Установка водонагрівача

На допомогу прийде така побутова техніка, як водонагрівач.

Водонагрівач — це металевий бочок, який відповідає за безперервне нагрівання води. Інсталяція — це один з видів сантехнічних робіт, а при наявності мінімальних знань монтаж можна здійснити своїми руками. Для початку давайте розберемося, які види бойлерів бувають і якому виробникові віддати перевагу.

ВИДИ водонагрівачі

Всі водонагрівачі діляться на три типи, які впливають на подальшу покупку:

 • спосіб нагріву води — накопичувальний, проточний, непрямий;
 • по виду палива — рідке, тверде, газ або електрику;
 • по споживаної потужності;
 • за способом монтажу.

Перш ніж почати вибирати котел, ви повинні розуміти, що він повинен відповідати наступним вимогам: забезпечення нагріву води, можливість прийняття і душа і ванни, цілорічна робота.

Накопичувальні водонагрівачі є найпопулярнішими моделями серед покупців. Такі моделі, як правило, мають форму бака, який наповнюється холодною водою. Усередині знаходяться нагрівальні елементи, що забезпечують нагрів води. Для тривалого зберігання гарячої води передбачена повітряний прошарок. Бойлери накопичувального типу більше призначені для великих сімей, де необхідний постійний доступ до гарячої води. Дані товари витрачають мало електроенергії, всього 1,5-2кВт / год. Але незважаючи на всі достоїнства, бак має великі габарити, які можуть не вписатися в ваше приміщення (ванна кімната, душова, туалет).

Проточні водонагрівачі мають більш компактні розміри, тому їх установка можлива навіть на кухні під раковиною. Головна перевага такого пристрою — отримання гарячої води відразу після включення в електромережу. Поряд з цим, з’являється і великий недолік — значне споживання електроенергії (5-27кВт / год). Такий водонагрівач вигідний для установки на дачі, де гаряче постачання необхідно рідко.

Водонагрівач непрямого нагріву набув широкого поширення в приватному будинку. Бойлери такого типу мають власні джерела енергії (газ або електрику), а тепло використовують від встановлених котлів опалення.

Також всі типи водонагрівачів можуть по-різному топитися. Електричним бойлером необхідний постійний доступ до розетки, газовим необхідна наявність газу в будинку, твердопаливним — наявність твердого палива (дрова, вугілля та ін.), Або розігрів рідким паливом.

МОНТАЖ ВОДОНАГРІВАЧА

Якщо ви володієте мінімальними знаннями сантехнічних робіт і вмієте знайти правильний підхід, то встановити водонагрівач встановити водонагрівач своїми руками не складе великих труднощів. Не важливо, якого типу бойлер ви вибрали, принцип установки буде однаковим. Але для початку необхідно підготувати ряд інструментів і додаткове обладнання: викрутки, рулетка, кілька видів розвідних ключів, перфоратор, плоскогубці, запірні елементи, трійники, шланги і труби. Вибираючи діаметр труб, орієнтуйтеся на потужність пристрою, більше потужність — ширше діаметр.

Перш ніж приступити до купівлі водонагрівача, необхідно визначити місце його установки. Для невеликих приміщень краще віддати перевагу настінним моделям проточного типу. Також заощадять простір пристрою з плоским дизайном і маленьким діаметром. Якщо ви плануєте користуватися бойлером постійного, то придбайте модель накопичувального типу обсяг 100-200 літрів. Такі моделі можна підвішувати на стіну в вертикальному положенні. Якщо бойлер більше 200 літрів, то монтаж проводиться тільки на підлогу, тому що жодне кріплення і стіна не здатна витримати велику вагу і об’єм.

Для монтажу водонагрівача в підвісній положенні необхідно використовувати тільки несучі стіни, тому що вони є більш міцними і зможуть витримати металевий пристрій, наповнене водою. На корпусі бойлера передбачені спеціальні кронштейни, які дозволяють закріпити пристрій на стіні. Купувати болти для стін необхідно самостійно, тому що в комплекті вони не передбачені.

ПІДКЛЮЧЕННЯ ДО ТРУБОПРОВОДУ

Забезпечення водонагрівача водою є важливою частиною монтажу, саме тому, необхідно спочатку здійснити подачу води до будинку бойлера.

Як і до всіх великих побутовим приладом, після покупки додається інструкція по підключення водонагрівача, але ми розповімо етапи підключення до водопроводу.

 1. Підключення водонагрівача до водопроводу відбувається за допомогою труб (пластик, металопластик, сталь або мідь) або спеціальної гнучкої підводки.
 2. Обов’язково потрібно встановити запобіжний клапан, який насаджується на патрубок впуску холодної води. Патрубок відзначений синім кольором. Для забезпечення герметичності необхідно використовувати ФУМ-стрічку, яка виступає в якості водоізолюючого матеріалу.
 3. Після того як підключили всі шланги, відкриваєте вентиль гарячої та холодної води для подачі в водогрійний бак. Після того, як бойлер наповниться, з змішувача вам буде доступна і холодна, і гаряча вода.

ПІДКЛЮЧЕННЯ ДО електрики

Оскільки водонагрівач є потужним великим побутовим приладом, то для його підключення до електрики необхідно з’ясувати, чи витримає ваша електропроводка таке навантаження. Краще довірити це питання електрику, тому що звичайна електропроводка не здатна витримати таку додаткове навантаження. Також необхідно провести роботу щодо заземлення електроприладу, а це набагато складніше, ніж встановити водонагрівач.

У разі підключення водонагрівача проточного типу до електромережі, все набагато складніше. Такі пристрої, як згадувалося вище, вимагають більшого споживання електроенергії. Саме тому, спочатку необхідно провести роботи по установці автомата, провести потужний трижильний кабель від щитка до бойлера, зробити заземлення і тільки потім включати пристрій в розетку.

ВАЖЛИВО! ПЕРШ НІЖ перекрити воду проточного водонагрівача, ЙОГО СПОЧАТКУ ТРЕБА ВІДКЛЮЧИТИ ВІД ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ.

ЩО НЕ ПОТРІБНО РОБИТИ ПРИ ВСТАНОВЛЕННЯ БУДЬ-ЯКОГО ВОДОНАГРІВАЧА

Після правильної установки водонагрівача, також необхідно використовувати правила правильної експлуатації:

 • спочатку наповніть бойлер водою, а тільки потім включайте в електромережу;
 • при монтажі необхідно використовувати тільки ті елементи кріплення, які заявлені в інструкції виробником;
 • експлуатувати водонагрівач без заземлення — заборонено;
 • ніколи не можна підключати пристрій до водопроводу без запобіжного клапана;
 • не виробляти злив води при включеному електроживленні;
 • якщо тиск водопроводу перевищує шість атмосфер, проводити підключення водонагрівача можна.

КРАЩІ ВИРОБНИКИ водонагрівачі

Electrolux — компанія давно отримала гучне ім’я у виробництві побутової техніки. Шведська компанія спеціалізується на виробництві бюджетних моделей водонагрівачів проточного типу. Вони мають невеликий розмір і плавне управління температурою режимом. Ariston — один з найпопулярніших брендів з виробництва водонагрівачів. Моделі мають стильним дизайном, набором додаткових функцій і недорогою ціною. Головна перевага бойлерів Арістон — автоматичне відключення при збої в електромережі.

Thermex — молодий виробник водонагрівачів. Головна особливість пристроїв: невелика потужність і швидка швидкість нагріву води. Мінус — дешеве антикорозійне покриття, що призводить до недовгою службі бойлера.

Bosch — ключове слів це бренду «надійність». Компанія випускає електричні та газові нагрівачі. Головна відмінна риса: зручне електронне управління, потужність і довгий термін експлуатації приладу.

AEG — німецька компанія, яка також спеціалізується на виробництві водонагрівачів. Моделі цього виробника підійдуть тим, у кого місце не дозволяє встановлювати великогабаритне пристрій. Переваги — компактні розміри всіх моделей і все кнопки знаходяться на лицьовій панелі.

Незважаючи на те, що живемо ми в XXI столітті, безперервність подачі гарячої води ще не налагоджена. Саме тому багато виробників побутової техніки винайшли водонагрівачі. Установка такого побутового приладу подарує комфорт і забезпечення гарячою водою, як в квартирі, так і в приватному будинку. На сьогоднішній день, ринок пропонує велику кількість різних моделей водонагрівачів, тому кожен знайде для себе те, що підходить йому. А якщо підійти грамотно з вивчення питання установки водонагрівача, то всю роботу можна виконати своїми руками

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Гнучка підводка для води

Вам також може бути цікаво:

1 1389 - Установка водонагрівача
Система захисту від протікання води в квартирі
Система захисту від протікання води в ...
gibkaja podvodka dlja vody - Установка водонагрівача
Гнучка підводка для води
Гнучка підводка для води Гнучка підводка для ...
8 1149 - Установка водонагрівача
Економічна піч на від працьовуваному своїми руками
Дуже часто в хазяйських будівлях або ...
1 2 - Установка водонагрівача
Як опалити гараж без електрики
Багато власників автомобілів задаються питанням, як ...
689 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *