Будівництво басейну

Будівництво басейну

Частина 1: виливок чаші, її ремонт та «водна проба»
Якщо Ви вирішили зробити власний басейн, у вас є кілька варіантів реалізації цієї ідеї.

В основному все впирається в наявність вільного простору, і, звичайно ж, фінансових можливостей.
 
Тут ми розглянемо варіант, де замовник хоче отримати класичний басейн, не сильно обмежений в коштах, однак і зайвого переплачувати не хоче, тобто, розглянемо питання, що стосуються будівництва монолітного басейну.
Тему спеціального обладнання для басейнів в даній замітці зачіпати не будемо. Зупинимося на виготовленні чаші, і подальшої її підготовці для укладання облицювання.
Відразу обмовимося, що в даній статті не претендуємо на істину в кінцевій інстанції, а просто ділимося з читачами власним досвідом.
Шляхів вирішення даного завдання існує безліч, тут ми розглянемо лише один з можливих.
 
Виливок чаші.
Басейн — складна інженерна споруда. Тому до початку його будівництва Ви повинні мати на руках проект. Однак практика показує, що наявність на руках проекту, на жаль, є рідкісним винятком.
Більш зручні в експлуатації, але відповідно і більш дорогі у виготовленні, «підвісні чаші», тобто ті, у яких є доступ до чаші знизу.
Протилежність їм — чаші, що знаходяться в грунті (доступу знизу немає), таких чаш більшість.
Краще, якщо чашу для Вас будуть відливати фахівці.
Підготовка підстави, етапність заливки, вибір рідких добавок для бетону, герметизуючі матеріали для холодного шва, товщина стін, перетин арматури, схема її в’язки, її обробка антикорозійними складами, правильність геометричних форм, рівність стін, відповідність кутів, тобто, все те, від чого залежить сама основа басейну, має виконуватися професіоналами.
 
На жаль, дуже часто і ці найважливіші роботи виконуються не фахівцями.
 
 Доопрацювання бетонної чаші.
Після зняття опалубки необхідно ретельно обстежити чашу для виявлення несправностей, бетону: неякісно провібрірованний бетон, відшарування, раковини, тріщини і т.д. Всі дефектні ділянки повинні бути відразу відзначені, а в подальшому відремонтовані спеціальними матеріалами. Для цього максимально ретельно відбивається дефектний бетон. Тріщини розшиваються до ширини не менше 2 мм. Оброблену ділянку обеспилевается, обробляється складами підвищують адгезію (Sopro НЕ 449), і далі порожнина заповнюється спеціальними матеріалами, наприклад, Sopro RS 462, Mapei Lamposilex і ін. Розшиті тріщини заповнюються акрилової смолою Sopro GH 564.
 
Терміни витримування (дозрівання) чаші.
Стандартне порушення серед наших будівельників — недотримання термінів визрівання чаші. Іноді терпіння вистачає тільки на два тижні. За будівельним нормативам (якщо не використовувалися спеціальні добавки) чаша повинна відстоятися не менше 3 місяців. За цей час відбувається повне дозрівання цементного каменю, випаровується надмірна волога, частково відбуваються усадочні процеси.

 будуємо басейн

 Водна проба.
Після того, як дефекти бетону, отримані при заливці чаші усунені, чаша простояла покладені три місяці, можна приступати до водної пробі, тобто випробуванню чаші на міцність і герметичність. Часто водну пробу проводять після нанесення гідроізоляції або навіть після облицювання чаші, проте з точки зору подальшої експлуатації, пробу потрібно проводити саме до нанесення гідроізоляційних матеріалів. Отже, чаша наповнюється водою до проектної позначки і витримується в такому стані 10 — 15 діб. За результатами спостережень знову відзначаються проблемні місця (запотівають ділянки, зони капілярної фільтрації, витоку через тріщини) і приймається рішення про проведення локального ремонту. Після проведення ремонтних робіт потрібно знову провести апробування чаші водою для оцінки ефективності ремонтних робіт. Лише після того,
 
  Будуємо басейн
Частина 2: матеріали для вирівнювання і гідроізоляції чаші басейну
Обмовимося на самому початку, що приводячи на Ваш суд цю статтю, не претендуємо на істину в кінцевій інстанції. Хотіли б показати читачеві, що сьогодні на ринку представлений досить широкий асортимент сучасних матеріалів. Не варто вигадувати велосипед і повторювати чужі помилки, отримуючи водонепроникний бетон шляхом добавок рідкого скла, а еластичний клей шляхом добавки в розчин клею ПВА. Запорука успіху в ретельності попередньої опрацювання питання і системний підхід. Робити висновки і приймати рішення Вам, а ми спробуємо допомогти з вибором решеній.После того, як Ви відлили чашу, усунули дефекти бетону, виконали «водну пробу» і залишилися задоволені результатом, можна приступати до вирівнювання внутрішніх поверхонь чаші.
Перед початком робіт (після зливу води), рекомендується стіни і підлогу чаші піддати механічному очищенню від залишків цементного молока і інших відкладень. Після завершення очищення, чашу необхідно ретельно пропилососити.
Ідеальна геометрія стін і підлоги чаші необхідна для укладання плитки або мозаїки. Якщо стіни і стать не будуть ідеально рівними, а кути не відповідатимуть наперед заданим величинам, плитку при укладанні доведеться підрізати, що в результаті сильно зіпсує зовнішній вигляд басейну. При вирівнюванні чаші Вам не раз доведеться згадати бетонників, відливали чашу. Хотілося б, щоб при цих спогадах у Вас народжувалися добрі слова. Непрофесіоналізм бетонників обертається значними додатковими витратами на стадії вирівнювання поверхонь, адже якщо у чаші, наприклад, «завалений» кут, доведеться або збивати то, що виступає, або нарощувати (шпаклювати) там, де не вистачає. Якщо чаша відлита майстрами своєї справи, на вирівнювання поверхонь йде незначна кількість шпаклівки. Непогано відлитою, можна вважати таку чашу, для вирівнювання якої вистачає 5-10 мм шару шпаклівки. Витрата шпаклівки можна підрахувати, знаючи, що 1 мм її товщини на 1 м2, буде важити приблизно 1,5 — 1,7 кг. Вирівнювання чаші проводиться спеціальними цементними шпаклівками, наприклад, Sopro АМТ 468, WEBER.STUK CEMENT від Weber, разо від Техноколла, ЕМФІМЮР від Емфі і ін. Перед нанесенням шпаклівок, зазвичай застосовуються матеріали, що збільшують адгезію, наприклад Sopro НЕ 449 (використовується як грунтуючий препарат ), або ТС-ЛАКС від Техноколла (як добавка в розчин). У деяких джерелах подаються рекомендації проводити вирівнювання внутрішніх поверхонь з використанням штукатурної сітки, проте багато фахівців вважають такі рекомендації необачними, так як металеві конструкції є потенційним осередком корозії, що не може не відбитися негативно на міцності споруди в цілому. Рекомендації про використання армування більше відносяться до випадку застосування неспеціалізованих шпаклівок, які не вирізняються високою адгезією і міцністю.
Після того, як геометрія чаші максимально наближена до ідеальної, можна переходити до внутрішньої гідроізоляції чаші. Вибір матеріалів для цих цілей теж досить великий. Існує широкий асортимент полімер-цементних гідроізоляційних складів, наприклад, Sopro DSF 423 (двох- компонентний склад), Sopro DSF 523 (одно-компонентний склад), РАЗОЛАСТІК (двох- компонентний склад) від Техноколла, двох-компонентні склади COVERCOL AB RAPID, OSMOLASTIC , OSMOFLEX від Index і т.п.
Крім цементних обмазувальних гідроізоляційних складів існують гідроізоляційні матеріали на основі полімерів. Найбільш поширеними матеріалами з цього ряду є епоксидні (наприклад ARDEX S 2-K, від Ардекс) і поліуретанові (наприклад, Гипердесмо) мастики. Однак, існує думка, що використання полімерних мастик як гідроізоляція в «пирозі» між цементної шпаклівкою і цементним клеєм (однорідними по суті матеріалами), може спровокувати розшарування. Крім того, багато полімерні мастики — досить примхливі при нанесенні. Для їх нанесення бетонну основу має бути сухим, що іноді просто неможливо. Часто перед нанесенням полімерного матеріалу потрібно застосувати спеціальний праймер. При пошаровому нанесенні важливо дотримуватися товщину шару, що наноситься, інакше можливі різні ускладнення, наприклад появи в масиві шару бульбашок газу. Нанесення наступних шарів можливо лише після повної полімеризації попереднього шару, але не пізніше 24 годин. Іншими словами, для роботи з полімерними матеріалами потрібен великий практичний досвід.
При роботі з полімер-цементними гідроізоляційними матеріалами наявність досвіду також вітається, проте, технологічний регламент проведення робіт в цьому випадку значно м’якше. По-перше, перед нанесенням, бетон зволожується водою до матово вологого стану (не потрібен спеціальний праймер, не потрібно чекати висихання чаші). Бетон може бути не дозрілим (не відстояв протягом 3-х місяців), так як цементна обмазочна гідроізоляція пропускає водяну пару (дихає), що дозволяє виходити надлишкової вологи. Іноді це властивість матеріалу з успіхом застосовується на практиці, коли потрібно захистити незрілий бетон від намокання за умови, що клеїти облицювання на нього ще рано (наприклад чаші басейнів або тераси, які залишаються без облицювання на зимовий період). Період між нанесенням наступних шарів цементної гідроізоляції не обмежений будь-якими часовими інтервалами, що також дуже зручно. Вже укладені шари обмазувальної цементної гідроізоляції ремонтопрігодни, і в разі появи тріщин або інших дефектів, легко наводяться в робочий стан додатковим нанесенням матеріалу.
Є сенс приділити увагу нееластичною обмазувальної гідроізоляції. У багатьох виробників даний матеріал присутній в асортименті, наприклад, DSF 422 від Sopro, CR 65 від Cerezit, Aquafin1-K від Shomburg і ​​т.д. У технічному описі говориться, що даний матеріал може використовуватися в якості гідроізоляції для басейнів. Однак необхідно мати на увазі, що при найменшій зрушення конструкції чаші при усадочних процесах або просто при деформації внаслідок механічних навантажень (хвильова навантаження, наповнення водою або злив води і т.п.) шар цієї гідроізоляції тріскається і припиняє виконувати свою функцію.
Іноді, як альтернативу обмазувальної, пропонують гідроізоляцію проникаючої дії. Торгових марок, які представляють такі матеріали, на ринку досить багато (Пенетрон, Кальматрон, Вандекс, Аквафін, Гідротекс і т.д.). Технологія застосування та принцип дії в цілому ідентичні. Однак на думку багатьох фахівців, при гідроізоляції внутрішніх поверхонь чаші басейну обмежуватися використанням проникаючої гідроізоляції не варто. Цей вид гідроізоляційних матеріалів діє ефективно за умови, що чаша басейну не має тріщин. Але варто з’явитися хоча б найменшої тріщини, і весь сенс застосування даного матеріалу зникає — басейн починає текти. Розкриття тріщин (що в разі більш-менш значних розмірів чаші цілком ймовірно) даний вид гідроізоляції не витримує, в той час як еластичні обмазувальні гідроізоляційні склади витримують розкриття тріщин до 1 мм. Тому найбільшої ефективності можна добитися комбінуючи обмазувальну еластичну гідроізоляцію з проникаючою.
Частина 3: клей для плитки в басейні
Повторимося, що в даній статті наводимо огляд частини матеріалів, які можуть застосовуватися для укладання плитки в басейні. Асортимент дуже широкий, вибір за Вамі.Для укладання облицювання в басейні в основному застосовуються клейові склади на основі епоксидних, поліуретанових смол або на основі цементу. Продукти від різних виробників можуть нести в собі різні задані властивості, але в загальних рисах відмінності між ними зводяться до різної стійкості до хімічних, механічних і термічних навантажень.
Епоксидні клейові склади характеризуються високою механічною міцністю і стійкістю до хімічних навантажень. Такі матеріали можна буде використовувати при наявності впливу хімічно агресивних середовищ і значної механічної навантаження (харчові виробництва, гальванічні цехи, автомийки, хімічні лабораторії та ін.). У частині басейнів — це в основному басейни з мінеральною водою і імітацією хвильового впливу. Використовувати епоксидні клеї можна тільки на сухих підставах і при температурі не нижче 15 градусів. З епоксидних клейових складів на ринку можна зустріти Sopro DBE 500, Sikadur від Sika, Unipox від Ardal, Eporip від Mapei і ін. Основним недоліком епоксидних клейових складів є їх висока ціна.
Відмітна особливість поліуретанових клейових складів — їх висока еластичність. Це їх властивість дозволяє укладати облицювання на т.зв. «Критичні» підстави, наприклад, метал, деревину або її похідні. По бетонній основі, як правило, ці клейові склади використовуються без проблем. Однак і в цьому випадку, головним чинником, що обмежує широке застосування поліуретанових клейових складів є їх висока ціна. Температура використання поліуретанових клеїв (повітря, підстави) не нижче 10 градусів, основа повинна бути сухим. На ринку можна зустріти такі продукти Sopro PUK 503, Litoelastik від Litokol, Sika Bond-T8 від Sika та ін.
Клейові суміші на основі цементу. Будь-цементний клей, який використовується для укладання плитки в басейні повинен мати еластичність і достатню механічну міцність. Всі цементні клейові суміші для басейну діляться на дві основні групи: білі (на основі білого цементу) і сірі клейові склади (на основі сірого цементу). Вибір кольору клею визначається видом облицювання. Наприклад, якщо басейн буде облицьовуватися скляною мозаїкою, необхідно застосовувати білий клей (Sopro №1 / 996, Sopro FF 455, СМ 15 від Церезіт) інакше мозаїка може потемніти (за рахунок того, що через неї буде проглядатися темне підставу). Якщо колір скляної мозаїки не є принциповим, або басейн облицьовується керамічною (непрозорими) плиткою, можна застосувати більш дешевий сірий клей (Sopro №1 / 400, Sopro VF 413, СМ 17 від Церезіт). З позитивних моментів клеїв на цементній основі можна відзначити нижчу (в порівнянні з полімерними клеями) ціну, можливість роботи при більш низьких температурах (не нижче 5 градусів), а також більш м’який технічний регламент проведення робіт. Крім того, при необхідності можливе використання спеціальних цементних клейових складів із заданими властивостями, такими як підвищена механічна міцність, прискорене час схоплювання, підвищена еластичність, поліпшена розтікання (клей сам розповзається під плиткою, не залишаючи пустот). Таким чином, з урахуванням більш низької ціни (часто в кілька разів), більш широкої гами спеціалізованих матеріалів, більш м’яким технологічним регламентом проведення робіт, цементні клейові склади отримали більш широке поширення, без втрати в якості.
Що ж краще застосувати? Вирішуйте самі: полімерний клей дозволяє піддавати облицювання басейну немислимим механічних навантажень, яких в процесі експлуатації вона не зазнає ніколи, в той же самий час хороший цементний клей просто гарантує Вам надійне зчеплення плитки з основою до того моменту, коли Вам захочеться змінити дизайн басейну.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Будівництво будинку з вбудованим кондиціонером і обігрівачем

Вам також може бути цікаво:

numismarty120900016 - Будівництво басейну
Використання бетону в інтер’єрі квартири
Бетон  використовується не тільки при будівництві ...
otmostka dom.jpg.pagespeed.ce .XVMo99MVJK - Будівництво басейну
Отмостка навколо будинку
Найбільш надійним способом захисту вашого будинку ...
izgotovlenie trotuarnoy plitki - Будівництво басейну
Изготовление тротуарной плитки
ИЗГОТОВЛЕНИЕ ТРОТУАРНОЙ ПЛИТКИ: ОСОБЕННОСТИ И НЮАНСЫ ...
2 5 - Будівництво басейну
Экономное дачное жилье
Основная проблема, встающая перед любым новым ...
729 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *