Тонування вікон і балконів плівкою

Ультрафіолетові промені, проникаючи через вікна на балкон і в квартиру під час літньої спеки, доставляють велику кількість незручностей. Вони надмірно перегрівають приміщення, що негативно відбивається на самопочутті і настрої мешканців квартири, призводять до вицвітання або навіть псування багатьох побутових предметів з тканин або полімерів. Якщо вікна нижніх поверхів багатоквартирних будинків хоча б мінімально приховують від сонця крони дерев, то балкони, розташовані нагорі, практично завжди залишаються відкритими.

Тонування вікон і балконів плівкою
Тонування вікон і балконів плівкою

Існує кілька варіантів затінення стекол, а тонування вікон і балконів плівкою є одним з найпопулярніших способів захиститися від агресивного сонця. Сучасні матеріали, що відображають падаючі на них промені, досить ефектно запобігають і нагрівання самого скла, тому в приміщення через вікна тепло практично не потрапляє.

У будівельних і господарських магазинах можна відшукати чимало варіантів плівок з різним ступенем затемнення і відображення, які досягається за допомогою різних технологічних підходів. Існують плівки, здатні затримувати до 99% ультрафіолетових і до 80% інфрачервоних променів, що і дозволяє уникнути перегрівання приміщень в сильну спеку навіть на південній стороні будівель.

Основні типи тонувальних плівок

Всі вироблені типи плівки мають власні характерні особливості, а їх багатошарова структура може складатися з різних матеріалів і виконувати конкретні функції. При виготовленні світлозахисних плівок для напилення на них застосовують деякі метали, такі як алюміній, нікель, титан або бронза, а для деяких варіантів — навіть благородні срібло і золото.

З’єднання шарів плівки здійснюються за допомогою спеціального обладнання, яке часто називають ламінатором.

Звичайні сонцезахисні плівки 

Напівпрозорі тонувальні сонцезахисні плівки допомагають уберегтися від проникнення в приміщення активних ультрафіолетових променів
Напівпрозорі тонувальні сонцезахисні плівки допомагають уберегтися від проникнення в приміщення активних ультрафіолетових променів

Плівки, призначені тільки для захисту вікон від сонця, здатні затримувати до 80% ультрафіолету. Їх використовують не тільки в житлових приміщеннях, але і в офісах, так як вони значно полегшують роботу персоналу за комп’ютерами, запобігаючи бликовое ефект на моніторах. Крім того, плівка допомагає значно зменшити витрати електроенергії, так як кондиціонер, якщо він встановлений в квартирі, можна включати не на повну потужність, а іноді — і зовсім обійтися і без його запуску.

Іноді плівки пропускають занадто мало денного світла, і в приміщеннях стає темно
Іноді плівки пропускають занадто мало денного світла, і в приміщеннях стає темно

Цей тип плівки не тільки запобігає нагріванню балкона, але і в певній мірі перешкоджає переохолодженню приміщення в зимовий період, так як здатний затримувати всередині його тепло, відображаючи його назад в сторону кімнати. Правда, взимку може відчуватися явний дефіцит денного світла, що теж не дуже добре.

Дзеркальна захисна плівка

У вікнах, як в дзеркалі, відбивається весь навколишній пейзаж
У вікнах, як в дзеркалі, відбивається весь навколишній пейзаж

Цей вид плівки може мати різну ступінь пропускаемости світла всередину приміщення, нор обов’язково дзеркальний, відсвічує ефект зовні. Така особливість матеріалу якнайкраще підійде для квартир першого поверху, а також малоповерхових приватних будинків. Подібні плівкові покриття вікон мають властивість фільтрації інфрачервоного і ультрафіолетового випромінювання, а також виключають ризик запотівання скла.

Як і тонуюча плівка, дзеркальна проводиться з певною градацією ступеня світлопроникності. Рекомендовано вибирати матеріал середньої прозорості, тому що занадто темна здатна погіршити огляд зсередини квартири на вулицю і зробить кімнату темною, а надто світлий тон плівки просто не дасть бажаного результату.

 

Дзеркальний ефект може змінюватися на протилежний з настанням сутінків - при включенні в квартирі освітлення
Дзеркальний ефект може змінюватися на протилежний з настанням сутінків — при включенні в квартирі освітлення

Деякі матеріали із дзеркальною поверхнею створюють ефект односторонньої видимості, тобто в денний час з вулиці не буде видно, що відбувається в приміщенні, а ввечері, коли в кімнаті включається світло, то внутрішня поверхня стає дзеркальною, а з боку вулиці з’являється огляд приміщення. Тому, використовуючи подібний матеріал, необхідно додатково оснастити вікна шторами або жалюзі .

Противоударная світлозахисна плівка

Дуже вдале рішення для приватних будинків і перших поверхів - плівка з протиударним ефектом
Дуже вдале рішення для приватних будинків і перших поверхів — плівка з протиударним ефектом

Цей вид матеріалу ідеально підійде для малоповерхових будівель і квартир перших поверхів, так як плівка здатна захистити скло не тільки від жарких сонячних променів, але і від осипання осколків при прямих механічних впливах. Товщина такої плівки, як правило, становить 110 ÷ 600 мкм.

Читайте також:  Технологія обробки укосів на вікнах

Крім цього якості, протиударні покриття здатні мінімізувати наслідки, які виникають при вибуховій хвилі. Існує також протипожежний варіант покриття, що володіє потенціалом певний час затримувати поширення вогню і диму.

Ще одна важлива якість захисного матеріалу — це його здатність частково звукоизолировать приміщення, що особливо цінно, якщо вікна квартири виходять на жваву автомобільну трасу. Наклеєна плівка не дає склу резонувати, перетворюватися в звукопередающую мембрану.

Плівка може бути наклеєна на склопакет до його установки в раму або ж на вже змонтовану конструкцію вікна. Перший варіант, безумовно, виглядає краще — край плівки буде повністю закритий штапіком, що дає додатковий захист від злому.

Спатерного (архітектурні) плівки

Один з найдосконаліших матеріалів - спатерного тонують плівки
Один з найдосконаліших матеріалів — спатерного тонують плівки

Цей вид плівки виробляється по магнетронній технології напилення, яка є на сьогоднішній день інноваційної. Матеріал складається з декількох шарів, кожен з яких має власне призначення.

Многослойная структура спаттерной пленки
Многослойная структура спаттерной пленки

Більшість інших теплоотражающие типів плівок є перешкодою не тільки для інфрачервоних випромінювань і ультрафіолетових випромінювань, але і для нейтрального денного світла. Спатерного ж багатошарові покриття, що мають напилення з спеціально підібраних металів, здатні, не знижуючи інтенсивність надходить в приміщення денного світла, добре відображати саме теплові промені.

Мікроскопічний шар напиляного металу може мати різну товщину, яку візуально визначити неможливо, так як тут фігурує буквально молекулярний рівень. На плівку можуть бути нанесені один або кілька металів, таких, як цирконій, титан, бронза, срібло, хром та інші.

тонування вікон
Принцип напилення металу на плівкове підставу на молекулярному рівні
Принцип напилення металу на плівкове підставу на молекулярному рівні

Крім металу, до складу шарів плівки входить поліестер, який покращує еластичні і міцності якості матеріалу, а також її светопропускающие здатності. Спатерного плівки не схильні до горіння і є екологічно чистим матеріалом, який не виділяє токсичних речовин при нагріванні до високих температур.

 

 

Архітектурна плівка може бути закріплена з зовнішньої сторони скла або зсередини приміщення. Вона додатково збільшує його міцність і захищає від прямого механічного впливу. Покриття служить дуже ефективним екраном, який відображає сонячне випромінювання в шкідливих або навіть небезпечних для людини діапазонах спектру.

Декоративні тонують плівки

Тонуючі плівки одночасно можуть служити і прикрасою інтер\'єру балкона або кімнати
Тонуючі плівки одночасно можуть служити і прикрасою інтер’єру балкона або кімнати

Декоративний варіант плівки призначений для створення на балконі певного стилю і комфортною обстановки. Таке покриття здатне зробити приміщення затіненим за рахунок своєї забарвлення і малюнка, а також усунути сонячні відблиски, які доставляють незручності під час відпочинку. Однак, слід пам’ятати, що цей варіант матеріалу не має спеціального сонцезахисного або дзеркального ефекту, тому саме скло буде нагріватися і віддавати тепло в приміщення.

Колірна гамма і ступінь прозорості

Плівки представлені в широкому асортименті і за відтінками, і за ступенем світлопроникності
Плівки представлені в широкому асортименті і за відтінками, і за ступенем світлопроникності

Будь-який з вищеописаних типів сонцезахисної плівки може мати кілька кольорів. Тому є можливість вибрати той варіант, який ідеально підійде до дизайнерському рішенню інтер’єру балкона.

Як правило, більшість плівок побутового рівня проводиться в наступних колірних відтінках:

 

 

Ступінь прозорості сонцезахисного плівкового матеріалу варіюється від 15 до 35%, крім срібного покриття. Показник плівки цього кольору іноді досягає до 50 ÷ 75%. Класична срібна плівка може бути наклеєна як зовні, так і зсередини приміщення. 

Орієнтовна шкала ступеня прозорості сонцезахисного плівкового покриття.
Орієнтовна шкала ступеня прозорості сонцезахисного плівкового покриття.

Практика показує, що для ефективного захисту від сонячних променів і, одночасно, підтримки в приміщенні задовільною освітленості, найчастіше застосовують плівку зі ступенем світлопроникності 35%.

Самостійні роботи з тонировочной плівкою

Підготовка до наклеювання плівки 

Робота з тонировочной плівкою, при належній акуратності - доступна будь-якому господареві
Робота з тонировочной плівкою, при належній акуратності — доступна будь-якому господареві

Наклеїти сонцезахисну плівку на скло — не настільки вже й складно, якщо врахувати деякі нюанси. Тому перед тим як взятися за роботу, потрібно ознайомитися з деякими правилами і технологічними рекомендаціями.

 • Наклеювання плівки на скло слід проводити виключно при позитивних температурах, які можуть варіюватися від 5 до 40 градусів.
 • Необхідно буде врахувати рівень вологості в приміщенні, який повинен бути не вище 80 і не нижче 20%. Для підтримки оптимального рівня цього показника непогано буде скористатися пульверизатором, за допомогою якого можна розпорошувати вологу в області виконання монтажних робіт.
Читайте також:  Противовзломні вікна

Якщо не дотриматися ці рекомендації, то зчеплення плівки зі склом не буде ефективним — температура нижче рекомендованої і надмірно висока вологість не дозволять клею набрати необхідну міцність і швидко висохнути. Підвищена ж температура або низька вологість повітря занадто швидко висушать адгезійний шар, і він не зможе створити необхідного з’єднання з поверхнею скла.

 

Настійно рекомендується перед тонуванням вікон провести в кімнаті ретельне вологе прибирання, щоб в повітрі було зважено якомога менше частинок пилу, які здатні потрапити під плівку і значно знизити якість наклеєного покриття. Це пояснюється просто — навколо навіть самих маленьких часток утворюються повітряні бульбашки, які вигнати з-під плівки буде досить складно, а іноді — і зовсім неможливо.

Для роботи слід підготувати наступні інструменти:

Спеціальний інструмент для миття вікон допоможе і підготувати скла до наклеювання покриття, і вигнати з під плівки надлишки води і повітряні бульбашки.
Спеціальний інструмент для миття вікон допоможе і підготувати скла до наклеювання покриття, і вигнати з під плівки надлишки води і повітряні бульбашки.
 • Скребок для миття вікон, оснащений силіконовим лезом. Він необхідний для підготовки скла до обклеювання, так як його потрібно обов’язково очистити від бруду і пилу, а також для видалення з-під плівки повітря і мильної води.
 • Флакон з встановленим пульверизатором — для розпилення мильної води.
 • Засіб для миття вікон.
 • Канцелярський ніж з гострим лезом і ножиці.
 • Дерев’яна лінійка і звичайна кулькова ручка для розміток.
 • Рулетка.
 • Шампунь.
 • Чистий, добре вбирає вологу бавовняна тканина (краще) або рулон паперових рушників.
 • Стіл з великою стільницею, де буде проводитися розмітка і розкрій плівки.

наклеювання плівки

Починають роботу з наклеювання плівки з ретельного проміру прорізів і розкрою матеріалу
Починають роботу з наклеювання плівки з ретельного проміру прорізів і розкрою матеріалу

Якщо вирішено самостійно провести монтаж плівки на скло, то рекомендовано вибирати матеріал, який клеїться зсередини приміщення. Тонування матеріалами для зовнішнього нанесення краще довірити фахівцям, інакше покриття може відшаруватися при першому ж дощі.

 • Перед початком робіт необхідно заздалегідь підготувати розчин з напів-літра води і однієї чайної ложки шампуня. Приготувати його можна безпосередньо у флаконі, в який буде встановлений пульверизатор. Крім цього, слід відразу підготувати флакон із засобом для миття вікон.
Наклеювання плівки в обов\'язковому порядку передує ретельно миттям скляної поверхні
Наклеювання плівки в обов’язковому порядку передує ретельно миттям скляної поверхні
 • Після цього зі скла потрібно зняти розміри, потім, додавши з кожної зі сторін по 5 мм, перенести їх на плівку. Акуратно ножицями вирізається потрібний фрагмент, так, щоб не утворилося надривів.
 • Далі, необхідно ретельно очистити скло від можливої ​​пилу і бруду. Для цього на нього розпорошується засіб для миття вікон, яке збирається силіконової смужкою скребка, а потім скло насухо витирається тканиною або серветками.
 • Якщо на скло буде закріплюватися плівка, яка не має готового клейового шару, то підкладку з її тильної сторони можна відразу зняти повністю. Після чого скло і плівку необхідно добре зволожити мильним розчином з пульверизатора.
 • Далі, покриття рівно приклеюється до скла і додатково змочується зверху — це необхідно зробити для того, щоб скребок легко ковзав по поверхні матеріалу. Плівку на склі легко вирівняти, так як вона буде добре ковзати по його вологою мильною поверхні.
 • Наступний етап — найбільш відповідальний, тому що від нього буде залежати зовнішній вигляд вікна. Починаючи від верху скла, плівку потрібно розгладити до ідеальної рівності. Скребок притискається до плівки, і рухами від центру склопакета в сторони, з-під неї виганяється вода разом з повітрям. Плівка повинна як би «об’єднатися» з поверхнею скла.
Уривок надлишків плівки по краю скла.
Уривок надлишків плівки по краю скла.
 • Після того як вся плівка буде приклеєна і разглажени, зайві 5 мм, залишені з усіх боків, необхідно видалити. Це зайву смужку акуратно притискають до рами лінійкою, а потім проводять уздовж неї ножем.

Якщо ж плівка має клейовий шар, то краще за все не знімати з неї всю підкладку відразу, а відклеїти приблизно 50 мм зверху полотна і прикласти цю частину плівки до змоченій мильним розчином склу. Потім, у міру приклеювання матеріалу, з нього знімається підкладка.

 

 

Читайте також:  Конденсат на пластикових вікнах

Цей варіант дії рекомендовано використовувати тому, що якщо зняти підкладку відразу, то плівка може випадково, від найменшого незручного руху або випадкового протягу, склеїтися, а потім пошкодитися при її роз’єднання. Особливо часто така ситуація відбувається в тому випадку, коли у господарів відсутній досвід в проведенні подібних робіт.

В іншому ж процес наклеювання відбувається аналогічно закріпленню матеріалу, що не має адгезійного шару.

 
Найпростіше - наклеювати і видаляти тонкий фольгований матеріал
Найпростіше — наклеювати і видаляти тонкий фольгований матеріал

Якщо ж вирішено закрити скла найбільш доступною за ціною спеціальної відбиває фольгою, то її наносять на поверхню скла приблизно таким же чином, як і плівку без клейового шару. У цього варіанту, окрім невеликої вартості, є і ще одна перевага — фольга легко знімається на зимовий період, не залишаючи ніяких слідів на поверхні скла. Але за експлуатаційними якостями вона, звичайно, сильно програє якісним плівковим покриттям.

Догляд за тонованими вікнами

Скло, оснащені світлозахисними плівками, не вимагають якогось особливого догляду. Досить періодично їх протирати м’якою тканиною з використанням мильного розчину. Не можна використовувати для догляду за плівкою кошти, що мають в своєму складі абразивні і лужні речовини, органічні розчинники.

видалення плівки

Розібравшись з наклеюванням світлозахисну плівки, непогано буде отримати інформацію про те, як її можна буде зняти, так як, рано чи пізно, це зробити все одно доведеться.

Демонтаж плівки з клейовим шаром перетворюється в досить тривалий і обтяжлива заняття, що вимагає певного часу. Існує кілька способів очищення скла від цього матеріалу.

 • Механічний. При використанні такого підходу, плівка акуратно розрізається за допомогою гострого канцелярського ножа на смуги, їхні краї піднімають, і кожна з них послідовно відклеюється. Найбільший недолік цього способу — це можливість пошкодити поверхню скла ножем, ну а крім цього — сам процес демонтажу досить тривалий, так як плівка може відриватися зовсім невеликими шматочками.
 • Хімічний. Для того щоб зняти плівку цим способом, буде потрібно нашатирний спирт, який за допомогою пензля наноситься на плівку і закривається поліетиленом, який запобіжить швидке випаровування складу. Плівка повинна знаходитися під впливом нашатирного спирту кілька годин, після чого вона, як правило, легко знімається, причому, не залишаючи на склі слідів клею. Після видалення покриття вікно потрібно ретельно вимити, і його поверхня придбає первинний стан.
 • Механічний спосіб із застосуванням будівельного фена. Для того щоб зробити цей процес, на додаток до фену потрібно шпатель. Будівельний фен має достатню потужність, щоб впоратися зі зняттям не тільки плівки, але навіть застарілої олійної фарби. Цей прилад нагріває покриття до високих температур, під впливом яких плівка починає плавитися і відділятися від основи. Нагріту ділянку покриття акуратно знімається шпателем. Якщо після видалення плівки на склі залишаться невеликі ділянки клею, то їх легко можна видалити нашатирним спиртом. Використовуючи цей спосіб, можна набагато швидше впоратися з цією досить трудомісткою роботою.

З поданої вище інформації очевидно, що тонування скла цілком можливо зробити самостійно. Однак, якщо вирішено вибрати дорогі спатерного плівки, то їх специфічний монтаж рекомендовано все-таки довірити фахівцям, які краще впораються з цим завданням, так як мають певний досвід у виконанні подібних технологічних операцій.

Відео: як наклеїти дзеркальну плівку на поверхню вікна

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

583 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *