Утеплювач піноскло

Утеплювач піноскло

Піноскло — це сучасний теплоізоляційний матеріал, ще не набув на сьогоднішній день широкого поширення. У той час як фахівці не втомлюються підкреслювати унікальні властивості і характеристики піноскла, а також явні переваги перед матеріалами аналогічного призначення.

За своїм походженням піноскло — неорганічний матеріал. Виготовляють його зі скла, яке утворює застиглу пінисту масу з мелкоячеистой структурою. Отриманий в результаті склад має дивовижну властивість проводити тепло — до 0,1 Вт / мК, що обумовлює його застосування як утеплювач в різних областях.

13582782 w640 h640 fasad077 - Утеплювач піноскло

Піноскло може виступати і в ролі звукоизолятора.

В цьому випадку його здатність до поглинання звуку буде вимірюватися цифрою до56 дБ. Використання цього матеріалу в житловому будівництві забезпечує не тільки якісну теплоізоляцію, але і позитивний вплив на підвищення надійності конструкції. Застосування піноскла особливо доцільно для приміщень, умови яких пред’являють особливі вимоги до температурного та вологісного режиму — цей матеріал не горючий, стабільний і влагостоек. А легкість піноскла значно полегшує монтажні роботи.

Щільність структури матеріалу досягає позначки в 600 кг / м3, що дозволяє піноскла витримувати значні навантаження — до 75 кг / см2. Як правило, воно не піддається впливу хімічно активних речовин і стійко переносить агресивний вплив грибків і бактерій.

Безпека піноскла з екологічної точки зору — ще одна його перевага перед популярними теплоізоляційними матеріалами, які в більшості своїй містять шкідливий для людського організму азбест.

Читайте також:  Інфрачервоне опалення будинку

Піноскло проводиться в різних формах:

  • плити і блоки,
  • гравій,
  • труби-шкаралупи для облицювання трубопроводів.

Фахівці вважають, що на даний момент єдиною перешкодою до повсюдного використання піноскла є трудомісткість і висока технологічність його виробництва.

774263008 w640 h640 379622937 w640  a1 405x385 - Утеплювач піноскло

А чи знаєте Ви, що в радянські часи зміцнювали покрівлі та стіни готелів «Інтуриста»?

Тим же, чим і споруди атомних електростанцій. Оскільки і ті, і інші вважалися об’єктами з високими вимогами по пожежної безпеки, то для підвищення рівня їх вогнестійкості і теплоізоляції був розроблений спеціальний матеріал — піноскло. Однак, крім перерахованих вище цілей, цей матеріал ніде не застосовувався, а в 90-і роки технологія його виробництва була загублена. Але, як з’ясувалося, — не назавжди …

Ефективність теплоізоляційних властивостей.

Що такого особливого знайшли будівельники у піноскла? Це особливий теплоізоляційний матеріал, нібито витканий з скляних осередків. Методи його отримання були відкриті спочатку в лабораторіях колишнього СРСР, і лише потім уже — в Сполучених Штатах. До речі, цікавим є той факт, що спочатку піноскло планували використовувати як плаваючий матеріал. І лише через деякий час дуже до речі були виявлені його незамінні тепло- і звукоізоляційні якості, і те, що він чудово склеюється і піддається механічній обробці.

Перший досвід застосування в будівництві бетонних плит з прошарком з теплоізоляційного піноскла відбувся в середині 40-х років в Канаді. Це виявилося настільки вдалим рішенням, що піноскло стали активно використовувати для всіх типів будівель, — як теплоізоляційного матеріалу для покрівлі, стін, перегородок і навіть підлоги.

Така унікальність якостей піноскла пояснюється його хімічним складом, — адже це звичайне, знайоме нам з дитинства скло, просто минуле кілька стадій термічного спінювання і відпалу.

Читайте також:  Красивая отделка фасада дома

Гарантія міцності і довговічності.

Термін експлуатації блоків з піноскла, при якому гарантується збереження його фізичних характеристик, становить не менше 100 років. У процесі дослідження об’єктів, на яких були встановлені пеностеклоблокі більше 50 років тому, з’ясовувалося, що будь-яких істотних змін у структурі матеріалу не відбулося. І такі важливі характеристики, як теплопровідність, стійкість, пожежна безпека залишалися колишніми.

На думку фахівців, піноскло — це найміцніший з існуючих на сьогоднішній день ефективних теплоізоляційних матеріалів. Він не дає усадки (оскільки складається з скляних осередків), не міняє своєї форми і розмірів в процесі експлуатації і під дією навантаження. А це дуже важливо як для всієї будівлі, так і для окремо взятого шару теплоізоляції.

1476392772 uteplitel penosteklo - Утеплювач піноскло

Екологічно чистий матеріал.

Сьогодні піноскло активно застосовують при зведенні будівель і споруд. Про переваги цього матеріалу можна міркувати годинами. Він стійкий до впливу хімічної та біологічної середовища, не гниє, не схильний до корозії, не горючий і не виділяє токсинів. Піноскло не вбирає вологу і не пропускає її, тобто створює гидробарьер.

Крім цього, піноскло — екологічно чистий і безпечний для людини матеріал. Ніщо не заважає використовувати його при будівництві будівель для фармакологічної і харчової промисловості. Блокам піноскла легко надати необхідну форму. Все, що для цього потрібно — це відповідні столярні інструменти. А відходи виробництва і експлуатації блоків з піноскла можна легко і безпечно утилізувати.

Піноскло (вспененное скло, скло пористе скло) — теплоізоляційний матеріал, що представляє собою спінену стекломассу. Для виготовлення піноскла використовується здатність силікатних стекол розм’якшуватися і (в разі наявності газообразователя) пінитися при температурах близько 1000 ° С. У міру наростання в’язкості при охолодженні спіненої скломаси до кімнатної температури вийшла піна набуває істотну механічну міцність.


Порівняння піноскла з пенополіоретаном і мінеральною ватою

ХАРАКТЕРИСТИКА
ПІНОПОЛІУРЕТАН
ПЛИТИ З МІНЕРАЛЬНОЇ ВАТИ
ПІНОСКЛО SAITAX
Щільність, кг / м3
40-80
50-125
100-600
Коефіцієнт теплопровідності, Вт / (м · К)
0,029-0,041
0,06-0,07
0,043-0,14
Паропроникність, мг / (м · год · Па)
0,05
0,38-0,60
Паронепроникні 0,00001
ПАРОПРОНИКНА 0,01-0,3
стабільність розмірів
змінює розміри
задовільна
відмінна
Міцність на стиск, кг / см2
5-75
Опір нетривалому впливу тепла, ° C
180
250
750
Верхній температурний межа експлуатації, ° C
120
200
600
Стабільність при експлуатації (руйнування від часу)
Через 10-15 років спостерігається охрупчивание і руйнування матеріалу
Час експлуатації необмежено
Екологічна безпека матеріалу
При експлуатації (особливо при підвищеній вологості і температурі) має місце виділення токсичних компонентів
При експлуатації має місце виділення небезпечних пилових і газових компонентів
екологічно безпечний
технологічність застосування
Кріпиться цвяхами або полімерними мастиками
Кріпиться цвяхами, вимагає жорсткого каркаса
Поєднується з будь-якими цементними розчинами, пиляється, клеїться полімерними і неорганічними мастиками, відмінно штукатуриться

Піноскло  — сучасний теплоізоляційний матеріал, що отримується шляхом обробки силікатного скла і газообразователя (зазвичай кам’яне вугілля, антрацит, кокс, сажа) при високих температурах, близько 1000 ○ С.
Читайте також:  Напилюваний пінополіуретан

Процес спінювання супроводжується збільшенням обсягу скла в 14 … 15 разів, у порівнянні з вихідним. В Європейських країнах матеріали з піноскла давно є визнаним і одними з найефективніших теплозахисних будівельних матеріалів.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

861 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *