бічні частини також повинні мати загини.

Загин на бічній частині
Загин на бічній частині
 • передня частина.
Передня частина
Передня частина

Вона має більш відкритий кут.

Крок 3 . Першим монтується задній елемент.

Монтаж заднього елемента
Монтаж заднього елемента

Деталь щільно притискається до димоходу і фіксується.

Крок 4 . Боковини загинаються конвертом. Це забезпечує відсутність розрізів на фартусі. Всі складки конверта щільно підбиваються киянкою.

Боковини загинаються конвертом
Боковини загинаються конвертом

Після формування конверта на боковинах вирізається півколо (з тієї сторони, яка буде стикатися з заднім добором).

вирізається півколо
вирізається півколо

Плавно згладжений перехід також дозволить уникнути розрізів. Після проведення обробки боковини виглядають наступним чином.

Боковини після обробки
Боковини після обробки

Крок 5 . Боковини щільно притискаються до труби і прикручуються до даху. Саморізи слід фіксувати на виступі профнастилу.

Крок 6. Виступаюча частина задньої деталі обрізається за розміром боковини з урахуванням невеликого запасу. Він необхідний для подальшого загину заднього елемента на бічній.

Виступаюча частина задньої деталі повинна обрізатися з запасом
Виступаюча частина задньої деталі повинна обрізатися з запасом

Крок 7 . Задня стінка загинається на виступ боковини. Це забезпечує герметичність з’єднання двох деталей. Шов ретельно простукується.

шов простукується
шов простукується

Така ж процедура проводиться з другої боковиной.

Крок 8. Особовий елемент встановлюється на місце і фіксується саморізами до димоходу і профнастилу. Ця деталь фартуха також має бічні грані, зігнуті конвертом. Їх теж обрізають півколом.

Фіксація лицьового елемента
Фіксація лицьового елемента

Боковини (виступаючі за межі димоходу) обрізаються півколом на 1 … 2 см вище, ніж лицьова деталь, після чого загинаються на стінки передньої частини, створюючи замок. В результаті вийшла повністю герметична підшивка димоходу.

Герметична підшивка димоходу
Герметична підшивка димоходу

Єдине слабке місце цієї конструкції — примикання верху планок до труби. У цих місцях можливе проникнення вологи. Щоб виключити цю проблему, стики необхідно обробити герметиком.

Відео — Докладно про пристрій фартуха

Захисний фартух для димоходу може не тільки запобігти протікання, але і здатний стати прикрасою покрівлі.

 

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

734 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован.