Вирівнювання стін по маяках

 

Щоб добитися ідеального стану стін після проведення облицювальних робіт, необхідно попередньо їх дуже добре підготувати і вирівняти. Найкращим способом вирівнювання стін є використання маяків. Цей процес є досить простим, але має велику кількість нюансів, без знання яких неможливо провести якісне вирівнювання. У даній статті ми розглядаємо вирівнювання стін по маяках: вчимося виставляти маяки під штукатурку своїми руками.

 
Найкращим способом вирівнювання стін є використання маяків
Найкращим способом вирівнювання стін є використання маяків

Попередня підготовка поверхні

Для того щоб вирівнювання стін за допомогою штукатурення було найбільш якісним, необхідно повністю видалити старий шар штукатурки до самої основи. Якщо ж робити ви це не хочете, то потрібно провести ретельний огляд поверхні стін з метою виявлення очевидних дефектів або ділянок, де є значні нерівності або штукатурка відвалюється. На таких місцях обов’язково потрібно видаляти старе покриття.

В першу чергу потрібно дуже уважно оглянути всі поверхні стін. При наявності глибоких западин їх потрібно замазати шаром штукатурки. Всі западини повинні бути вирівняні з іншою поверхнею, перепади висот можуть перебувати лише в межах від 5 до 12 мм. Маленькі виступи потрібно стесати сокирою. Довіряти своїм очам не варто, краще скористатися лазерним рівнем або звичайними нитками. З обох сторін у стіни біля стелі потрібно вкрутити шурупи та прив’язати до них схили до самої підлоги. Між ними необхідно натягнути горизонтальну нитку, на кінцях якої є ковзний вузлики. Її потрібно буде переміщати зверху до низу вздовж всієї стіни, відзначаючи проблемні ділянки олівцем.

Проведення попередніх робіт

Після того як завершена вся чорнова робота з підготовки стін, потрібно ретельно обмести стіну від пилу і бруду за допомогою віника або пилососом. Після цього її обробляють ґрунтовкою, яка захищає поверхню від надмірного вбирання вологи. Крім того, вона запобігає появі грибка і цвілі. Підбір грунтувальною суміші здійснюється в залежності від того, який матеріал був використаний для будівництва стіни.

Іноді під оштукатурювання необхідно використовувати армуючої сітки, особливо на кухні або у ванній кімнаті, так як там буде наклеюється керамічна плитка. Така необхідність виникає і при наявності шару штукатурки більш ніж 10 мм. Армована сітка кріпиться дюбелями або прямо на розчин.

Установка маяків під штукатурку

Маяками називають спеціальні обмежуючі планки, які потрібні для того щоб майстер міг орієнтуватися при накладанні шару штукатурки. Їх установка займає досить багато часу, але дозволяє проводити основні роботи набагато швидше і легше з отриманням високоякісного результату. Можна виділити кілька різновидів маяків, які використовуються найбільш часто. Найпоширенішим є металевий маяк, який представляє собою рівний профіль, який ще називають маяковій рейкою. Він має висоту 3, 6 і 10 мм. Це пристосування має ряд переваг:

  • Повністю готовий до застосування.
  • Встановлюється на стіну дуже швидко.
  • Не вимагає просушки, тому оштукатурювання можна здійснювати відразу ж після установки.
  • Найзручніше металеві маяки використовувати в ході робіт на малих площинах.
  • Кріплення здійснюється дюбелями.
  • Продаються такі маяки в будь-якому магазині будматеріалів.
Найпоширенішим є металевий маяк, який представляє собою рівний профіль, який ще називають маяковій рейкою
Найпоширенішим є металевий маяк, який представляє собою рівний профіль, який ще називають маяковій рейкою

Однак маяки з металевого профілю мають ряд серйозних недоліків:

  • В процесі виготовлення або транспортування велику кількість маякових рейок піддається деформації і викривлення.
  • При оштукатурюванні великої площі дуже складно домогтися рівної поверхні, так як після затвердіння розчину верхня кромка маяка може залишитися над ним. Щоб приховати цей дефект потрібно сточувати виступаючу частину або наносити ще один шар штукатурки.
  • При вирівнюванні стін гіпсом такі маяки доведеться прибирати після закінчення роботи, а що утворилися нерівності закладати окремо. Це необхідно робити з тієї причини, що метал вступає в реакцію з гіпсом і здатний виділяти іржа.
  • Профіль з металу не володіє великою міцністю, тому для посилення конструкції доводиться промащувати його по всій довжині розчином, який може відвалитися після висихання.

Інший вид маяків роблять з труби. Маяки, виготовлені з металевої труби, мають велику міцність, що дозволяє не посилювати його за допомогою розчину по всій довжині. Це особливість дає можливість починати обробку в день установки маяків. Так як розчин заповнює повністю весь простір під маяками, стяжка стає більш міцною і не розвалюється на шматки в процесі затвердіння. В якості таких маяків можна використовувати не тільки круглу трубу, але і прямокутний або квадратний профілі. Це навіть більш привабливим, тому що такі вироби більш надійні і рівні. З стяжки їх можна прибрати вже на наступний день. Недоліком таких маячків вважається можливість вигинання їх в процесі вилучення.

Найпростішими є маяки, виготовлені з штукатурної суміші або цементу. При їх використанні немає необхідності придбання додаткових матеріалів. Вони дозволяють домогтися рівної поверхні не тільки на маленькій, але і на великій площі. Недоліком цементних маяків валяється то, що непідготовленій людині виставити їх досить складно.

Як кріпити маяки під штукатурку

Не тільки самі маяки можуть бути різними, але і навіть способи їх кріплення. Металеві профілі встановлюються двома способами. Перший спосіб передбачає кріплення маяків за допомогою дюбелів, а другий за допомогою розчину. Для кріплення маяків за допомогою дюбелів знадобляться саморізи і дюбеля. Для вирівнювання мотузкою рівень, для свердління отворів перфоратор. Ну і необхідну кількість самих маякових рейок.

Кріплення металевих маяків за допомогою дюбелів
Кріплення металевих маяків за допомогою дюбелів

Процес установки металевих маяків здійснюється за наступним алгоритмом:

 

На початку наноситься вертикальна розмітка, що має вигляд ліній, які проведені на відстані 80 — 100 см один від одного. При цьому найперша лінія повинна знаходитися на відстані близько 20 см від краю стіни. Для того щоб провести її рівно, потрібно використовувати схил або будівельний рівень.

За цим крайнім лініям просвердлюють кілька отворів на відстані 30 см між собою на глибину до 8 мм. У ці отвори забивають дюбелі, що збігаються по з ними по діаметру. Можна використовувати застарілий метод, який передбачає вбивання в отвори Чопиков. Потім вкручують саморізи, але не до кінця, що дозволить пізніше здійснювати регулювання рівня. Поверхні капелюшків саморізів вирівнюють і надягають на них маякові кріплення, на які кріпляться самі маяки.

Закріпивши рівно два вертикальних профілю по краях стіни, необхідно натягнути між ними мотузку, яка покаже всі виступаючі зони. За допомогою саморізів можна легко відрегулювати товщину штукатурного шару. Потім аналогічним способом встановлюються інші маяки і регулюється саморізами. Після того як всі маяки встановлені, можна обробляти стіну штукатуркою. Даний спосіб примітний тим, що дозволяє легко регулювати товщину штукатурки.

Щоб зафіксувати металеві маяки розчином, знадобиться пісок, цемент, гіпс, маякові рейки, а також будівельний рівень. Для нанесення розмітки можна використовувати правило або підходить за розміром рівну рейку. За допомогою цих інструментів легко перевірити кривизну стіни. Потім потрібно замішати дуже густий цементно-піщаний розчин і додати в нього гіпс, щоб скоротити час схоплювання. Дана суміш наноситься маленькими порціями по довжині всіх ліній розмітки. На неї приклеюються маяки. Кріплення маяків здійснюється після перевірки схилами або будівельним рівнем. Для остаточної фіксації після повного вирівнювання використовується ще один шар розчину. Серединні лінії заповнюються таким же способом. Теоретично цей процес не складний, але практично виконати його досить-таки проблематично без наявності навичок.

Щоб встановити цементні маяки, потрібно дотримуватися наступного порядку дій:

Від стелі і стіни відступають 30 см і забивають в цю точку цвях, капелюшок якого знаходиться від поверхні стіни на відстані можна порівняти з товщиною шару штукатурки. На цвях прив’язується схил і спускається на рівень 10 см від підлоги. Другий цвях забивають приблизно в 20 см від підлоги в місці знаходження шнура.

Аналогічно надходять для маяка з іншого боку стіни. Коли всі чотири цвяха будуть вбиті, потрібно натягнути мотузки між верхніми і нижніми, так щоб вони не торкалися до поверхні стіни. Якщо все-таки є точки дотику, цвяхи доведеться трохи витягнути і встановити в нове положення при використанні схилів. Серединні маяки встановлюються аналогічно.

Потім потрібно приготувати розчин і нанести його прямо на цвяхи, так щоб він приховав капелюшки. Після початку затвердіння суміші, ножем потрібно зрізати надлишки розчину. Коли маячки будуть готові, на них потрібно покласти правило, а простір під ними треба заповнити розчином. Коли почнеться затвердіння, правило необхідно прибрати. В результаті вийде рівна поверхня напрямних з розчину, що має вигляд смуг, через яку здійснюватиметься оштукатурювання стіни.

Цементні маяки утворюють рівну поверхню направляючих з розчину, що має вигляд смуг, через яку здійснюватиметься оштукатурювання стіни
Цементні маяки утворюють рівну поверхню направляючих з розчину, що має вигляд смуг, через яку здійснюватиметься оштукатурювання стіни

Нанесення штукатурної суміші

Наступним етапом роботи є нанесення штукатурної суміші на стіну. В першу чергу визначається товщина шару штукатурки. Якщо він буде більше 10 — 15 мм, то весь процес необхідно розбивати на два етапи. В ході першого заходу потрібно накидати на стіну розчин і розрівняти його таким чином, щоб верхня поверхня не доходило до площини маяків приблизно на 5 — 10 мм. Після висихання першого шару розчину можна починати остаточну обробку. На стіни накидають розчин в кілька більшій кількості, ніж необхідно і розрівнюють правилом, що впирається в площині маячків. Інструмент пересувають знизу-вгору, здійснюючи погойдуються руху з боку в бік. Ні в якому разі не можна відривати правило від напрямних в процесі цього руху. Ідеально, якщо поверхня буде рівною вже після першого проходу.

В ході першого заходу потрібно накидати на стіну розчин і розрівняти його таким чином, щоб верхня поверхня не доходило до площини маяків приблизно на 5 - 10 мм
В ході першого заходу потрібно накидати на стіну розчин і розрівняти його таким чином, щоб верхня поверхня не доходило до площини маяків приблизно на 5 — 10 мм

Виведення куточків між стелею / підлогою і стіною роблять тільки після того, як вся основна поверхню схопиться, але вона повинна залишатися ще вологою. Для виведення кутів використовується спеціальний кельму. Видалення маяків проводиться після повного висихання стіни. Що залишилися після них борозни закладаються штукатурним розчином з використанням рівня, що ковзає по вже готовим ділянках стіни. Якщо ви припускаєте надалі наклеювати на стіну керамічну плитку, то профіль можна залишити в стіні.

заключні роботи

В результаті проведених робіт ми отримуємо досить рівну поверхню стіни. Однак така стіна може підійти тільки для укладання плитки, і то її потрібно буде гарантувати. Якщо планується проводити облицювальні роботи іншими матеріалами, то потрібно провести шліфовку поверхні стіни за допомогою шпаклівки. Це допоможе вирівняти стіни до ідеально гладкого стану. На початку використовують стартову шпаклівку, шар якої наноситься за інструкцією виробника суміші. Якщо стіни будуть фарбуватися або на них будуть наклеюватися тонкі шпалери, то потрібна ще і фінішна шпаклівка, яка затирається спеціальної затирочної сіткою, що призводить стіни в ідеально гладке стан.

В результаті проведених робіт ми отримуємо досить рівну поверхню стіни
В результаті проведених робіт ми отримуємо досить рівну поверхню стіни

Якщо ви вирішили вирівняти стіни в своїй квартирі або будинку, то найкращим варіантом буде оштукатурювання по маяках. Провести ці роботи можна самостійно, якщо взяти до уваги ті рекомендації, які були дані вище.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Як виправити стики на шпалерах

Вам також може бути цікаво:

montazh sendvich paneley - Вирівнювання стін по маяках
Монтаж сэндвич-панелей
Несмотря на простоту установки сэндвич-панелей, довериться ...
images - Вирівнювання стін по маяках
Как наносить структурную краску
КАК НАНОСИТЬ СТРУКТУРНУЮ КРАСКУ СВОИМИ РУКАМИ   Структурная ...
rospis sten svoimi rukami sozdayte skazku - Вирівнювання стін по маяках
Рисунки на обоях своими руками
Если вы планируете создать оригинальный дизайн ...
1 16 - Вирівнювання стін по маяках
Вирівнювання стін гіпсокартоном
  Із завданням вирівнювання практично будь-яких стін ...
641 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *