Вирівнювання стін гіпсокартоном

 

Із завданням вирівнювання практично будь-яких стін прекрасно справляються гіпсокартонні листи. Цей матеріал досить міцний, легкий в розкроюванні і використанні. Завдяки своїй гнучкості, листи гіпсокартону можна використовувати при монтажі з граничною еффектівностью.Современная технологія вирівнювання стін за допомогою гіпсокартонних листів допомагає не тільки приховувати нерівності поверхні, але і створювати абсолютно нові перегородки.

Головною перевагою цього методу є можливість виробляти всі роботи власними руками. Для цього досить вибрати для себе найбільш підходящий метод кріплення листів і дизайн кінцевого результату.

 Із завданням вирівнювання практично будь-яких стін прекрасно справляються гіпсокартонні листи

Із завданням вирівнювання практично будь-яких стін прекрасно справляються гіпсокартонні листи

Основні способи установки листів гіпсокартону на стіни

Вирівнювання стін гіпсокартоном можна здійснювати двома основними способами. Перший спосіб передбачає зведення жорсткого каркаса і кріплення до нього листів за допомогою саморізів. Другий спосіб більш простий, так як передбачає наклейку аркушів безпосередньо до стіни. У деяких випадках можна комбінувати обидва варіанти, наприклад, для стикування оштукатурених і гіпсокартонних стін, а також при обробці місць стику стелі і стіни.

Каркасний спосіб обробки

Найнадійнішим і досить простим способом вирівнювання і зведення стін з гіпсокартону є каркасний. Для створення каркаса необхідної форми застосовується спеціальний металевий профіль для ГКЛ, до якого за допомогою шурупів кріпляться самі листи. Основним недоліком такого способу є те, що обшивка виходить досить товстою, іноді більше 4 см, що зменшує на кілька квадратних метрів корисну площу приміщення. Процес вирівнювання стін каркасних методом можна розділити на кілька етапів. Розглянемо все по порядку.

В першу чергу проводяться підготовчі роботи. Вирівнювання стін в квартирі починається з того, що з них прибирають все старе покриття до самої основи. В обов’язковому демонтажу потребують штукатурка і стара дранка, які занепали і легко відстають від стіни. До того ж це дозволить заощадити кілька сантиметрів корисного простору. Грунтовка стіни не є обов’язковим процесом, але зробити це бажано, так як обробка антисептичними засобами дуже важлива, особливо в разі обробки зовнішньої стіни. Крім цього, на стадії підготовки необхідно накреслити лінію кордону майбутньої стіни на підлозі і на стелі.

монтаж каркаса

Другим етапом оздоблювальних робіт є зведення каркаса, який буде служити основою для кріплення гіпсокартонних листів.

Каркас для кріплення гіпсокартонних листівКаркас для кріплення гіпсокартонних листів

Всі роботи слід проводити за таким алгоритмом:

  • Для зведення каркаса застосовується спеціальний профіль з оцинкованої сталі. У комплекті повинні бути профільні деталі різних видів і форм. На початку по підлозі і стелі, а також по суміжних стін монтується UD профіль, який спирається центральної своєю частиною на поверхню. Його кріплення здійснюється дюбелями. Це найвідповідальніший етап, на якому потрібно дуже чітко контролювати вертикальність за допомогою будівельного рівня.
  • В отриману рамку встановлюють вертикальні перемички з профілю CD. Саме вони і будуть основою для кріплення гіпсокартонних листів. Їх кріплення здійснюється крайками до стін, а широкої рівною поверхнею в сторону кімнати. Прикріплюються профілі за допомогою спеціальних шурупів, забезпечених свердлом на кінці. Вони були спеціально розроблені для оцинкованих профілів, що дозволяє їм вільно проробляти для себе отвори і міцно скручувати всі деталі каркаса.
  • Установка першого профілю здійснюється безпосередньо біля однієї з бічних стін. Наступні вертикальні профілі встановлюють паралельно йому на відстані 600 мм між собою. Вимірювання відстаней проводиться не від країв профілю, а від їх центрів. Вибір такої відстані не випадковий, так як воно дорівнює половині ширини гіпсокартонного листа (1200 мм). Це дозволяє кріпити його по краях і в середині. Біля іншої суміжної стіни профіль кріпиться впритул, незважаючи на відстань від попереднього.
  • Надійність кріпленням надають спеціальні підвіси з оцинкованих металевих смужок, що мають в центральній частині ребра жорсткості, а по кінцях перфорацію. Ці підвіси згинають буквою «П» і кріплять під кожен вертикальний профіль серединою до стіни. Потім вушка подгибают до країв профілю і за рівнем до нього фіксують.

«П» подібний підвіс

«П» подібний підвіс

  • Бувають випадки, коли довжина листа гіпсокартону (2500 мм) менше ніж висота стін. У таких ситуаціях виникає потреба додавання шматків ГКЛ зверху чи знизу. Це буде можливо зробити, якщо на висоті 2500 мм змонтувати горизонтальні перемички між вертикальними профілями з такого ж профілю СD.

Монтаж гіпсокартонних листів на каркас

Коли каркас буде повністю змонтований на нього можна починати кріпити гіпсокартонні листи. Як кріплення використовуються саморізи довжиною 35 міліметрів з чорного розжареного заліза. Для їх закручування найкраще використовувати шуруповерт, так як це дозволяє легко заглиблювати капелюшки в гіпсокартонні листи урівень. Шурупи вкручуються через кожні 10 — 15 см по всьому периметру і в центральній частині листа. Найчастіше на кожному аркуші гіпсокартону рівно по центру є вертикальна лінія, яка значно полегшує його монтаж.

 

Проміжки, в які цілий лист не входить, заповнюються обрізками відповідного розміру. Для розрізання гіпсокартонних листів можна використовувати звичайний будівельний ніж. Для цього папір уздовж аркуша розрізають і лист переломлюється по прокреслені лініях. Після цього розрізається папір з іншого боку аркуша. На цьому сухе вирівнювання стін гіпсокартоном можна вважати закінченим. Буде потрібно тільки закласти шви і нанести фінішне покриття.

Оброблене гіпсокартоном приміщенняОброблене гіпсокартоном приміщення

Фінішна обробка поверхні стін

Край кожного гіпсокартонного листа трохи тонше, ніж вся інша поверхня. Надалі це значно полегшує закладення швів. Для цієї мети використовується самоклеящаяся сітка, яку потрібно приклеїти від стелі до підлоги уздовж всіх швів. Після цього на неї наноситься стартова шпаклівка для вирівнювання заглиблень по загальному рівню.

Наступний етап залежить від того, яка облицювання буде використовуватися. Якщо це буде плитка або якийсь інший товстий і непрозорий матеріал, то досить просто замазати шви. Якщо планується фарбування або обклеювання шпалерами, то всю поверхню стіни потрібно покрити фінішною шпаклівкою. Її шар не повинен перевищувати 1 — 2 мм. Після цього шпаклівку шліфують і всю поверхню ґрунтують. Якщо планується забарвлення, то поверхня повинна бути ідеально рівною, чого можна домогтися чергуванням процесу шліфування і нанесення додаткових шарів шпаклівки.

Вирівнювання стін способом наклеювання гіпсокартонних листів

Якщо кімнати вашої квартири дуже маленькі і ви не хочете втрачати ще кількох квадратних метрів площі, то можна обійтися і без пристрою каркаса. Для цього гіпсокартонні листи можна наклеїти безпосередньо на стіну. Однак такий спосіб підходить тільки для досить рівних стін. Якщо є якісь нерівності, горби і западини, то їх потрібно стесати і замазати. Після цього можна починати приклейку гіпсокартону. На початку стіну грунтують, а листи розкроюють за розмірами. Врахуйте, що уздовж стелі і підлоги необхідно залишати 50-міліметровий зазор, який дозволить швидше просихати клею.

Отвори під дюбелі свердляться по всій стіні. У них закручує шурупи, таким чином, щоб їх капелюшки створювали рівну площину. Такий підхід необхідний для того щоб листи розмістилися правильно. Інакше зрівняти поверхню листів в одну рівну стінку не вийде.

Метод наклейки гіпсокартонних листів до стіниМетод наклейки гіпсокартонних листів до стіни

Клей готують зі спеціальних сухих сумішей, в які додається вода. Консистенція отриманого розчину повинна бути схожою на пасту. Так як такий клей дуже швидко висихає, його потрібно розводити безпосередньо перед самим початком монтажу. Щоб створити кращу адгезію з клеєм, поверхня листа потрібно дуже ретельно очистити від пилу. Клей наносять на тильну поверхню аркуша маленькими купками, які розташовуються на відстані 20 — 30 см по краях листа і по центру поздовжніми смугами. Купки можна розрівнювати в рівномірний шар, так як це веде до зайвої витрати розчину, а також не вийде нормально зістикувати листи до стіни по всій його площі.

Після того як ви нанесли клей на лист, необхідно притиснути його до стіни рівно, так щоб він ліг на капелюшки шурупів. Якщо потрібно, то можна використовувати гумовий молоток. Щоб дірки не пробилися наскрізь листи, потрібно докласти брусок або дошку і тільки по ним стукати молотком. Коли всі стіни оброблені потрібно почекати деякий час до повного висихання клейового складу. Тривалість в більшості випадків вказана на інструкції, що додається до клею. До подальших робіт можна приступати тільки після повного висихати клею. Шви між листами потрібно заклеїти сіточкою і замазати стартовою шпаклівкою за рівнем листів. Використання фінішної шпаклівки необхідно тільки в разі фарбування або обклеювання шпалерами стін.

Таким чином, будь-який спосіб був обраний, в результаті проведених робіт вийде абсолютно рівна і гладка поверхня стін. При цьому не буде витрачено таких праць, як при оштукатурюванні. Наклейка листів гіпсокартону може бути використана також при частковому ремонті або формуванні укосів на вікнах або арках. Особливо гіпсокартон хороший для створення арок, так як при перфоруванні і змочуванні водою він може приймати будь-які криволінійні форми.

 
 

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Обрамлення стиків шпалер

Вам також може бути цікаво:

1 1212 - Вирівнювання стін гіпсокартоном
Обрамлення стиків шпалер
Обрамлення стиків шпалер тканинним кантом Текстильні шпалери ...
paneli mdf - Вирівнювання стін гіпсокартоном
Панели МДФ
Панели МДФ были изобретены в Соединённых ...
plitka pod kirpich dlya vnutrennej otdelki 26 - Вирівнювання стін гіпсокартоном
Плитка під цеглу
Плитка під цеглу для внутрішньої обробки Вибираючи ...
derevyannyie stenovyie paneli - Вирівнювання стін гіпсокартоном
Деревянные стеновые панели
Кабинет руководителя предусматривает презентабельный вид, удобство ...
898 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *