Дерев’яний паркан своїми руками

Брус, дошки і гвинти. Що можна зробити з такого скромного набору матеріалів? Побудувати паркан ! Дерев’яні огорожі незаслужено відійшли на другий план. І зовсім даремно! Звичайно ж, в плані стійкості і надійності огорожу з дощок істотно програє своїм цегляним і бетонним аналогам, зате на зведення дерев’яної огорожі витрачається мінімум часу, сил і грошей.

Дерев\'яний паркан своїми руками
Дерев’яний паркан своїми руками

При цьому з проведенням всіх необхідних заходів можна впоратися самостійно. Проявивши трохи фантазії і зробивши все за інструкцією, ви створите по-справжньому оригінальну і цікаву конструкцію.

Дерев\'яний паркан своїми руками
Дерев’яний паркан своїми руками

З чого будувати паркан?

Перш ніж приступати до зведення паркану , приділяємо належну увагу вибору вихідного матеріалу. Для облаштування огорожі використовуємо тільки високоякісну щільну деревину. Відмінно підійде деревина дуба, осики, ясена, сибірської модрини, вільхи, шовковиці.

види деревини
види деревини

Серед усіх перерахованих варіантів найбільш цікавою є сибірська модрина. Побудований з неї паркан буде служити максимально довго. Якщо одним з головних ворогів більшості порід дерева є волога, то модрина від контактів з водою стає лише міцніше.

модрина
модрина
Стругана дошка з модрини
Стругана дошка з модрини

Використання сосни обмежуємо хіба що облаштуванням забірного щита, в разі поломки або зносу огорожі такий матеріал можна буде замінити без особливих фінансових затрат і зусиль.

Паркан - сосна
Паркан — сосна

Важливо! І в жодному разі не використовуємо для будівництва паркану березу — вона вкрай нестійка і недовговічна.

Також важливо вибрати якісний матеріал для виготовлення опор. З дерев’яними прольотами найкраще будуть поєднуватися дерев’яні ж стовпи. Можна як вкопувати їх в землю, так і кріпити до спеціальним металевим підставка (консолей), забетонованих в попередньо створених заглибинах.

Важливо! Для продовження терміну служби деревини її потрібно попередньо просочити антисептичним засобом . Воно зменшить інтенсивність згубного впливу вологи, повітря, грибка та інших шкідливих мікроорганізмів на будівельний матеріал.

Антисептики для захисту деревини
Антисептики для захисту деревини

Для закріплення ефекту деревину рекомендується обробити спеціальним барвником, наприклад, шведської фарбою. Вона додасть матеріалу дуже красивий відтінок. При бажанні поверх висохлої шведської фарби можна буде нанести барвник іншого кольору.

Шведська фарба
Шведська фарба

Для приготування шведської фарби нам знадобиться:

  • мідний купорос — 250 г;
  • сіль — 250 г;
  • залізний сурик — 250 г;
  • оліфа — 230 мл;
  • борошно — 570 г;
  • вода — близько 4,5 л.
Читайте також:  Паркан своїми руками

Дотримуючись наведених пропорціям, ви зможете приготувати будь-яку необхідну кількість барвника.

 

Шведська фарба
Шведська фарба

Фарба досить економічна. На покриття 1 м 2 поверхні витрачається близько 200-250 мл барвника. Наведений рецепт дозволяє приготувати фарбу золотистого кольору. Якщо хочете отримати інший відтінок, замініть сурик перекисом марганцю, охрою або іншим компонентом на свій розсуд.

Шведська фарба готується в наступному порядку:

  • вариться клейстер. Для його приготування розмішуємо борошно в 3 л води;
  • готовий клейстер пропускається через сито — це дозволяє видалити з суміші грудочки;
  • проціджений клейстер знову ставиться на вогонь. У суміш додаються сіль і мідний купорос. Постійно помішувати суміш, домагаючись повного розчинення купоросу;
  • продовжуючи помішувати клейстер, додаємо в нього оліфу, а потім вливаємо деяка кількість води (зазвичай близько 1,5 л) до отримання однорідної рідкого складу.

Готову фарбу наносимо на деревину подвійним шаром.

Частокіл з «кольорових олівців», незвичайне колірне рішення
Частокіл з «кольорових олівців», незвичайне колірне рішення

Таблиця. Чим пофарбувати дерев’яний паркан

 

Покрокове керівництво по зведенню дерев’яного паркану

Різновиди дерев\'яного паркану
Різновиди дерев’яного паркану
схема забору
схема забору

Приступаємо до будівництва нашого огорожі.

Перший крок. Беремо кілька дерев’яних кілочків довжиною близько 600 мм і загострюємо нижній край кожного з них.

Другий крок. Вбиваємо кілочки з двометровим кроком по периметру ділянки, в місці установки забору.

розмітка
розмітка

Третій крок. Закільцьовує вбиті кілочки мотузкою, досить сильно натягуючи її між кілками.

Четвертий крок. Визначаємо потрібну висоту паркану. У цьому моменті орієнтуємося на свої переваги і особливості місцевості. В середньому висоту дерев’яних парканів витримують в межах 150-250 см.

Визначтеся з висотою огорожі
Визначтеся з висотою огорожі

П’ятий крок. Нарізаємо або замовляємо дошки необхідної довжини. У розглянутому прикладі ми будемо кріпити дошки вертикально. При бажанні ви можете виконати горизонтальну обшивку — порядок дій залишиться приблизно таким же.

Шостий крок. Ретельно зашліфувати дошки, просочуємо їх антисептиком, а після його висихання наносимо подвійний шар шведської фарби (можете використовувати інший засіб на свій розсуд).

Читайте також:  Габіони своїми руками - покрокова інструкція

При бажанні ви можете купити готові дошки, але вони коштують набагато дорожче, ніж необроблений матеріал. Робіть, як вам зручніше.

Сьомий крок. Виймаємо вбиті кілочки і пробурюються залишилися від них ямки на глибину від 0,5 м. Оптимально — 60-80 см. В іншому орієнтуйтеся на розміри майбутнього паркану і вага конструкції.

Тепер виймайте кілочки по одному, а на місці залишилися ямок пробуріваются свердловини глибиною не менше 50 см під опори для забору
Тепер виймайте кілочки по одному, а на місці залишилися ямок пробурити свердловини глибиною не менше 50 см під опори для забору

Восьмий крок. Вставляємо в поглиблення попередньо просочені антисептиком дерев’яні опори, ретельно вирівнюючи їх по вертикалі. З функцією опорних стовпів чудово впорається дерев’яний брус перерізом 7,5 х 7,5 см або 10 х 10 см. Для маленьких і легких огорож можна використовувати стовпи перетином 5 х 5 см. Заглиблюють частина бруса краще попередньо просмолити, щоб деревина не згнила.

 

 

Дев’ятий крок. Заливаємо ями бетоном. Якщо зводиться компактний паркан, можна обмежитися засипанням ям землею з ретельної утрамбовкой.

Вставляємо в поглиблення попередньо просочені антисептиком дерев\'яні опори
Вставляємо в поглиблення попередньо просочені антисептиком дерев’яні опори

Десятий крок. Забиваємо в верхній торець кожного стовпа цвях і стягуємо все опори мотузкою по периметру конструкції. Надалі ми зможемо орієнтуватися по цій мотузці і виконувати обшивку забору максимально рівно і якісно.

Забиваємо в верхній торець кожного стовпа цвях і стягуємо все опори мотузкою по периметру конструкції
Забиваємо в верхній торець кожного стовпа цвях і стягуємо все опори мотузкою по периметру конструкції

Одинадцятий крок. Починаємо кріпити до опор горизонтальні прожилки. Для цього використовуємо дошку шириною 100 мм і товщиною 25 мм. Прожилки фіксуємо з однаковим кроком (близько 25-30 см), відступивши таку ж відстань знизу від грунту.

Починаємо кріпити до опор горизонтальні прожіліни
Починаємо кріпити до опор горизонтальні прожилки

Для кріплення дощок використовуємо шурупи або цвяхи такої довжини, щоб кріплення повністю пройшов через прожилкам і виступив зі зворотного боку опорного стовпа на 20-30 мм. Виступаючи частину кожного шурупа або цвяха обережно і ретельно загинаємо.

Прибита перша дошка
Прибита перша дошка
кріплення дощок
кріплення дощок

Дванадцятий крок. За допомогою шурупів прикріплюємо до прожилкам дошки обшивки. При бажанні замість дощок можна використовувати колоди — вийде паркан в сільському стилі. Розфарбувавши ж колоди, ви створите оригінальну композицію, аналоги якої навряд чи вдасться побачити у кого-не будь із сусідів.

Якщо потрібно отримати «глухе» огорожу, прибиваємо дошки впритул один до одного. При бажанні можна залишати між елементами огорожі 10-50-міліметрові проміжки — як забажаєте.

У процесі кріплення дощок орієнтуємося на натягнутий зверху шнур. При необхідності відпилюємо зайву довжину елементів обшивки, щоб отримати гарну й рівну огорожа.

На завершення нам залишиться лише покрити паркан фарбою бажаного кольору. Якщо ж вас влаштовує відтінок шведської фарби, ніякі додаткові малярні роботи проводити не потрібно.

Читайте також:  Огорожа з габиона своїми руками
Фарбуємо паркан, якщо не зробили це раніше
Фарбуємо паркан, якщо не зробили це раніше

Нестандартні методи кріплення дощок

Просте вертикальне кріплення дощок вам здається занадто примітивним і нудним? Ніяких проблем, є безліч більш цікавих рішень !

 

Наприклад, ви можете зібрати паркан за принципом тину. Дошки кріпляться в зігнутому стані. Намагаючись випростатися, вони будуть досить щільно прилягати до опорних стовпів.

Ще один відмінний варіант — заповнення простору між опорами дерев’яним сайдингом. Дошки обшивки кріпимо, починаючи знизу, витримуючи 25-міліметровий нахлест.

Не менш оригінально виглядають огорожі, виконані у вигляді жалюзі. Уклавши дошки з ухилом вниз в напрямку вулиці, ви створите не проглядається огорожа, стійку до вітрових навантажень.

Паркан-жалюзі
Забір-жалюзі
Забір-жалюзі
Забір-жалюзі

Також дошки можна прокляття з торця. Для виконання максимально якісної обшивки, попередньо робимо розмітку на кожній стійці.

У разі встановлення металевих стовпів їх можна заховати, обшив стійки з обох сторін. Зверху металеві опори закриваємо дерев’яними заглушками.

При бажанні можна зробити більш оригінальним огорожу і на дерев’яних опорних стійках. Робимо в опорах похилі пропили-пази, а потім вставляємо в них кінці ламелей. Додатково кожну планку прикручуємо саморізами. Щоб приховати місць кріплення закриваємо саморізи дерев’яними накладками. Верхню частину опор увінчує заглушками.

Щоб зробити вигляд огорожі більш оригінальним і сучасним, ми можемо набити дошки з невеликим проміжком (до 15 мм). При цьому, чим вже будуть дошки (звичайно ж, в розумних межах), тим цікавіше вийде дизайн забору.

Також можна використовувати дошки різної ширини. При виборі цього методу обшивки обов’язково стежимо, щоб малюнок на суміжних секціях збігався.

Варіантів оформлення дерев’яного паркану дуже багато. Вибирайте стіл і приступайте до зведення огорожі. Всіма необхідними для цього знаннями ви вже володієте.

 

Відео — Дерев’яний паркан своїми руками

Декоративний паркан своїми руками. фото

Декоративний паркан своїми руками
Декоративний паркан своїми руками
забір
Декоративний паркан своїми руками
Декоративний плетений паркан для дачі
Декоративні паркани і огорожі
Декоративні паркани і огорожі

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

614 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *