Звукоізоляція, шумоізоляція

Звукоізоляція, шумоізоляція будинку, квартири

Як правильно зробити звукоізоляцію стін, стелі, підлоги, перегородок в будинку або квартирі

Сторонні шуми і звуки з вулиці або від джерел всередині будинку поширюються по повітрю, а також за конструктивними елементами будинку — стін, перегородках та перекриттях (полам, стель). В результаті шум, що виник в одному місці, може докучати домочадцям у всіх приміщеннях будинку або квартири.

Особливо звучать бувають дерев’яні будинки, а також будинки, де в конструкціях широко використовується дерево. Дерево добре проводить звук — не дарма його застосовують для виготовлення різних музичних інструментів.

 

При проектуванні і будівництві житлового будинку необхідно передбачати заходи щодо захисту від шуму за наступними напрямками:

 • Приймати раціональні об’ємно-планувальні рішення. Наприклад, уникати сусідства вітальні та спальні. Вікна спальні повинні виходити в тихий сад, а не на галасливу вулицю і т.п.
 • Застосовувати огороджувальні конструкції (стіни, вікна, перегородки, перекриття), які володіють звукоізолюючими показниками не нижче встановлених норм.
 • Вибирати побутове обладнання, а також обладнання та влаштування інженерних систем з низьким рівнем створюваного ними шуму.
 • Використовувати звукопоглинальні облицювання, звукоотражающие екрани і віброізоляцію при монтажі інженерного і санітарно-технічного обладнання будівель, а також шумопоглиначів в системах примусової вентиляції і кондиціонування повітря.
 • Споруджувати на ділянці шумозахисні екрани (паркани) і / або шумозахисні смуги із зелених насаджень.
 • Вибирати ділянку для будівництва будинку далеко від джерел вуличного шуму — автомобільних і залізних доріг, аеродромів, виробничих майданчиків і т.п.

Захист будинку від зовнішнього вуличного шуму

Основними джерелами зовнішнього шуму є потоки всіх видів
транспорту, що проходить по автомобільних і залізничних магістралях, суду при їх русі в акваторіях, літаки в зонах повітряного підходу до аеропортів, виробничі, комунальні та енергетичні об’єкти та їх окремі установки, відкриті стадіони, а також внутрішньоквартальні джерела шуму:

 • автомобільний транспорт в місцях в’їзду в гаражі або стоянки;
 • обладнання примусової вентиляції і систем кондиціонування повітря найближчих до будинку об’єктів;
 • центральні теплові пункти, господарські двори магазинів, спортивні та ігрові майданчики, будмайданчика і ін.

Вимоги до звукоізоляції зовнішніх стін, дверей і вікон від зовнішнього шуму вибираються на підставі розрахунку. При виконанні акустичного розрахунку в приміщеннях будинку, спочатку визначають очікувані рівні шуму від зовнішніх джерел звуку в діапазоні частот 63 — 8000 Гц (октавні рівні звукової потужності). Потім, за результатами розрахунків вибирають заходи щодо звукоізоляції так, щоб забезпечити рівень шуму в приміщеннях, які захищаються в зазначеному діапазоні частот в межах норм.

Якщо будівництво приватного будинку планується на ділянці в зоні впливу зазначених вище джерел шуму, або будинок опинився в такій зоні, то необхідно доручити проектувальникам виконати розрахунки і визначити заходи по звукоізоляції зовнішніх огороджувальних конструкцій. Самостійно виконати такі розрахунки приватному забудовнику не по силам.

 

Забезпечити прийнятний рівень захисту від вуличного шуму при мінімальних витратах без залучення фахівців часто не вдається.

Захист від шуму всередині будинку

Основними джерелами шуму всередині приватного будинку є діяльність його мешканців, а також робота різного побутового обладнання та інженерних систем.

При проектуванні захисту від внутрішнього шуму, у порівнянні з захистом від вуличного шуму, застосовують інший підхід — встановлюють норми звукоізоляції огороджувальних конструкцій між приміщеннями того чи іншого призначення.

Для цілей захисту від звуку розрізняють:

Здатний проникати шум — шум, що виникає поза простору, що захищається і здатний проникати в нього через огороджувальні конструкції будівель, а також через системи вентиляції, кондиціонування повітря, водопостачання та опалення.

Постійний шум — шум, рівень звуку якого змінюється за час оцінки не більше ніж на 5 дБА при вимірюваннях на часовій характеристиці «повільно» шумоміра по ГОСТ 17187.

Непостійний шум — шум, рівень звуку якого змінюється за час оцінки більш ніж на 5 дБА при вимірюваннях на часовій характеристиці «повільно» шумоміра по ГОСТ 17187.

Повітряний шум — це звуки, що поширюються по повітрю: звук з телевізора, гучні крики, гавкіт собаки і т.п. Звукові коливання від джерела шуму передаються по повітрю на конструктивні елементи будинку і далі переносяться в сусідні приміщення.

 Ударний шум виникає при безпосередньому впливі на конструкції будинку — стукають по підлозі каблуки дорослих, тупають діти, пересуваються стільці, падають краплі дощу на дах і т.д. Звукові коливання ударного шуму від місця виникнення поширюються по конструкціях будинку і випромінюються в повітряне середовище сусідніх приміщень.

Звукозахисні властивості огороджувальних конструкцій житлового будинку — внутрішніх стін, перегородок, перекриттів, характеризуються двома показниками:

 • Індексом ізоляції повітряного шуму захисної конструкції Rw, дБ.
 • Індексом приведеного рівня ударного шуму (індексом ізоляції ударного шуму) Lnw, дБ (для перекриттів).

Індекс ізоляції повітряного шуму Rw, дБ: величина, що служить для оцінки одним числом ізоляції повітряного шуму огороджувальної конструкцією. Визначається шляхом зіставлення частотної характеристики ізоляції повітряного шуму зі спеціальним нормативним спектром в діапазоні 100 — 3150 Гц. Цей показник застосовується для оцінки звукозахисних властивостей стін, перегородок і перекриттів.

 

Індекс приведеного рівня ударного шуму Lnw, дБ: Величина, що служить для оцінки одним числом ізоляції ударного шуму перекриттям. Визначається шляхом зіставлення частотної характеристики приведеного рівня ударного шуму під перекриттям зі спеціальним нормативним спектром. Цей показник використовується для оцінки звукозахисних властивостей перекриттів. Для стін і перегородок індекс ударного шуму не нормується.

Одиниця виміру рівня звукоізоляції повітряного шуму (евукоізоляція) R, дБ (децибел) — в загальному вигляді являє собою десятикратний десятковий логарифм відношення падаючої на огорожу звукової енергії до енергії, що пройшла через огорожу.

Завдяки логарифмічною залежності, рівень звукоізоляції 10 дБ сприймається органами слуху людини, як зменшення гучності в 3 рази, а в 3 дБ — як зменшення гучності приблизно в 2 рази.

Звід будівельних правил, СП 51.13330.2011 «Захист від шуму», встановлює наступні норми звукоізоляції для огороджувальних конструкцій всередині житлового будинку:

Для перекриттів житлових приміщень при передачі звуку зверху вниз:Норми звукоізоляції перекриттів в житлових приміщеннях

де Rw — індекс ізоляції повітряного шуму огороджувальними конструкціями, дБ (децибел);
Lnw — індекс наведеного рівня ударного шуму, дБ.

Для внутрішніх стін і перегородок нормується тільки індекс ізоляції повітряного шуму:Нормативні індекси повітряного шуму звукоізоляції стін і перегородок будинку, квартири

Для огороджувальних конструкцій величина розрахункового або фактичного індексу ізоляції повітряного шуму повинна бути більше норми, а величина індексу рівня ударного шуму навпаки, чим менше — тим краще.

Для типових конструкцій стін, перегородок, перекриттів рівень звукоізоляції розраховують заздалегідь і вказують в довідниках. Наприклад, за довідником перегородка з повнотілої керамічної цегли зі штукатуркою з двох сторін загальною товщиною 150 мм. (В 1/2 цегли) має індекс ізоляції повітряного шуму 47 дБ. Порівнюючи цей показник з вимогами норм (див. Таблицю вище) знаходимо, що такий перегородкою можна відокремити санвузол, а також встановити її між кімнатами або між кімнатою і кухнею.

Слід враховувати, що значення нормативних індексів звукоізоляції, зазначені в таблиці — це компроміс між рівнем звукового комфорту і витратами на будівництво. При будівництві приватного будинку для себе рекомендую орієнтуватися на більш високі значення нормативних індексів звукоізоляції огороджувальних конструкцій — на 3-7 дБ. Таке рішення забезпечить кращий звуковий комфорт в будинку, в порівнянні з квартирами в стандартних багатоквартирних будинках. Правда, це зажадає деякого збільшення витрат на будівництво.

Звукоізоляція перекриттів, підлог і стель

Більшість конструкцій перекриттів, включаючи розміщення на них підлоги і стелі, забезпечують нормативний індекс звукоізоляції повітряного шуму. Особливо високі показники Rw мають залізобетонні монолітні перекриття.

А ось для захисту від ударного шуму доводиться передбачати спеціальні заходи.

звукоізоляція перекриттів будинку, квартири - плаваюча підлогаНайефективніший захист від ударного шуму, розташованих під перекриттям приміщень, забезпечує конструкція плаваючої підлоги. Основні елементи плаваючої підлоги — це стяжка з бетону і, розташований під нею, шар пружною звукоізоляції.

Пружний шар звукоізоляції, навантажений зверху важким бетоном стяжки, трохи стискається і утворює коливальну систему з певною резонансною частотою. Правильна настройка цієї коливальної системи забезпечить максимальне придушення ударного шуму. Резонансна частота системи залежить від ваги стяжки, а також значень динамічного модуля пружності Єдін, і відносного стиснення ε матеріалу звукоізоляції.

Детальніше про варіанти пристрою та налаштування плаваючої підлоги читайте в статті: «Плаваюча підлога — звукоізоляція міжповерхових перекриттів».

звукоізоляція перекриттів по дерев'яних балках
Звукоізоляція міжповерхового перекриття по дерев’яних балках (лагам) має гірші показники в порівнянні з перекриттями з бетону.

У перекритті по дерев’яних балках (лагам) звуковбирний матеріал, покладений між лагами, служить для захисту від повітряного шуму. Так як несуча здатність таких перекриттів невелика, то жорстку стяжку плаваючої підлоги робити з бетону не можна. У цьому варіанті перекриттів, жорстку стяжку плаваючої підлоги роблять у вигляді сухої збірної стяжки з будівельних плит.

Про те, як зробити підлогу з сухою збірної стяжкою читайте в статті: «Пол з сухою збірної стяжкою з листів ГВЛ, ЦСП».

звукоізоляція перекриття за допомогою підвісної стелі
Звукоізоляція перекриття за допомогою підвісної стелі особливо ефективна при передачі звуку від низу до верху

Захист від шуму найбільш ефективна, якщо розміщена ближче до джерела звуку. Тишу в спальні, розташованої над вітальні, забезпечують шляхом влаштування під перекриттям, в вітальні шумозащитного підвісної стелі.

Підвісна стеля роблять і в квартирі для захисту від шуму зверху.

Розміщення між листами обшивки з гіпсокартону спеціальної плівки (мембрани) значно збільшує шумозахисні властивості стелі. В’язкоеластичний мембрана являє собою синтетичний звукоізоляційний матеріал на полімерній основі. Найважливіша відмінність матеріалу — це його еластичність в поєднанні з високою щільністю. При товщині 1,8-5,3 мм поверхнева щільність мембран становить 3,5-10 кг / м2. Поєднання в обшивці матеріалів з різними властивостями створює умови для багаторазового відбиття, розсіювання і поглинання енергії звукової хвилі в кожному з шарів.

Звукоізоляційні системи із застосуванням гіпсокартонних листів і в’язкоеластичний мембран використовують не тільки для шумоізоляції стель, але також для стін, покрівель і пристрої акустичних екранів. Мембрана наклеюється безпосередньо на поверхню гіпсокартонних листів зсередини, з боку несучого каркаса. Найбільш ефективним є застосування мембрани як защемленного шару між двома листами гіпсокартону.

Наприклад, звукоїзолірующая еластична мембрана з навантаженого вінілу Mass Loaded Vinyl, до складу якої входить мінерал Барит або аргону. Відома за кордоном торгова марка матеріалу Acousticblok, має поверхневу щільність 5 кг / м2 при товщині 2,5 мм. У РФ одна з фірм продає матеріал під торговою маркою Шумоблок тм. Матеріал продається в рулонах шириною 120 см і довжиною 5 м.

універсальне звукоізолююче кріплення для каркасної перегородки і підвісної стелі
Універсальні звукоізолюючі кріплення Vibrofix Protector для профілів каркаса підвісної стелі або перегородки з гіпсокартону.

Для кріплення каркаса підвісної стелі до перекриття рекомендується використовувати спеціальні звукоізолюючі кріплення — підвіси. Відмінною особливістю таких підвісів є наявність в їх конструкції пружного елемента.

Звукопоглинальним матеріалом в підвісних стелях зазвичай служать мати або плити з акустичної мінеральної вати. Звукоізолюючі матеріали в стелі укладають щільно без зазорів.

Звукоізоляція внутрішніх стін і перегородок

Нормативні індекси ізоляції повітряного шуму встановлені для внутрішніх стін і перегородок, в яких немає дверей (див. Таблицю вище). Для стін, в яких є двері, показники звукоізоляції не нормуються, так як двері всередині будинку мають дуже низькі параметри ізоляції шуму.

Відомо, що для роботи природної вентиляції в будинку або квартирі в дверях повинні бути зроблені переточні отвори для циркуляції повітря між приміщеннями. Площа перетічними отвори природної вентиляції в двері не менше 200 см2. Ці отвори сильно знижують шумозахисні властивості дверей усередині будинку.

Для хорошої звукоізоляції між гучними приміщеннями денної зони і спальні обов’язково має бути дві лінії дверей і хоча б невеликий коридор.

Звукоізоляція каркасних перегородок

звукоізоляція каркасної перегородки в будинку, квартирі
Перегородка загальною товщиною 125 мм. — з шириною профілю каркаса 100 мм., З облицюванням з листів гіпсокартону товщиною 12,5 мм., Із заповненням плитами акустичної мінеральної вати 100 мм. має індекс ізоляції повітряного шуму 49 дБ.

Каркасна перегородка, показана на малюнку, має індекс ізоляції повітряного шуму Rw = 49 дБ. Загальна товщина перегородки 125 мм. Порівняйте, цегляна перегородка оштукатурена з двох сторін загальною товщиною 150 мм. володіє індексом звукоізоляції Rw = 47 дБ.

Як звукопоглинального заповнення каркасної перегородки використовуються спеціальні плити з акустичної мінеральної вати. Акустична мінвата відрізняється особливою прихильністю волокон. Завдяки цьому вона має низьку динамічної жорсткістю і краще гасить шуми в порівнянні зі звичайною ватою. У той же час, цей матеріал залишається хорошим теплоізолятором.

 

У вертикальних конструкціях (в стінах, перегородках) рекомендується застосовувати вироби з мінеральної вати щільністю не менше 50 кг / м3. Менш щільні плити з часом можуть сповзати і злежуватися.

Різні виробники випускають в продаж вироби з акустичної мінеральної вати під своїми торговими назвами. Наприклад, акустична мінеральна вата AcoustCWool Concept (54 кг / м3 ± 10%, НГ);

звуковбирна прокладка каркасної перегородки з гіпсокартону
Між профілями каркаса і огороджувальними конструкціями обов’язково встановлюють пружну звуковбирну прокладку

Різні варіанти конструкцій каркасних перегородок з обшивкою з гіпсокартону на сталевому каркасі можуть забезпечити індекс ізоляції повітряного шуму в діапазоні 41 — 67 дБ, при загальній товщині перегородки 100 — 255 мм.

Детальніше про варіанти пристрою каркасних перегородок з різним індексом звукоізоляції читайте в статті «Звукоізолюючі каркасні перегородки з гіпсокартону своїми руками».

Звукоізоляція стін і перегородок з цегли та блоків

Кладку стін і перегородок з цегли, блоків та інших кладок матеріалів необхідно виконувати з ретельним заповненням швів розчином на всю глибину. Кладку штукатурять з двох сторін.

Нижче наведені значення індексу повітряного шуму для деяких конструкцій стін і перегородок з кладок матеріалів, оштукатурених з двох сторін:

 • стіна в дві цеглини (товщина зі штукатуркою 530 мм) — Rw = 60 дБ;
 • стіна в одну цеглину (товщина зі штукатуркою 280 мм) — Rw = 54 дБ;
 • стіна в півцеглини (товщина зі штукатуркою 150 мм) — Rw = 47 дБ.
 • то ж в півцеглини з пустотілого керамічної цегли — Rw = 37 дБ.
 • стіна в півцеглини із силікатної цегли — Rw = 52 дБ.
 • стіна з блоків пористого бетону товщиною зі штукатуркою 180 мм. — Rw = 44 дБ.

Показники звукоізоляції стін і перегородок з кладок матеріалів можна збільшити, якщо виконати двошарову кладку з відстанню між шарами не менше 40 мм. Якщо повітряний проміжок заповнити звукопоглинальним матеріалом, то індекс звукоізоляції збільшиться ще більше. Як звукопоглинального матеріалу в тришарової кладці можна використовувати плити з мінеральної вати або піноскла.

Звукоізоляція існуючих стін і перегородок

Звукоізоляція стін на пристінному каркасі

Звукоізоляція стін на пристінному каркасі
Звукоізоляція стіни на пристінному каркасі. Загальна товщина 90 мм

Для поліпшення звукоізоляції існуючих стін і перегородок їх зазвичай обшивають гіпсокартоном на пристінному каркасі. Конструкція схожа на каркасну перегородку з тією різницею, що обшивкою перегородки з одного боку служить існуюча стіна.

Для пристрою пристенного каркаса зазвичай використовують стельовий профіль 60х27 мм. Кріплення направляючих профілів в прорізі стіни виконують через пружну стрічку. Для кріплення до стіни стоєчних профілів застосовують спеціальні звукоізолюючі кріплення. Кріплення стійки до стіни встановлюють на висоті 0,75 м від підлоги і на відстані 1 м. Від стелі.

У порожнині каркаса укладають плити з акустичної мінеральної вати щільністю 45 кг / м3, товщиною 50 мм. Між поверхнею стіни і плитами звукоізоляції рекомендується залишати повітряний зазор 15-20 мм.

Зовні поверхня профілів обклеюють пружною стрічкою. Зверху на стрічку укладають і закріплюють на каркасі листи гіпсокартону товщиною 12,5 мм. Обшивка листами в два шари збільшує шумозахисні властивості обшивки. Звукоізолюючі характеристики зростуть, якщо для внутрішнього шару обшивки використовувати більш щільні гіпсоволокнисті листи ГВЛ. Шви між листами обшивки першого шару обов’язково шпаклюють.

Можна ще збільшити звукоізолюючі властивості обшивки, якщо на каркасі закріпити два шари гіпсокартонних, гіпсоволокнистих листів з защемлением між ними в’язкоеластичний мембрани (читай вище про звукоізоляції підвісної стелі). У такому варіанті обшивка збільшить звукозахисні властивості стіни на 17 дБ.

У якості нижнього шару двошарової обшивки, замість листів ГКЛ і ГВЛ, вигідно використовувати звукоізолюючі сендвіч панелі товщиною 8 — 15 мм. з міцного целюлозного багатошарового гофрокартону. Розповідь про ці панелях читайте нижче.

Звукоізоляція стін сендвіч панелями

Останнім часом великої популярності на ринку звукоізоляційних матеріалів почали набувати сендвіч панелі. Вони являють собою багатошарову плиту з матеріалів з різними властивостями — різної щільності і структури в кожному шарі. Чергування шарів з різною щільністю і структурою сприяє розсіюванню звукової енергії.

До переваг використання панелей можна віднести відсутність необхідності монтажу металевого каркаса — вони кріпляться прямо до стін. Крім того, часто вдається зменшити загальну товщину шару звукоізоляції, що скорочує втрату площі приміщення. Недолік полягає в тому, що для монтажу сендвіч панелей поверхня стіни повинна бути вирівняна штукатуркою.

Монтуються панелі за допомогою виброизолирующих кріплень крізь спеціальні вузли, виготовлені виробником. Товщина таких панелей може бути від 8 до 150 мм, і підбирається, виходячи з вимог до звукоізоляції стіни або перегородки. Панелі можуть стикуватися один з одним за допомогою пазогребневого з’єднання.

Безпосередньо на сандвіч панелі закріплюють оздоблювальний шар гіпсокартону товщиною 12,5 мм. Якщо між панелями і гіпсокартоном розмістити шар з в’язкоеластичний мембрани, то рівень звукоізоляції помітно зросте. Підвищення індексу звукоізоляції стіни з сандвіч панелями може становити від 9 до 20 дБ.

Сендвіч панель з гофрокартону

Звукоізоляція - шумоізоляція будинку, квартири сендвіч панелями
Звукоізоляція стіни з використанням акустичних панелей товщиною 15 мм., Загальною товщиною разом з фінішним шаром гіпсокартону 32 мм., Збільшує індекс повітряного шуму на 9-10 дБ.

Наприклад, акустична панель Ticho (аналогічна продукція також випускається і продається під іншими торговими назвами: Фонстар (PhoneStar); SoundGuard і ін.) Виготовляється з міцного целюлозного багатошарового гофрокартону. Усередині панелі є кілька камер, заповнених піском, польовошпатовим-кварцовою композицією різної фракції з застосуванням віброущільнення. Панель має відмінні звукоізоляційні властивості. Цей результат досягається за рахунок підвищення питомої маси панелі, збільшення кількості чергувань різнорідних шарів і інтегрованою, пружною, віброгасильних прошарку, а також вільних, не пов’язаних між собою, частинок наповнювача. Панелі призначені для застосування в сухих і опалювальних приміщеннях.

Розміри панелі 1200 х 800 мм., Товщина 8-17 мм. і вага 10,5 — 21 кг. Панелі легко пиляються ручною пилкою або електроінструментом. При пилянні можливе незначне висипання наповнювача. Кромка спила оклеивается будівельним скотчем.

Панелі закріплюються на стіні за допомогою пластикових акустичних дюбель-цвяхів. На стики панелей наноситься акустичний герметик. Герметик також наносять на місця кріплень, а також закладають отвори в панелях для проходу труб і інших комунікацій. Після монтажу стики панелей шпаклюють і проклеюють стрічкою. Листи гіпсокартону приклеюють до панелей монтажним клеєм з кроком 300 х 300 мм. і додатково закріплюють до панелей саморізами з кроком 400 мм.

Сендвіч панель з мінеральної вати

А ось ще один приклад звукоізолюючою сендвіч панелі. На гіпсоволокна плиті в заводських умовах закріплений шар акустичної мінеральної вати і зроблені виброизолирующие гнізда для кріплення панелі до стіни.

Подивіться відео про таку систему звукоізоляції стін сандвіч панелями ЗІПС:

Сендвіч панелі з пінопласту і пінополістиролу

На будівельному ринку можна зустріти сендвіч — панелі, в яких використовуються в якості звукопоглинального шару спінені полімери: пінопласт, екструдований пінополістирол, пінополіетилен, пінополіуретан. Звукоізолюючі властивості таких панелей, особливо для захисту від повітряного шуму, помітно нижче, ніж описаних вище. Продавці, часто вводять покупців в оману, стверджуючи зворотне.

Звкоізоляція стін плитами з піноскла

Звукоізоляція стін і перегородок плитами з піноскла
Звукоізоляція стін і перегородок плитами з піноскла з обробкою гіпсокартоном

Облицювання стін плитами з піноскла також знижує рівень шуму в приміщенні. Плити з піноскла щільністю 100 — 160 кг / м3 і товщиною 40 — 180 мм. приклеюють до існуючої стіни. Шар плит товщиною 100 мм володіє індексом ізоляції повітряного шуму 28 дБ.

Стики і примикання стін, а також стін і перекриттів повинні бути виконані так, щоб в них були відсутні і не утворювалися під час експлуатації тріщини і щілини. Місця, в яких можливо їх поява під впливом навантаження або температурних і усадочних деформацій, закладають пружними герметиками.

Виниклі в процесі будівництва або експлуатації найменші тріщини в стінах і перегородках розчищають якомога глибше і закладають розчином або герметиками на всю глибину. Тріщина де небудь в кутку буде хорошим провідником звуку.

Звукоізоляція на мансарді

звукоізоляція на мансарді
Звукоізоляція на мансарді

Щоб шум дощу, виття вітру і вібрації даху не дошкуляли домочадцям, необхідно з’єднання огороджувальних конструкцій приміщень мансарди з кроквяної системою даху виконувати за допомогою пружних звукоизолирующих кріплень.

 За допомогою звукоізолюючих кріплень виконується акустична розв’язка будівельних конструкцій та звукоізоляція джерел шуму та вібрації. Звукоізоляційні кріплення мають велику кількість модифікацій, які відрізняються залежно від сфери застосування, конструкції і типу використовуваного пружного елемента.

Плити звукоізоляції між кроквами даху і на перекритті рекомендується укладати і за межами житлової частини мансарди.

Звукоізоляція інженерних систем і устаткування

Труби різного призначення повинні пропускатися через
міжповерхові перекриття та міжкімнатні стіни (перегородки) в еластичних гільзах (з пористого поліетилену і інших пружних матеріалів), що допускають температурні переміщення і деформації труб без утворення наскрізних щілин.

Для кріплення труб до огороджувальних конструкцій (стін, перегородок, перекриттів) необхідно застосовувати виброизолирующие опори з елементами з пружного матеріалу.

Опалювальне і насосне обладнання систем опалення, водопостачання та примусової вентиляції необхідно розміщувати в окремому технічному приміщенні (котельні).

Для захисту сусідніх приміщень від шуму працюючого обладнання необхідно:

 • Не розміщувати по сусідству з котельні приміщення, де особливо потрібна тиша, наприклад, спальні.
 • Зробити в котельні плаваюча підлога. Устаткування, яке є джерелом шуму, слід розміщувати і прикріплювати до плаваючого підлозі, а не до стін.
 • Для стін і стелі котельні використовувати технічні рішення по збільшенню індексу ізоляції повітряного шуму на 4 — 7 дБ.
 • Труби, що виходять за межі огорожі котельні, повинні бути віброізольованого за допомогою гнучких вставок, або в місцях проходу через огорожі повинні бути віброізольованого по периметру пружним герметиком.

Для зниження шуму вентилятора, встановленого на вході в вентиляційний канал, слід:

 • не застосовувати вентилятор, що створює надлишковий тиск і витрата повітря;
 • вибирати агрегат з найменшими питомими октавними рівнями звукової потужності;
 • знижувати опір руху повітря, збільшуючи по можливості перетин каналу, і забезпечувати плавний підведення повітря до вхідного патрубка вентилятора.
 • в місці кріплення та прилягання корпусу вентилятора до стіни розмістити виброизоляцию з пружного матеріалу.

Труби каналізації для захисту від шуму, що рухається по ним води захищають акустичним екраном.

Акустичний екран виготовляють з твердих будівельних листів на каркасі або без. З боку джерела шуму поверхню екрану облицьовують звукопоглинальним матеріалом. Екран слід розташовувати якомога ближче до джерела шуму. Він може оточувати джерело шуму з одного або декількох сторін.

Акустичний екран в будинку для труб каналізації найчастіше роблять з листів гіпсокартону на каркасі з металевого профілю.

За допомогою пристрою акустичного екрану можна зменшити шум в будинку від інших джерел звуку, наприклад холодильника або газового котла, встановленого на кухні.

Зовнішні блоки місцевих систем кондиціонування повітря (спліт-
систем) можуть бути встановлені на фасадах і на покрівлі будинку, якщо передбачені заходи щодо усунення передачі від них вібрації на будівельні конструкції (причини виникнення структурного шуму в приміщеннях).

Звукоізоляція дверей і вікон

При проектуванні дверей, воріт і вікон слід звертати особливу увагу на вживання заходів по підвищенню їх ізоляції від повітряного шуму.

Підвищення звукоізоляції вікон може бути досягнуто збільшенням товщини і числа стекол в склопакеті, збільшенням товщини повітряного проміжку між стеклами, ущільненням притворів переплутав, закріпленням стекол в палітурках за допомогою пружних прокладок, застосуванням запірних пристроїв, що забезпечують щільне закривання вікон.

В даний час найбільш доцільним є застосування готових конструкцій шумозахисних вікон, забезпечених вентиляційними елементами з глушниками шуму. Підбір шумозащитного вікна повинен проводиться на основі акустичного розрахунку необхідного зниження зовнішнього шуму. Звукоізолюючі властивості вікон і дверей повинні бути підтверджені результатами сертифікаційних випробувань. При замовленні вікон і дверей вимагайте сертифікат.

Слід мати на увазі, що в системі природної вентиляції будинку через вікна зазвичай забезпечується приплив свіжого повітря з вулиці через нещільності в сінях або припливні клапани в віконних профілях. Але ці отвори у вікнах різко знижують шумозахисні властивості вікон. Якщо будинок розташований в зоні підвищеного рівня зовнішнього шуму, то приплив повітря в будинок слід виконати іншим способом, не через вікна.

У РФ встановлені норми індексу ізоляції повітряного шуму тільки для вхідних дверей в будинок або квартиру (див. Таблицю вище). Для міжкімнатних дверей показник звукоізоляції не нормується.

Для роботи природної вентиляції в будинку або квартирі в дверях повинні бути зроблені переточні отвори для циркуляції повітря між приміщеннями. Площа перетічними отвори природної вентиляції в двері не менше 200 см2. Ці отвори ще більше знижують шумозахисні властивості дверей усередині будинку.

В Європі норматив індексу звукоізоляції дверей усередині будинку не перевищує 27 дБ (DIN 4109). Такий показник може бути досягнутий тільки при відсутності переточні отворів в дверях. Але це вимагає зміни системи вентиляції в будинку.

Підвищення ізоляції повітряного шуму дверима може бути досягнуто за рахунок:

 • збільшення поверхневої щільності їх полотна;
 • щільною пригону полотна до коробки;
 • застосування ущільнюючих прокладок в притворах дверей.

Щілини і нещільності між коробкою двері і огорожею, до якого вона примикає, повинні бути щільно забиті. Необхідно також передбачати запірні пристрої, що забезпечують щільний притиск дверей до коробки, замкові щілини повинні бути закриті.

 

Допускається проектування подвійних дверей з тамбуром, стінки якого облицьовані звукопоглинальним матеріалом.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Теплі стіни - опалення будинку

Вам також може бути цікаво:

1 1293 - Звукоізоляція, шумоізоляція
Обкладываем цоколь клинкерной плиткой
Низкое влагопоглощение клинкерной плитки делает ее ...
Yak pozbutysia vid zapakhu tsvili - Звукоізоляція, шумоізоляція
Запах цвілі в квартирі
  Цвіль - це наліт, утворений мікроскопічними ...
175048816 6 644x461 mebel na zakaz - Звукоізоляція, шумоізоляція
Модний дизайн дитячої кімнати
Модний дизайн дитячої кімнати Облаштування дитячої кімнати ...
detskij domik svoimi rukami 07 - Звукоізоляція, шумоізоляція
Дитячий будиночок своїми руками
Дитячий будиночок своїми руками: варіанти, ідеї ...
825 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *