Твердопаливні котли тривалого горіння

Зміст сторінки Приховати

Твердопаливні котли тривалого горіння: як вибрати і встановити

Ринок опалювальної техніки пропонує широкий вибір сучасного обладнання, серед якого особливе місце займають твердопаливні котли тривалого горіння. Виробники випускають моделі різної потужності для будинку, дачі, квартири, господарських приміщень. Дані пристрої мають свої характеристики, які потрібно враховувати при покупці.

твердопаливні котли тривалого горіння (головний ключ)
твердопаливні котли тривалого горіння (головний ключ)

Що таке котел тривалого горіння на твердому паливі

Багато домовласники вважають за краще встановлювати обігрівальні прилади, щоб не залежати від тепломережі. Даний агрегат ідеально виглядає в умовах дачі або заміського будинку. Зараз існує велика різноманітність опалювальної техніки, але моделі, що працюють на твердому паливі, вважаються більш економічними, в порівнянні з газовими та дизельними установками. Користувачі відзначають серед їх позитивних якостей автономність і низьке споживання електроенергії.

конструкція

Перш ніж переходити до принципу роботи таких установок, слід зрозуміти, з яких ключових елементів вони збираються.

Пристрій твердопаливного обладнання наступне:

 • циліндричний корпус — камера згоряння;
 • дверцята, через яку завантажуються дрова;
 • зольник;
 • розподільник повітря — коло з металу із спеціальним отвором посередині, під дією власної ваги він притискає паливо і, коли дрова згоряють, опускається;
 • труба подачі повітря, яка з’єднана з розподільником і розташована в верхній частині котла, завдяки заслінки можна регулювати подачу повітря;
 • димова труба;
 • теплообмінник.

Як видно, конструкція стандартного котла не така вже й складна. З цієї причини зараз таку установку нерідко збирають своїми руками. Але в процесі складання повинні враховуватися багато деталей.

квт
квт

Принцип дії

Котли опалення на твердому паливі працюють за принципом «верхнього горіння». Перш ніж кисень надходить до топки, він в обов’язковому порядку підігрівається. Це робиться, щоб в кінцевому рахунку вироблялося менше відходів горіння, тобто золи і сажі.

Подача кисню здійснюється зверху вниз, тому в першу чергу починають горіти дрова, укладені верхнім шаром. Після їх спалювання активується подача повітря до нижньої частини палива. Такий принцип постійний і дозволяє більш ефективно витрачати дрова. Дана технологія необхідна для тривалого процесу горіння.

Як видно, апарат відрізняється економічністю, і при цьому залишається екологічним. Природно, щоб добитися таких характеристик, слід грамотно вибирати обладнання, щоб воно було виготовлено з вогнестійких матеріалів. Тільки в цьому випадку установка буде видавати максимальний ККД, залишаючись безпечної в експлуатації.

буржуй
буржуй

переваги

Якщо котел, призначений для опалювання заміського будинку, має вбудовану автоматику, то його обслуговування не буде віднімати у господаря багато часу і сил. Все, що потрібно — через певний час закладати нову порцію дров.

Ключові переваги агрегатів:

 • доступність як самого обладнання, так і палива;
 • екологічність;
 • допускається використання різних видів палива;
 • високий ККД;
 • простота управління;
 • безпечна експлуатація.

Важлива перевага дров’яних котлів полягає в їх повної енергонезалежності. Це робить експлуатацію більш зручною, одночасно розширюючи сферу використання агрегатів. На дану особливість часто звертають увагу ті користувачі, які планують встановлювати обладнання в місцевості, де періодично спостерігаються перебої в подачі електроенергії або остання зовсім відсутній.

Існують і універсальні моделі, для роботи яких потрібна електрика. Якщо правильно користуватися установкою, вона буде залишатися безпечною. Пояснюється це тим, що дрова не вибухонебезпечні, в порівнянні з газом або дизельним паливом. Управління просте і не вимагає особливих знань і навичок.

котел твердопаливний тривалого горіння з водяним контуром
котел твердопаливний тривалого горіння з водяним контуром

недоліки

Устаткування, яке в народі називають «буржуйка», має свої мінуси, з якими потрібно ознайомитися перед придбанням.

Виділяють такі недоліки:

 • більш висока вартість, в порівнянні з класичними котлами, які працюють на твердому паливі;
 • при завантаженні дров слід дотримуватися рекомендацій виробника;
 • універсальні моделі залежні від електроенергії;
 • підходять тільки певні паливні елементи (вологість, розміри);
 • через глибоку топки дрова часом буває складно розпалити, якщо завантаження неповна;
 • в ході роботи не вийде довантажити дрібне паливо, наприклад, тирса.

Якщо врахувати всі ці мінуси і грамотно підійти до питання вибору апарату, він не тільки прослужить довгі роки, але буде економічним і ефективним.

Класифікація котлів тривалого горіння

Всього існує кілька груп устаткування, які відрізняються по конкретним ознаками: яким способом спалюється паливо, матеріал виготовлення, вид використовуваного палива і так далі. Всі ці особливості впливають на потужність, а відповідно і ефективність установки.

За способом спалювання палива

Виділяють ручний і автоматичний методи.

Котли з ручним завантаженням бувають наступних типів:

 1. Циклічний. В такому обладнанні діє розглянутий раніше запатентований спосіб верхнього горіння. Тобто спочатку спалюється верхня частина дров, а потім повітря подається в нижню область камери. Такі котли мають просту і в той же час надійну конструкцію. Є моделі, які після однієї закладки дров здатні працювати протягом 70 годин. Якщо ж паливом служить вугілля, то час роботи може тривати до 7 діб.
 2. Піролізний. Через брак кисню і під впливом високої температури з дров виділяється газ, який спалюється піролізного методом. При цьому способі утворюється мінімальна кількість сажі та золи, а паливо згорає практично повністю. Одинична закладка дров дозволить котлу працювати протягом 8-10 годин.

До окремої категорії відноситься пелетне обладнання, в якому передбачена автоматична подача палива.

купити в москве
купити в москве

За матеріалом виготовлення

Зараз для виробництва твердопаливних котлів використовують два основних матеріалу: сталь і чавун. У кожного з них є свої особливості. Сталь — це міцний матеріал, що дозволяє зменшити товщину стінок котла і його теплообмінника. Через це знижується і кінцева вартість обладнання.

У цьому ж криється і головний недолік. Хоча котли і мають на увазі тривале горіння, їх період експлуатації буде в рази менше, ніж у чавунного аналога. Для збільшення терміну служби фахівці футеруют сталевий топливник за допомогою вогнетривкої цегли.

Читайте також:  Обв'язка твердопаливного котла

З чавуну виробляють масивні обігрівальні пристрої, показник потужності яких починається з 20 кВт. Сам по собі матеріал не відрізняється високою міцністю, особливо нестійкий до ударних навантажень. З цієї причини виробники збільшують товщину шару чавуну при виготовленні стінок і топливника. Ключовий недолік таких приладів — велика вага, який може досягати 300 кг. Даний матеріал також чутливий до температурних перепадів, тому в камеру не рекомендується завантажувати холодні дрова.

довгий
довгий

За типом використовуваного палива

Котли здатні працювати не тільки на дровах, а й на інших матеріалах.

Всього виділяють 4 види приладів, які розрізняються по виду завантажується палива:

 1. Дрова. Використовуються в стандартних пристроях. Важливо застосовувати деревину з показником вологості не більше 20%.
 2. Вугілля . Особлива конструкція дозволяє котлу з легкістю витримувати високу температуру.
 3. Пелети. Це специфічний вид палива, що представляє собою спресовані гранули з деревних відходів. Агрегати вважаються найбільш зручними в експлуатації, так як пелети потрібно завантажувати не так часто, як дрова чи вугілля. Є більш дорогими у порівнянні з класичними аналогами.
 4. Різні види палива. Такі котли вважаються універсальними. Наприклад, пристрій, що працює на вугіллі, може комплектуватися електричними ТЕНами.

Кожен вид має свої переваги і недоліки. Найбільш простий і зрозумілий котел — той, який працює на дровах. Універсальні і пелетні моделі економічні і прості у використанні, але коштують дорожче.

купити в москве
купити в москве

двоконтурні

Це спеціальні пристрої. Паливом для них можуть служити: дрова, вугілля, пелети і так далі. Крім основної функції обігріву, прилад забезпечує будинок гарячою водою. Котел може бути обладнаний бойлером або змійовиком.

 

Однак в такому обладнанні досить проблематично відрегулювати температуру підготовлюваної води. По суті, це єдиний недолік, але цю проблему можна вирішити. Щоб регулювати температуру рідини, котел повинен бути підключений до бойлера непрямого нагріву.

У ємності на копітельного водонагрівача присутній змійовик, через який проходить гаряча котельна вода. Він служить теплообмінником і дозволяє рівномірно нагрівати рідина. Завдяки великій площі поверхні цей процес не займає багато часу.

Ключова відмінність двоконтурних моделей полягає в тому, що вони здатні як опалювати приміщення, так і нагрівати воду.

Переваги твердопаливних котлів:

 • мають відносно невисоку вартість;
 • прості в експлуатації;
 • працюють на різних видах палива;
 • надійні;
 • економічні;
 • не вимагають особливих навичок для обслуговування.

Пристрої відрізняються простим принципом роботи. Завдання основного контуру — підтримка стабільної температури в трубах опалення. При зниженні цього показника спрацьовує особливий датчик.

Функція другого контуру — підтримувати температуру тієї води, яка не йде на опалення. Якщо рідина охолоджується, відразу активується датчик, подаючи відповідний сигнал. Коли повідомлення надходять від обох датчиків, котел починає спалювати паливо, поки в контурах не нагріється вода. Для економії палива рекомендується додатково встановлювати бойлер.

Котел твердопаливний тривалого горіння з водяним контуром — це універсальний пристрій, який одночасно вирішує відразу 2 завдання, тому користується великою популярністю.

опалювальні
опалювальні

критерії вибору

Сучасні котли розрізняються за багатьма ознаками, і при виборі слід відштовхуватися від кількох основних критеріїв. Незважаючи на велику вагу і великі габарити, такі установки продовжують користуватися попитом. В першу чергу це обумовлено їх доступністю.

Тип палива

Купуючи установку, потрібно вибрати, від якого виду палива вона буде функціонувати. Сучасні прилади працюють на звичайних дровах, торфі, різних видах вугілля і так далі.

Вибір певного типу сировини впливає на тепловіддачу, тривалість роботи від однієї закладки і комфорт експлуатації. Якщо використовується деревина, то перевагу варто віддати листяним і м’яколистяних порід.

Паливо слід зберігати в провітрюваному приміщенні. Для цього відводиться окреме закрите місце, куди не потрапляють опади. Деякі сорти деревини погано горять, а інші і зовсім можуть закладатися висушена. У кожної породи свій показник теплотворної здатності.

Останнім часом великим попитом користуються установки, що працюють на брикетах — пресованих відходах деревини або торфу. Це екологічні ресурси, які дають іскру під час загоряння. Брикети також слід зберігати в захищеному від опадів місці.

Переваги пелетних котлів:

 • екологічність;
 • не залишається відходів;
 • доступність;
 • високий показник теплопровідності.

Пелетами називають пресований матеріал рослинного походження. Їх характеристики аналогічні кам’яного вугілля, який зараз не так сильно поширений, так як в ході згоряння виділяє осад і сірку. Для його зберігання також слід забезпечити певні умови: захист від дощу і снігу, вологість не більше 75%.

твердопаливні котли тривалого горіння (головний ключ)
твердопаливні котли тривалого горіння (головний ключ)

вага

Сталеві вироби поступаються за вагою чавунним приблизно на 17%. Значить, вартість їх буде нижче. До того ж, їх простіше встановити. Чавунні моделі довговічніше і надійніше, але для їх установки нерідко потрібен спеціальний фундамент. Сталеві аналоги краще протистоять температурі, але якщо почнуть іржавіти, відремонтувати їх уже не вийде.

При виборі матеріалу слід виходити з того, в якій кліматичній зоні буде експлуатуватися обладнання. Якщо температура не «стрибає», то перевагу краще віддати чавунному виробу.

потужність

Потужність — ключовий параметр, за яким вибирається агрегат.

Існує 2 прості формули:

 1. 1 кВт потужності необхідний для обігріву 10 м 2 площі приміщення, з умовою, що стеля буде не вище 3 метрів. Таким чином, щоб обігріти житло розміром 200 м 2 , потужність установки повинна бути не менше 20 кВт.
 2. Враховується не тільки обсяг приміщення, але і якість теплоізоляції. Для вираження її ступеня рекомендується користуватися простими коефіцієнтами. При поганому утепленні будинку або великих віконних отворах коефіцієнт дорівнюватиме 60. При монтажі якісної теплоізоляції він складе 40. Формула не представляє собою нічого складного. Як приклад візьмемо приміщення без утеплення площею 200 м 2 з висотою стель 2,5 м. Розрахунок виглядає так: 200 × 2,5 × 60 = 30000 Вт (36 кВт).

Більш точною є друга формула, так як вона враховує енергозбереження.

квт
квт

Обсяг завантажувальної камери

Після того, як буде відома необхідна потужність обладнання, слід визначитися з габаритами котла, а саме — об’ємом топки. Від цього залежить, наскільки швидко агрегат обігріє приміщення.

Для визначення корисного об’єму слід зробити 1 завантаження палива і зрозуміти, яка потужність обігріву вийшла при його згоранні. Враховується також інтервал дозавантаження. Певну роль відіграє і матеріал, з якого виготовлена ​​топка. У сталевих моделях співвідношення буде наступне — від 1,6 до 2,6 л / кВт, в чавунних — від 1,1 до 1,4 л / кВт.

ККД

Це показник ефективності.

Як видно зі списку, найкращий коефіцієнт корисної дії буде у пеллетного обладнання. Однак, з огляду на цю особливість, потрібно розуміти, що паливо горить по-різному. Деревина може спалюватися довше, ніж пелети, відповідно тепла буде більше, хоч і з меншою інтенсивністю.

Моделі, чий ККД вище, в кінцевому рахунку залишають меншу кількість золи, а значить, і чистити їх простіше.

Огляд популярних моделей і їх вартості

При виборі моделей враховувалися відгуки користувачів і експертів. У список входять як вітчизняні, так і зарубіжні прилади.

«Буржуй-К СТАНДАРТ-20»

Технічні характеристики цієї моделі значно перевершують показники класичної «буржуйки». Даний піролізний котел в 4 рази економічніше, якщо порівнювати з аналогічними установками. Щоб в будинку було тепло цілодобово, досить топити його 2 рази на день. В ході горіння виділяється мінімальна кількість сажі і вуглекислого газу. Потужність котла становить 20 кВт, він в 1,5 рази доступніше імпортних моделей.

Ключові переваги:

 • високий показник енергоефективності;
 • працює на різних видах палива;
 • наявність автоматичного терморегулятора;
 • енергонезалежність.

Серед недоліків можна відзначити тільки велику масу обладнання. Купити в Москві дану модель можна за ціною від 62 000 рублей.

 
буржуй
буржуй

Buderus Logano G221-25

Котел «Будерус» може працювати на будь-якому твердому паливі. Тривалість горіння забезпечує містка камера. При необхідності регулюється температура теплоносія. Устаткування може бути встановлено в систему з природною циркуляцією або з насосом.

Максимальний показник потужності котла Buderus — 25 кВт, тому він успішно справляється з опаленням приміщень площею до 250 м 2 . Теплообмінник, виготовлений з чавуну, дозволяє прогрівати воду до температури 90 ° C. Це незалежна установка з ККД, рівним 78%. Агрегат відмінно себе показує в умовах роботи в приватному будинку.

переваги:

 • об’ємна топка, в яку поміщаються дрова до 68 см завдовжки;
 • надійна і якісна збірка;
 • енергоефективність;
 • легка установка;
 • просте обслуговування.

Єдиний мінус котла — висока вартість. Обійдеться він в 119 000 рублів.

твердопаливні котли тривалого горіння (головний ключ)
твердопаливні котли тривалого горіння (головний ключ)

«Дон КС-Т 16 Р»

Ця ефективна і надійна модель виробляється в Росії. Корпус виготовлений із сталі. Агрегат підходить для роботи у відкритих і закритих системах. У нього завантажується будь-який вид палива — пелети, вугілля, дрова і так далі. Модель потужністю 16 кВт ідеально підійде для обігріву будинку площею в 160 м 2 . Єдиний мінус — НЕ презентабельний зовнішній вигляд.

Переваги котла:

 • простий у використанні;
 • дозволяє підключити газовий пальник;
 • коштує недорого.

Агрегат «Дон» обійдеться покупцям в 20 800 рублів.

квт
квт

«Тиждень КО-90»

Ця серійна модель також випускається в Росії. Показник робочої потужності варіюється від 15 до 45 кВт, є автоматичне керування і регулювання. За допомогою приладу «Тиждень» можна опалювати приміщення площею від 150 до 400 м 2 . Це можуть бути: великий заміський будинок, котедж, СТО або автомийка.

 

Можливість завантажити 300 л палива дозволить котлу працювати протягом 7 днів. Крім того, дане обладнання всеядно, тому вибрати підходящий матеріал нескладно. Щоб домогтися тривалого горіння, рекомендується користуватися вугіллям марок Т, СС і А.

Переваги обладнання:

 • виготовляється з 5-міліметрової сталі марки 09Г2С;
 • виробляється за запатентованою технологією;
 • кожен етап виробництва строго контролюється;
 • разом з котлом покупець отримує всю необхідну документацію, що підтверджує пожежна безпека і надійність обладнання.

Вартість пристрою — від 164 900 рублів.

котел твердопаливний тривалого горіння з водяним контуром
котел твердопаливний тривалого горіння з водяним контуром

«Лемакс Форвард-16»

Характеризується простою конструкцією, де немає нічого зайвого, тому і обслуговування даної моделі не потрібна. Для виготовлення корпусу використовуються декоративні металеві панелі. Далі йде теплоізоляція, під якою захований корпус, зібраний з 4-міліметрової сталі. Об’ємна паливна камера має захист від перегріву, що забезпечується водяним контуром.

Для підвищення міцності виробник посилив теплообмінник швелером. Нижня частина пристрою оснащена жароміцної гратами, під якою розміщений ящик для золи. Для роботи котла використовуються дрова або буре вугілля. При необхідності завантаження може здійснюватися зверху. Потужність — 16 кВт.

Переваги котла:

 • підходить будь-яке тверде пальне;
 • компактні розміри;
 • наявність верхньої і торцевого завантаження;
 • доступність.

Ціна на цю модель починається з 18 190 рублів.

найкращий
найкращий

STROPUVA S40

Агрегат найкраще підходить для виробничих приміщень. Камера згоряння вміщує до 50 кг дров. Щоб вони згоріли, необхідно близько 70 годин. Показник теплової потужності обладнання — 40 кВт, а значить, з його допомогою можна обігрівати приміщення площею до 400 м 2 .

Звичайно, встановити агрегат можна і в приватному будинку, але для цього потрібно бути забезпеченою людиною, адже ціна моделі досить висока. Котел обладнаний сталевим теплообмінником і закритою камерою згоряння, куди, крім дров, допускається закладка деревних брикетів.

переваги:

 • високий показник теплової потужності;
 • відносно компактні розміри;
 • просте управління;
 • велика тривалість горіння палива;
 • незалежність від електроенергії;
 • теплоносій може грітися до 95 ° C;
 • наявність запобіжного клапана.

Ціна твердопаливного котла тривалого горіння — від 127 000 рублів.

котел твердопаливний тривалого горіння з водяним контуром
котел твердопаливний тривалого горіння з водяним контуром

«НМК МАГНУМ КДГ 20 ТЕ»

Це вітчизняна розробка, створена з урахуванням кліматичних особливостей Росії. Як матеріал для опалення приймає тільки вугілля, який може горіти близько 5 діб, видаючи рівень ККД від 75 до 80%. По суті, це «золота середина», якщо враховувати показники потужності, надійність котла і складність його обслуговування. Присутній система регулювання горіння, хоч і досить проста.

переваги:

 • доступність, так як випуском приладів займається вітчизняний виробник;
 • якісна збірка;
 • є регулювання тепла.

Вартість моделі — від 32 620 рублів.

котел твердопаливний тривалого горіння з водяним контуром
котел твердопаливний тривалого горіння з водяним контуром

Як правильно встановити

Перш ніж приступати до установки такого устаткування, необхідно ознайомитися з основними правилами. Від їх дотримання залежить тривалість і безпеку роботи установки. Необхідно бути уважним на кожному етапі, інакше пристрій не зможе ефективно виконувати своє завдання.

купити в москве
купити в москве

Необхідні інструменти та матеріали

Щоб створити грамотну систему опалення, необхідно володіти не тільки спеціальними інструментами, а й навичками. Йдеться про будь-яких котлах, не тільки тривалого горіння. З цієї причини, якщо досвіду недостатньо, рекомендується звертатися до фахівців.

Перш ніж монтувати систему, готуються всі необхідні розрахунки, враховуються параметри котельні, де буде стояти обладнання. Далі робиться розводка труб, закріплюються з’єднувальні елементи і так далі.

У перелік необхідних інструментів входять:

 • паяльник для пластикових труб;
 • зварювальний апарат;
 • ножиці для труб.

Якщо агрегат встановлюється будинку, його потрібно закрити захисним кожухом. Для цього монтується каркас з металоконструкцій, обшитий сендвіч-панелями. Також можна використовувати профільовані листи, але з утеплювачем.

Підготовчі роботи і захист приміщення

Недорогі моделі твердопаливних котлів встановлюються прямо на підлогу. В силу малої ваги вони не роблять серйозних навантажень на підставу. Якщо обраний агрегат, потужність якого більше 50 кВт, його слід встановлювати на бетонний фундамент. В якості опори використовується грунт або утрамбована підсипка з щебеню. Робити фундамент потрібно на 80-100 мм вище стяжки, і вони не повинні бути пов’язані.

Читайте також:  Інструкція для твердопаливних котлів

У топкової обов’язково повинна бути природна витяжна вентиляція. Зазвичай це шахта в стіні. Вона йде паралельно димохідної, але тільки має менший перетин. Якщо її немає, в зовнішній стіні встановлюється перетічними решітка, що розташовується під стелею.

Витяжка потрібна для:

 • створення розрядження в топці, що дозволить системі «забирати» повітря з інших кімнат для якісного горіння;
 • видалення продуктів, що утворюються після спалювання палива і випадково опинилися в приміщенні.

Нерідко котельні не обладнуються каналізаційним виходом, хоча він може бути корисний, адже система, як і водяна сорочка агрегату, повинна періодично опорожняться.

твердопаливні котли тривалого горіння (головний ключ)
твердопаливні котли тривалого горіння (головний ключ)

обв’язка

Класична схема, що дозволяє пристрою ефективно працювати, складається з двох елементів: групи безпеки та змішувального вузла. Основою служать триходовий клапан з термоголовкою і температурний датчик.

Група безпеки встановлюється прямо на виході подає патрубка котла. Її завдання — автоматично скидати тиск в мережі, якщо воно піднімається вище встановленого значення. В системі також присутні запобіжний клапан, який випускає повітря з теплоносія, а також автоматичний, контролюючий тиск.

Зверніть увагу, що на ділянці трубопроводу між агрегатом і групою безпеки не повинно знаходитися ніякої запірної арматури.

Найбільш поширені схеми підключення:

 1. Відкрита система. Вважається найбільш простий і працює за принципом природної циркуляції води, не споживаючи при цьому електроенергії.
 2. Закрита система. Так як функціонує під тиском, в неї додається розширювальний бак з мембраною. Це дозволяє атмосферному повітрю не стикатися з теплоносієм. Перевага її полягає в тому, що при прокладанні магістральних труб не потрібно створювати ухили. Завдяки циркуляційного насосу в системі схема може складатися з великої кількості поворотів труб. Єдиний недолік — потрібне обов’язкове підключення до електромережі.
 3. Через розподільну гребінку. Даний елемент буває декількох видів: має 2, 3 або 4 відведення підключення. Завдання колектора — рівномірно розподіляти воду по системі. При цьому доступна регулювання окремого контуру.
 4. Підключення через теплоаккумулятор. В цьому випадку гаряча вода з котла надходить до ізольованого корпусу акумулятора. У ньому накопичується надлишкова теплова енергія, яка згодом передається системі. Після згоряння всього палива, опалення буде працювати від акумулює бака. Одним словом, пристрій забирає зайву енергію, що робить всю систему більш економічною.

Існує чимало схем і креслень підключення. Кожен користувач визначається з цим питанням ще на етапі проектування системи опалення.

ціни твердопаливних котлів тривалого горіння
ціни твердопаливних котлів тривалого горіння
 

Підключення до димоходу

У приватних будинках, як правило, передбачена димохідна шахта, де труба виходить через дах. Якщо її немає або вона вже використовується, доведеться створювати новий димар. Для цього підійде двостінний варіант з утеплювачем, що виготовляється з металу. Він має невелику вагу, елементи легко з’єднуються один з одним за типом секцій. Повороти і відгалуження робляться за допомогою спеціальних трійників і відводів.

При облаштуванні димаря потрібно бути уважним, оскільки кожна модель котла вимагає певних параметрів. Якщо порушити вимоги, то можуть виникнути складнощі: погіршиться тяга, почне утворюватися конденсат, в димоході з’являться повітряні пробки і так далі.

Щоб уникнути цього, дотримуйтеся наступних правил:

 1. Для визначення остаточної висоти димоходу в кожному конкретному випадку рекомендується звертатися до фахівців. Вони враховують стоять поруч об’єкти і особливості кліматичної зони.
 2. Залежно від потужності обладнання підбирається певний діаметр димоходу і рівень тяги.
 3. Труба, що виходить назовні будівлі, повинна бути утеплена.
 4. Якщо димова труба відводиться в цегляний димохід, її загільзовивают (встановлюють металевий вкладиш).

Ці поради допоможуть правильно організувати систему виведення диму з приміщення.

квт
квт

Приєднання до опалювальної системи

В процесі роботи котла завжди є ймовірність, що теплоносій просто перегріється. Особливо часто це зустрічається, коли обладнання працює на максимальній потужності. Пояснюється це інерцією горіння палива, одним словом, процес цей швидко зупинити не вийде. Через нагрівання підвищується ризик пароутворення, що призводить до підвищення тиску в системі.

Щоб цього уникнути, при підключенні слід використовувати запобіжний клапан. Його налаштовують на конкретне значення, в залежності від критичного тиску, зазначеного в паспорті котла.

Наступний крок — грамотна організація малого контуру циркуляції теплоносія. Це запобігатиме потраплянню холодної води в систему.

буржуй
буржуй

Рекомендації по експлуатації

При установці котла увагу в першу чергу варто звертати на якість виконання димоходу. Найкраще для нього підходять труби з нержавіючої сталі діаметром від 120 до 200 мм (в залежності від моделі). Ідеальним варіантом стане готова труба з термоізоляцією — сендвіч. Труби з товстими стінками використовувати не рекомендується. Вони довше прогріваються, а на стінках залишається сажа. Чистити димохід необхідно 1 раз в 2 місяці.

Під час першого включення котла може з’явитися неприємний запах. Не варто хвилюватися — це нормальне явище, тому що в ході виробництва на метал наносять спеціальне масло. Першу протопку потрібно починати в провітрюваному приміщенні, а котел включається на максимальну потужність. Тривалість його роботи в такому режимі — 1 година.

Паливо укладається в камеру нещільним шаром, щоб між дровами залишався повітряний зазор. Це дозволить їм краще розпалюватися. Для контролювання процесу горіння в зольной камері відкривається і закривається заслінка.

Чистити котел дозволяється тільки після повного його охолодження. В ході очищення на колосникових гратах рекомендується залишити частину попелу, який послужить природною теплоізоляцією. Це дозволить продовжити термін служби елемента. Для чищення самого котла використовуються дротяна щітка або скребок. Димова заслінка в цьому час повинна бути відкрита.

Залежно від того, яке використовується паливо, утворюється певна кількість сажі в ході роботи котла. Хвойні породи деревини дають більше відходів. Іноді в димоході може утворюватися конденсат: це залежить від рівня теплоізоляції і показника вологості палива. Для зменшення шару сажі рекомендується користуватися осиковими дровами.

твердопаливні котли тривалого горіння (головний ключ)
твердопаливні котли тривалого горіння (головний ключ)

Відео

У цьому відео розповідається про ключові особливості приладів, що працюють на твердому паливі.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

1189 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *