Засмітився унітаз, що робити?

На відміну від сільської хати з відхожих місцем у дворі, сучасний будинок має теплий санвузол всередині приміщення, забезпечуючи людям зручність і комфорт. В процесі експлуатації всі сантехнічні пристрої періодично виходять з ладу, а найстрашнішим сном господарів є засмічення унітазу. Важливо не допустити утворення пробки в каналізації, тому необхідно знати, якщо засмітився унітаз, що робити в домашніх умовах.

Засмітився унітаз, що робити в домашніх умовах
 

Засмітився унітаз, що робити в домашніх умовах. Основні ознаки та причини

 

Які перші ознаки цього неприємного явища і чи можна прочистити унітаз самостійно, не вдаючись до послуг сантехніка?

Головні показники засмічення зливу

Виникнення хоча б одного з перерахованих нижче симптомів, свідчить про те, що в зливний трубі туалету або в каналізації відбулося засмічення:

  • поява стійкого неприємного запаху;
  • вода йде в каналізацію дуже повільно або не йде зовсім;
  • поява в унітазі фекалій з каналізаційної труби.
 

Про засміченні може свідчити повільний слив води і неприємний запах з зливного отворуПро засміченні може свідчити повільний слив води і неприємний запах з зливного отвору

Які ж причини засмічення унітазу і що робити, якщо в зливний отвір не йде вода? Засмічення унітазу може загрожувати серйозними проблемами, тому так важливо встановити джерела цього явища.

Можливі причини виникнення пробки в каналізації

Фахівці-сантехніки називають такі чинники, що призводять до виникнення такого засмічення:

  • неправильний монтаж зливної труби;
  • порушення при експлуатації унітазу.

Якщо каналізаційна труба була покладена з порушенням технологічних норм, наприклад з недостатнім ухилом, то під час зливу відбувається поступове накопичення відкладень в трубі. Згодом це може призвести до засмічення. Крім природних продуктів життєдіяльності людини, вода містить мінеральні речовини, які також відкладаються всередині труби.

 
 

Дотримання рекомендованого ухилу труб при монтажі каналізації допоможе запобігти засмічення унітазу в майбутньомуДотримання рекомендованого ухилу труб при монтажі каналізації допоможе запобігти засмічення унітазу в майбутньому

Іншою причиною виникнення засмічення в каналізації є відсутність достатньої фанової вентиляції.

Важливо! Щоб каналізація робота правильно, в стоякову трубу обов’язково повинен надходити повітря, інакше відбувається зниження швидкості виходу рідини, що також може привести до виникнення пробки. 

Але найбільш часта причина засмічення унітазу — це неправильна експлуатація його людиною. Не замислюючись про наслідки, домочадці зливають в унітаз різноманітні погано розчинні субстанції. Приводом до виникнення засмічення служать викидаються в зливну трубу відходи їжі з великими частинами, наповнювачі для котячих туалетів, великі шматки паперу тощо. Іноді господиня випадково разом з брудною водою може вилити в унітаз ганчірку для миття підлог.

 

Щоб уникнути пробок і засмічень, не рекомендується зливати в унітаз залишки їжі, наповнювачі котячих туалетів та інші важкорозчинні предметиЩоб уникнути пробок і засмічень, не рекомендується зливати в унітаз залишки їжі, наповнювачі котячих туалетів та інші важкорозчинні предмети

Про профілактику щодо недопущення засмічення унітазу буде розказано нижче, а зараз розглянемо питання про самостійне усунення пробки в зливний трубі.

Визначення місця і ступеня засмічення

Перш ніж перейти до прочищення унітазу, необхідно встановити, чим викликана засмічення, в якому місці воно сталося і яка його ступінь. Від цього буде залежати вибір методу і засобів усунення проблеми.

Засмічення може виникнути як в каналізаційному стояку, так і локально в трубі унітазу. Щоб визначити місце засмічення, потрібно перевірити, як йде в каналізацію вода в ванною або раковині.

Якщо низька швидкість зливу води помічена всюди, то проблема зосереджена в стояку і своїми силами прочистити каналізацію, найімовірніше, не вдасться.

 
 

Щоб упевнитися, що засмічення знаходиться в унітазі, необхідно перевірити злив води і в інших споживачахЩоб упевнитися, що засмічення знаходиться в унітазі, необхідно перевірити злив води і в інших споживачах

У тому випадку, якщо вода в обох сантехнічних точках йде в звичайному режимі, то каналізаційний стояк в порядку і засмітився унітаз. Що робити в домашніх умовах в такому випадку і чи можна впоратися з цією проблемою самостійно?

Можливі варіанти усунення засмічення

Існує кілька методів прочищення каналізації унітазу:

  • хімічний — за допомогою спеціальних хімічних засобів;
  • народний — за допомогою домашніх засобів;
  • механічний — за допомогою сантехнічних інструментів.

При засміченні унітазу, що робити в першу чергу? Спочатку потрібно визначити ступінь засмічення. Якщо вода в каналізацію йде, хоча і повільно, то рівень забивання сміттям можна позначити, як невеликий.

 
 

При серйозному засмітті каналізації не обійтися без виклику фахівцяПри серйозному засмітті каналізації не обійтися без виклику фахівця

При підозрі, що в зливну трубу потрапили тверді погано розчинні предмети, наприклад, сталося засмічення унітазу папером або ганчіркою для підлоги, потрібно спробувати вилучити це звідти безпосередньо руками. Дана процедура може виявитися найшвидшою і ефективною. Перш за все, необхідно захиститися, надівши на руки гумові рукавички і, можливо, закрити ніс марлевою пов’язкою. Потім запустити руку в зливний отвір і намацати причину засмічення. Ганчірка і великий сміття легко витягуються з труби руками.

Якщо засмічення не пов’язане з пробкою з твердих предметів, то прочистити зливну трубу туалету можна спеціальними хімічними засобами.

 

Найпоширеніші інструменти для усунення пробок в унітазі - вантуз і сантехнічний тросНайпоширеніші інструменти для усунення пробок в унітазі — вантуз і сантехнічний трос

Усунення засмічення хімічними препаратами

Найбільш поширеними засобами прочищення унітазу є «Кріт», «Тирет», «Флуп» і інша відома хімія для очищення каналізаційних труб. Користуватися даними препаратами потрібно в суворій відповідності з інструкцією.

 Важливо! Під час чищення унітазу не використовуйте кілька різних засобів побутової хімії одночасно, вони можуть вступити в реакцію і тільки погіршать ситуацію. 

Після ліквідації засмічення хімічним методом необхідно ретельно промити зливну трубу унітазу декількома літрами води.

 
 

Для прочищення засмічення не варто збільшувати рекомендовану дозу, а також використовувати кілька хімічних засобів одночасноДля прочищення засмічення не варто збільшувати рекомендовану дозу, а також використовувати кілька хімічних засобів одночасно

Народні засоби усунення засмічення каналізації

Для тих, хто вважає за краще якомога рідше використовувати в будинку агресивну хімію, є альтернативний метод усунення засмічення. Якщо засмітився унітаз, як прочистити в домашніх умовах, не вдаючись до популярних хімічних препаратів? Найпростіше народний засіб очищення каналізаційних труб — це харчова сода. Половину пачки звичайної кухонної соди потрібно розчинити у воді унітазу, добре перемішати і трохи почекати. При невеликому засмітті ця активна луг розчинить відкладення всередині зливної труби і прочистить унітаз.

 
 

Для усунення невеликого засмічення унітазу можна використовувати звичайну харчову содуДля усунення невеликого засмічення унітазу можна використовувати звичайну харчову соду

Механічні методи усунення засмічення

Якщо засмічення унітазу хімічними або народними засобами усунути не вдається, можна застосувати один з варіантів механічної очистки.

Прочищення за допомогою вантуза

Дуже часто господарі викидають в унітаз різні дрібні частинки, типу котячих наповнювачів, що також призводить до засмічення унітазу. Якщо відбулося засмічення унітазу наповнювачем для котячих туалетів, які утворили пробку, то пробити цей затор можна вантузом. Цей сантехнічний інструмент потрібно поставити на зливний отвір і енергійно «прокачати», натискаючи на ручку. Діаметр вантуза повинен бути більше діаметра зливного отвору, щоб його гумова частина повністю закривала слив в унітазі. Створюваний перепад тиску в трубі або виштовхне сміття назовні, або спустить його в каналізацію.

 
Пробку з великих предметів або побутових відходів можна усунути за допомогою вантуза
 
Корисна порада! Для більшої ефективності прочищення вантузом бажано закрити отвори зливу у всіх сантехнічних точках, включаючи і верхнє зливний отвір у ванній. 
 

Пробивання «лялькою»

Більш складне засмічення в каналізаційній трубі унітазу можна прочистити допомогою підручного засобу, званого сантехниками «лялькою». Невеликий мішечок заповнюють піском і міцно зав’язують мотузкою. Потім мішок разом зі зливом різко опускають в отвір унітазу, вагою вибиваючи пробку і прочищаючи трубу. Особливо ефективний цей метод при засміченні унітазу туалетним папером. Після пробивання «ляльку» витягують з зливного отвору, а унітаз добре промивають.

 

З більш складним засміттям в трубі унітазу можна впоратися, використовуючи саморобну "ляльку"З більш складним засміттям в трубі унітазу можна впоратися, використовуючи саморобну «ляльку»

сантехнічний трос

Серйозне засмічення унітазу можна ліквідувати за допомогою сантехнічного троса. Даний інструмент служить для механічного усунення засмічення і являє собою товсту і довгу металеву дріт з рукояткою на кінці. Опустивши кінець троса в каналізацію унітазу і, повільно прокручуючи ручку, просуваємо його далі всередину труби. Поступово трос досягне пробки і проштовхне її. Цю процедуру необхідно повторити кілька разів до досягнення максимального ефекту.

 Важливо! Всі методи, включаючи механічні, після закінчення припускають ретельне промивання унітазу і зливної труби великою кількістю води з додаванням соди або спеціальних миючих засобів. 

 

Профілактичні заходи щодо запобігання засмічення унітазу

Для того щоб туалет функціонував справно, потрібно дотримуватися певних правил експлуатації даної сантехнічної точки і періодично проводити профілактичні процедури.

Найчастіше причинами засмічення унітазу є всілякі продукти життєдіяльності людини.

Важливо! Великі тверді харчові відходи, нерозчинні наповнювачі, туалетний папір, зіпсовані фрукти, овочі та інші сторонні предмети викидати в унітаз можна! 

Перш ніж вилити в унітаз заграв мариновані помідори або скислий суп, потрібно злити рідину в окремий посуд, а тверді частини викинути у відро для сміття. Після цього рідину можна вилити в унітаз. Щоб уникнути засмічення каналізації, використаний наповнювач для котячих туалетів необхідно зібрати в окремий пакет і віднести на сміття (або утилізувати іншим способом, наприклад, удобривши ним грунт).

 
Регулярна прибирання та обробка унітазу спеціальними засобами допоможуть запобігти пробки і засмічення в каналізації
 
Корисна порада! Приблизно раз в три місяці унітаз необхідно обробляти спеціальними засобами проти виникнення соляних відкладень 
 

Дані препарати є у продажу в спеціалізованих відділах супермаркетів. Згідно з інструкцією, очищувач виливають в зливну трубу і залишають на ніч. Вранці унітаз промивають великою кількістю води.

Однією з обов’язкових профілактичних процедур є дотримання гігієни туалету. Для чищення унітазу використовуються різноманітні рідкі і порошкові засоби, з додаванням дезінфікуючих речовин, і спеціальний йоржик. Очищати поверхню унітазу можна також звичайної содою і оцтом. При правильній експлуатації дана зона комфорту буде справно служити довгі роки.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Полиці на стіну: фото і креслення

Вам також може бути цікаво:

plesen v kvartire 2 250x203 - Засмітився унітаз, що робити?
16 Способів позбутися від цвілі
16 Способів позбутися від цвілі Цвіль може ...
a68418 1 22 - Засмітився унітаз, що робити?
Як зробити ґрунтовку по металу
  ЯК САМОСТІЙНО ЗРОБИТИ Ґрунтовки по металу Як ...
83fcbc17eef5c47102d459bc8cd1e102 500x450 - Засмітився унітаз, що робити?
Пароізоляція стін
При облаштуванні житлового приміщення не останнє ...
chem zakryt batarei otopleniya 37 - Засмітився унітаз, що робити?
Чим закрити батареї опалення
При оформленні інтер'єру господар будинку часто ...
1130 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *