Вітраж на склі своїми руками

Вітражі багато століть змушують людей захоплюватися своєю неймовірною красою. Незважаючи на те що витоки зародження цього виду мистецтва таяться в глибині століть, воно і сьогодні анітрохи не втратило своєї актуальності й затребуваності. Це цілком логічно пояснюється тим, що подібний декор при гарному і акуратному виконанні здатний привнести в будь-яке приміщення не тільки затишок і домашнє тепло, а й особливу оригінальність оформлення інтер’єру.

Вітраж на склі своїми рукамиВітраж на склі своїми руками

Вітраж на склі своїми руками може бути створений навіть початківцям майстром, за умови, звичайно, якщо буде обрана доступна для виконання техніка, яких в витражном мистецтві досить багато. У наш час спеціалізованих магазинах і художніх салонах можна відшукати все необхідне для виготовлення картин-вітражів в сучасних спрощених техніках, які набагато легше у виконанні, на відміну від класичної технології. Це стало можливим завдяки сучасним розробкам і особливим матеріалами, які здатні досить достовірно імітувати «класику».

Різноманітність вітражних стилів і технік накопичувалося поступово, з урахуванням секретів старих майстрів і нових напрацьованих практик. Багато що застосовуються і сьогодні, і їх обов’язково потрібно розглянути перед тим, як визначитися, який варіант найкращим чином підходить не тільки по малюнку, але і за складністю самого технологічного процесу.

Якими бувають вітражі за технікою виконання і стилю

Для виконання вітража можна вибрати малюнки в різних стилях, як «оповиті благородної старовиною», так і ультра-сучасних. Чи не втрачають популярності композиції в готичному, давньоєгипетському, індійському стилях. Знаходять своїх прихильників абстрактний, модерн, арт-деко стилі, і інші, які відповідають різним епохам і культурам, напрямками в мистецтві.

Вітражі мають багату історію і виконуються в самих різних стиляхВітражі мають багату історію і виконуються в самих різних стилях

Кожен з існуючих стилів здатний своїм сюжетом, формами і колірним рішенням відобразити прихильність власника квартири або будинку до тієї чи іншої епохи. Всі стилі вітражів мають власні вимоги і канони, яких слід дотримуватися при їх виконанні.

Довгий час ідеальним варіантом вважався стиль з класичними малюнками, де вибір сюжетів і матеріалів був обмежений. У зв’язку з розвитком мистецтва і з появою нових технік, можливості виготовлення вітражів значно розширилися. Тому замість спокійних сюжетів класики все активніше стали використовуватися експресивні кольори і малюнки модерну і абстракції.

Вітражі здатні самі по собі визначати інтер\'єрний стиль приміщенняВітражі здатні самі по собі визначати інтер’єрний стиль приміщення

Досить часто майстри в своїх творах використовують кілька стильових напрямків і технік, які здатні оживити і доповнити один одного, що допомагає органічно вписати вітражі в загальний декор будинку.

Іноді вітраж для окремого приміщення вибирається, як задає стиль всьому інтер’єру, в той час, як інші предмети кімнати є лише його доповненням і обрамленням. Таким чином, вітражна картина стає центром інтер’єру.

Якщо в плани мешканців будинку входить декорування кімнат в різних стилях, то вітражі здатні об’єднати їх в одну композицію. Скляні картини, якими прикрашені вікна, здатні створити дивовижну цветосветовая особливу атмосферу, яка буде змінюватися в залежності від інтенсивності природного освітлення. Крім цього, вітражем можуть бути прикрашені і фальш-вікна з штучним підсвічуванням, які часто встановлюють у ванних кімнатах або на сходових міжповерхових площадках.

Підсвічений зсередини вітраж виконує роль фальш-вікнаПідсвічений зсередини вітраж виконує роль фальш-вікна

Однак, перш ніж вибирати стиль вітража, необхідно визначитися з технікою, в якій він буде виконаний.

Техніки виконання вітражів

Як вже говорилося вище, існує безліч технік виготовлення вітражів, але кілька з них можна назвати основними:

Класична техніка

Класична техніка вітражів відома з часів середньовіччя. Картини, виготовлені по ній, складаються з фрагментів скла, що мають різні відтінки, і встановлені в металеві рамки.

Класична техніка виконання вітража відрізняється високою складністюКласична техніка виконання вітража відрізняється високою складністю

За виготовлення подібний варіант можна назвати найскладнішим, і зазвичай його довіряють виконати тільки досвідченим майстрам-професіоналам. Щоб зробити таку картину потрібно велику кількість різних інструментів, призначених для різання і обробки скла, звари або павуки металевих рамок, а також добре освітлене просторе відокремлений робоче місце. Все це варто купувати і облаштовувати тільки в тому випадку, якщо планується займатися цим мистецтвом професійно, так як спеціальний інструмент коштує недешево. Та й навички роботи, чесно сказати, теж необхідні досить високого рівня.

Англійська або плівкова техніка

Плівкова або англійська техніка полягає в нанесенні на скло, за заздалегідь підготовленим малюнку, спеціальної самоклеючої плівки різних кольорів.

Вітраж, виконаний за плівковою техніціВітраж, виконаний в плівковій техніці

Кожен з фрагментів в такому вітражі, після їх наклеювання, оточеного свинцевою стрічкою. Якщо скло з цим вітражем буде встановлено в міжкімнатні двері, то свинцеву стрічку приклеюють з двох його сторін. Свинцева стрічка не вимагає пайки, її зрізані кінці укладають внахлест один на одного і накочують валиком.

Переваги плівкової техніки полягає в тому, що всі роботи проводяться на цілісному склі, яке не вимагає різання на окремі фрагменти і їх складної обробки.

Крім цього, вітраж в англійській техніці можна виготовити набагато швидше, ніж класичний, і його здатний зробити самостійно навіть початківець майстер при акуратному підході.

«Фьюзинг»

«Фьюзинг» не можна назвати новою технікою виготовлення вітражних картин, так як використовується вона з тих пір, як стало проводитися скло, звичайно ж, за минулий час зазнавши значні удосконалення.

Дуже красиві і оригінальні вітражі, виконані за технологією "фьюзинг"Дуже красиві і оригінальні вітражі, виконані за технологією «фьюзінг»

Назва техніки «фьюзинг» походить від англійського слова «fusion», що перекладається, як змішання або сплав. Саме цей процес і відбувається зі склом під час виготовлення вітража подібним методом. У домашніх умовах виконати вітраж в цій техніці не вийде, так як для його виготовлення необхідно спеціальне обладнання для плавлення скла, яке можна забезпечити тільки при дуже високих температурах.

Читайте також:  Дверний замок

Вітраж, зроблений цим способом, не має швів і не вимагає застосування металевих обрамлень.

Процес створення вітражного картини відбувається наступним чином:

 • На прозорому склі потрібного розміру, покладеного на підготовлений лист з малюнком, на спеціальний клей викладається мозаїка з шматків кольорового скла.
 • Далі, ця заготовка відправляється в спеціальну піч, де і відбувається процес спікання окремих фрагментів скла між собою і з основою, на якій вони викладені.

Технологія «фьюзинг» полягає в поступовому нагріванні мозаїки і її млості при температурі в 800 градусів — саме такий рівень необхідний для плавлення і спікання окремих шматків скла між собою. Плавлення відбувається під суворим контролем, так як не можна упустити момент готовності вироби, інакше почнеться процес зміни структури матеріалу — расстеклованіе, при якому скло кристалізується.

 • Коли структура вітража стане однорідною, вітраж необхідно охолодити.
 • Потім здійснюється ще один отжиг, тобто нагрів скла з подальшим охолодженням.
 • «Фьюзинг» включає в себе не тільки плавлення і спікання, а й прийоми обробки скла під час проведення цих процесів. Крім цього, якщо бажаний результат не досягнутий, то проводиться постформінг, що полягає в ще одному нагріванні і доданню вітражу опуклою або криволінійної форми.

Після закінчення робіт виходить скляна картина, зі скла різних відтінків, надійно і герметично спаяних між собою. Цю техніку застосовують для виготовлення вітражів, які виконуються в різних стилях, так як вона дає практично необмежені можливості в створенні картин будь-якої тематики.

«Тіффані»

Техніка вітража «тіффані» здійснюється способом, в чому схожим з класичним. Для того щоб зробити картину в цій техніці, готується малюнок-шаблон у натуральну величину в двох примірниках, один з яких розрізається на окремі фрагменти, за якими будуть вирізані шматочки скла різного кольору.

Багато в чому повторює "класику" техніка "тіффані"Багато в чому повторює «класику» техніка «Тіффані»

Краї шматків скла обробляються і шліфуються до гладкості. Потім, кожен з елементів вітража окаймляется мідною стрічкою, кінці якої згуртовуються між собою. Наступним кроком обрамлені фрагменти з’єднуються між собою за малюнком за допомогою олов’яної пайки, що проводиться потужним паяльником.

На відміну від класичної, в техніці «Тіффані» використовується тільки мідна стрічка, яка набагато гнучкіше і стійкіше свинцевого профілю і легше піддається заданої деформації, з подальшим утриманням форми, що дозволяє облямовувати їй навіть невеликі деталі вітражу. Завдяки цьому техніку «тиффани» використовують не тільки для вітражних вікон, ні і для виготовлення безлічі різноманітних елементів інтер’єру, наприклад, абажурів настільних ламп і люстр.

Абажур настільної лампи, виготовлений з техніки "тіффані"Абажур настільної лампи, виготовлений в техніці «Тіффані»

Всі деталі, «одягнені» в мідну рамку, після споювання кінців профілю, перед з’єднанням в загальну композицію прокочуються валиком, в процесі чого стрічка обжимає скляний фрагмент.

Відео: робота майстра над вітражем в техніці «Тіффані»

Піскоструминна техніка

 Піскоструминні вітражі виготовляються із застосуванням спеціального обладнання, що подає під великим тиском струмінь повітря з піском.

Візерунки, нанесені по піскоструминної технологіїВізерунки, нанесені по піскоструминної технології

Створення віражних картин за цією технікою проводиться таким чином:

 • Готується прозорий лист скла, на поверхню якого накладається і закріплюється трафарет малюнка.
 • Відкриті ділянки трафарету обробляються піском, що подається тонким струменем під високим тиском. Поверхня від такого впливу втрачає в прозорості і стає матовою.
 • Після завершення робіт трафарет знімається зі скла, і на поверхні залишається вишуканий повітряний малюнок.

Цей вид вітража не вимагає монтажу каркасів і складної фігурної різання скла, а також наклеювання плівки. Але, як вже говорилося, обов’язковою умовою є наявність спеціального обладнання. При бажанні, звісно, ​​можна замінити струмінь піску наждачним папером, але в цьому випадку доведеться зробити трафарет з тонкого металу, так як картон — неміцний матеріал, він почне стиратися, і не дозволить відтворити точний малюнок. Крім цього, ручна робота займе досить багато часу., А якість, глибина промальовування все одно будуть вже не ті.

лита техніка

Цю нечасто застосовується витражную техніку можна назвати однією з найбільш складних, так як кожен з фрагментів мозаїки видувається або відливають із кольорового скла вручну. У процесі такого штучного виготовлення скляним фрагментами надається особлива задумана фактура, що сприяє тим чи іншим оптичним ефектам, грі заломлення світлових променів, що створює ефект вираженою об’ємності. Потім фрагменти збираються в єдину картину з використанням будівельних розчинів і металевого армування.

Вітраж, виконаний за литий техніціВітраж, виконаний в литий техніці

Виготовити вітраж в такій техніці в домашніх умовах досить проблематично, так як тут потрібні, крім обладнання, абсолютно специфічні технологічні навички обробки скла. Як правило подібні вітражі є авторськими художніми роботами, і в практиці приватного житлового будівництва практично використання не знаходять.

техніка травлення

 Техніка створення на стелі рельєфного малюнка шляхом травлення передбачає застосування плавикової кислоти, яка має здатність деструктивно діяти на головний компонент скляної маси — діоксид кремнію.

Техніка травлення дозволяє отримувати глибокі рельєфні малюнки Техніка травлення дозволяє отримувати глибокі рельєфні малюнки

При нанесенні кислоти на скло, його шари починають руйнуватися. Для того щоб речовина розплавило тільки ті ділянки скляного листа, які потрібно, наноситься трафарет з стійкого до кислотного впливу матеріалу. Трафарети дозволяють створити чіткі одношарові або багатошарові малюнки на скляній поверхні, з вираженим рельєфом різної глибини. Чим більше шарів в рельєфі, тим він об’ємніше. При цьому кислота наноситься на різні ділянки картини стільки раз, скільки шарів передбачає обраний малюнок. Одношаровий вітраж виконується в один прийом, і в цьому випадку нанесення кислоти просто замутняет скло, робить його матовим і шорстким.

Братися самостійно, не маючи практики, за подібну роботу — не варто. Робота з настільки сильною кислотою вимагає граничної обережності, так як можна запросто шкіру або слизові оболонки. Всі операції проводяться в спеціальному захисному оснащенні, в добре провітрюваному нежитловому приміщенні, обладнаному відповідним чином.

Читайте також:  Тонування вікон і балконів плівкою

Писаний вітраж

Техніка розписного вітража хороша тим, що може імітувати будь-який інший спосіб виготовлення скляної мозаїчної картини.

Одна з найдоступніших технік - розпис по склуОдна з найдоступніших технік — розпис по склу

Процес роботи над ним включає кілька етапів:

 • Виготовлення малюнка і підготовка скла потрібного розміру.
 • Скло укладають на столі зверху розстеленому малюнка вітража.
 • За малюнком на скло фарбою обраного відтінку наноситься контур. Зазвичай вибирається чорний колір, так як він відмінно виділяє елементи малюнка. Після завершення цього етапу, фарбі потрібно дати добре висохнути.
 • Обведені фрагменти вітража розписуються вітражними фарбами.

Як самостійно створити витражную картину за цією технікою — буде показано нижче в таблиці-інструкції. А поки що можна сказати, що це — одна з найбільш доступних технологій в домашніх умовах, і до виготовлення подібної розпису модно навіть залучити дитину — йому буде дуже цікаво. Та й витрати, в порівнянні з усіма іншими техніками — мінімальні.

Контурна заливна техніка

Заливна техніка так само, як і розписний, може імітувати будь-який спосіб виготовлення вітража, і за допомогою неї можна виконати картину в самих різних стилях. Подібна технологія теж відмінно підходить для новачків, які вирішили прикрасити свій будинок вітражами. Для того щоб відтворити будь-яке зображення на склі, необхідно підготувати малюнок і вітражні фарби, які зазвичай випускаються в тюбиках, що мають спеціальний носик — для зручності нанесення і розподілу складу по поверхні.

Візерунок, виконаний по техніці контурної заливкиВізерунок, виконаний в техніці контурної заливки

Перше, що потрібно зробити — це перенести контур малюнка на скло, методом обведення. Перед проведенням наступних робіт необхідно дочекатися, поки фарба контуру повністю просохне.

Після цього простір усередині контура червоніє потрібного кольору. При необхідності її розподіляють за допомогою кисті. Фарба заливається досить товстим в 1 ÷ 1,5 мм, рівним шаром, і в міру висихання вона повинна давати гладку поверхню без художніх мазків. Якщо по малюнку окремими фрагментами вітража потрібно додати об’єм за допомогою кольору, то необхідно приготувати заздалегідь фарбу різних відтінків, яку заливають на скло, відповідно до зразка малюнка.

Необхідно зауважити, що існують і інші техніки виготовлення вітражів. Багато з них включають в себе дві або навіть більше базових технологій способів, тому їх можна сміливо назвати комбінованими. Наприклад, щоб спростити розписного або заливний метод, замість фарб використовується кольорова плівка. Тобто спочатку по малюнку на скло наклеюється плівка, між фрагментами якої залишається зазор в 3 ÷ 5 мм. Потім це просвіт заповнюється чорної вітражного фарбою, чим створюється окантовка окремих фрагментів загальною мозаїки.

стилі вітражів

Вітражі можуть бути виконані в різних стилях, але, вибираючи малюнок за цим критерієм, слід, безумовно, спиратися на оформлення всього інтер’єру, щоб створити гармонійне поєднання всіх елементів.

Стилі вітражів можуть мати безліч підвидів, і через це іноді навіть досить складно визначити найбільш коректну класифікацію малюнка. В цьому випадку рекомендується спиратися на особливості зображень, колірну гамму і канонічні характеристики.

античний стиль

В основі античного стилю лежить давньогрецьке і давньоримське початок. Унікальність і гармонія елементів цих напрямків не втратили популярності в наш час, а, крім того, багато деталей більш пізніх стилів були запозичені саме з античного.

Вітраж з античними мотивамиВітраж з античними мотивами

Вітражі, виконані в цьому стилі, зазвичай складаються з численних фрагментів, і можуть бути виконані в будь-який з вищеописаних технік. Якщо прийнято рішення дотримуватися певного напряму, то важливою умовою є дотримання характерних особливостей, властивих саме цьому стилю:

 • Малюнок повинен нагадувати античну мозаїку, яка містить грецькі орнаментальні елементи — це малюнки амфор, німф, колон, пейзажів з архітектурними спорудами, які мають деталі, характерні для будівель того часу — колонади, портики, трикутні фронтони і т.п.
 • Досить часто при виготовленні вітражів цього стилю застосовуються змішані техніки, із застосуванням не тільки скляних фрагментів, але і плівки, кераміки, металу і перламутру.
 • Античні мотиви використовуються в вітражах, що встановлюються у вигляді фальш-вікон у ванній кімнаті, при оформленні стекол міжкімнатних дверей, ну і, звичайно ж, для віконних прорізів з природною підсвічуванням.

давньоєгипетський стиль

Цей інтер’єрний і вітражний стиль ніколи не виходив з моди, з тих пір, як його привніс в європейську культуру Наполеон після свого походу в Єгипет. Вітраж в давньоєгипетському стилі з того часу не зазнав особливих змін, зберігши геометрію малюнка і теплу кольорову гаму.

Залишаються в моді і давньоєгипетські сюжетні темиЗалишаються в моді і давньоєгипетські сюжетні теми

 • Характерними для давньоєгипетського стилю кольорами є теплі охристі, піщані, коралові, помаранчеві і жовті відтінки, які відмінно поєднуються з коричневим, насиченим синім ультрамарином, кобальтом, хакі і трав’янисто-зеленим, особливо в тих випадках, коли мають чорне обрамлення.
 • В даному стилі використовуються традиційні давньоєгипетські орнаменти, сцени з життя фараонів, зображення священних тварин, а також знамениті ієрогліфи.
 • Для вітража цього напрямку підійде заливна, «тіффані», «фьюзінг», плівкова, а також класична техніки.

Єгипетський стиль вітражів зазвичай використовується для оформлення ванних кімнат, балконів або кухонь, і досить рідко для віталень або спалень, через перенасиченість деталями.

Готичний стиль

Готичний стиль виник в Західній Європі в період Середньовіччя, і активно розвивався в XII ÷ XV століттях. Згодом він ставав складніше, збагачуючись різноманітними елементами і відтінками.

Вітраж на склі своїми руками«Холодний» готичний стиль

 • У початковій стадії виникнення стилю на вітражах зображувалися, в основному, картини з релігійними мотивами, а пізніше стали з’являтися фігури символічних тварин, лицарські турніри, а також сцени полювання.
 • Готичні вітражі мають глибокі багаті відтінки, такі як темно-зелений, бордовий, ультрамарин, пурпурний, фіолетовий і чорний.
 • Фрагменти картини обрамляются золотом, патиною або чорненої міддю, всім тим, що здатне підкреслити приналежність даного елементу інтер’єру до готичним мотивами.
 • Найоптимальніші техніки виконання вітража в стилі готики — це заливний, розпис, «тіффані», класика, плівкова, а також комбінована.
Читайте також:  Арочні вікна

Потрібно сказати, що для звичайної квартири цей стиль оформлення інтер’єру буде похмурий і не принесе в будинок затишку і тепла, так як його швидше можна віднести до холодного монументального напрямку в мистецтві. Готичний стиль більше підходить для великих залів прийомів і високих стель католицьких церков.

Індійський стиль

Індійський вітраж виник багато століть тому в якості прикраси віконних прорізів для багатих будинків Індії. Надалі, як і багато інших стилі, він збагатився і кілька розбавити сюжетами і мотивами інших країн, але в цілому — зберіг свою самобутність.

Індійський стиль завжди відрізняється яскравістю і різноманітністю фарбІндійський стиль завжди відрізняється яскравістю і різноманітністю фарб

 • Індійський стиль відрізняється яскравістю фарб, які піднімають настрій — це оранжево-червоний, яскраво-жовтий і зелений, світло-блакитний і інші, ніби підсвічені зовні сонцем відтінки. У вітражах може бути присутньою велика кількість позолоти.
 • Індійські вітражі включають в себе зображення божеств, які перебувають на тлі водної гладі, і пишних рослинних або гірських пейзажів. Найпопулярнішим елементом індійського рослинного орнаменту є так званий Пейслі — «огірок», який присутній практично на будь-який картині цього стилю.

Класика орнаментів в індійському стилі - Пейслі або, інакше, "огірок"Класика орнаментів в індійському стилі — Пейслі або, інакше, «огірок»

 • Для виконання цього вітража використовується техніка «Тіффані», класична, розпис і заливка.

стиль модерн

Модерн міцно увійшов в моду після художньої виставки, що пройшла в Парижі в 1900 році, і, напевно, вже назавжди закріпився серед найпопулярніших стилів, як в художньому мистецтві, так і в архітектурному оформленні.

Вітраж в стилі модернВітраж в стилі модерн

Основна ідея цього стилю — це первинність форми, тобто взятий за основу постулат «форма важливіша за зміст».

 • Стиль модерн відрізняється плавними лініями, легкістю, вишуканістю і витонченістю. Це може бути морська або рослинна тема, а також напрямок легкої романтики.

На вітражах, виконаних в стилі модерн, досить часто присутні ковані решітки, повиті густою зеленою рослинністю з вкрапленнями з квітів, або вазони з встановленими в них букетами незвичайних форм.

 • Вітражі цього стилю виконуються в пастельних спокійних тонах, і тому відмінно вписуються в будь-який інтер’єрне рішення, стаючи його центром і створюючи в кімнаті атмосферу тепла і затишку.
 • Вітраж може бути виконаний в техніці «Тіффані», заливки, плівковою або розпису.

Стиль арт-деко

Згодом на зміну складним хитромудрим переплетенням рослин, кованим грат, різних сцен з життя лицарів і релігійної тематики прийшли більш прості форми сучасних стилів. Одним з них, який багатьом припав до смаку, є стиль арт-деко.

Арт-деко - переважання великих деталей і симетрія малюнкаАрт-деко — переважання великих деталей і симетрія малюнка

З’явилося це напрямок в 20-х роках минулого століття, і було особливо популярно аж до 60-х років. Сьогодні стиль арт-деко теж досить часто застосовується в оформленні сучасних квартир і будинків.

 • Малюнки цього вітражного стилю відрізняються симметричностью розташування елементів, чіткістю ліній і чистими квітами, ідеально підібраними одна до одної, а також повторюваним малюнком.
 • Стиль арт-деко виконується в будь-який з вищеописаних технік, так як малюнок зазвичай складається з великих фрагментів, які можуть бути вирізані зі скла або плівки, а також витравлені за допомогою спеціальної кислоти або залиті фарбою.

Вітраж в абстрактному стилі

Абстракціонізм, як визнаний стиль, з’явився в 1910 році, після представлених на виставці акварелей французьких художників. Згодом він увійшов в європейську моду, і його стали застосовувати для виготовлення різних елементів для прикраси інтер’єру, в тому числі і вітражів.

Абстракціоністських стиль, напевно, не має меж для фантазії автора малюнкаАбстракціоністських стиль, напевно, не має меж для фантазії автора малюнка

Абстрактний стиль може бути обраний для різних інтер’єрних рішень, так як в ньому злилося кілька напрямків вітражного мистецтва.

 • Абстракціонізм відрізняється численністю правильних і неправильних за формою фрагментів, яскравістю і соковитістю барв, які надають експресію всьому приміщенню, де розташоване художнє панно.
 • Вітраж в абстрактному стилі виконується в техніці розпис, «фьюзінг», плівковому і заливки.

Вибравши відповідну для виконання техніку, вітраж подібного стилю цілком можна виготовити самостійно — меж для фантазії тут просто не існує.

Дитячий вітраж

Найцікавішим і зворушливим можна назвати дитячий вітражний стиль. Розмаїття тем і мотивів дитячих мотивів дає великий простір для фантазії батьків, а до процесу ескізної підготовки цілком можна залучити і дітей. Найчастіше на подібних вітражах зображуються герої улюблених казок і мультфільмів, а також стилізовані тварини.

Вітражі для дитячих кімнат зазвичай зображують героїв улюблених мультфільмівВітражі для дитячих кімнат зазвичай зображують героїв улюблених мультфільмів

 • Дитячий вітраж повинен мати чіткі форми, щоб дитині відразу було видно, що на ньому зображено. Потрібно продумати малюнок так, щоб він складався з плавних ліній, які здатні зробити картинку м’якої і спокійної, але в той же час яскравою, що привертає увагу.
 • Вітраж можна розташувати на годиннику або вбудованому в шафу дзеркалі, але не варто робити його на вікні, особливо якщо квартира розташована вище першого поверху. Вікно — зона підвищеної небезпеки, а дитина навіть несвідомо буде тягнутися до красивого яскравого зображення.

Настінний годинник з вітражним оформленнямНастінний годинник з вітражним оформленням

 • Крім цього, з метою безпеки потрібно добре продумати техніку виконання картини. Вона не повинна складатися з окремих фрагментів скла, навіть якщо вони дуже добре скріплені між собою. Повинні бути повністю виключені гострі рельєфні виступи.

Картинка не повинна бути нудною і нецікавою. Для дитячих вітражів добре підійде плівкова, заливна і розписна техніка, а ще краще, якщо картина буде нанесена на безпечне синтетичне скло.


Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

4086 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *