Будівництво з оциліндрованих колод

Сам по собі процес будівництва будинків відомий дуже давно і, в якомусь сенсі, однаковий для всіх видів будівель. Однак, при будівництві будинку з такого матеріалу, як оциліндрованої колоди, існують деякі нюанси.

Найбільш популярні два види будівництва оциліндрованих стін. Простіший — це з’єднання, преусматрівающіе випуск до 25-30-сантиметрового шматка колоди за межі зовнішнього периметра стін. Він більш простий у виготовленні і надійно захищає кути майбутньої споруди від продування. Другий метод — рубка «в лапу», він вимагає додаткових робіт по теплоізоляції і ветроизоляции кутів. Хоча другий метод більш ємний і вимагає високого професіоналізму платників, він є дуже практичним і більш естетичним.

Залишку серед з’єднань з виступом використовується як проста, історично відома «проста чаша». У наш час вона отримала назву «норвезький замок».

Вважається обов’язковим застосування перерубов. Вони зберігають задану геометрію стінами. У разі, коли довжина стіни більше семи метрів, це стає основоположні питанням.

Практика свідчить про те, що для уникнення розбіжності колод в процесі усушки просто необхідно використовувати нагелі і шипи. Дерев’яний стрижень з твердого дерева забивається в досить широке вертикальне отвір, заздалегідь висвердлений на всю товщину оциліндрованих колод, аж до середини нижнього. Однак фахівці приходять до висновку, що зловживання нагелями не приносить величезного позитивного результату.

Шипи виконують наступне призначення. Представляючи собою дерев’яний прямокутник, вони вставляються в пази в стику вінців. Слід не забувати про важливе: в розмір заготовляється пазів повинен входити облік осідання будинку, яка неминуче відбувається в перші ж роки після будівництва.

У стародавні часи стики колод посилювали з’єднанням шип-паз, або згуртовували впівдерева, закріплюючи їх залізними скобами. Існує і більш сучасні технології. У спеціально виготовлений пропив вставляють шпильку, якою стягуються між собою колоди. Це кріплення надійно зарекомендувало себе при бічних навантаженнях, а також сжатіях або розтягнення.

Безумовно, колоді потрібно додати стійкість до різних природних впливів. Різні просочення захистять матеріал від вологи і одночасно знизять пожежонебезпека. Дуже важливо обробляти колоди просоченнями до збірки (в крайньому випадку, в процесі побудови). В іншому варіанті, необроблені стики вінців, а також переруби з кутовими з’єднаннями будуть схильні до процесів освіти гнилі і цвілі.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Переваги оциліндрованих колод

Вам також може бути цікаво:

stroitelstvo iz otsilindrovannogo brevna - Будівництво з оциліндрованих колод
Будівництво з оциліндрованих колод
Дерево як будівельний матеріал для будівництва ...
preimushhestva otsilindrovannogo brevna - Будівництво з оциліндрованих колод
Переваги оциліндрованих колод
Будинки і котеджі будуються протягом десятків ...
chto luchshe brus ili otsilindrovannoe brevno - Будівництво з оциліндрованих колод
Брус або оциліндровані колоди
Що краще: брус або оциліндровані колоди? Якщо ...
esli vyi reshili stroit dom iz brevna - Будівництво з оциліндрованих колод
Якщо ви вирішили будувати будинок з колоди
Зараз все більше стає популярним будівництво ...
652 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *