Труби для витяжок: нюанси вибору і особливості монтажу

Зміст сторінки Приховати

Одним з обов’язкових умов комфорту і затишку на кухні є її чистота. Для того щоб максимально мінімізувати скупчення неприємних запахів і забруднень як на меблях, так і в повітрі, необхідно придбати спеціальне обладнання. Основний помічник — це вентиляційна витяжка. Дуже важливо правильно вибрати і встановити її. На ефективність роботи впливає також похідна система, тому необхідно правильно підібрати труби для витяжок.

Труби для витяжок: нюанси вибору і особливості монтажу

При установці проточної витяжки можна обійтися без вентиляційних труб

Застосування вентиляційних труб для витяжки на кухні

Застава красивою і затишною кухні — це її бездоганна чистота. Важливі регулярне прибирання та чисте повітря. Звичайного провітрювання тут недостатньо, так як під час приготування їжі виділяється волога і елементи згоряння, які осідають на стінах, стелі, підлоги і меблів. Значною мірою вирішити цю проблему допоможе вентиляційна витяжка. Даний прилад вимагає правильної установки, особливо в місці з’єднання з вентиляційним каналом. Правильно підібравши трубу на витяжку, вийде значно підвищити ефективність вентиляції.

 

Правильно підібрана і встановлена ​​труба підвищує ефективність витяжки на кухні

Правильно підібрана і встановлена ​​труба підвищує ефективність витяжки на кухні

Будь-житловий будинок повинен бути обладнаний витяжкою. Це найважливіша умова не тільки для комфортного, але і безпечного проживання, так як самі люди при диханні виділяють вуглекислий газ і воду. Крім цього, такі продукти розпаду, як кіптява, жир, гази і вологість, з’являються під час приготування їжі.

В результаті волога осідає на меблі і стіни, утворюючи цвіль, гар і кіптява, які забруднюють поверхні, а елементи згоряння, такі як вуглекислий газ, призводять до стомлюваності, дратівливості дихальної системи, погіршення самопочуття і зниження працездатності. Канцерогени, що виділяються при смаженні, можуть викликати отруєння. Саме тому важливою є установка витяжки, на ефективність роботи якої в значній мірі залежить від правильно підібрані труби.

Еволюція і розвиток трубопроводів для витяжки на кухні

У багатоповерхівках, побудованих за радянських часів, квартири мали невелику площу. Вентиляція в таких приміщеннях забирала не тільки шкідливі речовини з кухні і ванній, але і повітря з житлових кімнат. Вентиляційні короби тоді вбудовували прямо в стіни будівель. У будинках індивідуальної забудови вентиляція взагалі не передбачалася, а від шкідливого впливу вуглекислого газу жителів рятував звичайний димар, вбудований в домашню піч. Туди зникали продукти згоряння палива і елементи розпаду, що утворюються під час приготування їжі.

Корисна порада! Перш ніж купувати витяжку і труби вентиляції, необхідно вивчити саму вентиляційну або витяжну систему, яка передбачена конструкцією будівлі. Це важливий момент, який сприяє ефективності очищення повітря приміщення.

 

Як правило, витяжного каналу недостатньо, тому додатково ставиться витяжка з воздуховодом

Як правило, витяжного каналу недостатньо, тому додатково ставиться витяжка з воздуховодом

Свіже повітря в старі будинки і квартири надходив в основному через нещільно прилеглі двері і вікна, а нагар і кіптява накопичувалися поступово на стінах і стелі, тому щороку потрібно проведення побілки. В окремих квартирах були передбачені вентиляційні канали — прототипи кухонних витяжок, така ж вентиляція облаштовувалася в ванних кімнатах і туалетах.

У сучасних квартирах, крім витяжки, монтують додаткову систему вентиляції. Вона може бути витяжною і припливно-витяжної. У енергоефективних будинках монтаж приточно-витяжної системи з рекуперацією тепла — це обов’язкова умова.

Труби для вентиляції: особливості вибору для витяжної і вентиляційної системи

Звичайна кухонна витяжка — це примусова витяжна вентиляційна система, яка практично ідентична вентиляції. Але варто відзначити відміну від загально внутрішньоквартирної вентиляції. Воно полягає в тому, що в багатоповерхових будинках загально обмінна вентиляція з природним спонуканням функціонує без задіяння вентилятора. Крім цього, система такого типу служить для здійснення повітрообміну по всьому приміщенню, а функція витяжки передбачає видалення забрудненого повітря в певному місці і в конкретний час.

Для кухні дуже важлива наявність воздуховода. Сучасна загально обмінна вентиляція не ліквідує продукти згоряння і випаровування вологи саме від плити, а забезпечує повітрообмін по всій квартирі. Така ситуація влаштовує далеко не кожного, так як всім хочеться, щоб ремонт прослужив якомога довше, щоб не було потрібно часто проводити генеральне прибирання з ретельним відмиванням стін, стелі і меблів.

 

Труби для витяжки повинні бути якісними і потрібного розміру

Труби для витяжки повинні бути якісними і потрібного розміру

Тому з часом почали випускати місцеві вентиляційні пристрої, які встановлюють над плитами, — витяжки. Труба для кухні служить для того, щоб виводити забруднене повітря за межі приміщення. Це і є основна функція повітропроводів.

Як і будь-який прилад, повітропровід має свої плюси і мінуси. Головна перевага полягає в можливості ефективного видалення вуглекислого газу, вологи і кіптяви. Недоліки труб для витяжки:

 • займають великий простір;
 • погано вписуються в кухонний інтер’єр;
 • робота вентилятора створює додатковий шум, особливо якщо його монтаж був проведений неправильно;
 • потрібно регулярне чищення зовні, а іноді і всередині вироби.

Монтаж витяжки на кухню: чи можна без неї обійтися

Не завжди можна встановлювати витяжку на кухню. Бувають випадки, коли її монтаж заборонений відповідно до правил експлуатації газових приладів. Наприклад, якщо в кімнаті встановлений газовий водонагрівач, так звана газова колонка, або газовий котел для опалення з камерою згоряння відкритого типу, циркуляційних витяжку монтувати протипоказано.

 

У більшості випадків без витяжки обійтися неможливо

У більшості випадків без витяжки обійтися неможливо

Корисна порада! Видалення продуктів розпаду з котла відбувається без примусу, а під час включення вентилятора на витяжці може виникнути перекидання тяги, що призведе до викиду в квартиру отруйних продуктів горіння. Тому монтаж проточного витяжного приладу допускається тільки в разі установки котла із закритою топкою, тобто з димоходом коаксіального типу і забором повітря для горіння з вулиці. Можлива установка циркуляційної витяжки з фільтрами, які очищають повітря від жиру і гару.

Тому, перед тим як зробити витяжку на кухні, необхідно розібратися, чи можна обійтися без воздуховода. Якщо він все-таки потрібен, то слід визначитися з типом приладу. Витяжки можуть бути проточними або циркуляційними. Пристрої проточного типу витягають відпрацьоване повітря з кухні, а циркуляційні просто очищають повітря без його ліквідації.

Циркуляційні прилади встановлюють над плитою, повітря проходить через спеціальні вугільні фільтри, там же виконується очищення від жиру. Для таких конструкцій повітроводи не потрібні, вони компактні і легко встановлюються. Головні недоліки витяжки без воздуховода — це необхідність часто міняти фільтри, неповна очищення повітря, а також відсутність видалення вологості і вуглекислого газу.

Класифікація вентиляційних труб для витяжки

Сучасний ринок пропонує найширший вибір вентиляційних систем і комплектуючих до них, необхідних для установки. При цьому існує певна класифікація повітропроводів. Труби для витяжки в приватному будинку або квартирі, призначені для побутової вентиляції, умовно ділять на такі групи:

 

Труби для вентиляції можуть бути круглі, квадратні і прямокутні

Труби для вентиляції можуть бути круглі, квадратні і прямокутні

 1. Залежно від матеріалу виготовлення можуть бути алюмінієві, пластикові труби для вентиляції, а також зроблені з оцинкованої сталі.
 2. За формою воздуховода розрізняють квадратні, прямокутні або ж круглі труби.
 3. З урахуванням ступеня гнучкості виділяють два види виробів — гнучкі і жорсткі короби.

Гнучкі повітроводи виробляють, як правило, з гофрованого алюмінію або ж з оцинкованої сталі. Зараз жорсткі труби з металу не використовують, так як їх установка досить складна, як і сам процес виготовлення. Такі труби повинні мати діаметр 100-150 мм. Вироби з алюмінію коштують набагато дорожче, хоча не володіють особливими якостями і перевагами. Тому їх не використовують при монтажі кухонної витяжки.

Повітроводи з пластика мають круглу, квадратну або прямокутну форму. Їх поверхня може бути як шорсткою, так і гладкою. Найчастіше вони білого кольору, хоча нерідко фарбуються і в інші тони, що дає можливість підібрати пластиковий воздуховод для кухонної витяжки, який гармонійно впишеться в інтер’єр.

Більш детально про кожен конкретний тип повітропроводів поговоримо нижче, перерахуємо їх переваги та недоліки, а також зупинимося на особливостях монтажу.

 

Крім того, труби для витяжок можуть бути жорсткими або гнучкими

Крім того, труби для витяжок можуть бути жорсткими або гнучкими

Корисна порада! Пластикові труби вентиляції вважаються найбільш практичними, так як завдяки гладкій поверхні їх легко мити, а всередині збирається набагато менше жиру і кіптяви. Гладкість стін також сприяє скороченню опору повітря, в результаті чого знижується вібрація і шум.

Матеріали для виготовлення вентиляційних пластикових труб

Пластикові труби для витяжок можуть бути виготовлені з різних видів матеріалу, основні з них такі:

 • полівінілхлорид;
 • поліуретан;
 • поліпропілен;
 • поліетилен.

Найбільш практичними і поширеними є труби з полівінілхлориду. Серед плюсів слід виділити легкість, доступну ціну, простоту установки. Крім того, вони забезпечують хорошу міцність і герметичність пластикового короба для витяжки.

При цьому варто відзначити певні обмеження у використанні даних труб. Зокрема, не дозволяється їх застосування при температурі понад 120 ° С, так як при нагріванні відбувається виділення отруйного хлору, що може завдати непоправної шкоди здоров’ю. Труби такого типу можна встановлювати в кухні, ванній та туалеті, але неприпустимий їх монтаж в кімнатах з підвищеними температурами, наприклад, в сауні або в приміщенні з каміном.

 

Труби з полівінілхлориду мають доступну вартість і позитивні експлуатаційні якості

Труби з полівінілхлориду мають доступну вартість і позитивні експлуатаційні якості

При температурі нижче 5 ° С втрачається ефективність труб, полівінілхлорид стає більш крихким, тому такий матеріал не підходить для установки в приміщення, які призначені для сезонного проживання.

Поліпропілен є відмінним діелектриком, має низьку гігроскопічність і високу стійкість до агресивних хімічних середовищ. Пластиковий вентиляційний канал з поліпропілену приблизно в 4 рази міцніше труб з поліетилену високого тиску. Однак використовувати його можна при температурі, яка не перевищує 90 ° С, за винятком вогнестійкою моделі з добавками антипірену — PPS.

Поліуретан близький за властивостями до труб з ПВХ, але здатний витримати більш високі температури — до 280 ° С. Самий міцний матеріал для виготовлення пластикових труб — це вініуретан, який армований сталевою спіраллю. Слід зазначити, що при правильній експлуатації труби з пластика прослужать більше 10 років.

Металеві повітроводи і гофри для витяжки

Серед металевих труб для витяжок найбільш популярними є алюмінієві гофри для вентиляції круглого перетину. Вони відрізняються практичністю і зручні в установці, так як можуть прийняти майже будь-яку форму. Для монтажу не знадобляться поворотні деталі, досить просто зігнути трубу. Крім того, повітроводи з алюмінію відрізняються довговічністю.

 

Металеві вентиляційні труби легко встановлювати

Металеві вентиляційні труби легко встановлювати

Головний недолік полягає в тому, що через рифленої поверхні з них проблематично забрати осів жир і кіптява. Крім того, гофра створює певний опір повітрю, що призводить до утворення додаткового шуму.

Гофра витяжки може бути виготовлена ​​з оцинкованої сталі. Ці труби відрізняються жорсткістю і міцністю, а також простотою установки (як і гофра з алюмінію), але жорсткість трохи ускладнює процес. У той же час слід зазначити, що в місцях пошкодження цинкового напилення труба піддається корозії.

Корисна порада! Більш пластичної вважається гофра з алюмінію, так як її можна легко зігнути, розтягнути або стиснути. Саме такий тип воздуховода рекомендується використовувати в місцях з поворотами і перепадами.

Алюмінієві та оцинковані повітроводи з металу мають загальні переваги:

 • для установки не потрібні додаткові перехідники і куточки;
 • саме плавні вигини, а не круті повороти збільшують ефективність вентиляції;
 • здатність розтягуватися і стискатися значно спрощує процес установки;
 • невисока вартість.
 

Алюмінієві гофри - найпопулярніший варіант для монтажу

Алюмінієві гофри — найпопулярніший варіант для монтажу

Труби для витяжок: поради та рекомендації щодо вибору

Вибираючи труби для воздуховода, більшість споживачів в першу чергу керуються естетичними міркуваннями, що цілком виправдано. Тому перед покупкою рекомендується визначити, яким саме чином буде вмонтовано короб: зовні або за меблями, за фальшстеной або над підвісною стелею.

Блискуча гофра-труба однозначно дуже псує інтер’єр кухні, тому якщо мова йде про відкрите розташуванні, то найчастіше вибирають гладкі труби з пластика, які можна пофарбувати в колір, відповідний дизайну стелі або стін. Найбільш красиво вписується у відкритий інтер’єр прямокутна або квадратна труба для кухні. Кругла витяжка — менш вдалий варіант в естетичному плані, але вона створює мінімальний опір повітряному потоку, мінімізуючи шум.

Якщо ж мова йде про прихований спосіб прокладання, то краще віддати перевагу гофрованої труби з металу. Її набагато легше монтувати, оскільки не потрібно використовувати перехідники і куточки. Якщо необхідно подолати перешкоду на шляху до вентканалу, таку трубу досить просто зігнути. Однак для маскування гофрованих виробів знадобляться додаткові витрати. Крім того, якщо буде потрібно доступ до воздуховоду, то всю конспірацію доведеться демонтувати.

Форми і розміри вентиляційних труб: правила вибору

Діаметр вентиляційних труб круглої форми повинен відповідати перетину вихідного патрубка на витяжці для кухні. При цьому слід пам’ятати, що саме круглі короби створюють мінімальний опір повітряному потоку. Що стосується форми, то оптимальною є пряма труба, проте гострі кути при монтажі повітропроводів не допускаються.

Пластикові труби з круглим перетином можуть мати діаметр в межах 10-20 см

Пластикові труби з круглим перетином можуть мати діаметр в межах 10-20 см

Ідеальна довжина воздуховода повинна становити не більше 3 м. Якщо цей показник вище, то необхідно, щоб вентилятор був максимальної потужності. Діаметри гофри, яку використовують у побутовій вентиляції, рівні 10, 12,5 і 15 см.

Стандартні розміри пластикових труб для вентиляції квадратної і прямокутної форми наступні: 8 × 8, 10 × 10, 12,5 × 12,5, 5,5 × 11, 5 × 12, 6 × 20,4 і 9 × 22 см. Діаметр труби з пластика може становити 10, 12,5, 15 і 20 см.

Корисна порада! Вибираючи між пластиковими і металевими виробами, краще віддати перевагу короба для витяжки на кухню з пластику. У таких труб більш низька опірність потоку повітря, їх легше мити, і вони набагато органічніше вписуються в інтер’єр. Якщо ж передбачається прихована прокладка вентканала або експлуатація в умовах високих температур, то рекомендується використовувати гнучкі труби.

Як розрахувати мінімальні розміри пластикової труби

Перетин квадратних і прямокутних пластикових вентиляційних труб повинна дорівнювати площі перетину патрубка круглої витяжки. Якщо діаметр звужений, то робота системи погіршиться, вентилятор буде перевантажений, а шум посилиться. Як наслідок, виникне вібрація і ослабнуть кріплення. Мінімальний розмір перетину допускається тільки тоді, коли в витяжці встановлений потужний вентилятор, але при цьому він не використовується по максимуму.

Правильно підібраний розмір труб впливає на якість роботи витяжки

Правильно підібраний розмір труб впливає на якість роботи витяжки

Найкраще брати трубу, у якій перетин буде трохи більше, ніж діаметр патрубка. Якщо ж діаметр труби значно перевищить площу перетину штуцера, то це спричинить додаткові витрати і проблеми з її маскуванням.

Розраховувати розмір перетину короба витяжки не слід. Він повинен дорівнювати діаметру вихідного патрубка. Якщо ж витяжка має певний запас потужності, але при цьому не використовується на повну потужність, то перетин можна трохи звузити. Розрахувати його мінімальне значення допоможе формула:

Sмин = S р * (Q р * Qмакс), де:

Sмин — мінімальний показник перетину;
S р — перетин патрубка, вказане в паспорті виробу;
Qр — обсяг повітря, який підлягає видаленню;
Qмакс — максимальний показник обсягу повітря, що підлягає видаленню, його вказують в паспорті витяжки.

Qр розраховують за іншою формулою: Qр = Vкухні * 12 * 1,3 м ³. Vкухні — це площа приміщення. Згідно з санітарними нормами, 12 — показник повітрообміну, тобто повітря на кухні повинен змінюватися 12 разів за годину. 1,3 — це коефіцієнт втрати потужності в повітроводі і шахті вентиляції.

Розмір пластикової труби можна розрахувати за спеціальною формулою

Розмір пластикової труби можна розрахувати за спеціальною формулою

Як правильно встановити витяжку на кухні для всіх типів труб: загальні рекомендації

В першу чергу необхідно забезпечити ретельну герметизацію стиків у всіх можливих місцях з’єднання труби і перехідних деталей. При цьому число перехідників повинно бути мінімальним, як і кількість поворотів і звужень. Всі ці фактори призводять до зменшення ефективності роботи витяжки.

Короб повинен мати надійне кріплення до стіни і стелі. Для цієї мети використовуються спеціальні хомути. Якщо повітропровід рухливий, то в системі буде відбуватися вібрація, що призведе до підвищення шумового рівня і порушення герметизації.

Для того щоб дізнатися, як правильно встановити витяжку, перш за все слід вивчити правила монтажу воздуховода, тобто прокладки труби від витяжки до отвору вентиляційної шахти. Для цього необхідно вибрати максимально короткий шлях. У тому випадку, коли довжина конструкції перевищує 3 м, варто розглянути інший варіант воздухоотвода, наприклад, прямо на вулицю.

Сама система повинна складатися з мінімальної кількості поворотів, так як кожен поворот короба на 90 ° сприяє зниженню ефективності роботи витяжки приблизно на 10%. Уникнути таких втрат можна шляхом організації плавного повороту труби з використанням двох відводів на 135 ° або колін з різними кутами.

Найголовніше - ретельно провести герметизацію всіх стиків

Найголовніше — ретельно провести герметизацію всіх стиків

Важливо! Ні в якому разі не можна допускати поворот короба під гострим кутом — такий неправильний крок призведе до повної зупинки руху повітря в трубопроводі.

У тому випадку, коли довжина воздуховода надмірно велика, краще вдатися до допомоги фахівців, які допоможуть розрахувати передбачувані втрати потужності в трубі і необхідну потужність вентилятора.

Як прокласти пластиковий вентканал своїми руками

Сам процес монтажу Воздухоотводная труб від витяжки до вентиляційного каналу — це завдання нескладне, тому його під силу виконати самостійно, не маючи певного досвіду. Для цього досить дотримуватися наведених нижче порад. Спочатку необхідно підготувати інструменти і матеріали, серед яких повинні бути:

 • короб;
 • куточки, перехідники певного перерізу;
 • відводи;
 • клапан обратки;
 • решітка для під’єднання коробів до вентшахта;
 • дриль;
 • ножівка;
 • болгарка;
 • шуруповерт;
 • герметик.
Детальна схема збірки пластикового воздуховода для витяжки

Детальна схема збірки пластикового воздуховода для витяжки

Для того щоб зробити установку воздуховода для кухонної витяжки всередині приміщення, слід ретельно виконати виміри повного маршруту проходження повітря. Решітку, розташовану на вході в шахту, потрібно демонтувати. Сам канал потрібно очистити від пилу, гару і павутини. Після монтажу витяжки необхідно з’єднати короб з патрубком витяжного обладнання. При цьому всі стики слід промазати герметиком. В даному випадку не знадобиться термостійкий засіб, так як температура повітря, який відводиться, невелика.

Далі проводять послідовний монтаж системи. Для цього вставляють по черзі один елемент в інший, причому труби вкорочують до необхідного розміру, обрізаючи залишки болгаркою або ножівкою. Потім короб фіксують до стіни, використовуючи спеціальні кріплення або хомути. Відстань між ними не повинно перевищувати 500 мм.

Грати встановлюють на стіну шахти за допомогою дюбелів. Більш практичною вважається решітка з отвором для труби і для природної вентиляції. Систему також слід обладнати зворотним клапаном, який буде перешкоджати попаданню повітря з вентиляційної шахти назад в приміщення, якщо витяжка вийде з ладу.

Випробування системи, теплоізоляція труб і маскування короба для витяжок

Перед використанням систему потрібно випробувати. Якщо виявиться негерметичність, дефектні ділянки змащують герметиком. У разі деренчання в місцях зіткнення воздуховода з іншими конструкціями слід підкласти прокладку з пінополістиролу або пінного поліетилену.

Є багато цікавих способів маскування труб воздуховода

Є багато цікавих способів маскування труб воздуховода

Якщо система встановлюється на горищі, то необхідно провести утеплення вентиляційної труби. Потрібно також виключити можливість потрапляння води в повітропровід, так як це призведе до швидкого виходу з ладу вентилятора. Уникнути таких наслідків допоможе теплоізоляція. З цією метою досить використовувати плити з спіненого пінополіуретану або мінеральної вати. Шар утеплювача слід накрити руберойдом або склотканиною, закріпивши все дротом.

Корисна порада! Для ефективної установки воздуховода необхідно застосовувати труби, адаптери та перехідники для витяжки тільки промислового виробництва. Сучасний ринок пропонує широкий вибір даної продукції як для круглої витяжки, так і для квадратних і прямокутних коробів.

Для того щоб замаскувати повітропровід, можна використовувати різні способи:

 • декоративний екран;
 • імітаційний кухонний підвісна шафка;
 • зашивання конструкції в підвісну стелю;
 • фарбування або декорування труб в тон стін і стелі;
 • монтаж декоративних коробів.
Труби для витяжки можна розмістити над натяжною стелею

Труби для витяжки можна розмістити над натяжною стелею

Маскування екраном, який імітує стіну, — це найпопулярніший і бюджетний варіант. Для цього можна застосовувати простий гіпсокартон. У разі монтажу коробів за фальш стіной або під підвісною стелею необхідно врахувати той факт, що в подальшому розібрати конструкцію буде проблематично.

Як правильно зробити витяжку на кухні без короба та інші способи організації воздуховода

Особливу категорію складають циркуляційні витяжки. Вони більш компактні і прості в установці, так як для них не потрібно монтаж воздуховода. Витяжку без труб просто фіксують на стіні або кріплять до стелі, якщо плита розташована посеред кухні.

Крім традиційного способу відведення воздуховода в вентиляційний канал, а також установки витяжок без труб, існують і інші варіанти відведення повітря. Можна одночасно до каналу підключити одну або дві точки відводу повітря або просто вивести трубу на вулицю. Який би спосіб не обрали, головне, щоб в кухні була встановлена ​​загальнообмінна вентиляція.

Якщо кухня виконана в стилі лофт, то воздуховод може стати частиною інтер\'єру і в маскуванні не потребує

Якщо кухня виконана в стилі лофт, то воздуховод може стати частиною інтер’єру і в маскуванні не потребує

Якщо планується установка однієї точки забору, то при підключенні до вентиляційної системи повинна залишатися можливість функціонування природної вентиляції. Якщо на кухні є два вентиляційні канали, то необхідно витяжку підключити до однієї з них, а в іншій шахті залишити хід для природного повітрообміну.

 

Коли шахта одна, то на вході труби витяжки в вентшахта монтують трійник з варіантом перемикання між примусової витяжної системою і природною вентиляцією. Якщо потрібно підключити відразу два забору повітря до однієї ВЕНТСИСТЕМИ, то між трійником і вентиляторами необхідна установка лічильників води. В іншому випадку вентилятори просто будуть заважати працювати один одному.

В ефективності роботи вентиляційної системи на кухні значну роль відіграє сама витяжка, способи відведення повітря, а також повітропровід. При виборі труб для витяжки необхідно враховувати матеріал виготовлення, їх форму і розміри вентканала. Якщо все підібрано правильно, то, дотримуючись порад, наведеним в статті, можна легко самостійно підключити витяжку на кухні.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Міфи і забобони про кондиціонерів

Вам також може бути цікаво:

mifyi i predrassudki o konditsionerah - Труби для витяжок: нюанси вибору і особливості монтажу
Міфи і забобони про кондиціонерів
Перший міф про кондиціонери поклав основу ...
vyityazhka na kuhne poleznoe priobretenie - Труби для витяжок: нюанси вибору і особливості монтажу
Витяжка на кухні: корисне придбання
Багато хто з нас думають, що ...
profilakticheskoe obsluzhivanie klimaticheskih sistem - Труби для витяжок: нюанси вибору і особливості монтажу
Профілактичне обслуговування кліматичних систем
Кондиціонер для нас став вже цілком ...
1 1420 450x300 - Труби для витяжок: нюанси вибору і особливості монтажу
Монтаж кухонної витяжки
Монтаж кухонної витяжки Жодна сучасна кухня не ...
507 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *