Будуємо канадський будинок

Будуємо канадський будинок

 

 

Зведення будинків своїми руками з бруса стає все більш популярним. Найбільше поширення отримали такі технології будівництва, як фінська і канадська. Вони настільки прості й ефективні, що практично кожен має можливість спорудити якісне будова. Для будинку з бруса характерні такі якості і властивості, як рівність стін, привабливий зовнішній вигляд, простота оздоблювальних процесів, естетичність і висока швидкість самого будівництва, так як подібні будинки зводяться набагато швидше, на відміну тих же будинків зі зрубу.

спорудження каркаса

Як правило, при зведенні подібних будинків дуже часто використовуються спеціальні каркасні конструкції, виконані з дерева або металу. Варто зазначити, що металевий каркас за вартістю приблизно на третину вище, ніж той же, але виконаний з дерева. Саме з цієї причини він набагато рідше використовується.

Каркас з дерева крім нижчою собівартості, також має невеликі параметри ваги, тому можна ще на додаток заощадити на будівництві фундаменту. Що стосується використовуваного матеріалу, то каркас виготовляється з бруса, який має переріз не менше 15 × 15 см. Кутові з’єднання здійснюються за особливим принципом, має назву паз-шип, при цьому в обов’язковому порядку необхідно залишати зазори.

Фахівці не радять застосовувати в процесі спорудження металеві кріплення, так як дерево при зіткненні з металом може бути через якийсь час схильне до гниття. У свою чергу це призведе до того, що кріплення втратить свою міцність і вся конструкція втратить стійкість. Саме з цієї причини замість металевих кріплень рекомендується застосовувати дерев’яні нагелі.

Говорячи про нагелях, варто відзначити, що вони в процесі складання стін брусового будинку грають дуже важливу роль. Їх основне призначення полягає в тому, щоб з’єднати бруси між собою, тим самим захистити їх від скручування. Як правило, такі нагелі виробляються з дуба або берези, а їх діаметр дорівнює 3-4 сантиметрів. Для установки таких кріплень необхідно висвердлити отвори на глибину в не менше ніж три бруса, причому в строго шаховому порядку.

При будівництві будинку з бруса, в процесі роботи з каркасом варто спорудити три раскоса, які повинні бути виконані з того ж матеріалу, що і сам каркас.

 

Читайте також:  Планування невеликих будинків для дачі

Для обшивки каркаса з зовнішньої сторони застосовуються дошки, які рекомендується закріплювати під кутом приблизно від 30 до 45 градусів. Як правило, для обшивки як матеріал застосовується шпунтована дошка або вагонка.

Їх ширина не повинна перевищувати шести сантиметрів. Є одна важлива порада, який стоїть дотримуватися при будівництві — зовнішні дошки не потрібно прибивати дуже міцно, тому що перший час дерево має властивість розсихатися.

При спорудженні каркаса необхідно застосовувати дошки, які повинні відповідати висоті майбутньої будови, встановлюються вони вертикально. При визначенні висоти приміщення, важливо пам’ятати, що чим вона більша, тим більше повітря буде в кімнатах, а також тим комфортнішим буде загальний температурний режим в приміщенні.

зведення стін

Природно, чим вище будова, тим більше буде потрібно матеріалу, але все ж при виборі оптимальної висоти, варто знати, що за порадами фахівців, вона не повинна перевищувати 240 сантиметрів. При зведенні стін рекомендується враховувати, що другий поверх може бути оснащений стелями косою форми.

Така особливість конструкції дозволяє заощадити матеріальні засоби. Але в цьому випадку стелі повинні повністю відповідати скату даху, можна відзначити, що вони згодом зіграють дуже важливу роль в процесі спорудження мансарди і вікон.

При будівництві брусового будинку, важливо розраховувати секції стін на предмет можливих і допустимих навантажень. Для того щоб правильно їх розподілити, балки варто встановлювати приблизно через 40-60 сантиметрів. Ширина балок повинна бути підібрана таким чином, щоб вона повністю відповідала самому матеріалу обшивки.

Якщо в якості матеріалу для обшивки використовується сайдинг, то рекомендується витримати відстань приблизно 25 сантиметрів. Це засновано на тому, що матеріал характеризується еластичністю, але при цьому абсолютно не в змозі витримувати великі навантаження. Також можуть бути використані будь-які інші матеріали на ваш вибір.

Варто згадати про те, що будь-який будинок перший час буде давати усадку, тому настійно не рекомендується відразу після його зведення обшивати стіни. Фахівці радять почекати як мінімум один рік, а ідеалі — два.

установка вікон

 

Читайте також:  Будувати будинок в один поверх або в два

Процес монтажу вікон є дуже важливим при будівництві будинку з брусового матеріалу своїми руками. Їх параметри приблизно повинні складати приблизно 18% від загальної площі стін.

При установці вікон важливо грунтуватися на призначення будинку. Якщо в ньому планується проживати в якийсь певний сезон, можна скористатися одинарними склопакетами. Якщо майбутній будинок призначений для постійного проживання, скління вікна має бути здійснено подвійними або навіть потрійними пакетами — залежить від кліматичних умов того чи іншого регіону.

підготовка матеріалу

Перед тим як почати процес будівництва варто приділити увагу підготовці матеріалу, тобто бруса. Дуже важливо його зорієнтувати, визначити яким боком він буде направлений всередину будинку. Практично неможливо знайти ідеально рівну брус, тому якщо є горб в одній площині, його необхідно монтувати даної опуклістю вгору, якщо ж їх два, то укласти необхідно таким чином, щоб вони були спрямовані назовні будинку і вгору. У процес підготовки входить також необхідність стругання того боку бруса, яка буде звернена всередину приміщення.

Перед тим як робити укладання бруса необхідно обробити його спеціальними антисептичними просоченнями. А матеріал першого ряду важливо обмазати особливим складом.

Підбиваючи підсумки

Всі сучасні дерев’яні будинки — це, перш за все затишок, тепло, комфорт, економія, а також високі показники екологічної чистоти. У подібному будові завжди зберігається свіже повітря і приємний аромат. Брус являє собою відмінний матеріал, який дає можливість зводити будівлі в будь-який час року.

Якщо матеріал перед використанням правильно і якісно оброблений, будова в процесі експлуатації буде відрізнятися такими переважними якостями, як невибагливість і стійкість до несприятливих впливів навколишнього середовища. Як видно з усього сказаного вище — побудувати такий будинок — не складно, особливо якщо слідувати вищепереліченим радам.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Армирование фундамента

Вам також може бути цікаво:

dom iz kleenogo brusa voploshhenie mechtyi - Будуємо канадський будинок
Будинок з клеєного бруса
  З давніх часів дерево було основним ...
1 1272 - Будуємо канадський будинок
Армирование фундамента
Армирование фундамента АРМИРОВАНИЕ ФУНДАМЕНТА-РАСЧЕТ АРМАТУРЫ, УКЛАДКА И ...
88 15 - Будуємо канадський будинок
Маленькі будинки: красиві міні-проекти
Маленькі будинки можуть бути надзвичайно красивими ...
dachnyie doma iz brusa dostoinstva i nedostatki - Будуємо канадський будинок
Дачные дома из бруса
Дачные дома из бруса Несмотря на регулярное ...
583 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *