Закон про шум в квартирі

До скількох можна шуміти

Законодавством України регламентується дотримання режиму тиші, який є обов’язковою вимогою для всіх. Будучи членом спільноти, кожен громадянин повинен виконувати певні правила цивілізованого добросусідства. Це означає, що не потрібно шуміти вночі, проводити ремонтні роботи раннім суботнім ранком і т.д.

Навіть на музичних інструментах потрібно грати обережно, щоб не створити дискомфорт своїм сусідам. Але, що ж робити, якщо з сусідами не пощастило, і вони постійно шумлять? Про це йтиметься в цій статті.

demontag 1 1 - Закон про шум в квартирі

Закон про тишу в Україні: до скількох можна шуміти?

У 1994 році був прийнятий закон про дотримання тиші, але з тих пір був внесено безліч доповнення та поправок. У Законі про тишу прописано, коли можна шуміти, а коли краще цього не робити.

У переліку будівель виділяють категорії приміщень, які називаються захищеними і де в обов’язковому порядку повинен дотримуватися режим тиші. До них відносяться:

 • Дворові території і багатоквартирні будинки;
 • Медичні та освітні заклади, санаторії, клуби, театри;
 • Хостели та готелі;
 • Магазини, кафе, ресторани, сервісні побутові центри, які знаходяться на території населеного пункту;
 • Міські парки та зони відпочинку, арт-простору і прогулянкові площадки.

Окреслені об’єкти можна віднести до категорій захищених і на них поширюються санітарні вимоги щодо рівня шуму. На подібних об’єктах шуміти заборонено з 22 годин до 8 годин. До шуму можна віднести:

 • Гучні крики;
 • Гучний спів;
 • Гучне прослуховування музикі№
 • Використання будь-яких інших джерел шуму;
 • Підривати піротехнічні засоби;
 • Запускати салюти і феєрверки.

До скількох можна шуміти при будівельних роботах в квартирі: коли не можна шуміти?

Чинне законодавство України регламентує і окремо виділяє «галасливі роботи», звуки від яких проникають в закриті приміщення. На захищених об’єктах заборонено проводити будівельні, ремонтні, декоративні та відновлювальні роботи, які мають звуковий ефект в період:

 • З 21-ї години до 8 години у будні;
 • У вихідні (24 hours);
 • У святкові дні (24 hours).
Читайте також:  Фасади одноповерхових будинків

Так, якщо сусіди затіяли свердлити в святковий день, їх можна сміливо називати порушниками закону. Якщо після 21.00 чути будівельний шум, то це також вважається порушенням і в подібних випадках можна попросити припинити, посилаючись на законодавство.

Порушення дотримання закону про тишу: в яких випадках можна шуміти?

Дія Закону України про тишу не регламентує деякі «гучні» ситуації, до яких відносяться:

 • Робота екстрених служб в умовах лих, пригод та аварій;
 • Якщо надається медична допомога при оперативній роботі представників органів правопорядку (наприклад, при затриманні правопорушника або при попередженні правопорушення);
 • Якщо запобігають аварійні ситуації, усунення вогневих ризиків, інших факторів, які можуть спричинити за собою пошкодження майна або нести загрозу життю людей;
 • Якщо проводяться термінові (аварійні) роботи із залученням техніки (наприклад, при аварії на магістральному трубопроводі, газопроводі тощо);
 • Коли проводяться заходи, в яких бере участь численна публіка (мітинги, демонстрації, що зводяться з відома муніципалітетів);
 • Якщо відбувається запуск святкових феєрверків, узгоджених з органами місцевого самоврядування;
 • Якщо «гучні» заходи не заважають оточуючим, а звуки не доносять назовні.

До переліку також можна додати можливість розширення (або скорочення) випадків порушення тиші, які затверджуються або узгоджуються з місцевими органами влади.

Законодавчі норми шуму

У приміщеннях дозволені граничні показники рівня шуму в приміщеннях, що належать до категорії захищених, які прописані в будівельних нормах «Державнi будiвельнi норми».

№ п / пКатегорія приміщенняMin, дбАMax, дбА
1Житлові приміщення (квартира) в денний час4055
2Житлові приміщення (квартира) в нічний час3045
3Житлові кімнати в гуртожитку, денний час4560
4Житлові кімнати в гуртожитку, нічний час3550
5Спальні приміщення в дитячих садах, вдень4055
6Класи, навчальні кабінети, аудиторії4055
7Конференц.зали, бібліотеки, читальні зали4055
8Торгові зали магазинів, вокзалів, аеропортів6075
9Прибудинкові території в денний час5570
10Прибудинкові території в нічний час4560

Правила захисту від шуму для Києва: до котрої години можна шуміти?

Максимально допустимі норми шуму можуть відрізнятися по адміністративному або регіональною ознакою, так як місцеві органи влади мають повноваження змінювати їх у бік зменшення максимально допустимих показників шумового фону.

Читайте також:  Технология монтажа вентиляционной системы

Наприклад, в Києві, відповідно до Правил благоустрою, в житлових багатоквартирних будинках рівень шуму не повинен перевищувати 40 дбА в денний час і 30 дбА в нічний.

Також, для киян є заборона на встановлення протягом доби на лоджіях і балконах звукову апаратуру і відтворювати музику, що має звукову потужність більше 40 дбА.

Заборонено на території біля житлового будинку в протягом доби включати на повну потужність гучномовці, радіотранслятор, музичні програвачі тощо У житлових приміщеннях заборонено проводити в будні дні після 19.00 до 8.00 ремонтні роботи. Звичайно, на ремонтні роботи, які не мають підвищеного шуму, заборона не поширюється.

Визначення шуму в квартирі

Вище були позначені часові рамки шуму, резонно задати питання: як зрозуміти, що шум перевищує допустиму норму? Покладатися на особисте сприйняття не варто, краще використовувати шумоїзмерітельний прилад. Правда, це досить своєрідний прилад і не факт, що у кого-то будинку він є.

Для вас ми підготували таблицю з порівняльною таблицею рівня шуму, в якій наведено еквіваленти, хоча їх не можна вважати абсолютно точними.

характеристика звукуПорівняльний аналог звукуРівень, дбА
тихоШепіт30
чутинеголосний розмова35
добре чутирозмовадо 45
чітко чутиактивний розмову50
шумноРозмова на підвищених тонахдо 70
шумноКрик, плач, сміх, лайка75
Дуже шумноГучний крик, рев мотора85
Дуже шумноДуже гучний крик, звук вантажного ж / д вагона90
Дуже шумноВагон метро95
вкрай шумноВереск газонокосарки, грім100

Розмір штрафу за шум у квартирі

Якщо сусіди не інформовані про те, до скількох можна робити ремонт, в який час і дні можна шуміти і т.д., то варто з ними поговорити і розповісти про законодавчі норми. Але, якщо на зауваження та прохання не відреагують, то до порушників режиму тиша будуть застосовані штрафні санкції, прописані Кодексом України про цивільні правопорушення.

Відповідно до статті 182 ЦКУ, розмір штрафу становить від п’яти до п’ятнадцяти НМДГ. При повторному порушенні штраф буде збільшений до тридцяти неоподатковуваних мінімумів. Штраф накладається після складання протоколу із залученням представника правоохоронних органів.

Пам’ятайте, що перевищення шуму (що вже є порушенням) як правило, супроводжується протиправними діями. Якщо подібне трапилося, то штраф буде значно вище або замінений на іншу, більш сувору, міру адміністративного стягнення.

Читайте також:  Як зробити пальник Бабінгтон

Як втихомирити галасливих сусідів: практичні поради

Сусіди не перестають шуміти, а терпіння закінчується почніть з діалогу. У ввічливій і доброзичливій формі попросіть зробити тихіше звук і позбутися від джерела шуму відповідно до режиму тиші.

Якщо це не спрацює, слід повідомити про намір звернутися в поліцію зі скаргою на гучну музику.

Це також не подіяло? Тоді сміливо телефонуйте в поліцію. Але пам’ятайте, що оператор на лінії попросить зробити опис ситуації. Буває і таке, що у відповідь на скаргу можуть сказати, що подібні справи у відомості дільничного і потрібно звернутися до нього. Не потрібно здаватися, проявіть наполегливість і добийтеся реакції правоохоронних органів.

Звертаючись в поліцію, подбайте про наявність свідків, які підтвердять режим тиші. У цьому сенсі також незайвим буде зробити фотознімки або аудіозаписи попереджувальних розмов з порушниками спокою.

Нестандартні методи боротьби з галасливими сусідами

Заспокоїти неспокійних сусідів можна своїми силами без поліції. Ось кілька методів:

 • Якщо за стіною сусіди не перестають шуміти, зробіть те ж саме, правда, в ранкові години;
 • Спробуйте відключити автомати електролічильника, таким чином, знеструмивши квартиру сусідів.

підсумки

Сьогодні існує діюча норма, яка дозволяє відтворювати шум тільки в будні дні в денний час. О 22.00 і до 8.00 шуміти заборонено. Галасливі ремонтні роботи повинні закінчуватися до 19.00. Ця норма діє щодня (за винятком суботи та неділі, так як в ці дні ремонтні роботи проводити не можна). Якщо все ж необхідно трохи попрацювати гучними інструментами, отримаєте згоду своїх сусідів. У нічний час можуть шуміти лише представники екстрених служб для усунення аварій або надання медичної допомоги.

Штраф за порушення режиму тиші в будинку або на прибудинковій території досягає 255 грн. (В разі першого порушення) і 510 грн. при повторному.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

877 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *