Ухил каналізаційної труби

Ухил труб каналізації — одне з найбільш важливих умов для забезпечення природного відтоку стічних вод. Правильний хід відсотків стане запорукою тривалої працездатності системи. Домашня мережа функціонує самопливом. При недостатності кута ухилу каналізаційної в системі може статися застій, який зажадає регулярної прочищення і ускладнить експлуатацію.

65y - Ухил каналізаційної труби

Ухил каналізаційних труб в приватних будинках

Заміна каналізаційних труб в квартирі повинна починатися з ознайомлення з існуючими рекомендаціями. Проектування і будівництво ґрунтується на виконанні будівельних норм і правил (СНиП). Норми СНиП встановлюють мінімальні ухили каналізаційних труб, які застосовуються для внутрішньої і зовнішньої системи водостоку.

Зверніть увагу! Не рекомендується в приватному будинку нахил каналізаційних труб встановлювати на рівні максимального значення.

Занадто великий кут нахилу каналізаційної труби призведе до збільшення швидкості витікання рідини. При цьому тверді домішки і частинки будуть осідати на внутрішній поверхні водостоку, що з часом призведе до застою, зривів сифонів і поширенню неприємних запахів. У квартирах іноді складно дотримати необхідні ухили для каналізаційних труб. Трапляється так, що, якою б нахил ні, він не завжди є достатнім. У таких випадках використовують вертикальну прокладку.

Який би не був проект, існуючі норми і параметри краще не перевищувати. Для уточнення правильності визначення в приватному будинку кутів нахилу каналізаційних труб краще звернутися до фахівця.

Ухил каналізаційної трубиУ багатоповерхових будинках каналізаційні труби розташовують не тільки горизонтально, але і вертикально

Розрахунок ухилів внутрішньої каналізації

Джерелами водовідведення є прилади внутрішньої мережі будинку або квартири. До них відносяться туалет, душ, раковини, умивальники, унітаз. Для безперебійного відтоку води повинен враховуватися ухил каналізаційної труби.

СНиП призводить вимір ухилу труб каналізації тільки в сантиметрах. Мінімальний допустимий ухил каналізаційної труби зобов’язаний бути 2 см на 1 погонний метр вироби.

Іншими словами, кожен наступний метр каналізаційної труби нахилений на 2 см, т. Е. Розташований нижче. Зауважимо, що в подібних вимірах кут повинен обов’язково бути виміряний в одиницях довжини, а не в градусах, оскільки в іншому випадку обчислення виконуються з великими похибками. Це призведе до помилок в прокладці і внутрішньої, і зовнішньої каналізаційної мережі.

З метою спрощення проведення обчислювальних операцій по визначенню в приватному будинку кута ухилу каналізаційної труби використовується більш проста формула.

Визначення наповненості труби

Розрахунок рівня наповненості пластикової, чавунної або азбестоцементної труби дозволяє обчислити швидкість руху стоків по ній, щоб уникнути засмічень. Від наповненості залежить, яким ухилу в приватному будинку каналізаційної труби краще віддати перевагу. Обчислення робиться за формулою:

Н = В / Д,

де Н — наповненість, В — висота рівня стоків, Д — діаметр трубопроводу.

 Зверніть увагу! Максимальне значення наповненості дорівнює 1, в такому випадку труба заповнена на 100% і ухилу внутрішньої каналізації немає 

Ухил каналізаційної трубиОбчислюючи показник наповненості труби, потрібно брати до уваги матеріал використовуваних труб

Відсоток заповнення каналізаційної труби стоками краще вибирати на рівні 50-60. Також необхідно враховувати матеріал, з якого виконана труба і її кут щодо септика. Азбестові вироби і чавунні труби швидко наповнюються через високу шорсткості їх поверхні.

Основною метою є розрахунок максимально допустимої швидкості для каналізаційного стоку. За таким же принципом проводиться визначення мінімального ухилу зовнішньої каналізації. Оскільки для зовнішніх мереж використовуються труби великих діаметрів, то і ухил буде великим.

Особливості визначення ухилу каналізаційних труб

Для визначення, якими мають бути ухили каналізаційних труб, слід володіти інформацією про довжину всієї стічної системи. Довідкова інформація призводить значення з дрібних величинах.

Таблиця 1

Перетин труби в смЯкий ухил каналізаційної труби необхідний
мінімальнийнормальний
200,0050,008
150,0070,01
100,0120,02
50,0250,035

Розглянемо на конкретному прикладі розрахунок ухилу каналізації в квартирі або приватному будинку. Припустимо, система встановлюється з труб діаметром 10 см і її загальна довжина становить 15 метрів. Загальний кут нахилу каналізаційних труб в приватному будинку (квартирі) знаходиться шляхом множення довжини труби на ухил, який вказаний в ГОСТ або СНиП.

Ухил каналізаційної трубиРівень укладання труби залежить від її діаметра — чим він більший, тим ухил сильніше

У нашому випадку розрахунок виглядає так: 15 м (довжина системи) * 0,02 (нормативний ухил) = 0,3 м або 30 см.

Отримана цифра означає, що різниця між точкою встановити час початку труби і кінцевої становить 30 см.

Нормовані значення ухилів каналізаційних труб

Правильність ухилу каналізаційної труби залежить від її діаметра. У таблиці наведено інформацію щодо того, яким повинен бути ухил у каналізації в залежності від типу приладу.

Таблиця 2

приладДіаметр труби для зливу в смВідстань між сифоном (без вентиляції) і центральним зливом в мНеобхідний для труби каналізації ухил
ванна41-1,31 до 30
унітаз10до 61 до 20
душ41,5-1,71 до 48
раковина40-0,81 до 12
мийка3-41,3-1,51 до 36
біде3-40,7-11 до 20
Комбінований слив (ванна, душ мийка)51,7-2,31 до 48
Стояк (центральний)10  
Відводи від центрального стояка6,5-7,5  
Читайте також:  Внутрішня каналізація в приватному будинку

СНиП, крім регулювання нахилу каналізаційної труби, визначає, як в загальному повинен бути змонтований стічний комплекс. Основні принципи наступні:

  1. Відповідний ухил каналізації в приватному будинку знаходиться в залежності від діаметра наявного стояка.
  2. Для стояків діаметром до 11 см встановлений кут в 2 сантиметри на метр.
  3. Мінімальна ухилення каналізаційних труб діаметром до 5 см становить три см на один погонний метр.
  4. Ухили каналізації (які вони повинні бути) для труб діаметром 16 см встановлені на рівні 0,8 см на кожен метр водостоку.

Зверніть увагу! Ухил каналізаційної труби береться до уваги вже на етапі проектування будівлі або споруди. 

Ухил каналізаційної трубиЗливна труба кожного пристрою у ванній має свій діаметр, тому існують норми ухилу труб для всіх сантехприборів

Норми ухилу зовнішньої каналізації

Зовнішня каналізація відводить перероблені стоки від сантехнічних пристроїв всередині будинку до септика. Найчастіше для монтажу цієї системи використовуються чавунні, азбестоцементні або поліетиленові гофровані труби. Оскільки вироби для зовнішньої мережі мають великі діаметри, то для них існують окремі вимоги СНиП:

  1. Якщо зовнішня труба перетином до 15 см, то мінімальний ухил каналізації встановлений на рівні 0,8 см на один метр.
  2. Максимальне значення схилу дренажу дорівнює 15 см на один метр.
  3. Мінімальний ухил каналізації для магістралі діаметром 20 см становить 0,7 см на один метр.

Найбільш відповідною для будинку стане самопливна система. Вона забезпечується формуванням необхідного рельєфу на шляху прокладки трубопроводу. Траншеї, які копаються для зовнішніх елементів, повинні забезпечувати достатню ухилення зовнішньої каналізації. Труби для зовнішньої стічної системи повинні розміщуватися нижче, ніж точка промерзання землі. Крім цього, варто застосувати будь-який доступний спосіб утеплення.

Те, яким повинен бути нахил у каналізаційних труб, залежить від допустимих граничних значень. Оптимальний варіант знаходиться між максимальним і мінімальним показником. Для зовнішньої каналізації максимальні ухили допустимі тільки при відведенні чистої води при відсутності ризику засмічення трубопроводу.

Вже на стадії проектування необхідно визначитися, яким повинен бути у каналізаційних труб ухил. Від правильності організації стічної системи залежить її довговічність і ефективність функціонування.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Живі бактерії для септиків

Вам також може бути цікаво:

110 - Ухил каналізаційної труби
Внутрішня каналізація в приватному будинку
Внутрішня каналізація в приватному будинку При проектуванні ...
122 660x561 - Ухил каналізаційної труби
Автономна каналізація
Автономна каналізація При будівництві заміського будинку рано ...
.webp - Ухил каналізаційної труби
Живі бактерії для септиків
Проблема очищення вигрібних ям і септиків ...
tipovoj proekt kanalizasii 360x235 - Ухил каналізаційної труби
Делаем канализационный колодец
Делаем канализационный колодец Делаем канализационный ...
1039 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *