Рідка теплоізоляція

Будуєте будинок і плануєте використовувати рідкі теплоізоляційні кошти? Тоді скористайтеся цією статтею, мова в якій піде про особливості рідких утеплювачів і рекомендаціях по їх нанесенню на стіну. Відповівши на питання: Що являє собою рідка ізоляція, і які її переваги і недоліки? — багато майстрів зможуть порівняти даний матеріал з іншими утеплювачами, і вибрати для себе найбільш підходящий.


Що являє собою рідка теплоізоляція?

Рідкі теплоізоляційні засоби увійшли в сучасний побут під назвою «фантастична фарба», і блискавично зайняли передові позиції серед інших утеплювачів. Вони являють собою рідкий матеріал, консистенція якого нагадує сметану. Засоби такого типу при нанесенні на поверхню, під впливом повітря, перетворюється в еластичний, спінений енергозберігаючий шар.

До складу рідких теплоізоляторів входять наповнювачі різного роду (мікросфери з кераміки і т.п.), а також сполучна речовина у вигляді латексу бо акрилу. Конкретні види рідких утеплювачів складаються з добавок, це залежить від області застосування засобу. Застосування даного типу ізоляції, дозволяє скоротити тепловтрати в приміщенні до 40%.

41594821d6ea62f938f3a110d0406639 500x450 - Рідка теплоізоляція

Особливості матеріалу і різноманітність форм

З особливостей рідких матеріалів, призначених для теплоізоляції можна вибудувати цілий ряд:

  • відрізняються гарну адгезію і якісним зчепленням з бетонними, дерев’яними, пластиковими та металевими поверхнями;
  • являють собою вологостійкий шар, стійкий також до різких перепадів температури, ультрафіолету і різних атмосферних опадів;
  • при нанесенні на поверхню не створюють велике навантаження;
  • не токсичні;
  • застосовуються для теплоізоляції самих важкодоступних ділянок і т.д.

Основні різновиди рідких ізоляторів описані в таблиці:

 рідкі ізолятори
пінополіуретанВиробляється на основі реакції двох складових компонентів полиола і поліізоціанати. Розрізняють два типи цього матеріалу, які відрізняються за своєю структурою (з відкритими та закритими порожнинами). Перевагами пінополіуретану вважається: експлуатаційний термін до 30 років, стійкість до низьких температур, низька звукопровідність.
ПінзеляРідка речовина, дуже нагадує звичайну монтажну піну. При контакті з поверхнею і повітрям застигає, утворюючи щільне теплоізоляційне сировину, не утворює стики. Даний вид абсолютно безпечний для здоров’я людини, відмінно підходить для внутрішньої обробки приміщень.
пінобетонОдин з найдорожчих ізоляційних матеріалів, до того ж найважчий.
Монтажна пінаЧастоіспользуемих, дешевий ізоляційний матеріал. Підходить для нейтралізації дірок і тріщин в поверхні.
термофарбиВикористовують для теплоізоляції трубопроводів, повітроводів, а також для покриття стін приміщення всередині і зовні. Цього типу матеріалу називають надтонкими, максимальна продуктивність засобів проявляється тільки при повній відсутності тріщин на поверхні. Матеріал випускається в білому і сірому відтінку, при необхідності його можна розбавити барвниками.

Застосування рідких утеплювачів не вимагає тривалих підготовчих робіт. Їх наносять декількома способами: за допомогою пензля і валика, а також методом розпилення.

923e07fcae42f3b068efef8d7bd45930 500x450 - Рідка теплоізоляція

Найпопулярніші рідкі утеплювачі, недоліки і переваги

У будівельних магазинах реалізується велика кількість різних рідких теплоізоляторів від вітчизняних та імпортних виробників. Найвідомішими і затребуваними марками ізоляційних засобів вважаються:

  • Астратек;
  • Корунд;
  • Тезолат;
  • Керамоізол;
  • Сфероліт і ін.

Ізоляція від виробника Астратек призначається для покриття металевих поверхонь. Володіє високим рівнем адгезії до металів, утворює міцну, без стикового поверхню. Володіє хорошими антикорозійними властивостями.

Корунд — утеплювач, якісно зарекомендував себе як вигідний утеплювач для покрівель будівель, бетонних стель і т.д. Має високу теплоотражающей здатністю. Являє собою надтонкий ізолятор, який підходить для обробки цистерн, бідонів, трубопроводів і т.д.

Тезолат — сучасний ізолятор, що дозволяє забезпечити покриття повну водонепроникність. Захищає покриття від освіти грибкових захворювань, підходить для застосування в важкодоступних місцях. Часто цей тип ізолятора використовують в якості фасадного покриття. Експлуатаційний термін матеріалу більше 25 років. Для роботи з матеріалом потрібно використовувати валик або пензлик, після повного висихання ізолятор не забирає простір приміщення.

Керамоізол — це спеціальна енергозберігаюча фарба, важкозаймисті і абсолютно не токсична. За складом цей матеріал нагадує пасту сірого кольору. Застосовують дану суміш для утеплення стін, підлог, стель і т.д., при цьому вона як і інші утеплювачі, характеризується довговічністю. Після нанесення термофарби Керамоизол і повного її висихання, фасадну поверхню можна фарбувати іншими матеріалами. Надійно захищає приміщення від утворення конденсату.

Сфероліт є засіб, захисні властивості якого, ґрунтуються на вакуумній здатності. Цей матеріал має гарну паропроникністю і має високі дихаючі властивості. Підвищує збереження тепла в приміщенні до 40%, при цьому надійно оберігає поверхню від впливу вологи, утворення грибка і цвілі. Характеризується високим рівнем вентиляційної здатності. Вимагає повторного нанесення через 10- 15 років.

08e645704978e606cf19320184de5ec9 500x450 - Рідка теплоізоляція

Як правильно вибрати рідку керамічну теплоізоляцію

Рідкі керамічні утеплювачі прийшли на зміну рулонних і плитних утеплювачів, при цьому дуже швидко завоювали довіру серед споживачів. Такого типу суспензії функціонують за рахунок вакууму, який утворюється в мікропорожнинах матеріалу. Застосування рідких утеплювачів доцільно для всіх поверхонь. Однак, вибираючи той чи інший тип потрібно уважно прочитати в який саме сфері його краще використовувати, так як керамічна теплоізоляція відрізняється добавками, які є в тому чи іншому засобі.

Вибираючи рідкий керамічний утеплювач, в першу чергу, потрібно поцікавитися його терміном експлуатації. Не менш важливим показником якості матеріалу вважається його щільність. Хороший теплоізолятор рідкої форми, при розтиранні на пальцях, повинен явно зберігати шорсткі мікрогранули, якщо народних обранців простежуються, фахівці рекомендують вибрати засіб від іншого виробника.

Купуючи керамічний утеплювач користувачеві слід звернути увагу на колір рідкого кошти. Суспензія високої якості має білий колір, сірий і бежевий відтінок допустимі, але тільки в невеликому відсотку, а це значить, що наявність різноманітних кольорових гам свідчить про погане теплоізоляційному засобі.

3369809d4e3fcf803e7d2968c52e4894 500x450 - Рідка теплоізоляція

Рекомендації з нанесення рідкого утеплювача на стіну

Залежно від різновиду, рідкі утеплювачі наносять на стіну трьома способами: пензликом, розпилювачем і валиком. Наприклад, працюючи на абсолютно рівній поверхні при нанесенні термофарби можна сміливо скористатися валиком. На ділянках з виїмками найкраще працювати пензликом. Майстру варто пам’ятати, що термошар ніколи не наноситься одним рівнем, це дія на стіні слід повторювати від 2-х до 10-ти разів.

Перед нанесенням рідкого кошти стіни очищають від пилу, по потребі обробляють оздоблювальними матеріалами. Головне, щоб поверхня була повністю сухий. Не слід відкривати або розмішувати матеріал заздалегідь перед роботою, це варто робити незадовго до основного процесу, інакше засіб втратить свої первісні якості.

При розмішуванні рідкого утеплювача міксером або електродрилем не варто використовувати занадто велику швидкість, під впливом оборотів пошкоджуються мікрогранули суспензії і теплозберігаючі властивості матеріалу знижуються.

97c21d729d517d704c4318724781bcae 500x450 - Рідка теплоізоляція

Рідкий пінополістирол, недоліки і переваги

Пінополістирол — це матеріал, який досить часто застосовується з метою гідро- і теплоізоляції. Він створений на основі сополімерів стиролу і їх взаємодії з полістиролом. Для виробництва цього утеплювача активно застосовують природний газ, яким наповнюють порожнечі. Додатково до складу даного рідкого матеріалу входять барвники, антипірени і пластифікатори.

Застосування цього утеплювача стало активно зростати, так як він має цілу низку переваг: паропроницаемий, міцний, вологостійкий, довгостроковий, хімічно і ультрафіолетове стійкий, застосовується в якості звукоизолятора, екологічний і т.п.

Мінусом використання даного матеріалу можна назвати те, що він вимагає ідеально рівною, гладкою підоснови для нанесення. При погано змонтованої вентиляції схильний до зібрання конденсату, а також до виникнення цвілі і грибка.

3a37346c78fe9f65295914bdb83e0024 500x450 - Рідка теплоізоляція

Ековата. Способи укладання, необхідне обладнання, основні етапи робіт

Ековата — це одна з різновидів утеплювачів, в основі якої 80% целюлози, антипірен і антисептик. Даний матеріал зовсім недавно увійшов в будівельну сферу і користується невеликою популярністю. Він стійкий до появи грибка, а також до пошкодження гризунами.

Це теплоізоляційне засіб добре поглинає вологу, але це ніяк не позначається на його теплопровідних властивостях. Воно абсолютно не токсичне, і не приносить шкоди людині. Дихаюча здатність ековати порівнянна з натуральним деревом, що дозволяє створити в будь-якому утепленому приміщенні природний, здоровий мікроклімат.

Недоліком даного утеплювача є тривалий монтаж процесу, в разі коли матеріал наноситься вже вологим, всі наступні роботи можна починати не раніше ніж через добу. У цей ряд можна внести і високу вартість ековати, також застосування спеціальної техніки та наявність якогось досвіду для проведення монтажних дій.

Укладати утеплювач даного типу можна двома способами: ручним і автоматизованим. Перший метод підходить для утеплення невеликих ділянок. Його використовують для утеплення підлог, при якому ековату необхідно висипати у відро або в іншу ємність, збити за допомогою дрилі і тільки тоді засипати в спеціально підготовлене місце. Даний метод вимагає спеціальних знань від майстра, які стосуються обсягу необхідного матеріалу на кубічний метр.

До спеціальній техніці звертаються тоді, коли потрібно утеплення великих метражів. З цією метою використовують професійні розпилювачі, видувне встаткування, гофровані шланги і т.д. Досить поширеною вважається суха задування матеріалу, особливість якої полягає в утепленні стін, скатної покрівлі і т.д., без вологості, безпосередньо в отвір, яке вимагає ізоляції.

459101e4f9253960af575d43bc23802e 500x450 - Рідка теплоізоляція

 

Порівняння рідкої теплоізоляції і інших утеплювачів

 В порівняння з іншими утеплювачами рідка теплоізоляція значно відрізняється ціновою політикою, як відомо вартість рідких засобів набагато вище рулонних і плиткових. Але при цьому утеплювачі — емульсії здатні якісно заізолювати найвіддаленіші, важкодоступні місця. Не вимагають спеціальних навичок в процесі монтажу, їх легко наносити вручну, без спеціалізованого обладнання. 

На відміну від таких утеплювачів як мінвата, ековата, пінополістирол і інших твердих матеріалів, рідкі застосовуються для обробки трубопроводу, елементів гарячого і холодного водопостачання. Утеплювачі рідкої консистенції активно захищають металеві підстави від впливу корозії. На відміну від пінополістиролу, теплоізоляція рідкого типу не є токсичною, і підходить як для зовнішньої обробки, так і зсередини. За рахунок своїх теплоізоляційних властивостей, міліметр нанесених, рідких утеплювачів здатний замінити сантиметри покладених твердих матеріалів. Теплоізоляція, яка наноситься пензликом або валиком, при висиханні не ускладнює поверхні.

 

Читайте також:  Утеплювач піноскло

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

971 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *