Зовнішнє оздоблення будинку

Зовнішнє оздоблення будинку варіанти

 

Зовнішнє оздоблення будинку варіанти якої в великому асортименті представлені на сучасному будівельному ринку, здатна перетворити стіни будь-якої будівлі , як старого, так і нового. Але,  крім того , правильно встановлений матеріал відмінно захистить поверхні від впливу зовнішніх факторів, перешкоджаючи їх ерозії та руйнування.

Зовнішнє оздоблення будинку варіанти

Зовнішнє оздоблення будинку варіанти

У тому випадку, якщо будинок тільки проектується, рекомендовано на цьому етапі заздалегідь передбачити, чим і як будуть оформлятися його стіни. Якщо ж прийнято рішення захистити і відновити фасад старого будинку, то до цього питання потрібно підійти більш відповідально, так як доведеться підбирати обробку не тільки по її естетичним і якісним характеристикам, а й по сумісності з матеріалом стін. Тому і слід ознайомитися з різними варіантами обробки, щоб легше було визначитися з її правильним вибором.

На якому етапі будівництва проводиться фасадна обробка?

Щоб переходити до остаточної обробки фасаду будинку, необхідно дотримати кілька вимог

Щоб переходити до остаточної обробки фасаду будинку, необхідно дотримати кілька вимог

Перш ніж перейти до розгляду різних фасадних оздоблювальних матеріалів, є сенс відразу визначитися, на якому ж етапі будівництва повинні бути проведені роботи по їх монтажу. Це важливо ще й тому, що не вчасно встановлена обробка може бути пошкоджена при монтажі інших будівельних елементів.

 • Так, по-перше, оздоблювальні роботи здійснюються тільки після того, як в отвори будинку будуть встановлені і закріплені віконні та дверні блоки.
 • По-друге, практично будь-яку будівлю протягом першого року після зведення дає усадку, часом — дуже чималу, яка може значно пошкодити фасадну обробку. Тому остаточні оздоблювальні заходи рекомендується проводити після закінчення цього періоду.
 • Після річної усадки, перед тим як приступити до обробки, всі поверхні будови слід перевірити на вертикальність і горизонтальність. Якщо з’явилися значні перекоси, можливо, стіну доведеться вирівняти за допомогою штукатурки або обрешітки , залежно від матеріалу, з якого зведено будинок і від обраної обробки.
 • Фасадні роботи рекомендовано здійснювати при помірних температурах, приблизно , від 5 до 25 градусів, при яких матеріали знаходяться в своєму природному стані, не розширюючись і не стискалася.
 • Деякі з оздоблювальних матеріалів мають чималу вагу, тому вони істотно збільшать навантаження на фундамент, і цей фактор особливо важливо врахувати при обробці старого будинку. Якщо з цього питання виникають сумніви, то краще за все запросити фахівця, який зможе розрахувати можливу додаткове навантаження на фундамент і їїдопустимість.

Штукатурна оздоблення фасаду

Штукатурка застосовується для обробки стін вже багато століть, і за цей час нітрохи не втратила своєї актуальності. Мало того, матеріали щороку вдосконалюються, стаючи більш естетичними, міцними, надійними і довговічними. За допомогою сучасних штукатурних сумішей надається можливість створити на поверхнях різні рельєфні малюнки, які не тільки є декоративним елементом оздоблення, а й допомагають протистояти зовнішнім природним впливам на стіни.

Штукатурка, напевно, ніколи не втратить своєї найширшої популярності

Штукатурка, напевно, ніколи не втратить своєї найширшої популярності

Цей спосіб обробки використовується для облицювання кам’яних, блокових або бетонних поверхонь, а також для стін, зведених з горючих матеріалів, так як штукатурка часто є вогнестійкою, здатної тривалий час витримувати високі температури.

Не варто думати, що штукатурка - це тільки нудний сірий фон. Різноманітність варіантів своєї декоративності - дуже велике

Не варто думати, що штукатурка — це тільки нудний сірий фон. Різноманітність варіантів своєї декоративності — дуже велике

Сьогодні  в асортименті будівельних магазинів можна знайти різні види штукатурних сумішей, виготовлених на різних засадах.

Деякі основні експлуатаційні характеристики сучасних штукатурок зведені в таблицю:

властивості матеріалівштукатурні суміші
 мінеральніакриловіСилікатнісиліконові
Основне скорозшивачцементакрилові смолиРідке склосиліконова смола
паропроникністьвисоканизькависокависока
водопоглинанняВисоканизькесереднєнизьке
схильність забрудненьСереднявисоканизькадуже низька
види пігментівнеорганічніНеорганічні, органічнінеорганічніНеорганічні, органічні
еластичністьнизькависокаСереднявисока
Стійкість до ультрафіолетових променіввисоканизькависокависока
Стійкість до стираннянизькависокависокависока
Стійкість до впливу озонувисоканизькависокависока
 • Полімерні оздоблювальні штукатурні матеріали виробляються на водорозчинних акрилових або полівінілацетатних засадах, а також на базі поліуретану або епоксидних смол. Суміші, як правило, продаються в пластикових відрах в готовому вигляді, тому дуже зручні в застосуванні.
 
ceresit ct 64 dekorativnaya akrilovaya shtukaturka koroed  fraktsiya 2 0mm 25kg 5700fdf3f0d55 - Зовнішнє оздоблення будинку

Найпоширенішими з цього ряду є акрилові штукатурки. Такі оздоблювальні матеріали мають високу адгезію і еластичністю, стійкі до високих температур і впливу вологи.

Суміші легко наносяться і розподіляються по поверхні, а крім цього, вони виробляються в багатій різноманітністю колірної гамі, і можуть мати добавки, які створюють певний рельєф. Завдяки входять до складу матеріалу пластифікатора, нанесений шар у міру висихання і в процесі експлуатації не деформується і не розтріскується, тому навіть здатний витримати усадку будівлі, якщо буде застосований для обробки фасаду нового будинку.

Невеликий досвід, який показує пластичність акрилової штукатурки

Невеликий досвід, який показує пластичність акрилової штукатурки

Акрилова суміш придатна для обробки практично будь-якій поверхні — це може бути бетон, деревина, цегла, камінь і інші стінові матеріали. Винятком, мабуть, є метал, який погано взаємодіє з будь-яким з існуючих видів штукатурки.

Є у матеріалу і свої недоліки, про які слід згадати:

— Чи не видатна стійкість до ультрафіолетових променів — під їх впливів сам матеріал і фарбувальні речовини, що входять до його складу, швидко втрачають свої властивості;

— Не особливо великий експлуатаційний термін, в порівнянні з іншими видами штукатурних сумішей;

— Суміші схоплюються протягом дуже короткого терміну, тому з ними потрібно працювати швидко, що не зовсім зручно для тих початківців майстрів, які ще не мають досвіду в нанесенні штукатурки.

 • Мінеральні суміші на цементній основі відрізняються високою стійкістю до загоряння і хорошою паропроникністю. У продаж вони надходять у вигляді сухих сумішей, які замішуються на воді в пропорціях, зазначених на упаковці.

siltek p 12 - Зовнішнє оздоблення будинку

Для прикладу — одна з марок готових штукатурних сумішей на цементній основі

Штукатурка на цементній основі підходить для обробки кам’яних, цегельних, бетонних, а також блокових стін. Основними її складовими є цемент, промитий і очищений пісок, а також вапно, яка надає розчину еластичність. Можуть входити до складу спеціальні пластифікуючі добавки , а також компоненти, що надають штукатурному шару задуману фактурність .

 

До основних позитивних характеристик цієї обробки можна віднести наступні якості:

— екологічність матеріалу, так як він складається з натуральних компонентів;

— шар цементного розчину є відмінним захистом для стін від зовнішніх впливів;

— цей вид обробки не горючий і стійкий до високих температур, тому здатний створити перепону для поширення вогню;

— шар штукатурки в 10 мм дозволяє значно знизити проникність шуму ззовні всередину будинку, а також скоротити втрату тіла з нього;

— сумісність компонентів розчину з більшістю матеріалів, використовуваних для зведення будівель;

Поєднання на фасаді декількох цементних штукатурок з різними відтінками

Поєднання на фасаді декількох цементних штукатурок з різними відтінками

— при правильно складеному і нанесеному розчині, обробка здатна витримати без ремонту до 50-ти років, тому її можна назвати довговічною;

— якщо штукатурка буде нанесена на будову, яке вже дало усадку, то вона не дасть тріщин і

від колів.

Існують у цементних розчинів і свої недоліки. Хоча їх і небагато, але про них теж необхідно пам’ятати:

— Після замішування, розчин необхідно використати протягом 1 ÷ 1,5 годин , так як він досить швидко почне схоплюється і втрачати свою еластичність. В якійсь мірі продовжити його термін «життєздатності» допоможе додавання в розчин вапна;

— Звичайна цементна штукатурка нерідко вимагає обробки іншими фінішними матеріалами, тобто будуть потрібні додаткові витрати.

 • Силіконові штукатурки
 •  
 • можна назвати самим високоякісним варіантом фасадних оздоблень цього ряду. Але, відповідно, вони мають і більш високу вартість у порівнянні з іншими матеріалами. У продаж такі склади надходять в готовому до застосування вигляді, упакованими в пластикові відра.

Упаковка-відро силіконової фасадної штукатурки

Упаковка-відро силіконової фасадної штукатурки

Силіконові суміші мають відмінні експлуатаційні характеристики, до яких можна віднести:

— високу еластичність і адгезію, що полегшує нанесення такої штукатурки на підготовлені поверхні;

— здатність до самоочищення — дощова вода легко змиває з оброблених стін все забруднення;

— високу стійкість до ультрафіолетового випромінювання, тому колір штукатурки залишається незмінним тривалий час;

— водостійкість і паропроникність;

— завидну довговічність;

— створення захисту для стін від виникнення колоній цвілі, грибка, моху і т.п .

— покриття з цього матеріалу не схильне розтріскування, так як має стійкість до перепадів температур.

Стіни, покриті силіконовою штукатуркою, відмінно самоочищаються при будь-якому дощі

Стіни, покриті силіконовою штукатуркою, відмінно самоочищаються при будь-якому дощі

 

Силіконову штукатурку допускається наносити на будь-які поверхні, з яких зводяться будівлі ( крім металу). Природно, кожна з них повинна бути підготовлена певним чином.

Цей вид матеріалу досить часто вже має в своєму складі різні дрібнозернисті тверді добавки, які формують на поверхні певний рельєф, а в деяких випадках їх вносять самостійно  це може бути пісок або кам’яна крихта різних фракцій.

З явних недоліків у силіконових штукатурок виявлено тільки один — це досить висока ціна. Однак, одного разу вибравши цей матеріал, можна забути про ремонт стін зовні на багато десятиліть. Єдине, що , можливо, захочеться зробити  це змінити колір фасаду, що не стане складним завданням, так як фарба легко лягає на цей вид покриття стін.

 • Силікатні штукатурні суміші виробляються на основі «рідкого скла» з додаванням мінеральних наповнювачів і фарбувальних пігментів. Склади продаються розфасовані в пластикові відра, в готовому стані, і не вимагають додаткових інгредієнтів.

Один з видів силікатних штукатурок

Один з видів силікатних штукатурок

До позитивних якостей силікатних штукатурок безперечно можна віднести їх наступні особливості:

— екологічна чистота матеріалу;

— досить широкий спектр колірної гами;

— можливість використовувати суміш для обробки більшості поверхонь  це бетон, цегла, вапняк і інші стінові матеріали;

— дуже висока паропроникність поряд з відмінною водостійкістю;

— стійкість до факторів впливу навколишнього середовища;

— відсутність запаху;

— різноманітність фактурних малюнків;

— висока міцність;

— нейтральна електростатічность, завдяки чому обробка не притягує пил;

— доступна ціна сумішей, в порівнянні з іншими штукатурками;

— висока адгезія, яка сприяє простоті нанесення їх на поверхню;

— оздоблювальний матеріал не горючий, тому його можна використовувати для покриття органічних утеплювачів, так як він створить для них захисний шар;

— можливість використовувати фасадні силікатні штукатурки для внутрішньої обробки.

Силікатна штукатурка створює на фасаді водонепроникний шар, який, тим не менш, не перешкоджає вільному виходу вологи зі стін

Силікатна штукатурка створює на фасаді водонепроникний шар, який, тим не менш, не перешкоджає вільному виходу вологи зі стін

З недоліків цього матеріалу виділяється кілька факторів:

— швидке застигання сумішей, тому не варто їх купувати тим, хто вперше буде займатися обробкою стін;

— силікатна штукатурка вимагає підготовки стін спеціальними складами. Крім того, для подальшої обробки або для зміни вигляду фасаду можна використовувати фарбувальні або інші склади виключно теж на силікатної основі.

Всі види фасадних штукатурок, незалежно від їх основи, можуть мати наповнювач, в якості якого застосовуються такі матеріали, як вапнякова, мармурова або гранітна крихта, пісок різних фракцій або гранульовані полімери. Завдяки цим складовим, а також в залежності від способу нанесення, шар може мати шероховато-рівномірний і шероховато-борозенчасте рельєф або ж ідеально гладку поверхню.

Особливий різновид штукатурок — кам’яна крихта для фасадів

Оздоблення стін кам’яною крихтою кілька нагадує роботи з нанесення на них декоративної штукатурки, але результат значно відрізняється  як за зовнішнім виглядом, так і за технічними характеристиками.

 

Відходи «благородного» каменю перемелюють на крихту - їм знайдеться хороше застосування

Відходи «благородного» каменю перемелюють на крихту — їм знайдеться хороше застосування

Ця фасадна обробка  в основному  виготовляється з відходів граніту і мармуру, які подрібнюються до крихти приблизно однаковою фракції.

Фасад будинку, оздоблений кам\'яною крихтою

Фасад будинку, оздоблений кам’яною крихтою

До складу штукатурної суміші з використанням кам’яної крихти можуть входити такі екологічно чисті компоненти:

Можливі складові штукатуркиопис матеріалів
кам’яна крихтаДля отримання різних ефектів обробки осколки каменю можуть мати різні фракції: від 6 мм до стану дрібнодисперсного порошку.
цементВикористовується, як сполучна і скріплює речовина для розчину.
вапноУ суміш додається дрібно перемелена вапно або ж вапняне молоко, яке виконує роль пластифікатора, додаючи матеріалу еластичність.
митий пісокНеобхідний для суміші, де присутній цемент, для більшої міцності розчину.
перемелена слюдаЦей компонент необхідний для додання поверхні стін светоотражающего ефекту.
фарбувальні пігментиЇх використовують, як декоративну добавку, яка забарвлює суміш в обраний колір.
акрилЦей інгредієнт використовують в дорогих сумішах, як зв’язуючу речовину, замість цементу і супутніх йому матеріалів.

Різні по декоративних якостях склади можуть складатися з матеріалів, взятих в різних пропорціях. У таблиці нижче наведені деякі варіанти штукатурок, що використовуються для фасадної обробки (можна підготувати такі суміші і самостійно):

Розчини для декоративних штукатурок, які імітують натуральний камінь (складові вказані в частинах):

Матеріали для виготовлення штукатурного складуСтворювана імітація поверхні
 білий мармуржовтий мармурчервоний мармурсірий гранітлабрадорит
Портландцемент М40011111
вапняне тісто0.20.150.10.1
мармурова борошно0.10.05
кам’яна крихта33333
Слюда (від обсягу цементу)0.10.10.10.10.1
Фарбувальні пігменти (від обсягу цементу),% в залежності від бажаної насиченості кольоруОхра 3 ÷ 5Сурик залізний 5 ÷ 10Перекис марганцю 1 ÷ 5Перекис марганцю 6 ÷ 8

Цей вид декоративного оздоблення підійде для цегляної, бетонної, гіпсокартонної та інших підготовлених під неї поверхонь. Після затвердіння, така штукатурка набуває такі позитивні якості:

— тривалий термін служби покриття;

— паропроникність;

— стійкість до перепадів температур;

— стійкість до механічних впливів;

— відмінно захищає поверхню стін від впливу ультрафіолетових променів, а також інших природних факторів;

— шар кам’яної крихти здатний приховати невеликі вади стін;

— легко очищається від пилу за допомогою мильного розчину;

— досить швидке нанесення на поверхні.

З недоліків оздоблення стін кам’яною крихтою можна назвати те, що такі склади не можна наносити на металеві поверхні і на утеплювальні матеріали, типумінеральної вати.

фарбування фасадів

50118561 - Зовнішнє оздоблення будинку

Один з популярних оздоблювальних матеріалів — фасадна фарба

Фасадна фарба застосовується для покриття різних поверхонь  це може бути оштукатурена, дерев’яна і цегляна стіна, а також оброблена панелями, що імітують цеглу або натуральний камінь. Фарба не тільки естетично перетворює фасад будівлі, а й створює шар, який захистить стіни від руйнівного впливу ультрафіолету, вітру, вологи і пилу

 Будинок, пофарбований фасадною фарбою

Будинок, пофарбований фасадною фарбою

Для фарбування фасадів застосовуються склади, виготовлені на різних засадах, а вибирають їх в залежності від матеріалу стін, на які фарба буде наноситися. Таблиця сумісності — показана нижче.

Поверхня, що підлягає фарбуваннюТип фасадної фарби
 ПВХАКРСЛНА-СЛНИЗВСЛКП-СЛКЦМ
бетоннемаєТакТакТакнемаєТакТакнемає
силікатна цегланемаєнемаєнемаєнемаєнемаєТакТакТак
керамічна цегланемаєТакТакТакТакТакнемаєТак
Штукатурка на цементних та цементно-вапняній основінемаєнемаєнемаєнемаєнемаєТакТакТак
Штукатурка силікатна (на основі «рідкого скла»)Тільки після проведення спеціальної підготовки — грунтування відповідними складамиТакТакТакТак
Штукатурки на вапняній основінемаєнемаєнемаєнемаєТакТакТакТак
Штукатурки (або раніше нанесені фарби) на органічному сполучномунемаєТакТакТакнемаєнемаєТакнемає
ПриміткиСкороченнями позначені фарби:
ПВХ — ПВХ,
АКР — акрилові,
СЛН — силіконові,
А-СЛН — акрилово-силіконові,
ИЗВ — вапняні,
СЛК — силікатні,
П-СЛК — силікатні,
ЦМ — цементні

Використання фасадної фарби на увазі ретельну попередню підготовку поверхні стін

Використання фасадної фарби на увазі ретельну попередню підготовку поверхні стін

У будь-якому випадку , окрашивающее покриття повинне наноситися виключно на підготовлені поверхні, інакше бажаного ефекту домогтися не вийде. Якщо стіна має нерівності і вади, то фарба не замаскує їх, а,  навпаки , проявить всі дефектні місця, і фасад буде виглядати вкрай неакуратно.

Оздоблення фасаду цеглою

Облицювання цеглою  це єдиний спосіб обробки, який може бути проведенийдо того, як в отвори будуть встановлені віконні і дверні рами, так при цьому підході зводиться ще один міцний шар стіни, і при установці рам або коробок, вони ніяк не зашкодять обробці.

Оздоблення фасаду цеглою можна проводити практично паралельно зі зведенням самих стін

Оздоблення фасаду цеглою можна проводити практично паралельно зі зведенням самих стін

Досить часто між капітальною стіною і облицювальним шаром з цегли, прокладають утеплювальний матеріал, наприклад, такий, як мінеральна вата, або ж заповнюють зазор між ними пінополіуретаном, керамзитового або вермикулітової засипанням.

Будь-яка стіна, облицьована цеглою, приймає зовсім інший вигляд

Будь-яка стіна, облицьована цеглою, приймає зовсім інший вигляд

Для облицювання будівлі використовується цегла, вироблений за різними технологіями, і з застосуванням різних матеріалів: силікатна, керамічна, гіперпрессованний. Крім того, облицювальна цегла виготовляється в різних розмірах, а також з обробкою різних його сторін (наприклад, ложкових, точкових , і т.п . )

Переваг у подібній цегельного облицювання — чимало:

— Матеріал виготовляється у великому асортименті форм, розмірів і кольорів, що дозволяє зробити фасад будівлі оригінальним і максимально елегантним.

— Будь-який з видів цього оздоблювального матеріалу краще всякого іншого захищає капітальні стіни від зовнішніх впливів, а також відмінно маскує всі вади основної кладки.

— Стіни отримують додаткову тепло — і звукоізолюючу захист.

— Стійкість до екстремально високих температур робить матеріал пожежобезпечним.

— Така обробка славиться неперевершеною міцністю і довговічністю.

Головний же недолік полягає в тому, що цегла має досить велику масу, а значить, він істотно погіршити стінну конструкцію. Тому облицювання цим матеріалом заздалегідь передбачають при проектуванні будинку, розраховуючи під неї підвищену міцність фундаменту.

Якщо ж планується провести цеглою обробку старої споруди, то фундамент розширюється і зміцнюється. Буває і так, що доводиться для такого облицювання зводити окремий фундамент, розрахований на певне навантаження.

Натуральний камінь і його імітація

Оздоблення фасаду натуральним каменем

Натуральний камінь сміливо можна назвати найдорожчим облицювальним матеріалом , так як сам процес виготовлення з нього облицювальних плит — це досить трудомістка і досить енергозатратна операція.

Дорогий, але дуже красивий і практичний тип фасадної обробки - натуральний камінь

Дорогий, але дуже красивий і практичний тип фасадної обробки — натуральний камінь

Однак, незважаючи на високу ціну, натуральний оздоблювальний камінь досить часто вибирається для фасаду, так як має істотні переваги перед іншими матеріалами, а головним достоїнством є його універсальність і довговічність.

Завдяки екологічним і естетичним даними, камінь може бути використаний не тільки для оздоблення фасаду, але і для внутрішніх робіт, наприклад, для оформлення камінів і ділянок стін, прилеглих до нього.

Кам’яна облицювання інертна до перепадів температур, вона не боїться ультрафіолетових променів і впливу вологи. При правильному монтажі матеріалу на стіну, його неможливо буде механічно пошкодити, тому практично всі обробки з натурального каменю можна назвати вічними.

У продажу представлено чимало різновидів оздоблювальних плит з натурального каменю

У продажу представлено чимало різновидів оздоблювальних плит з натурального каменю

В асортименті спеціалізованих магазинів можна зустріти різні типи кам’яних облицювальних матеріалів, виготовлених з різних порід, кожна з яких має свої характерні особливості.

 
 • Пісковик —  це камінь, який являє собою шматки осадових кам’яних порід. Після обробки оздоблювальний матеріал набуває вигляду багатокутних або прямокутних плит, поверхня яких шліфується або залишається в колотому вигляді. Шліфовані плити називають «пластушка », а елементи з нерівною природною поверхнею — « Фонтанка». Пісковик за своїм зовнішнім виглядом схожий на плити вапняку, але відрізняється від нього більш високою міцністю, тому його іноді застосовують навіть для зведення стін.
 • Вапняк —  більше поширений оздоблювальний камінь, що пояснюється більш легкої його здобиччю при розробці кар’єрів. Ця обробка найчастіше має теплі м’які відтінки, тільки зрідка наближені до сірого кольору. Плити з шліфованої і колотою поверхнею можуть мати прямокутну або багатокутну форму.
 • Сланець утворюється в природі при зміщенні гірських порід і використовується не тільки для обробки стін, але і навіть в якості покрівельного матеріалу. Недолік цієї породи полягає в тому, що при ударі по фрагменту він може розшаровуватися вздовж волокон.
 • Граніт — це складний за будовою природний матеріал, що володіє високою міцністю, твердістю і зносостійкість, тому він незамінний при обробці стін будівель. Граніт відмінно полірується і зберігає ідеально гладку поверхню тривалий час, він не гигроскопичен і надає стінам особливу елегантність. Однак, його вартість досить висока, тому може бути недоступна для сім’ї з середнім доходом.
 • Лабрадорит —  цей камінь часто називають павичевим, так як його колірна палітра різноманітна, починаючи від рожевих, і закінчуючи синіми відтінками. Оздоблення з цього матеріалу красива, але недовговічна, так як камінь відрізняється підвищеною крихкістю, тому може розтріскуватися при високих температурах.
 • Порфіри найчастіше використовують для обробки цоколя. За своєю будовою ці гірські породи близькі до граніту, і мають в більшості випадків червоні відтінки з вкрапленням білих частинок ортоклаза. Кам’яні плити дуже декоративні, стійкі до зовнішнього впливу, міцні, не гігроскопічні і добре піддаються поліровці. Точні характеристики цього матеріалу залежать від багатьох факторів, таких, як місце і умови його освіти.
 • Мармур утворюється в природі під впливом високого тиску і температур. Ця порода складається повністю з кальциту, але в обробних роботах часто мармуром називають і інші мармуроподібні матеріали, такі, як вапняк, доломіт і т.п . Камінь, в основному має однотонну забарвлення, з численними різнокольоровими вкрапленнями — вони можуть бути червоними і білими, чорними , зеленими і т.д .

Мармур володіє високими декоративними якостями, він добре шліфується, має середню твердість і щільність. Однак, недоліком цього оздоблювального матеріалу є його схильність до пожовтіння, що надзвичайно псує зовнішній вигляд обробки.

Ділянка зовнішньої стіни будинку, оброблений натуральними кам\'яними плитами

Ділянка зовнішньої стіни будинку, оброблений натуральними кам’яними плитами

Крім цих, найбільш популярних типів каменю, застосовуються і інші, які утворені в результаті змін вище названих порід або з їх вкрапленнями, такі, як кварцит, сиенит (єгипетський мармур), габро, травертин і інші.

Слід ще мати на увазі, що не тільки сам натуральний матеріал має високу ціну —  дуже недешевий і процес його монтажу. Однак, багато власників будинків вибирають саме цей матеріал, так як будова з такою обробкою виглядає вельми респектабельно, підкреслюючи хороший смак його господаря.

Оздоблення фасадів штучним каменем

Штучний оздоблювальний камінь може бути виготовлений на основі цементу або гіпсу з різними добавками. Вартість цього матеріалу значно нижче, ніж у натурального каменю, але при цьому якісно виготовлена ​​штучна обробка ідеально імітує природні фактури і відтінки.

Більш доступна за ціною альтернатива натуральному каменю - його штучна імітація

Більш доступна за ціною альтернатива натуральному каменю — його штучна імітація

Крім цього, штучний варіант набагато легше по вазі, тому його кладку проводити набагато простіше, ніж важкий натуральний камінь. Спрощує монтаж і те, що крім звичайних плиток, виробляються кутові деталі, які не тільки надійно закривають кути, а й надають оформлення акуратність і естетичність.

Якщо є досвід облицювання стін керамічною плиткою, то не важко буде оформити поверхні фасаду і штучним каменем, так як технологія монтажу — досить схожа.

 

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

2241 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован.