Схема підключення електролічильника

Всі існуючі моделі електролічильників призначені для виконання однієї основної функції — вони вимірюють кількість електроенергії, витраченої споживачем. Як правило, для монтажу лічильників електроенергії залучають спеціально навчених людей. Але при великому бажанні виконати установку такого пристосування можна власними силами. Потрібно лише досконально розібратися в схемі підключення і в усьому слідувати інструкції.

Схема підключення електролічильника

Пам’ятайте: за всі можливі наслідки самовільного встановлення облікового обладнання відповідаєте тільки ви.

Види лічильників і їх ключові особливості

параметрклассіфкаціі електролічильників
Тип використовуваного струмупостійний і змінний
чисельність фазоднофазні, трифазні
чисельність тарифіводно- і багатотарифні
ип робочого механізмумеханічні, електронні та гібридні лічильники електроенергії — рідко використовуваний проміжний варіант з цифровим інтерфейсом, вимірювальною частиною індукційного або електронного типу, механічним обчислювальним пристроєм
За типом підключенняприлади прямого включення в силовий ланцюг і прилади трансформаторного включення, що підключаються до силового ланцюга через спеціальні вимірювальні трансформатори

На ринку представлені лічильники двох основних різновидів: індукційні та електронні. Вони розрізняються за механізмом дії і точності вимірювань.

Індукційні моделі стрімко витісняються з ринку. Цьому активно сприяє уряд. Головний недолік приладів даної категорії в тому, що їх дуже просто «обдурити», ніж із задоволенням користуються недобросовісні споживачі.

Лічильники електричніЛічильники електричні

Електронні ж лічильники більш універсальні, компактні і точні. Додатковою перевагою сучасних моделей є можливість їх налаштування на роботу в багатотарифному режимі. Цей момент особливо актуальний для споживачів, що проживають в регіонах з різними тарифами на електроенергію в денний і нічний час доби.

Електронний лічильник електроенергії трифазний MTX3 з GSMЕлектронний лічильник електроенергії трифазний MTX3 з GSM

Таким чином, вибираючи вид лічильника для самостійної установки, настійно рекомендується віддавати перевагу сучасним електронним моделям.

Додатково лічильники класифікуються за такими показниками як клас точності і номінальний струм. Чим менше цифра класу лічильника, тим точніше він працює.

Лічильник НІК НІК 2102

Необхідний номінальний струм визначається в індивідуальному порядку. Для розрахунку уточніть в місцевому представництві енергозбуту допустимий показник активної потужності, встановлений на одного споживача. Це число потрібно поділити на 220В або ж на 380 в залежності від напруги вашої електромережі.

Для користувачів, підключених до трифазної мережі, зазвичай встановлюється більш високий поріг активної потужності, проте використовувати трифазне підключення в побуті не зовсім доцільно.

Важливо! У разі підключення лічильника до будівель, для яких розрахункове значення струму перевищує 100 А, додатково встановлюються трансформатори струму. Безпосередньо «врізати» вимірювальний прилад в подібних умовах не вийде.

У таких ситуаціях важливо враховувати, що включення в схему проміжних елементів здатне негативно позначитися на точності обліку, тому до планування трансформаторної схеми потрібно підійти зі знанням. Для цього краще звернутися до кваліфікованого фахівця.

Лічильники електроенергіїЛічильники електроенергії

При виборі лічильника обов’язково звертаємо увагу на цілісність пломби і давність її установки. Пломбу ви знайдете на гвинтах кожуха лічильника. Максимально допустимий термін давності установки пломби для однофазних приладів становить 12 місяців, для трифазних — 24 місяці.

Самостійне підключення лічильника: що з цього приводу говорить закон?

Щоб уникнути проблем зі службою енергозбуту, попередньо зверніться в її місцеве представництво для укладення договору та отримання необхідних дозволів на проведення запланованої роботи.

Співробітник згаданої служби видасть вам документи, в яких крім усього іншого будуть детально перераховані вимоги, обов’язкові до дотримання перед і під час монтажу електролічильника.

Закон вимагає, щоб лічильники, підключені до приватних будинків, були встановлені за межами житлових приміщень. Робиться це для того, щоб при необхідності співробітник служби енергозбуту міг отримати доступ до облікового обладнання. Власників квартир закон зобов’язує встановлювати облікові прилади в загальному щитку, що знаходиться, як правило, на сходовому майданчику.

Вивчаємо схему підключення лічильника

Схема підключення електролічильника (однофазного і трифазного)

Розглядати складні варіанти підключення ми не будемо — залишимо їх професіоналам, тому що без відповідних навичок самостійно впоратися з такою роботою навряд чи вийде.

Схема підключення електролічильника прямого включенняСхема підключення електролічильника прямого включення

Найпростіший варіант — однофазне підключення. Воно виконується з використанням максимум 6 кабелів і навантаження. Провід заземлення, фази і нуля підключаються на вхід облікового приладу. Аналогічні дроти приєднуються до його виходу.

Перед лічильником встановлюється автоматичний вимикач. Це робиться для більшої безпеки і зручності експлуатації. Невеликий прилад буде самостійно відключати будинок або квартиру від електропостачання у разі виникнення будь-якого роду небезпечних ситуацій.

Щоб уникнути проблем зі службою енергозбуту, обов’язково пломбуємо вимикач. Для цього використовуємо елементарний комплект, що складається з кріплення DIN-рейки, пломби і коробочки з пластика.

Конструкція типового електролічильника включає в себе шину. Це виріб виконано у вигляді мідної планки. Для її кріплення використовуються діелектричні затискачі. По довжині шини зроблений ряд отворів для підведення електричних кабелів і їх подальшого кріплення. Даний метод підключення актуальний при необхідності об’єднання декількох окремих проводів в один кабель.

Установка лічильника: основні правила та вимоги

Установку електролічильника виконуємо з обов’язковим дотриманням затверджених правил. В першу чергу, вивчаємо вимоги техніки безпеки по експлуатації електроустаткування будь-якого типу і призначення.

Лічильник встановлюємо при температурі не нижче 5 градусів. Облікова обладнання, як і будь-яка інша електроніка, погано переносить вплив холоду.
Читайте також:  Як з'єднувати проводи та кабелі різного перерізу

При установці лічильника на вулиці споруджуємо для нього герметичний підігрівається шафа. Всі необхідні для цього матеріали і пристосування продаються в спеціалізованих магазинах.

Електролічильник кріпимо на висоті в межах 1-1,7 м над підставою. При більш низькому розміщенні приладу вам буде просто незручно дивитися показання.

З усіма іншими рекомендаціями і правилами вас ознайомить представник служби енергонагляду в момент укладення договору і отримання інших необхідних документів.

Покрокова інструкція по установці лічильника

Перш за все, готуємо набір для роботи. Нам знадобиться наступне:

  • лічильник і щиток;
  • монтажні інструменти з попередньо заізольовані ручками;
  • ізолятори;
  • вимикачі (автомати);
  • дроти;
  • Кріплення для меблів (гвинти та гайки);
  • вимірювач напруги;
  • DIN-рейки.

щит облікущит обліку

установка лічильникаустановка лічильника

Далі працюємо в такому порядку.

Перший крок

Дізнаємося, є наша електромережу одно- або трифазного. Розраховуємо необхідну кількість вимикачів.

другий крок

Встановлюємо обліковий прилад в корпус захисного щитка. Кріплення виконуємо за допомогою спеціальних фіксаторів з комплекту.

установка майданчики

Готуємо монтажні дротиГотуємо монтажні дроти

Заводимо три фази в лічильник, підключаємо нижні клемиЗаводимо три фази в лічильник, підключаємо нижні клеми

У клему лічильника 1 входить фаза А, виходить з клеми 2 на навантаження; фаза В входить в 3 клему, виходить в 4 і фаза С входить в 5, а виходить з 6. 7 і 8 — нульові

третій крок

Встановлюємо вимикачі. Їх будемо кріпити до DIN-рейці спеціальної подпружиненной засувкою. Саму ж рейку попередньо фіксуємо гвинтами до опорних ізоляторів.

четвертий крок

Виконуємо установку заземляющей і захисної шин. Кріпимо їх до DIN-рейці або ж ізоляторів в корпусі захисного щитка. Фіксацію виконуємо гвинтами і гайками. Шини розміщуємо на такій відстані, щоб ймовірність замикання проводів була виключена.

Спочатку підключаємо навантаження на вимикачі, після з’єднуємо автомати з лічильником і тільки після цього виконуємо підключення самого облікового приладу.

перемичкаперемичка

підключення ОПСпідключення ОПС

п’ятий крок

Підключаємо навантаження. Фазу пускаємо на нижні затискачі вимикачів, нуль з’єднуємо з нульовою шиною, а дріт заземлення підключаємо до шини заземлення.

шостий крок

Встановлюємо перемички, що з’єднують затискачі зверху наших автоматів. Перемички продаються в спеціалізованих магазинах. Попередньо купуємо потрібну кількість перемичок по числу автоматів.

нульова шинанульова шина

Прикручуємо провід до болта заземленняПрикручуємо провід до болта заземлення

сьомий крок

Підключаємо електролічильник до навантаження. Для цього вихід «фази» (є третім затискачем облікового приладу) з’єднуємо з верхніми зажимами автоматів. Далі з’єднуємо вихід «нуля» (представлений четвертим затискачем облікового приладу) з нульовою шиною.

восьмий крок

Закріплюємо корпус щитка електролічильника на стіні або іншому відповідному для цього рівному підставі. Витримуємо зручну висоту.

дев’ятий крок

Знаходимо фазу, нуль і заземлення. При відсутності заземлення перевіряємо спеціальним індикатором кожну жилу. Це просте пристосування допоможе нам знайти фазу. Якщо ж заземлення присутній, ви легко його дізнаєтеся — зазвичай ця жила забарвлена ​​або позначена зеленим кольором.

десятий крок

Відключаємо подачу електрики на будинок або квартиру.

одинадцятий крок

З’єднуємо провід нуля з третьої клемою лічильника, а кабель фази підключаємо до першої клеми.

дванадцятий крок

Перевіряємо роботу електролічильника на холостому ходу, а після поступово подаємо навантаження.

тринадцятий крок

Звертаємося до місцевого представництва служби енергозбуту для додаткової перевірки і опломбування облікового обладнання.

Робота завершенаРобота завершена

На цьому робота по власноручного монтажу та підключення електричного лічильника завершена.

Вітаємо, ви успішно впоралися з усіма заходами і заощадили гроші на послугах сторонніх монтажників!

Закриваємо захисні кришки щита обліку, прикручуємо саморезамиЗакриваємо захисні кришки щита обліку, прикручуємо саморезами

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Разводка электропроводки

Вам також може бути цікаво:

1573659630 13 - Схема підключення електролічильника
Додаткові функції сучасних електричних розеток
Для підключення до електричної мережі змінного ...
b9c132c223329888143dbb05acc83c56 500x326 - Схема підключення електролічильника
Заземление дома
КАК ПРАВИЛЬНО СДЕЛАТЬ ЗАЗЕМЛЕНИЕ ДОМА Современные квартиры ...
1534946003 1 - Схема підключення електролічильника
Як повісити люстру на натяжну стелю
При ремонті квартири кожен етап вимагає ...
organizatsiya elektricheskih setey poleznaya informatsiya - Схема підключення електролічильника
Организация электрических сетей: полезная информация
Самым важным и наиболее сложным этапом ...
1124 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *