Вермикуліт утеплювач

У більшості випадків якщо мова заводиться про термоізоляційні матеріали, що застосовуються для утеплення житлових будинків, то перш за все згадуються мінеральна вата в тому чи іншому варіанті, пінополістирол, керамзит. Рідко хто згадає вермикуліт, а багато — так і не знають навіть про його існування.

вермикуліт утеплювачвермикуліт утеплювач

І даремно. Незаслужено знаходиться на «других ролях», вермикуліт утеплювач природного походження, в провадженні якого не використовується не тільки шкідливих, але і взагалі ніяких хімічних сполук. І, разом з тим, його термоізоляційні і експлуатаційні якості не просто порівняти, але в ряді випадків серйозно перевершують аналогічні показники інших широко застосовуваних утеплювачів. Одним словом, цей матеріал заслуговує на те, щоб з ним познайомитися якомога ближче.

Що таке вермикуліт і які його основні характеристики

Хоча вермикуліт, як утеплювальний матеріал, відноситься до мінеральних, природного походження, корисні його властивості, на подив, були розпізнані не настільки давно. Як гірська порода він був описаний тільки в кінці XIX століття, але треба було ще майже столітні, щоб характерні особливості цього мінералу були поставлені на службу людині.

По суті, природний вермикуліт — це гірська порода силікатного класу, групи гідрослюд. Від звичайної слюди він відрізняється підвищеним вмістом зв\’язаної в кристалічній решітці води і низьким рівнем зв\’язків між шарами матеріалу. Так, загальна молекула вихідного, природного вермикуліту включають чотири «прикріплених» до неї молекули води.

Фрагмент гідрослюд - сировини для виробництва спученого вермикулітуФрагмент гідрослюд — сировини для виробництва спученого вермикуліту

У звичайному стані це досить тверда порода, з високою щільністю, яка доходить до 2400 ÷ 2700 кг / м³, що не піддається стиранню, але легко розшаровується на пластинки. Температура її плавлення — близько 1350 ° С. Але була помічена і використана цікава особливість мінералу — якщо його не доводити до плавлення, а розігріти до температур порядку 900 ÷ 1000 ° С, то матеріал повністю змінює свою кристалічну структуру. Тонкі пластинки спучуються — збільшуються в розмірах в 15 ÷ 25 разів і перетворюються в пористі стовпчики червоподібного виду або навіть тонкі нитки, з виражених золотистим або сріблястим відливом. По всій видимості, звідси і пішла прийнята назва мінералу — вермикуліт, від латинського «vermiculus», що дослівно означає «черв\’як».

У підсумку виходить спучений вермикуліт — саме той матеріал, який в подальшому широко застосовується в самих різних галузях будівництва, промисловості і сільського господарства. Воздухонаполненнимі структура має дуже невисоку щільність — вона набагато легше води, і її питома маса стає все від 60 до 130 кг / м³.

При високотемпературному випаленні шматочки слюди перетворюються в шаруватих "черв\'яків"При високотемпературному випаленні шматочки слюди перетворюються в шаруватих «черв\’яків»

В даний час виробництво спученого вермикуліту поставлено на промислову основу. У нашій країні є багаті родовища необхідних слюдяних порід — в Мурманської, Челябінській, Іркутській областях, в Краснодарському і Приморському краї.

Виробничий цикл полягає в декількох етапах. Це сортування сировини, збагачення (видалення баластних домішок), дроблення в дрібну фракцію і випал. Процес випалу займає лічені хвилини — а потім спучені стовпчики проходять стадію дроблення до потрібної фракції з подальшим сортуванням, фасуванням та відвантаженням споживачам.

128498 - Вермикуліт утеплювач

Що випускається на підприємствах вермикуліт повинен відповідати певним стандартам, введеним ГОСТ12865-67. Так, його поділяють на:

— великий — зерна розміром від 5 до 10 мм;

— середній — від 0,6 до 5 мм.

— дрібний — зерна до 0,5 мм

Зазвичай споживачам поставляється матеріал трьох різних марок — 200, 150 і 100, в яких числах позначений верхня межа насипної щільності матеріалу (кг / м³). Сама ж щільність і, відповідно, утеплювальні якості вермикуліту залежать від розміру фракції. Наприклад, не виходячи за рамки ГОСТу, заводи-виробники пропонують матеріал з наступним параметрами:

Середній розмір фракції, ммСередня насипна щільність матеріалу, кг / м³Середній коефіцієнт теплопровідності, Вт / м × ° С
при температурі 25 ° Спри температурі 100 ° С
0,5до 1300,0560,062
1,0до 1200,0520,059
2,0до 1100,0510,057
4,0до 950,0480,054
8,0до 650,0460,052

Вермикуліт в даний час широко став застосовуватися в будівництві, так як має цілу низку переваг:

 • Низький коефіцієнт теплопровідності дозволяє використовувати вермикуліт в якості ефективного термоізолятора будівельних конструкцій. За цими показниками матеріал можна порівнювати з іншими популярними утеплювачами, наприклад, з мінеральною ватою або пінопластом, але істотно перевершує їх по іншим своїм характеристикам.
 • Діапазон робочих температур — надзвичайно широкий. Так, і сам вермикуліт, і багато конструкційні матеріали на його основі здатні витримувати заморожування нижче -200 ° С і нагрівання до 900 ÷ 1000 ° С. Сам же матеріал — зовсім не горючий і не містить ніяких присадок, які можуть сприяти горінню або поширенню вогню. При нагріванні вермикуліт не виділяє ніяких газів, небезпечних для органів дихання людини. Ці якості використовується для створення ефективних протипожежних бар\’єрів або захисту металевих конструкцій будівель і споруд.

Одне із завдань вермикуліту - вогнезахист металевих конструкційОдне із завдань вермикуліту — вогнезахист металевих конструкцій

 • Виражена гранульована і в той же час — шарувата структура вермикуліту стає відмінним звукоізоляційним бар\’єром. І повітряні, і ударні шуми загасають в товщі матеріалу, і будівельна конструкція (стіна або перекриття), утеплена вермикулітом або виготовлена ​​на його основі, не буде передавальної «мембраною», що поширює далі звукові хвилі. Коефіцієнт звукопоглинання на частоті 1 кГц досягає від 0,56 (у матеріалу з мінімальною фракцією 0,5 мм) до 0,7 ÷ 0,8 (з фракцією 4 ÷ 8 мм).
 • Незважаючи на шарувату і, здавалося б, нестійка структуру, зерна вермикуліту відрізняються високою міцністю. Так, якщо порівнювати його з іншим спученим матеріалом — перлітовим піском, то вермикуліт не боїться транспортувань, вібрації, він не дає усадки, що не дробиться при цьому на дрібні фракції, не порошить.
 • Матеріал хімічно стійкий і абсолютно інертний — він без будь-якої втрати своїх якостей здатний витримувати впливу всіх відомих кислот, лугів, органічних розчинників або інших технічних рідин, що застосовуються в будівництві.
 • Зовсім особливе властивість матеріалу — його виражена адсорбуються здатність і високу вологопоглинання. Так, вермикуліт здатний увібрати в себе обсяг води, по вазі уп\’ятеро перевершує власну масу. Це, звичайно, можна віднести і недоліків матеріалу. Однак, вермикуліт настільки ж легко і віддає вологу в атмосферу, абсолютно не втрачаючи при цьому своїх якостей.
Читайте також:  Красивая отделка фасада дома

До речі, адсорбуючі якості вермикуліту активно застосовуються для систем фільтрації, для очищення грунту і водойм від плям нафтопродуктів і в інших аналогічних цілях.

Перевагою можна вважати те, що на утеплювальні шарі з вермикуліту ніколи не утворюється крапель конденсату — вода вбирається в пористу структуру, і при нормалізації умов волога вільно випаровується. Таким чином, матеріал сприяє підтримці в приміщеннях оптимального температурно-вологісного балансу. Проте, слід враховувати цю особливість матеріалу при плануванні утеплення будівельних конструкцій.

 • Матеріал відрізняється високою біологічною стійкістю. Незважаючи на пористу структуру і виражене водопоглинання, він ніколи не розкладається, в ньому не проходить процесів гниття або дебати. Вермикуліт не стає живильним середовищем для жодних форм життя — в ньому не з\’являється вогнищ цвілі, не заводять гнізда комахи, його обходять стороною гризуни.
 • Матеріал не викликає алергічних реакцій навіть у людей, схильним до таких проявів. Дослідження показують, що вермикуліт навіть здатний відображати певну частину спектру радіоактивного випромінювання.
 • Матеріал не схильний до «старіння» — з часом він анітрохи не втрачає своїх специфічних якостей, ні під дією вологи, ні під впливом екстремально низьких або високих температур.
 • Нарешті, сам спучений вермикуліт володіє відмінною сипучістю. При заповненні ним порожнин в будівельних конструкціях, він здатний повністю заповнити весь обсяг, не залишаючи при цьому повітряних порожнин.

До умовних недоліків матеріалу можна віднести лише дві позиції:

 • Уже згадувана висока гігроскопічність матеріалу. При використанні вермикуліту в сипучому вигляді необхідно передбачати надійну гідроізоляцію і можливість вільного випаровування вологи. Це досягається правильним розміщенням пароізоляційних і паропроникних дифузних мембран.
 • Досить висока вартість матеріалу. Так, ціна на вермикуліт в кілька разів вище, ніж на інші сипучі мінеральні утеплювачі — керамзит або перлітовий пісок. Вартість одного кубометра матеріалу може досягати 6,5 ÷ 7 тисяч рублів. Це, звичайно, дещо обмежує його широке застосування для термоізоляції приватних будинків. Правда, гідності і довговічність вермикуліту повністю виправдовують подібні витрати.

Застосування вермикуліту для термоізоляційних робіт

Вермикуліт для забезпечення необхідних термоізоляційних характеристик будівлі може використовуватися в декількох варіантах:

 • У сипучому вигляді — для заповнення порожнин утеплених конструкцій.
 • У складі спеціальних будівельних розчинів.
 • У вигляді готових будівельних елементів (плит), виконаних з композитних матеріалів на основі вермикуліту.

Застосування вермикуліту у вигляді засипок

Один з популярних методів застосування вермикуліту — це засипання порожнин утеплених конструкцій.

а. Утеплення покрівельної конструкції 

На малюнку показана приблизна схема утеплення скатної покрівлі, наприклад, при будівництві житлової мансарди.

Схема утеплення скатної покрівлі та стелі мансарди вермикулітомСхема утеплення скатної покрівлі та стелі мансарди вермикулітом

1 — кроквяні ноги.

2 — шар пароізоляційної плівки, що не дає волозі з приміщень проникати в шар утеплювача.

3 — внутрішня обшивка скатів і стелі мансарди.

4 — каркасна конструкція — лати під подальший настил покрівлі.

5 — в утворилися порожнини засипається сухий вермикуліт.

6 — поверх утеплювача затьмарюється ветрозащита — дифузна мембрана, що не допускає вивітрювання сипучого вермикуліту і прямого попадання на нього води, але не перешкоджає вільному випаровуванню вологи.

7 — потім, поверх мембрани встановлюється контробрешетка, проводиться настил покрівельного матеріалу.

б. утеплення перекриттів

Схема утеплення перекриттів, в принципі, схожа.

Утеплення вермикулітом горищного перекриттяУтеплення вермикулітом горищного перекриття

На підшитий «чорновий» стелю між балками перекриття укладається надійний гідроізоляційний матеріал, з обов\’язковим перекриттям полотен і герметизацією стиків .. Монтується система обрешітки (лаг) для подальшого настилу горищного статі.

Потім, утворили порожнини засипаються сухим вермикулітом. Зазвичай для цього достатньо шару в 100 ÷ 150 мм.

Зверху по балках і лагам кріпиться дифузна мембрана, а потім настилається (при необхідності) дощате або фанерне покриття підлоги.

При забезпеченні провітрювання горища (мансарди) в такому утеплювальні шарі волога накопичуватися не стане — у неї буде вільний вихід до випаровування в атмосферу.

Так як вермикуліт є досить дорогим матеріалом, деякі господарі застосовують його суміш з тирсою. Зазвичай використовують пропорції або 1: 1, або 3: 2. Цікаво, що в суміші з вермикулітом тирса «переймають» його стійкість до біологічного розкладу — процесів злежування і гниття в них відзначатися не буде. Таку суху суміш можна приготувати, використовуючи звичайний будівельний міксер або насадку на дриль.

в. Утеплення порожніх стін

При зведенні стін за технологією «колодязної кладки», простір між цеглинами модно заповнити сухим вермикулітом. Аналогічний підхід може застосовуватися і при утепленні каркасних стін.

Вермикуліт може засипатися в залишені порожнини багатошарових цегляних або каркасних стін ...Вермикуліт може засипатися в залишені порожнини багатошарових цегляних або каркасних стін …

Засипка виконується поетапно, у міру зведення несучої стіни і облицювального шару (обшивки каркасної конструкції), з легкої трамбівкою матеріалу.

Інший варіант створення «теплих стін» — це заповнення пустот будівельних блоків. Термоізоляційний ефект подібної конструкції різко зростає, підвищується показники шумопоглинання стіни.

... або їм заповнюються порожнечі будівельних блоків… або їм заповнюються порожнечі будівельних блоків

Стіна при цьому залишається «дихаючої» — вільний парообмен в ній не порушується.

м Термоізоляція димохідних труб

Важливим моментом при установці печі або котла завжди є термоізоляція проходів димохідних труб через стіни та перекриття. І цю проблему дуже ефективно можна вирішити з використанням вермикуліту.

Один з варіантів — установка металевого короба в місці проходу. Новоутворена порожнину між трубою і перекриттям заповнюється сухим вермикулітом — і термоізоляція димоходу буде забезпечена.

Інший варіант — використання прохідних гільз, які також всередині заповнюються вермикулітом.

Застосування вермикуліту в якості компонента для будівельних і оздоблювальних розчинів

Утеплення вермикуліто у вигляді сухої засипки — високоефективне, але все ж — вельми дороге рішення. Тому в практиці приватного будівництва цей матеріал частіше використовують для приготування будівельних розчинів — так можна істотно підвищити їх термоізоляційні характеристики.

а. Приготування розчинів для стяжки

Якщо підлога передбачається заливати стяжкою, і в той же час він вимагає додаткової термоізоляції, є сенс використовувати для цих цілей бетонний розчин з включенням в нього значної частки вермикуліту.

Стяжка з вермикулітом володіє підвищеними термоізоляційними і шумопоглинаючими властивостямиСтяжка з вермикулітом володіє підвищеними термоізоляційними і шумопоглинаючими властивостями

Для приготування подібних складів використовується стандартний портландцемент М400, пісок і вермикуліт з насипною щільністю від 80 до 150 кг / м³, фракцією від 0,5 до 5 мм. У підсумку така заливка буде відрізнятися невеликою загальною масивністю і вираженими термоізоляційними і звукоізоляційні властивості.

Існує кілька випробуваних пропорцій приготування таких розчинів. Вибираються вони в залежності від необхідних характеристик міцності і утеплювачів якостей створюваних покриттів. Пропорції і основні розчинів для стяжок представлені в таблиці:

Пропорції розчину (цемент пісок вермикуліт)Частка компонентів на 1 м³ розчинуЩільність розчину, кг / м³Міцність, кг / см²Коеф.теплопровідності, Вт / м × ° С
цементпісоквермикулітстисненнявигин
1 / 0,5 / 2495 кг247 кг865 л.1000 ÷ 11004524,50,25
1 / 0,75 / 2,25430 кг320 кг895 л.1120 ÷ 118035,5300,28
1 / 0,75 / 1,75410 кг307 кг800 л.1210 ÷ 127558,5300,33
1/1/2380 кг380 кг785 л.1300 ÷ 13504730,50,35
1 / 1,25 / 1,75365 кг455 кг740 л.1400 ÷ 142566320,41
1 / 1,65 / 2,5365 кг685 кг640 л.1450-155072350,44

З огляду на те, що вермикуліт має підвищену гігроскопічність, розчин готується безпосередньо за місцем його застосування, і повинен бути витрачений протягом 30 хвилин з моменту його змішування з водою.

Зазвичай для надійного утеплення перекриття над неопалюваним приміщенням (підвалом, цоколем) досить 100 мм стяжки. Для міжповерхових перекриттів цілком вистачить шару в 30 мм.

При використанні подібних складом потрібно пам\’ятати, що в розчинах з масовою часткою цементу менше 450 кг / м³ залите покриття не буде мати морозостійкістю — витримає не більше 5 ÷ 7 циклів. Так що такі стяжки рекомендовані виключно для внутрішніх опалювальних приміщень.

б. Приготування розчинів кладок

При кладці стін оптимальним буде використання матеріалів з підвищеними термоізоляційними характеристиками — газосиликатні блоки, пустотні цеглини і т.п. Але вразливою ділянкою все одно залишаються шви — якщо теплопровідність розчину вище, ніж у самого стінового матеріалу, в цих місцях утворюються потужні «містки холоду» що різко знижує теплотехнічні показники всієї конструкції в цілому.

Кладочні шви можуть стати потужними "містками холоду"Кладочні шви можуть стати потужними «містками холоду»

Вихід — підбирати розчини таким чином, щоб їх теплопровідність була порівнянна з аналогічним показником блоків (цегли). І в цьому випадку знову на допомогу може прийти вермикуліт.

Пропорційний склад кладок розчинів, в принципі, такий же, як показано у таблиці вище. Значить, вибираючи стіновий матеріал, необхідно порівняти його показники теплопровідності з аналогічними параметрами розчинів, і вибрати найбільш близький по цьому значенню. Щоб було простіше, нижче розташована таблиця, в якій вказані коефіцієнти теплопровідності матеріалів, найбільш часто використовуваних для кладки стін.

Тип матеріалуЩільність, кг / м³Коефіцієнт теплопровідності, Вт / м × ° С
Керамзитобетон10000.27
Керамзитобетон8000.21
Керамзитобетон6000.16
Керамзитобетон5000.14
перлітобетон8000.16
перлітобетон6000.12
газосилікатні блоки10000.29
газосилікатні блоки8000.21
газосилікатні блоки6000.14
Піно-газо-золобетонние блоки12000.29
вермікулітобетон8000.21
вермікулітобетон6000.14
вермікулітобетон4000.09
Бетон з полістирольної крихтою6000.145
Бетон з полістирольної крихтою5000.125
Бетон з полістирольної крихтою4000.105
цегла керамічна16000.47
цегла керамічна14000.41
цегла керамічна12000.35
Розчин кладки цементно-піщаний18000.58
Розчин кладки вапняно-піщаний16000.47

Зіставивши дані двох таблиць, нескладно буде визначитися з оптимальним складом розчину.

в. Виготовлення «теплих штукатурок»

Дуже ефективним методом істотного підвищення теплоізоляційних якостей стін є застосування так званих «теплих штукатурок», виготовлених на базі вермикуліту.

Набирає популярності використання "теплих штукатурок" з вермикулітомНабирає популярності використання «теплих штукатурок» з вермикулітом

Такі покриття стін мають масу переваг. Перш за все, питома вага самого штукатурного шару — в кілька разів нижче, ніж у традиційних складів. Показники термічного опору — навпаки, значно перевершують. Так, для порівняння, шар за все в 25 мм буде аналогічний по теплотехнічних характеристиках 100 — 150 мм звичайної цементно-піщаної штукатурки.

Застосування «теплих штукатурок» дозволяє зменшити товщину будується цегляної стіни приблизно на чверть, без яких би то не було втрат термоізоляційних якостей.

Крім цього, відразу істотно зростають звукоізоляційні якості стіновий конструкції. У звичайних штукатурок коефіцієнт звукопоглинання знаходиться в діапазоні від 0,015 до 0,02, тобто вони практично не протистоять поширенню шумів. У «теплих» цей показник незрівнянно вище — від 0,2 до 0,65.

Для штукатурення стін можуть застосовуватися ті ж склади, які були розглянуті в першій таблиці. Однак, існують і більш легкі розчини, в яких взагалі не використовується піску. Типовими компонентами є лише цемент М400 і вермикуліт з фракцією від 0,5 до 2 мм.

Параметри штукатурного розчинуРозчин № 1Розчин № 2
Пропорції розчину:
— цемент, кг760600
— вермикуліт, л.10501300
— вода, л.530455
Щільність в сухому стані, кг / м³1100880
Межа міцності на стиск, кг / см²5035
Коефіцієнт теплопровідності, Вт / м × ° С
— в сухому стані0.220.165
— при вологості 5%0.270.22
Читайте також:  Тепловер

Всі ці штукатурки цілком можна застосувати для зовнішніх робіт по практично будь-який стіновий поверхні — показники адгезії у них дуже хороші. Морозостійкість таких покриттів оцінюється приблизно в 25 циклів.

Якщо планується обробка стін або навіть стель «теплими штукатурками» зсередини приміщень, то можна скористатися і зміненими розчинами. В таких умовах експлуатації показники високої міцності вже не так важливі, і прямого впливу води на оштукатурені стіни не передбачається. Але зате на перші позиції напевно вийде рівність покриття, для чого до складу штукатурки доцільно ввести пластифицирующие компоненти. Щоб не порушувати природної мінеральної структури суміші, в якості добавок, що підвищують пластичність і поліпшують затіраемость оброблюваної поверхні, можна використовувати вапно або очищену тонкодисперсную глину. «Рецепти» таких штукатурок наведені в таблиці нижче ( «Ц» — цемент, «І» — вапно, «Г» — глина, «В» — вермикуліт):

Співвідношення компонентів в розчиніЗразкова витрата на 1 м ³ готового розчинуЩільність розчину, кг / м³Межа міцності на стиск, кг / см²
ЦІГВВода, л.Цемент. кг
1264001855868.1
1384001255816.7
12640018565010.3
1384001356248.1

І зовнішні, і внутрішні штукатурки з вермикулітом мають високу паропроникність, що сприяє нормальній саморегуляції температурно-вологісного режиму.

«Теплі штукатурки» при дотриманні певних правил їх приготування, мають ще одна чудова властивість — природний золотистий або сріблястий відлив вермикуліту створює дуже цікавий декоративний ефект при обробці фасадів. Особливо він буде помітний в грі сонячних променів.

Вермикулітові декоративні штукатурки цілком здатні оригінально прикрасити фасад будинкуВермикулітові декоративні штукатурки цілком здатні оригінально прикрасити фасад будинку

Щоб надати штукатурок декоративності, використовують або кольорові цементи, або застосовують з білим цементом мінеральні пігменти, наприклад, сурик, охру, умбру і інші склади. Кількість пігменту вибирають від 5 до 25% від загальної маси білого цементу. При мінімальних витратах виходять м\’які пастельні кольори фасадів. При збільшенні вмісту пігменту до 15 — 25% фасад отримає яскраву, насичену забарвлення.

Зразкові рецептури саморобних декоративних «теплих штукатурок» наведені в таблиці:

Інгредієнти штукатурного розчинуЗ використанням білого цементу і пігментівЗ використанням кольорового цементу
цемент200 кг380 кг
вапно250 кг
вермикуліт1000 л.1000 л.
вода700 л.400 л.
пластифікатор0,2 кг
пігментні барвники20 — 50 кг

Можна придбати і готову суху будівельну суміш — штукатурку з вермикулітом наповненням. Вона готується безпосередньо перед застосуванням за інструкцією виробника і наноситься відповідно до прикладеними до неї технологічними рекомендаціями. Як приклад можна привести два склади — «ТЕПЛОВЕР standard» 
Найменування параметрів«ТЕПЛОВЕР STANDARD»
Ілюстрація1431492-1
Термін придатності розчинної сумішідо 4-х годин
Коефіцієнт теплопровідності в сухому стані, Вт / м × ° С0.08
Паропроникність, мг / м × год × Па0.09
Межа міцності, МПа
— на відрив від заснування0,44
— на стиск2,19
Термін досягнення нормативних значень по міцності28 діб
морозостійкістьF50
Марка суміші за рухомістюПК8
Допустима товщина штукатурного шару, мм
— мінімальна10
— максимальна100
Заводська розфасовкаПаперовий мішок на 25 л. (9 кг)
Витрата сухої суміші1 упаковка на 1 м² при товщині штукатурного шару 25 мм

Готові плити на основі вермикуліту

Ще одна сфера застосування вермикуліту в будівництві — використання готових плит, виконаних на його основі.

Готові вогнетривкі плити з вермикулітуГотові вогнетривкі плити з вермикуліту

Крім всіх вже згаданих переваг матеріалу, ці плити мають ще й надзвичайно всякої жаростойкостью, що і зумовлює область їх використання. Так, вони зазвичай застосовуються:

 • Для надійної вогнезахисту стін і перекриттів, дерев\’яних і металевих конструкцій будівлі, інженерних комунікацій.
 • Для термоізоляції зовнішніх поверхонь печей і камінів.
 • Для створення пожарозащіщанних приміщень та шляхів евакуації в громадських будівлях, для яких характерне велике скупчення людей.
 • Для термоізоляції виробничих приміщень і обладнання
 • Можуть використовуватися в поєднанні з іншими матеріалами для обробки стін і стель — для забезпечення необхідного рівня пожежної безпеки тих чи інших приміщень.

Форма випуску подібних плит може бути різною — товщина від 15 до 120 мм, довжина і ширина зазвичай 600 × 600 мм або 1200 × 600 мм. Втім, під замовлення виробники можуть запропонувати і інші розміри.

Основні характеристики вермикулітових плит наведені в таблиці:

Найменування параметрівпоказники
Щільність, кг / м³600 ÷ 700
Межа міцності, МПа, не менше
— на вигин1.1
— на стиск1.2
Коефіцієнт звукопоглинання на частоті 1 кГц0,45 — 0,6
Коефіцієнт теплопровідності, Вт / м × ° С, не більше
— при температурі 25 ° С0,11
— при температурі 400 ° С0,16
ступінь горючостіНГ
Водопоглинання за першу добу,%12.6
Виділення токсичних газів при нагрвенемає
вогнестійкість:
— товщина 15 мм45 хв.
— товщина 20 мм≈1 годину
— товщина 40 мм≈2 години
— товщина 50 мм≈2,5 години

Безумовно, застосовувати такі плити в якості будівельного матеріалу для зведення стін і перегородок — надзвичайно дороге «задоволення», але якщо необхідно в будь-якому приміщенні або на який-небудь конструкції домогтися виражених протипожежних якостей, то краще вермикулітових плит нічого не придумаєш. Застосування в подібних цілях азбест матеріалів в житлових і громадських приміщеннях вкрай небажано, а ось вермикуліт через свою екологічної чистоти ніяких обмежень по використанню не має.

Придбати Вермикуліт в Хмельницькому,а також отримати професійну консультацію можна за номером 0984423398 Сергій

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

1223 переглядів

3 комментария

 1. Добрий день. Не підкажете пропорції на розчин для стяжки підлог з спученим вермикулітом фракції 0,7 мм на 1 куб метр. і спосіб приготування.
  спасибі заздалегідь

  1. Будівельник:

   А навіщо вам чось мудрувати?якщо е готовий розчин Тепловер.

   1. Так воно то так але самому пригутувати буде дешевше

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *