Вінілова плитка для підлоги

Вінілова плитка для підлоги

Вінілова плитка для підлоги є прекрасним матеріалом для оформлення приміщення. Свою популярність вона здобула завдяки можливості імітації деревини, каменю, гальки та інших натуральних матеріалів. Ще одним її перевагою є простота виконання монтажу своїми руками.

Вінілова плитка Хмельницький
Вінілова плитка Хмельницький

Перевага вініловой плитки

Вінілова плитка, яка використовує для облицювання підлоги, втілила в собі безліч позитивних якостей, якими володіють такі матеріали як лінолеум, ламінат і природний камінь. Але при всьому цьому низька вартість дозволяє зробити укладку вінілової плитки на підлогу в кожному будинку. Серед її основних плюсів варто відзначити наступні:

 • підвищена міцність (властивості плитки дозволяють використовувати її протягом 10-35 років);
 • протидія зовнішніх впливів (плитка не боїться механічних пошкоджень та вологи, а також не підлягає розповсюдженню грибка і цвілі);
 • стійкість до навколишнього середовища (незважаючи на можливі несприятливі фактори, початкові властивості, такі як колір і міцність, зберігаються протягом усього періоду експлуатації);
 • можливість комбінування різних фігур і створення оригінального дизайну;
 • простота в догляді;
 • можливість при необхідності провести ремонт своїми руками.

Вінілова плитка Хмельницький

Не варто забувати і про плюси з технологічної точки зору:

 • проводити обрізку матеріалу можна звичайним ножем;
 • плитка має точні геометричні контури, що спрощує розмітку поверхні;
 • можливе укладання на підлогу без використання підкладки;
 • в порівнянні з іншими покриттями самоклеящаяся плитка має меншу товщину і вага;
 • без особливих труднощів можна проводити монтаж на складних ділянках.

Слід також нагадати про доступній вартості, екологічності та безпеки матеріалу. Мінуси використання вінілової плитки в якості підлогового покриття відсутні.

Вінілова плитка Хмельницький

Конструктивні особливості плитки

При виборі вінілової плитки для підлоги в першу чергу потрібно звертати увагу не на відтінок, а на тип покриття. Саме від цього буде залежати спосіб монтажу. В асортименті, пропонованому в магазинах, можна знайти кілька типів цього матеріалу, але купувати рекомендується самоклеящуюся ПВХ плитку. Головною її особливістю є можливість надійної фіксації практично на будь-якому твердому підставі завдяки нанесеному на тильній стороні клейовому складу.

У комерційних приміщеннях найчастіше використовується замкова плитка. Вона дозволяє створювати ефект плаваючих підлог. Однак її монтаж буде трохи складніше. Під індивідуальне замовлення можна зробити вінілову плитку, торці якої будуть оброблені клеєм. Складність монтажних робіт безпосередньо залежить від типу замкової системи. Кращим же варіантом для використання в квартирі залишається вінілова плитка для підлоги, де подібна система відсутня.

Вінілова плитка Хмельницький

За технологією монтаж вінілової плитки на підлогу не сильно відрізняється від монтажу керамічної. Однак в нашому випадку забезпечити якісне підлогове покриття можна навіть на нерівній поверхні. Укладання проводиться стик в стик, завдяки чому про відступи для швів і технологічних зазорах можна не турбуватися.

Існує кілька видів вінілової плитки для підлоги. Серед них потрібно вибрати оптимальний варіант для свого будинку.

 • Клас 23-31. Найбільш тонкий варіант підлогового покриття, яке підходить для віталень і спалень. При монтажі такого матеріалу потрібно бути гранично акуратним.
 • Клас 33-42. Міцніша плитка, яка відмінно підходить для застосування на підлозі у ванній кімнаті, коридорі або на кухні.
 • Клас 43. Варіант, який має найбільшу товщину. Має неслизьку поверхню, яка не утворює статичної електрики. Підходить для комерційних приміщень.

Вінілова плитка Хмельницький

підготовчий процес

Перед тим як починати укладання вінілової плитки на підлогу, потрібно якісно підготувати приміщення для цього. Незважаючи на те що багато виробників стверджують про відсутність будь-яких вимог до основи, деякі з них краще все-таки враховувати:

 
 • усуньте самі яскраво виражені дефекти підлоги, такі як тріщини, вибоїни і нерівності;
 • позбудьтеся від старої фарби, лаку і знежирте підставу;
 • прошпаклюйте всі шви і щілини щоб зменшити витрати клейового складу;
 • заміряйте вологість бетону перед монтажем: вона не повинна бути більше 5%;
 • зверніть увагу, що поверхня повинна бути максимально твердій і рівній;
 • вивчіть всі рекомендації виробника самоклеящейся плитки, особливу увагу зверніть на допустиму температуру повітря, яка зазвичай повинна знаходитися в межах 18-24 градусів.

У разі якщо укладання вінілової плитки буде проводитися поверх системи теплої підлоги, потрібно включити обігрів за добу до початку монтажних робіт і підтримувати температуру в рекомендованому діапазоні. Шар між обладнанням та покриттям для підлоги повинен бути товщиною не менше 1,5 см.

Класти ПВХ плити найкраще на чисте підставу. Для цього потрібно провести повний демонтаж старого покриття, але іноді зробити це без сильних руйнувань не виходить. В такому випадку можна залишити стару поверхню і зробити монтаж на неї. Головна умова — це відсутність азбестових волокон в матеріалі, який буде стикатися з вінілом. Перед початком важливо максимально висушити наявну основу.

Вінілова плитка Хмельницький

необхідні інструменти

Під час укладання вінілової плитки на підлогу знадобляться наступні інструменти, приготувати які рекомендується заздалегідь:

 • кутник;
 • ніж для різання;
 • лінійка;
 • хімічний олівець;
 • рулетка;
 • жорсткий валик для шпалер.

Якщо роботи ведуться восени або взимку, для контролю температурних показників може додатково знадобиться термометр.

Вінілова плитка Хмельницький

процес укладання

Після того як приміщення було підготовлено, а самоклеящаяся плитка куплена і доставлена ​​в будинок, потрібно дати їй відлежатися в приміщенні дві доби. Упаковку на цей період знімати не потрібно, щоб пил не потрапила на клейовий склад. Робити укладання плитки на підлогу можна декількома способами.

Вінілова плитка Хмельницький

Який би спосіб ви не вибрали, попередньо рекомендується розкласти матеріал по підлозі, не знімаючи захисної плівки. Таким чином ви можете провести примірку і переконатися в правильності вибору початкової точки. При необхідності вона може коригуватися з урахуванням розташування меблів в приміщенні.

Проводити розмітку потрібно за допомогою кутника, рулетки і олівця наступним чином:

 • заміряємо найдовшу стіну кімнати;
 • ділимо отриманий результат навпіл, щоб визначити центр стіни;
 • олівцем проводимо лінію між центрами протилежних стін;
 • за допомогою кутника проводимо ще одну лінію перпендикулярно попередньої.

Вінілова плитка Хмельницький

Таким чином ми розділили підлогу на чотири ділянки. Після перевірки правильності розмітки можна знімати захисну плівку і починати поштучний укладання плит на підлогу, орієнтуючись на проведені лінії. Починати монтаж рекомендується з центру приміщення за наступним алгоритмом:

 • знепилюючих і знежирюємо поверхню;
 • робимо розмітку підлоги за описаним раніше способом;
 • укладаємо вінілову плитку ряд за рядом.

Вінілова плитка Хмельницький

Захисна плівка з наступною плитки знімається тільки після приклеювання попередньої. Викладати перший ряд необхідно уздовж центральної лінії. При використанні квадратної плитки клеїти далекі раді потрібно по методу кладки кахлю зі зміщенням ребер.

Прямокутні плитки можна класти по типу ламінату, де кожен ряд зміщений на половину або третину. Ще одним варіантом є укладання за принципом паркетної дошки.

Вінілова плитка Хмельницький
Вінілова плитка Хмельницький

Перед початком процесу не забудьте перевірити вплив нового покриття на можливість відкриття міжкімнатних дверей. Для зручності їх разом з плінтусами рекомендується знімати перед початком робочого процесу. Після закінчення робіт поверхню слід кілька разів прокатати валиком, який допоможе видалити залишився під плитами повітря.

 З огляду на всі перераховані вище плюси і відсутність мінусів, можна сказати, що вінілова плитка є відмінним вибором для створення підлогового покриття. Переконатися в цьому можна, почитавши позитивні відгуки від споживачів, вже випробували подібний матеріал у себе вдома. Варіанти можливого підлогового покриття можна подивитися на фото. Якщо у вас ще залишилися питання по методиці укладання вінілової плитки на підлогу, рекомендуємо подивитися відео, в якому ви докладніше дізнаєтесь про кожного з етапів. 

[Embed] https://www.youtube.com/watch?time_continue=201&v=3zJbWOOnTS0 [/ embed]

 

Читайте також:  Як вирізати кут стельового плінтуса

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

1288 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *