Фотошпалери в дитячу: кращий спосіб оживити інтер’єр

До обробки дитячої кімнати батьки зазвичай підходять найбільш уважно, тому як необхідно виконати дизайн, в якому дитині буде комфортно і весело перебувати. Фотошпалери в дитячу вважаються популярним варіантом для оформлення поверхонь, оскільки з їх допомогою інтер’єр наповнюється сенсом і фарбами. Важлива умова в цьому випадку — вибір шпалер, при виробництві яких не використовуються шкідливі синтетичні речовини.

Фотошпалери в дитячу: кращий спосіб оживити інтер\'єр

Фотошпалери в дитячу вважаються популярним варіантом для оформлення поверхонь, оскільки з їх допомогою інтер’єр наповнюється сенсом і фарбами

Основні моменти, на які слід орієнтуватися при виборі фотошпалер в дитячу

Вибираючи фотошпалери на стіну в дитячу кімнату, потрібно слідувати порадам не тільки дизайнерів, але і психологів, тому як діти — не дорослі, вони по-різному сприймають колір стін, реагуючи на це емоційною поведінкою. При цьому дитячі психологи звертають увагу на те, що саме зображення грає другорядну роль, а основне значення має стандартний колір на стінах. Перш ніж підбирати кольорове оформлення, потрібно грамотно підійти до вибору типу шпалер.

 

Вибираючи фотошпалери на стіну в дитячу кімнату потрібно слідувати порадам не тільки дизайнерів, але і психологів

Вибираючи фотошпалери на стіну в дитячу кімнату потрібно слідувати порадам не тільки дизайнерів, але і психологів

Найчастіше покупкою фотошпалер займаються дорослі. Нерідко вони орієнтуються на ціну і власні переваги, що абсолютно несправедливо по відношенню до дитини. Звичайно, якщо це малюк до 3-5 років, йому може бути все одно, а ось коли діти вже мають особисті переваги і у них формується індивідуальні риси характеру, то їх варто в повній мірі залучати до облаштування власної кімнати.

Іноді батькам доведеться йти на компроміси, щоб при декоруванні дитячої кімнати відійти від загальної концепції стилістики будинку. Слід знати основні показники, на які потрібно орієнтуватися при виборі фотошпалер для дитячої.

 

Дівоча кімната, незалежно від віку, може бути прикрашена фотошпалерами з принцесами, феями, ляльками Барбі

Дівоча кімната, незалежно від віку, може бути прикрашена фотошпалерами з принцесами, феями, ляльками Барбі

Вік дітей. Немовля або дитина до трьох років буде розчулюватися зображеннями сонечка, хмарин, паровозиків або м’яких іграшок, а ось підлітку це вже ні до чого. Він скоріше віддасть перевагу зображенням героїв кінофільмів або історичних особистостей.

Уподобання. Особисті побажання малюка потрібно ставити на перший план, навіть якщо вони не збігаються з батьківським думкою. Наприклад, клеїти в дитячій фотошпалери космос, коли малюк захоплюється кораблями, буде абсолютно неправильно.

 

При виборі фотошпалер особисті побажання малюка потрібно ставити на перший план, навіть якщо вони не збігаються з батьківським думкою

При виборі фотошпалер особисті побажання малюка потрібно ставити на перший план, навіть якщо вони не збігаються з батьківським думкою

Підлога. Як правило, шпалери для дитячої кімнати для хлопчика рясніють зображеннями літаків, машинок, кораблів, танків або трансформерів. Дівоча кімната, незалежно від віку, може бути прикрашена фотошпалерами з принцесами, феями, ляльками Барбі, які вносять позитив в інтер’єр.

Види шпалер для дитячих кімнат: вибір практичного і безпечного варіанту

Зараз в торгових точках можна знайти велику кількість фотошпалер в дитячу кімнату хлопчика або дівчинки, при цьому кожен виробник використовує різні матеріали як для виготовлення основи, так і для нанесення малюнка. При виборі важливо враховувати, що не завжди найдорожчі шпалери будуть якісними і практичними, краще звертати увагу на особливості полотна і якість використовуваних матеріалів.

 

При виборі важливо враховувати, що не завжди найдорожчі шпалери будуть якісними і практичними

При виборі важливо враховувати, що не завжди найдорожчі шпалери будуть якісними і практичними

Важливо! Щоб не допустити помилки при виборі і придбати дійсно безпечні та якісні шпалери, слід попросити продавця пред’явити документи, що підтверджують якість і екологічність виробів. Важливо, щоб в складі були відсутні шкідливі барвники компоненти, а саме полотно не порушувало мікроклімат в кімнаті.

Головні критерії, яким повинні відповідати фотошпалери на стіну в дитячій кімнаті, — екологічність і безпеку. Крім безпеки, шпалери ще повинні відрізнятися здатністю переносити миття і бути стійкими до механічних пошкоджень, особливо якщо мова йде про кімнату дитини до 10, а то і до 15 років. Необхідно пам’ятати, що дитяча — це кімната, в якій постійно відбуваються перестановки, рух і різного роду активність, а значить, поверхні стін повинні бути до цього готові.

 

Важливо, щоб в складі були відсутні шкідливі барвники компоненти, а саме полотно не порушувало мікроклімат в кімнаті

Важливо, щоб в складі були відсутні шкідливі барвники компоненти, а саме полотно не порушувало мікроклімат в кімнаті

Найбільш ощадливими, але тим не менш безпечними вважаються фотошпалери на паперовій основі. Завдяки пористій структурі полотно відмінно «дихає» і не вбирає пил. У зв’язку з тим, що паперові шпалери відрізняються не дуже великим терміном експлуатації, їх рекомендують використовувати як тимчасовий варіант в кімнаті дитини 3-10 років, коли часто змінюються інтереси і улюблені герої малюка.

Залежно від особливостей зображення фотошпалери діляться на такі основні види:

 

Найбільш ощадливими, але тим не менш безпечними вважаються фотошпалери на паперовій основі

Найбільш ощадливими, але тим не менш безпечними вважаються фотошпалери на паперовій основі

 1. Фонові. Є ключовим моментом, що створює атмосферу в дитячій, при цьому сам малюнок не вважається акцентним елементом.
 2. Предметні. В основі такого полотна лежить певний об’єкт або предмет, який і привертає до себе основну увагу.
 3. Панорамні. Дитяча з фотошпалерами панорамного типу візуально змінює свою конфігурацію, збільшується в об’ємі і наповнюється світлом. Правильно обраний сюжет зможе відкоригувати кімнату будь-якої форми і площі.
 4. Фотошпалери 3Д в дитячій, завдяки об’ємному малюнку, здатні створити в кімнаті особливий ефект присутності. Однак потрібно бути впевненим, що таке реалістичне зображення не налякає малюка.
 

Дитяча з фотошпалерами панорамного типу візуально змінює свою конфігурацію, збільшується в об\'ємі

Дитяча з фотошпалерами панорамного типу візуально змінює свою конфігурацію, збільшується в об’ємі

Класифікація шпалер для дитячих кімнат по типу матеріалу, що використовується в якості основи

Вінілові вироби відносяться до категорії, що миються, які добре переносять вплив вологи і ультрафіолетових променів. Перевагою використання вінілових шпалер вважається той факт, що їх допустимо мити за допомогою хімічних засобів і навіть із застосуванням губки. Однак саме вінілові полотна не рекомендують застосовувати для оформлення інтер’єру кімнати з фотошпалерами, тому як вироби мають повітронепроникну основу, яка негативно впливає на створення мікроклімату в кімнаті дитини.

 

Вінілові вироби відносяться до категорії, що миються, які добре переносять вплив вологи і ультрафіолетових променів

Вінілові вироби відносяться до категорії, що миються, які добре переносять вплив вологи і ультрафіолетових променів

Бамбукові шпалери в інтер’єрі дитячої кімнати вважаються найбільш вдалим варіантом, так як в їх основі лежить повітропроникне, екологічно чисте полотно. До того ж такі шпалери відносяться до розряду миються, вони з легкістю витримують вплив вологи. Наявність пір в структурі полотна забезпечує хороше відведення вологи. Велика частина цих фотошпалер має спеціальне просочення, що захищає поверхню від розвитку грибка.

Це цікаво! Деякі шпалери складаються з декількох шарів, для виробництва яких використовуються різні матеріали. На це і потрібно звертати увагу при покупці.

 

Бамбукові шпалери в інтер\'єрі дитячої кімнати вважаються найбільш вдалим варіантом

Бамбукові шпалери в інтер’єрі дитячої кімнати вважаються найбільш вдалим варіантом

На фото шпалери в дитячій на тканинній основі виглядають найбільш привабливо — картини яскраві і живі. В основі полотна лежать натуральні лляні або шовкові нитки, які забезпечують поверхонь особливого блиску і перелив. Основними мінусами вважаються здатність тканини вбирати і накопичувати пил, нестійкість до впливу вологи, а також висока вартість виробів. Найбільш актуально тканинні шпалери використовувати для дітей старшого віку і підлітків, дбайливо відносяться до інтер’єру кімнати.

Крім вибору матеріалу шпалер, слід звертати увагу і на текстуру, від якої буде залежати не тільки зовнішній вигляд стін, але і передача кольору картинки. Залежно від текстурних особливостей виділяються такі види фотошпалер:

Крім вибору матеріалу шпалер, слід звертати увагу і на текстуру, від якої буде залежати не тільки зовнішній вигляд стін

Крім вибору матеріалу шпалер, слід звертати увагу і на текстуру, від якої буде залежати не тільки зовнішній вигляд стін

 1. Гладкі. На полотнах відсутня тиснення, що робить вироби глянцевими і приємними на дотик. На такій поверхні малюнки виглядають точно і правдоподібно. Використовуються в основному для друку картинки з великою кількістю деталей, що важливо для ілюстрацій з казок.
 2. З імітацією штукатурки. Шпалери характеризуються рельєфною структурою і шорсткою поверхнею. Найчастіше в основі лежить флізелінова структура, яка робить поверхню стін трохи м’якше і тепліше на дотик.
 3. Пісочні. Фактура поверхні шпалер нагадує поєднання різних за розміром піщинок, на дотик схожий на матові фотографії. Використовуючи такі полотна, вийде трохи вирівняти поверхню. Незважаючи на всі переваги, цей варіант не рекомендується застосовувати в дитячій через складного догляду і здатності вбирати бруд.
 4. У вигляді полотна. За назвою стає зрозуміло, що фотошпалери нагадують картини, виконані з використанням мазків, нанесених пензлем. Зображення виглядає об’ємно і красиво, але така текстура схильна до накопичення пилу, тому рекомендується до застосування в кімнатах дорослих дітей.

Фотошпалери в дитячу: як правильно вибрати основний колір

Фахівці з дитячої психології акцентують увагу на тому, що дитина з самого раннього дитинства починає вбирати інформацію і розвиватися. Тому вибір дитячих фотошпалер для стін спальні дитини, в тому числі немовля, дуже важливий, адже навіть в цьому віці малюнок буде впливати на розвиток малюка.

У дитячому віці зоровий апарат дитини ще не здатний розрізняти форми, в основному він орієнтується на колір і рух, і саме фотошпалери можуть створити такий ефект. Наприклад, обраний малюнок для 3D-шпалер може змінювати своє положення в залежності від кута, під яким на нього дивляться. Головне, щоб обрана картинка не була занадто строкатої, тут актуально вибрати прості геометричні фігурки — краще в чорно-білому кольорі.

Не завжди при виборі слід відштовхуватися від підлоги малюка, тому що існують універсальні варіанти, які будуть доречні в спальні як дівчатка, так і хлопчики

Не завжди при виборі слід відштовхуватися від підлоги малюка, тому що існують універсальні варіанти, які будуть доречні в спальні як дівчатка, так і хлопчики

Корисна порада! Не завжди зрозуміло, як той чи інший яскравий колір буде впливати на дитячу психіку, тому краще використовувати в інтер’єрі дитячі фотошпалери нейтральних пастельних тонів.

Якщо дитина ще маленький і не може брати участь в процесі вибору шпалер, то вся відповідальність лягає на батьків. Не завжди слід відштовхуватися від підлоги малюка, тому що існують універсальні варіанти, які будуть доречні в спальні як дівчатка, так і хлопчики. Якщо зображення принцес або єдинорогів актуально застосовувати при оформленні дівочої спальні, то різні герої мультфільмів, такі як Вінні Пух, Бембі або Смурфіки, підійдуть для спільної кімнати дівчинки і хлопчика, що особливо актуально при облаштуванні спальні для різностатевих двійнят.

Значення квітів на фотошпалерах в дитячій кімнаті: фото різних інтер’єрів

В цілому при виборі основного фону фотошпалер потрібно орієнтуватися на значення кольорів.

Червоний. З вибором відтінку цього кольору потрібно бути гранично обережним. Як правило, яскравий червоний колір буде дратувати погляд дитини і може викликати необґрунтоване емоційний розлад. Однак повністю відмовлятися від цього кольору необов’язково, головне — не робити червоний домінуючим і поєднувати його з більш спокійними тонами, такими як жовтий або блакитний.

Жовтий. Відноситься до благородних квітам, які асоціюються з сонцем. Будь-які відтінки жовтого рідко стають причиною негативних емоцій. Однак, на думку деяких дитячих психологів, велика кількість жовтого кольору в кімнаті може стати причиною гіперактивності, яка буде заважати спокійному сну.

Велика кількість синіх тонів в дитячій спальні здатне викликати апатичний і сумний настрій

Велика кількість синіх тонів в дитячій спальні здатне викликати апатичний і сумний настрій

Зелений. Дитячі кімнати з фотошпалерами, де зелений колір домінуючий, зустрічаються найчастіше. Колір відноситься до природних тонам, тому наповнює кімнату позитивом і хорошим настроєм. При цьому відтінки зеленого, на відміну від жовтого, не так сильно впливають на активність дитини. Єдині тони, які не рекомендовані до застосування в дитячій, — фісташковий і смарагдовий, так як вони вносять відчуття прохолоди в дитячу.

Синій. Колір відноситься до глибоких і насиченим. Велика кількість синіх тонів в дитячій спальні здатне викликати апатичний і сумний настрій. Тому, якщо вирішено було використовувати фотошпалери з елементами синього кольору, їх обов’язково потрібно розбавляти за допомогою теплих тонів.

Блакитний. Незважаючи на те, що блакитний — це відтінок синього кольору, його пов’язують зі спокоєм і гармонією. Додатково блакитний тон має заспокійливі властивості. Особливо добре застосовувати блакитний в поєднанні із зеленим або жовтим кольором.

Правила вибору фотошпалер для хлопчика або дівчинки дошкільного віку

Коли дитина починає активно рости, цей процес супроводжується постійною зміною інтересів, тому, швидше за все, фотошпалери в дитячій кімнаті дівчинки або хлопчика доведеться міняти в залежності від нових захоплень.

Для оформлення спальні дитини у віці до семи років, крім вибору малюнка, велику увагу слід приділити якості шпалер

Для оформлення спальні дитини у віці до семи років, крім вибору малюнка, велику увагу слід приділити якості шпалер

Чим старше діти, тим більше вони починають розуміти все довкола. У дошкільному віці (від трьох і до семи років) дитина починає пізнавати світ і готується до шкільної та самостійного життя. Тому і картинки для дитячої кімнати підбираються з розвиваючої тематикою.

Після досягнення трирічного віку у дитини вже формується коло інтересів і захоплень, тому при виборі тематики фотошпалер потрібно орієнтуватися саме на це. Наприклад, якщо малюк проявляє інтерес до читання, то слід звернути увагу на фотошпалери із зображенням алфавіту в ігровій формі з наведенням прикладів. Таким чином, в процесі гри вийде дізнатися щось нове, що прискорить процес розвитку.

Якщо прищепити любов до читання з дитинства, згодом дитині буде легше сприймати інформацію. Однак навіть у цьому випадку не варто занадто захоплюватися і перевантажувати дітей навчанням. Малюкам, яким ще складно сприймати навчальну інформацію, більше підійдуть фотошпалери Дісней з яскравими і барвистими героями улюблених мультфільмів.

Фотошпалери Трансформери в дитячій кімнаті також доречно використовувати, особливо якщо це улюблений комікс хлопчика. Варто врахувати, що зазвичай зображення з такими героями досить темні, тому для сюжетної картинки можна вибирати невеликий фрагмент стіни, а іншу частину кімнати краще зробити більш світлим і радісним.

Вибираючи шпалери, слід віддавати перевагу варіантам з антивандальним і стійким до вологості покриттям

Вибираючи шпалери, слід віддавати перевагу варіантам з антивандальним і стійким до вологості покриттям

Для оформлення спальні дитини у віці до семи років, крім вибору малюнка, велику увагу слід приділити якості шпалер. Адже ні для кого ні секрет, що діти цього віку часто бачать себе художниками, тому як полотно можуть використовувати стіни. Вибираючи шпалери, слід віддавати перевагу варіантам з антивандальним і стійким до вологості покриттям, адже мити стіни все одно рано чи пізно доведеться.

Корисна порада! Фахівці з ремонту не рекомендують купувати фотошпалери в неперевірених місцях. Краще робити це в спеціалізованих магазинах, які займаються продажем шпалер і можуть надати інформацію про виробника. В іншому випадку є ризик покупки підроблених шпалер низької якості, які швидко втратять охайний зовнішній вигляд.

Фотошпалери в дитячій кімнаті для хлопчика молодшого віку повинні бути стійкими до розчинників і тертю. Це пов’язано з тим, що слідів від маркера або фломастера на стіні не уникнути, а змивати мистецтва потрібно буде за допомогою розчинника, особливо якщо це фломастери нема на водній основі.

Фотошпалери гори, карти та інші популярні тематики для оформлення кімнати школяра

Шкільний період — час активного розвитку, коли багато дітей досить швидко змінюють свої захоплення. Батькам дітей шкільного віку необхідно запастися терпінням і бути готовими до різкої зміни інтересів. У цей період давати дитині повну свободу вибору — справа ризикована, тому як він, в залежності від інтересів, захоче постійно міняти і навколишню обстановку.

Бажано, щоб шпалери, крім розважальної, несли і деяку освітню нотку

Бажано, щоб шпалери, крім розважальної, несли і деяку освітню нотку

Завдання батьків — не нав’язати свою точку зору, а підштовхнути дитину до правильного вибору. У цьому віці з дітьми потрібно вміти домовлятися, щоб не довелося йти у них на поводу і обклеювати стіни шпалерами із зображенням страшних картин з вампірами або скелетами.

Бажано, щоб шпалери, крім розважальної, несли і деяку освітню нотку, яка буде відповідати інтересам дітей. Найбільш актуальні тематики фотошпалер в дитячій для дівчаток і хлопчиків:

 1. Історичні ілюстрації, цитати великих поетів або уривки віршів підійдуть для тих, хто захоплюється читанням або історією.
 2. Фотошпалери гори в дитячій цікаві як дівчаткам, так і хлопчикам, які цікавляться туризмом, подорожами і люблять відпочивати на природі. Сюди ж можна віднести і пейзажі, насичені природними тонами, які благотворно впливають на психіку.
 3. Тварини. Універсальний варіант, який підходить для дітей різної статі, особливо для любителів природи і тих, у кого біологія — улюблений навчальний предмет.
 4. Космос. Популярний варіант дитячих шпалер для хлопчиків, яких тягне космічна тематика, розвивається з кожним роком все більше і більше. Можна використовувати варіанти фотошпалер з ефектом світіння, які дозволять створити реалістичне зображення зоряного і місячного неба. Доречно такі шпалери застосовувати і для прикраси стелі.
 5. Карти. Відмінно виглядатимуть на стіні фотошпалери карти світу для дітей, за допомогою яких можна буде вибрати улюблені країни і помріяти про відвідування красивих місць. Карти використовують сучасні (фізичні або економічні), але також красиво виглядають в дитячій фотошпалери карти з ефектом пергаменту на древній манер.
 6. Спорт. Тематика зараз як ніколи актуальна, тому як сучасні діти частіше захоплюються гаджетами, а не спортивними досягненнями. Якщо вибрати спортивні шпалери в дитячу кімнату для хлопчика, який починає проявляти інтерес до якогось виду спорту, у нього можна виробити додаткову мотивацію.
Красиво виглядають в дитячій фотошпалери карти з ефектом пергаменту на древній манер

Красиво виглядають в дитячій фотошпалери карти з ефектом пергаменту на древній манер

Вибираючи тематику фотошпалер, не варто забувати і про фоновому кольорі полотен. Дитина в школі кожен день отримує новий досвід: це знайомства з новими людьми, конфлікти, емоційні потрясіння і велика кількість навчального матеріалу. Стіни в дитячій повинні в першу чергу проводити на дитину заспокійливий ефект, а похмурі і темні тони на стінах сприятимуть замкнутості. У цьому випадку батькам потрібно знайти з малюком спільну мову, щоб використовувати контрасти кольорів.

Як вибрати шпалери для дитячої кімнати хлопчика і дівчинки підліткового віку

Найстрашнішим для батьків віком вважається період від 11-13 років і до 17-19. Мова йде вже не тільки про становлення характеру, а й про гормональні потрясіння, що провокують постійні зміни настрою, інтересів і хобі, за якими деколи складно встежити.

Вибирати самостійно шпалери в підліткову кімнату — справа дуже ризикована, адже в цьому віці втручання в особистий простір призводить не тільки до образ, але і до серйозних конфліктів між дітьми і батьками. Важливо розуміти, що з підлітком домовитися значно складніше, ніж з дошкільням.

Важливо! Кімната підлітка — це його світ, притулок і приватна територія, яку без дозволу краще не чіпати. Старші діти хочуть створити навколишнє оточення, виходячи з особистих поглядів. Не потрібно намагатися всіма способами змусити його робити те, чого хочуть батьки, так як підліток ще більше віддалиться і проявить бунтарський характер.

Діти-підлітки хочуть створити навколишнє оточення, виходячи з особистих поглядів

Діти-підлітки хочуть створити навколишнє оточення, виходячи з особистих поглядів

Фотошпалери в дитячій для дівчинки-підлітка або хлопчика повинні відповідати їхнім інтересам. Тому, якщо надати вибір настінного покриття дитині, можна більше дізнатися про його інтереси та захоплення і, можливо, навіть зрозуміти причини агресивної настрою.

Фотошпалери в кімнаті підлітка вважаються відмінним способом проводити експерименти. Об’ємні картини і реалістичні зображення змушують приміщення виглядати незвично, цікаво і індивідуально, а це саме те, що потрібно для підростаючої людини. Найчастіше в цьому віці перевагу віддають фотошпалерами з сюжетними лініями, абстрактними картинами або чорно-білими фотографіями. Фотошпалери карти світу для дітей-підлітків продовжують зберігати актуальність, бо в цьому віці їх все більше тягне до подорожей і пізнання нових місць.

Підліток — вже цілком усвідомлений і доросла людина, здатний розуміти, що вибір навколишнього оточення — важливе завдання, до виконання якого треба підходити розважливо, а не піддаватися впливу швидкоплинних захоплень. При виборі сюжету для фотошпалер хлопчика-підлітка так само, як і дівчинці, потрібно пояснити, що кожен раз при зміні інтересів переклеювати стіни буде досить накладно, тому, перш ніж наклеїти шпалери, потрібно зважити всі «за» і «проти». Не слід намагатися загнати підлітка в рамки можна / не можна, які будуть його пригнічувати.

Фотошпалери вважаються відмінним рішенням для створення незвичайного і привабливого дизайну дитячої кімнати. Зі смаком підібрані полотна здатні перетворити навіть саму звичайну кімнату в ожилий казковий світ. Не слід в гонитві за ексклюзивним інтер’єром забувати про інтереси самої дитини, тому як право особистого вибору дозволить розвинути прагнення до самостійності і сформує творче натхнення. Головне — пам’ятати, що враження від першої дитячої кімнати в батьківській хаті знайде відображення і в дорослому житті.

 

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Оригінальні ідеї зберігання іграшок

Вам також може бути цікаво:

175048816 6 644x461 mebel na zakaz - Фотошпалери в дитячу: кращий спосіб оживити інтер'єр
Модний дизайн дитячої кімнати
Модний дизайн дитячої кімнати Облаштування дитячої кімнати ...
1 - Фотошпалери в дитячу: кращий спосіб оживити інтер'єр
М’яка підлога для дитячоі кімнати
У будь-якій нормальній родині батьки намагаються ...
mjagkie podushki - Фотошпалери в дитячу: кращий спосіб оживити інтер'єр
Як вибрати шпалери для дитячої
Грамотно вибрані шпалери для дитячої кімнати ...
sinie shtory1.jpe - Фотошпалери в дитячу: кращий спосіб оживити інтер'єр
Дитяча кімната поради по дизайну інтер’єру
Дитяча кімната - одне з головних ...
783 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *