Теплоізоляція покрівлі своїми руками

Основні правила і рекомендації з проведення теплоізоляційних робіт.

Основні причини поганого стану даху

Про поганий стан даху свідчить наявність такого типу дефектів як:

  • протікання;
  • промерзання покрівлі;
  • вогкість на стелях;
  • погіршення температурного режиму в будинку і т.д.

Всі перераховані вище проблеми виникають через неправильно виконаних монтажних робіт, помилково складеного проекту, використання неякісного матеріалу, як наслідок неправильного догляду, а також відсутності вентиляційного зазору.

Під впливом вітру може руйнуватися саме покрівельне покриття, в якому почнуть утворюватися діри, в них буде затікати дощова вода, потрапляти сніг, а все це призводить до вологості утеплювача, і дах починає промерзати.

Багато причин поганого стану покрівельного покриття пов’язані з неправильно оформленою гідроізоляцією. Вона може бути неякісно закріплена, а якщо вологостійкий матеріал зміщується, починають утворюватися щілини, які випускають тепло і пропускають холод. Великою помилкою господарів вважається упущений момент з пароізоляцією покрівлі. Це може привести до деформації даху, а далі до аварійного стану будинку.

Картинки по запиту Теплоізоляція покрівлі своїми руками

Основні матеріали для теплоізоляції покрівлі своїми руками

В ряд найбільш затребуваних матеріалів, які використовуються для утеплення горищного приміщення входять мінеральна вата, пінополістирол, керамзит, целюлозні утеплювач і т.п. Кожен з цих видів має свої переваги і недоліки, а також відрізняються самим монтажним процесом. Характеристика деяких утеплювачів приведена в таблиці.

Основні матеріали для теплоізоляції
Мінеральна ватаКористується великою популярністю серед споживачів, так як характеризується простотою монтажу і доступністю ціни. При правильно організованій гідроізоляції, яка просто необхідна матеріалу, він може прослужити більше 20 років. Мінвата має високий рівень звукоізоляції і стійка до процесу деформації.
пінополістиролТеплоізоляційні властивості цього матеріалу перевершують минвату. Він абсолютно не вбирає вологу і вважається абсолютно безпечним, щодо займання. Пінополістирол це одночасно готова гідроізоляція, пароізоляція, теплоізоляція і звукоізоляція горищного приміщення, до того ж це досить жорсткий, міцний матеріал. Недоліком даного матеріалу можна назвати його привабливість, якою користуються гризуни, тому фахівці рекомендують купувати екструдований вид.
керамзитДаний утеплювач стійкий до впливу гризунів, відрізняється довгим експлуатаційним терміном. Так як основу матеріалу складає глина, він стійкий до процесу гниття. Керамзит зберігає свої теплоізоляційні властивості при високих і низьких температурних режимах, не кришиться під впливом вологи.
целюлозний утеплювачДосить новий, але затребуваний матеріал на сучасному ринку. Важкозаймистий, легкий, екологічно безпечний целюлозний утеплювач має гарні звукоізоляційні властивості.

Вибираючи матеріал для утеплення покрівлі потрібно звертати увагу на виробника, бажано, щоб він був відомим. Не менш важливо поцікавитися тим, які переваги і недоліки утеплювачів тієї чи іншої категорії. Наприклад, стекловатниє утеплювачі характеризуються низькою ціною, але при цьому їх екологічні оцінки бажають кращого. Монтажні роботи при використанні скловати вимагають суворого дотримання заходів безпеки. Пінополіуретан відомий тим, що в ході робіт не має практично відходу, а термін служби цього матеріалу становить понад 30 років.

Існують деякі правила, які слід врахувати при виборі утеплювача, адже не всі їх види підходять тому чи іншому типу даху (мансардні, плоска, шатрова, скатна). Варто уточнити наскільки матеріал схильний до механічного пошкодження і які кліматичні умови йому більше підходять. Хороший теплоізоляційний матеріал повинен володіти високими показниками вологостійкості, біоустойчівості і пароустойчівості.

Картинки по запиту Теплоізоляція покрівлі своїми руками

Захист теплоізоляційного шару від вологи

Для того щоб забезпечити крівлі довгий і надійний експлуатаційний термін потрібно не тільки правильно вибрати утеплювач, правильно його укласти, а й додатково організувати вентиляцію, пароізоляцію і гідроізоляцію, відсутність яких може привести до аварійного стану даху.

Облаштування гідроізоляції горищного приміщення — це момент, який вимагає особливої ​​уваги, так як вплив вологи дуже негативно і в найкоротші терміни позначається на стані деяких утеплювачів. Для гідрозахисту використовують або плівку, або мембрану, які запобігають потраплянню конденсату і різноманітних атмосферних опадів на теплоізоляційний шар.

Належна увага варто приділити вентиляції, яка залежить від типу покрівлі, обраного виду утеплювача і гідроізолятора. Варто звернути увагу на паропропуськающая властивості вологозахисного шару, якщо вони показують високий рівень, то досить буде невеликого отвору між захисними матеріалами, щоб забезпечити якісну вентиляційну систему.

Картинки по запиту Теплоізоляція покрівлі своїми руками

Технологія утеплення даху своїми руками

Про те, як утеплити горищне перекриття своїми руками говорять багато професіоналів і практикуючі «домашні» фахівці. У чомусь їх думки розходяться, в чомусь збігаються, але загальним залишається одне — при проведенні утеплювальних монтажних робіт потрібно спиратися на тип покрівлі. Процес теплоізоляції даху може бути виконаний згідно двома технологіями — це утеплення зовні і зсередини. Похилі даху зовні рідко утеплюють, а ось плоска конструкція і з пологими схилами, досить часто піддаються цим діям.

Технологія теплоізоляції покрівлі зовні проходить поетапно, при цьому важливо дотримуватися пошарового розташування матеріалів.

  • На першому етапі, готовий каркас встеляється основою, роль якої виконують дошки. Далі організовується пароізоляція горищного перекриття. З цією метою використовують плівку, яка запобігає процес утворення конденсату.
  • На другому етапі потрібно подбати власне про теплоізоляційному шарі. Не рекомендується використовувати пінополістирол для зовнішнього утеплення, краще взяти пінополіуретан, який потрібно укладати суцільним шаром від схилу до коника. Професіонали рекомендують знизити кількість стиків до мінімуму, щоб забезпечити зовнішньої покрівлі більш тривалий експлуатаційний період.
  • Третій етап стосується гідроізоляційного шару, який укладається поверх утеплювача і захищає його від атмосферних опадів. Далі організовується вентиляційна система горищних конструкції. Для плоских дахів готується дренажний шар, призначення якого полягає в самостійному відвід дощової і талої води. Але він не підходить для скатних дахів. Тут доречно просто залишати повітряний отвір в свесе даху або в районі коника.

Особливості утеплення покрівлі зсередини своїми руками залежать від обраного матеріалу і типу покрівлі приміщення. Професіонали рекомендують вдаватися до використання плитних і рулонних матеріалів. Вони і надійні, і прості в процесі укладання. Про те, чим відрізняється організація внутрішньої теплоізоляції плоскої і скатної даху ми поговоримо далі в статті.

Картинки по запиту Теплоізоляція покрівлі своїми руками

 

Особливості утеплення скатної даху своїми руками

Для теплоізоляції скатного даху найкраще купувати м’який рулонний матеріал, який укладається двома способами: між кроквами і на них. Вибираючи матеріал, наприклад, найпоширенішу минвату, важливо не помилитися з шириною рулонів і товщиною. Адже неправильно підібраний вид утеплювача стане причиною множинних зазорів в теплоізоляційному шарі, який втратить всі свої властивості.

Укладаючи утеплювач між кроквами, зверху додатково монтується герметизирующий матеріал, а знизу пароізоляційний шар. У тому випадку, коли мінвата укладається на крокви приміщення отримує додатковий шумоїзолірующий шар. Для кріплень теплоізоляційної основи використовують або будівельний степлер, або тонкі дерев’яні рейки.

Всі верстви укладені для захисту від вологи, шуму, холоду і т.п., на даху формують так званий в будівництві «покрівельний пиріг», при створенні якого на похилому конструкції потрібно звернути увагу на місця, де сходиться стелю з зовнішніми стінами.

Важливим моментом вважається вибір ізоляційних матеріалів, до яких відносяться армовані сіткою і тканиною, поліетиленові і перфоровані плівки. Не забувайте про те, що вони одношарові і укладати їх потрібно тільки певною стороною, в іншому випадку вийде негативний результат.

З метою економії на матеріалу багато господарів для утеплення скатних дахів купують пінопласт, листовий матеріал, який потрібно укладати впритул, без зазорів. Як кріплення в таких випадках використовують як клей, так і дюбеля. Стики теплоізоляційного шару потрібно обробити і законсервувати монтажною піною. Пінопластовий шар, як правило пароізолірующую, і далі проводять оздоблювальні роботи із застосуванням таких матеріалів як гіпсокартон, деревоплити або вагонка.

Багатьох новачків у цій справі цікавить інформація про те, як утеплити скат даху своїми руками пінополіуретаном, який називають матеріалом нового покоління. Теплоізолювати покрівлю такої напилітельной основою можна тільки за наявності спеціального обладнання, але воно коштує чималих грошей. До того ж при роботі з цим продуктивним матеріалом необхідно дотримуватися інструкції при змішуванні складових полімерів. Як доповнення, з поліуретаном потрібно працювати при оптимальній для того температурі, інакше рідина буде погано застигати.

Картинки по запиту Теплоізоляція покрівлі своїми руками

Особливості утеплення плоского даху своїми руками

Для створення теплоізоляції в будівлях з плоским дахом своїми руками часто використовують такі матеріали, як ековата і изовер. У нежитлових приміщеннях, гаражах цей процес виконують в один шар, в житлових у два шари. Купувати утеплювач рекомендують з якимсь запасом, щоб заповнити ним все покрівельне простір. Буває так, що гараж має профнастільное покриття, для якого протипоказанням є великі навантаження. В цьому випадку, роль утеплювача може виконати легка, монтажна піна.

Плоскі покрівлі відмінно утеплювати екструдований пінополістиролом, який відомий своїми водонепроникними якостями і в результаті формує ідеально рівну, щільно покладену поверхню. Плити матеріалу, як правило добре стикаються один з одним, однак для надійності, всі місця стиків рекомендують проклеювати скотчем. Використовуючи пінополістирол необхідно потурбуватись про пароізоляції і вентиляції, застосовуючи антиконденсатний шар.

Картинки по запиту Теплоізоляція покрівлі своїми руками

Для кріплення плиткових підстав використовують бітумну мастику, рідкі цвяхи, анкера, а також морозостійкі різновиди клею. Після того, як всі стики нейтралізовані, слід укласти армовану скловолокнисту сітку, щоб отримати міцний «покрівельний пиріг». З процесом утеплення як плоскої, так і похилого даху самостійно може впорається навіть новачок, але для цього йому чітко потрібно слідувати численним рекомендаціям щодо вибору та використання утеплювачів, які значно відрізняються один від одного. Для того, щоб не помилитися з розрахунками необхідної кількості матеріалу, фахівці радять складати план даху, на який потрібно вносити всі розміри, це значно знизить відсоток всіляких помилок. Такі креслення допоможуть і в проведенні монтажних робіт, майстер буде чітко розуміти з чого почати,

Додаткова інформація по темі утеплення даху своїми руками подана на відео:

 

Читайте також:  Вермикуліт утеплювач

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

1005 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *