Утеплення пінополістиролом

утеплення пінополістиролом

В даний час в будівництві невиправдано широке поширення отримав Пінополістирол (пінопласт) в якості «найефективнішого» «універсального» «довговічного» «екологічно чистого» і «дешевого» утеплювача.

Великою проблемою, яка як правило залишається невідомою споживачеві, є те що з усього цього переліку правдою є тільки останнє — пінополістирол дешевий матюкав. Але і в це твердження необхідно внести ясність.

Так пінополістирол сам по собі дешевий, але утеплення якісним пінополістиролом є далеко не найдешевшим способом. Отже, споживач планує використовувати в якості утеплювача пінополістирол (пінопласт) повинен знати, що пінополістирол:

— пожежонебезпечний;

— екологічно небезпечний;

— недовговічний.

Розберемо по порядку ці твердження.

   Пожежонебезпека .

За класифікацією на пожежну небезпеку ВСЕ пінопласти відносяться до класу «Г», тобто горючих матеріалів і відноситься до речовин легко займистим.

Ще до спалаху (вже при температурі 80-90 градусів!) В пінополістиролі починають розвиватися процеси деструкції зі зміною обсягу і виділенням шкідливих речовин.

На практиці проблема пожежної небезпеки пінопластів розглядається зазвичай з двох сторін: небезпека власне горіння полімерів і небезпека продуктів термічного розкладання і окислення матеріалу.

За статистикою основним вражаючим фактором пожеж є летючі продукти горіння, при цьому в середньому тільки 18% людей гине від опіків, інші — від отруєння в поєднанні з дією стресу, тепла та ін.

Незважаючи на те, що сучасний пінопласт відноситься до важко горючих матеріалів, під час пожежі він виділяє токсичні задушливі речовини. У дослідження Російського науково-дослідного центру пожежної безпеки ВНІЇПО однозначно говорять про високу пожежну небезпеку полімерних матеріалів.

Наприклад, у наведеному звіті про випробування на пожежну небезпеку полістирольного пінопласту зазначено, що значення показника токсичності зразків близько до граничного значення класу високо небезпечних матеріалів.

Тому відповідно до сучасних будівельних норм, при утепленні фасаду пінопластом навколо віконних прорізів на відстані півметра необхідно зробити покриття з негорючого матеріалу, щоб в разі горіння отруйний дим не затягувався в приміщення.

 

277685403 6 300x231 - Утеплення пінополістиролом

 

Розглянемо, що являє з себе пінополістирол (пінопласт). Пінополістирол є твердою піною полістиролу, одержуваної в результаті полімеризації стиролу в присутності ініціаторів (перекисів, гідроперекисів і азосоединений). При цьому будь-який хімік може підтвердити що 100% полімеризації не буває ніколи, а це значить, стирол в обсязі залишається. 

При цьому відомо, що тривалий вплив навіть малих концентрацій призводить до погіршення самопочуття людини. Хімічні властивості. Стійкий до лугів, кислот, трансформаторному маслу, гліцерину.

При 200 ° розкладається з утворенням стиролу та інших низькомолекулярних сполук, димарів і тримерів. При нагріванні до 60 ° протягом близько місяця пінополістиролу в повітрі створювалися концентрації стиролу від 0,017 до 0,001 мг / л. Токсична дія.

В основному визначається кількістю незаполімерізованного мономера (стиролу). В умовах природної експлуатації пінополістиролу як утеплювач (коливання температури -30 + 30 ° С, відсутність світла і прямого попадання опадів) пінополістирол піддається хімічній дії кисню повітря.

При цьому в навколишнє середовище виділяються бензол, толуол, етилбензол, а також ацетофенон, формальдегід, метиловий спирт. Крім того, особливо в початковий період експлуатації, виділяється стирол як наслідок неповної полімеризації. ).

Важливо також розуміти що якщо кількість шкідливих речовин нижче ГДК (гранично допустима концентрація), але вони присутні і як це позначиться на здоров’ї людини через 5, 10,15 років, не знає ніхто.

Відомо що стирол робить сильний вплив на печінку, від цих мікродоз стиролу дістається серця, у жінок — особливі проблеми …, але ж крім стиролу, виділяються і інші речовини, включаючи фенол, формальдегід, етилбензол і так далі.

Риторичне питання: куди все це дівається? Все просто. Справа в тому, що в стінах будинку (особливо взимку) постійно йдуть два протівонаправленних процесу. Рух водяної пари і рух повітря.

Всередині будинку завжди тепло, в теплому повітрі міститься водяної пари — набагато більше, ніж в зовнішньому морозному повітрі.

З точки зору вологості будинок взимку являє собою подобу акваріума з оболонки (стін) якого назовні постійно сочиться … ні, не вода звичайно, але пар.

Пар з дому виходить, а ось з повітрям твориться рівно протилежне: тепле повітря всередині будинку легше морозного повітря зовні, це означає, що повітря всередині будинку просто менша кількість, навіть якщо зважити його в кілограмах!

Так літає повітряна куля — купол заповнюється легким (гарячим) повітрям, тобто стає більш порожнім, завдяки чому і виштовхується середовищем — спливає.

Саме тому щільний холодне повітря прагне потрапити всередину теплого будинку будь-якими шляхами, крізь щілини в вікнах і дверях, мікротріщини в стінах … ну і відповідно все що виділяється з паронепроникного утеплювача все потрапляє всередину будинку …

Керуючись цими міркуваннями екологічно шкідливі матеріали — оздоблювальні та утеплювачі можна використовувати не тільки всередині, а й зовні будинку! Згодом, рано чи пізно, в більшій чи меншій мірі, всі ці принади виявляться у вас в будинку, і ви будете їх успішно вдихати.

   екологічна небезпека

   недовговічність

Довговічність полістирольних пінопластів дуже сильно залежить від їх якості, так за різними даними пінопласти марок ПСБ, ПСБ-С не змінюють істотно свої властивості від 10 до 40 років. Величини самі по собі не великі, а крім того ці цифри взяті для лабораторних випробувань пінополістиролу.

На малюнку внизу представлена ​​фотографія типової структури пенополистирольного пінопласту (ліва фотографія).

Добре видно, що осередки повітря розділені тонкими плівками полімерного матеріалу. Очевидно, що в зв’язку з незначною товщиною плівок, значна частка матеріалу полімеру завжди доступна для газової фази.

Але особливо цікаво подивитися, що трапляється з пінополістиролом навіть після незначного штучного старіння.

Для цього матеріал витримали в термостаті при 60 ° C всього 10 годин (права фотографія). Добре видно, що багато плівки перетворилися в ажурну сітку-павутину.

Природно, що така зміна є незворотнім і не покращує теплоізоляційні властивості матеріалу.

Тобто навіть при такому незначному і нетривалому тепловій дії полімерна піна змінила свою структуру, почався процес руйнування, який з часом буде тільки посилюватися.

 

Читайте також:  Вентильований фасад

277702003 6 300x225 - Утеплення пінополістиролом  277700803 6 300x225 - Утеплення пінополістиролом

 

На практиці ж, має місце складна система хімічної взаємодії з основою, Гідроізолятор, клеями, фарбою, штукатуркою і т.д. і все це однозначно не покращує властивості і термін служби пінополістиролу.

При впливі бензину, ацетону, уайт-спіриту та толуолу (тобто речовин, що входять до складу багатьох фарб, застосовуваних у будівництві та ремонті) в рідкому стані настає повне розчинення зразків пінополістиролу через 40-60 секунд.

У парах повне розчинення відбувається через 15 діб.

Обстеження «хрущовок» і адміністративних будівель того ж віку в Санкт-Петербурзі показало, що використані в них утеплювачі за 40 років повністю розсипалися в досить токсичну пил, від впливу якої гинуть навіть гризуни.

Розрахунки проведені Європейськими фахівцями показують, що повна втрата теплотехнічних властивостей пінополістиролу і пінополіуретану настає через 10 років, а скловолокнистих матеріалів — вже через 7.

У популярному серед будівельної громадськості Росії журналі «Будівельні матеріали» ще в 2002 р №5 була опублікована стаття: Ясин Ю.Д., Ясин В.Ю., Лі А.В. Пінополістирол. Ресурс і старіння матеріалу.

Довговічність конструкцій.
Ця наробила багато шуму стаття (а також дисертація А.В.Лі) розглядалися на засіданнях Держбуду Росії, України і Білорусі і стали основними «опорними», для призначення реальної, а не рекламованої довговічності пінополістирольних виробів в складі будівельних конструкцій.

згідно досліджень

Реальна довговічність для беспрессового пінополістиролу марки ПСБ (зокрема був узятий для досліджень найкращий представник фірми Тіги Кнауф) склала всього 13 років!

На нашу думку найчастіше використовується для утеплення середньої якості пінополістирол після 5-7 років експлуатації, особливо в південних областях, теплозахисні властивості матеріалу значно погіршуються.

Пінопласт руйнується під дією багаторазових впливів підвищеної температури на нагрівається сонцем стіні, втрачає свої властивості і при цьому не сприятливо впливає на здоров’я людини.

До вищесказаного можна додати, що вкорочують термін служби пінополістиролу птиці легко руйнуючи захисне покриття і кучерявих гнізда в пінополістиролі і гризуни проробляти в пінополістирольних плитах цілі лабіринти. На фотографіях наведених нижче можна побачити проведений експеримент, коли лабораторної мишці дали пінополістирол. На фото видно

момент апетитного поглинання «утеплювача»

 

Читайте також:  Економне опалення приватного будинку

277704403 6 300x225 - Утеплення пінополістиролом 277704603 6 300x225 - Утеплення пінополістиролом

 

Таким чином треба сильно не любити себе щоб закривати очі на досить важливі особливості застосування пінополістиролу як утеплювач такі як пожежонебезпека, екологічність і довговічність. Однак негативні властивості цього матеріалу на цьому не закінчуються.

 Теплоізоляційні властивості.

Коефіцієнт теплопровідності пінополістиролу дуже сильно залежить від якості і лежить в межах від 0,035 Вт / м ° С у самого кращого (і відповідно самого дорого) до 0,05-0,06 Вт / м ° С у самого часто застосовується (і відповідно найдешевшого ). На жаль в цих цифрах прихована частка лукавства.

І пов’язано це з тим, що випробування проводяться на цілісному шматку пінополістиролу. На практиці ж при утепленні пінополістиролом неминуче виникають містки холоду в місцях стику пінополістирольних плит і точках кріплення цвяхами, що добре видно на тепловізійної фотографії (рисунок ліворуч).

Крім того важко досяжна якісна теплоізоляція на складних архітектурних композиціях стін, часом взагалі не можливо на схилах вікон, в місцях введення комунікацій (рисунок праворуч).

277901003 6 - Утеплення пінополістиролом 277901203 6 - Утеплення пінополістиролом

 

Все це призводить до того, що реальна теплопровідність погіршується чи не в рази.

  Низька механічна міцність.

Ні у кого не викликає заперечень низька механічна міцність пінополістиролу. Навіть після нанесення захисного штукатурного шару він може бути легко пошкоджений випадковим не сильним ударом або натисканням. Тільки все забувають. що це теплоізоляційне покриття не ремонтопригодно. Заміна пенополистирольного утеплювача на стіні практично неможлива без руйнування всієї системи теплоізоляції.

 Паропроникність.

Пінополістирол — матеріал, що володіє низькою паропроникністю.

Стіни, утеплені пінопластом, «не дихають», а це в свою чергу погіршує мікроклімат в приміщенні. Наслідок цього — можливі цвіль і грибок всередині слабо вентильованих приміщень, що веде до швидкого накопичення вологи між огороджувальної конструкцією і утеплювачем, появи цвілевих грибів, а в подальшому до захворювання проживають в таких будинках людей, промерзання зволожених стін.

Численні скарги в зв’язку з утворенням цвілевих грибів ініціювали відправку в усі регіони листи (вих. № 24-10-4 / 367 від 5 березня 2003 г.) керівника Главекспертізи такого змісту: «… утеплення зовнішніх стін з внутрішньої сторони плитним або рулонним утеплювачем категорично неприпустимо, оскільки такі рішення викликають прискорене руйнування огороджувальних конструкцій за рахунок їх повного промерзання і розширення мікротріщин і швів, а також призводять до утворення конденсату і відповідно до замочуванню стін, підлог, електропрово дки, елементів оздоблення та утеплювача ».

Аналогічна ситуація спостерігається при зовнішньої теплоізоляції будівель і при використанні колодцевой кладки, що знайшло відображення в різних дослідницьких матеріалах, опублікованих у пресі.

Справа в тому, що взимку при мінусовій температурі повітря вологість в приміщенні завжди вище, ніж на вулиці. Водяна пара постійно мігрує з приміщення і, стикаючись з охолодженої поверхнею, конденсується.

Це відбувається безпосередньо в теплоізоляційний матеріал, на кордоні між утеплювачем і несучим ділянкою стіни, або безпосередньо в стіні. Конденсат накопичується за опалювальний період, дуже сильно знижуючи при цьому теплотехнічні властивості конструкції.

При перепадах температур конденсат замерзає руйнуючи при цьому або утеплювач або стіну в будь-якому погіршуючи теплоізоляцію, і знижуючи при цьому термін служби як будови в цілому так і теплоізоляцію зокрема.

Вихід звичайно є — пристрій пароізоляції з боку приміщення. Але виникає питання ціни такого утеплення. А на практиці багато відомо реальних прикладів такого виконання теплоізоляції ?!

 Технологічність, вартість.

Як правило при пропозиції способу утеплення говоритися про нижчу вартість пінополістиролу.

При цьому не враховуються витрати на допоміжні матеріали і час (а це знову витрати) і на проведення робіт.

Ми звичайно ж будемо розглядати варіант утеплення проведений з дотриманням всіх необхідних для правильного функціонування і відносної довговічності утеплювача.

Приклад технології утеплення стін пінополістиролом (малюнок внизу).

Підготовка.

Перед накладенням пінопласту стіну необхідно прогрунтувати і вирівняти.

Безпосередньо обклеювання стін пінопластом.

На другому етапі необхідно приготувати клейову суміш і розподілити її по всій поверхні стіни.

Після цього пласт пінопласту прикласти до стіни і приклеїти. Лист за листом, застосовуючи перфоратор і спеціальні кріплення — «грибки» обшивають стіни будинку.

При цьому один лист пінопласту поки кріпите одним «грибком». Не допускайте, щоб шов між листами пінопласту пішов по всій довжині стіни. Після цього конструкцію слід залишити для просушування на 3-4 дні.

Армування пінопласту сіткою.

При даній технології застосовують капронову сітку. Для цього один її кінець слід прикріпити над пінопластом і в міру опускання фіксувати клеєм. Врахуйте, що шар клею повинен бути тонким-мінімально необхідним. Після закінчення закріпіть «грибками»

Вирівнювання поверхні .

Після висихання слід багаторазово вирівняти поверхню за допомогою шпателя

 

Читайте також:  Обшивка будинку зовні: огляд матеріалів

277956003 6 300x221 - Утеплення пінополістиролом

 

 

Оштукатурювання пінопласту.

Оштукатурювання слід проводити прямо по поверхні сітки, не допускаючи появи горбів або ям.

Остаточний етап.

Коли штукатурка висохне, слід нанести на поверхню фасадну ґрунтовку, декоративну штукатурку і фарбу.

Дана технологи не передбачає пристрій пароізоляції про що говорилося вище. Але і без цього якщо порахувати всі витрати на матеріали, роботу і використання пінопласту з якістю не нижче середнього, стане зрозуміло що замовник отримає досить сумнівне утеплення. За досить не маленькі гроші.

  1.  

    Спінений поліетилен.

Досить новий матеріал. Являє собою бульбашки повітря в поліетилені.
Для поліпшення теплоізоляційних властивостей може покриватися додатково шаром фольги, яка відображає не тільки світло, а й тепло (згадайте камін, де гріє випромінювання, відбите від задньої стінки). Має малу товщину, до 10 мм.

недоліки: 

Практично ті ж що і у пінополістиролу; паронепроникним, горючий, неекологічен. Чи не довговічний, не технологічний.
Перевага полягає в зручності доставки, за рахунок малої товщини легше перевозити або переносити велику кількість утеплювача.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

986 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *