Септик для дачі без відкачування

Септик для дачі без відкачування: види, установка і підключення

 

На дачах, та й у багатьох приватних будинках на території міст і селищ немає можливості оперативного підключення до центральних комунальних мереж — або їх траси не проходять поблизу, або врізка пов’язана з технічними складнощами. У таких ситуаціях люди встановлюють автономні септики, в які стікаються каналізаційні стоки. Сьогодні ми розповімо вам, що таке септик для дачі без відкачування. Ви дізнаєтеся про його конструктиві, переваги і багато про правильну установку.

Септик для дачі без відкачування

Септик для дачі без відкачування

Види септиків для будинку

Септики сьогодні бувають двох видів, якщо дивитися на їх конструкцію і принцип дії, але також існує багато середніх рішень, з функціональними доповненнями, які і дозволяють не здійснювати відкачку зовсім або робити це дуже і дуже рідко.

Септик з переливом і очисної станцією, що дає воду для поливу

Септик з переливом і очисної станцією, що дає воду для поливу

накопичувальний септик

Найпростіший варіант — це накопичувальний септик. Він являє собою ємність, в якій акумулюються стоки. При його наповненні виробляють відкачування, після чого цикл повторюється. Насправді — це рішення саме незручне, особливо якщо септик представлений у вигляді герметичної ємності, як показано на фото нижче. Він дійсно підійде тільки для дачі, на яку ви заглядаєте лише по кілька днів на місяць. Незручність конструкції полягає в тому, що разом з фекаліями в ньому накопичується і вода, яка наповнює ємність дуже швидко, в зв’язку з чим доводиться викликати асенізаторську машину. У деяких моделях знизу залишаються отвори і влаштовується під баком дренажна подушка, але і це не дуже ефективно, так як осідає мул досить швидко заб’є системи дренажу, і наповнення буде відбуватися так само швидко, як і в попередньому випадку.

Накопичувальний септик від виробника

Накопичувальний септик від виробника

Трохи краще буде показувати септик накопичувального типу без дна. Дренажна площа в ньому більше, а значить, замулювання відбуватиметься повільніше. Нова система може не вимагати відкачування протягом декількох років навіть при інтенсивному використанні, проте з часом замулювання скаже про себе знати все одно — тут багато що залежить від щільності ґрунту, на якому вона встановлена.

Септик із залізобетонних кілець

Септик із залізобетонних кілець

Септик з переливом

Другий принциповий тип конструкції — це септик з переливом. Він передбачає установку декількох послідовних ємностей, з’єднаних між собою трубами. Така конструкція дозволяє фільтрувати і відстоювати вміст септика, виводячи в результаті практично чисту воду в дренажну систему. Тверді стоки накопичуються в накопичувальної ємності, на наповнення якої йде дуже багато часу — тут вирішальну роль зіграє загальний обсяг септика.

Каналізаційний септик з переливом

Каналізаційний септик з переливом

Як не крути, а обидва види септиків рано чи пізно все одно наповнюються, і їх доведеться відкачувати. Як зробити так, щоб цієї неприємної процедури уникнути зовсім, чи є способи? Є! І зараз ми з вами про них поговоримо.

Біосептік, що це таке

Біосептікі від звичайних відрізняє те, що в них проживають колонії мікроорганізмів, які харчуються відходами життєдіяльності людини, і переробляють їх, хоча і деякі конструктивні відмінності також є. У продажу сьогодні можна зустріти безліч різних моделей, які будуть відрізнятися робочими характеристиками (об’єм, тип матеріалу, товщина стінок та інше) і своєї ефективністю, проте принцип роботи у них ідентичний.

Септик з живою начинкою

Септик з живою начинкою

Представляють вони собою ємність, розбиту на відсіки, або послідовність ємностей, як у випадку септика з переливом, з’єднаних трубами і системою аерофільтрів. У першому відсіку стоки відстоюються, всі тверді відходи залишаються на дні, а вода з дрібними фракціями перетікає в наступний резервуар, який може грати роль вторинного відстійника, а може бути призначений для зливу води.

Біологічна система очищення води

Біологічна система очищення води

У ємності з накопиченими стоками поміщаються спеціальні мікроорганізми, які і виконують очистку — вода на виході може бути очищена на 95-98%, в ній цілком можна було б купатися. Бактерії бувають двох видів — анаеробні, яким не потрібен доступ повітря, і аеробні, для них в систему організовується подача кисню за допомогою компресора. Септики останнього типу називаються активними, так як для їх нормальної роботи потрібно електрику. В обох випадках очищення стоків відбувається вкрай ефективно, такі септики довго не можуть наповнитися, однак обслуговування для них теж потрібно.

Щоб розібратися, як працюють живі бактерії для септиків, і як їх необхідно використовувати, слід для початку розібратися, що вони собою являють, і в яких видах виробляються. Більш докладно цю тему розглянемо в спеціальній статті.

Види біологічних септиків

На ринку сьогодні представлена ​​велика кількість моделей біосептіков, які, як ми вже говорили, відрізняються за різними параметрами, наприклад, за матеріалом виготовлення — бетон, метал, пластик. Це впливає більше на складність установки і довговічність конструкції, нас же зараз цікавить трохи інше, а саме — вживана система очищення. Тут виділяють два види:
 1. Система з біофільтрами — септик обладнаний очисним пристроєм з достатньою для проходження стоків внутрішньою площею. При проходженні такого фільтра стоки насичуються мікроорганізмами і проходять механічну фільтрацію. Вся робота відбувається в герметичному резервуарі.
 2. Друга система називається бактеріальної. Вона не передбачає наявності спеціальних місць, де живуть мікроорганізми — вони розмножуються і «працюють» прямо в ємності відстійника. В системі також можуть використовуватися аеробний бактерії.

Єдина конструкція біосептіка

Єдина конструкція біосептіка

Переваги та недоліки біосептіков

Як і будь-яка інша річ, біосептік може бути відзначений низкою позитивних і негативних властивостей. Ось що конкретно можна зазначити:
 1. Біосептікі дуже екологічні — ви не забруднюєте навколишнє середовище і свій двір, на виході виходить чиста вода, яка спокійно йде в грунт. Навіть велика щільність таких септиків на певній площі не забруднить підземні води. Вода навіть може скидатися прямо у водойму — ніякої шкоди природі ви не завдасте.
 2. Простий монтаж і експлуатація — куплений з заводу септик вже є повноцінним, готовим до роботи пристроєм, під яке потрібно тільки вирити котлован, насипати дренажну подушку, встановити, підключити і засипати назад. Навіть варіанти з компресорами не викличуть у вас складнощі, хіба що в ремонті, якщо агрегат вийде з ладу.

  Аеробний септик з біофільтром

  Аеробний септик з біофільтром

 3. Біосептік буде служити вам вірою і правдою не менше 50-ти років, що дуже багато. Тут багато що залежить від матеріалу, з якого виготовлена ​​конструкція.
 4. Біосептік — компактний пристрій. Його принцип роботи не має на увазі необхідність у великих обсягах накопичувальних ємностей. Це знову нам говорить про простоту установки — не потрібно копати величезний котлован.
 5. Даний тип септика підійде для установки в будь-яких типах грунту. Його корпус повністю герметичний і не передбачає витоків стоків, що призведе до забруднення грунту.
 6. Воду після очищення можна не зливати в грунт — вона прекрасно підійде для поливу рослин, у неї не буде ніякого запаху.

Аератор для септика

Аератор для септика

Якщо говорити про недоліки таких систем, то варто, перш за все, відзначити наступне:

 1. Висока вартість, що є перешкодою для багатьох людей при виборі, особливо, якщо мова йде про дачній ділянці, де користуватися ним будуть нечасто.
 2. Будь-які бактерії, будуть поступово вимирати або вимиватися з системи водою. Тому, щоб вона постійно функціонувала нормально, в неї регулярно потрібно додавати біологічні препарати.
 3. Система повинна працювати постійно, так як при відсутності поживних речовин бактерії досить швидко загинуть — щоб відновити їх повністю, потрібно разове введення великої кількості препаратів.
 4. Бактерії можуть гинути через деяких речовин, які зливаються в каналізацію, наприклад, такий ефект дасть хлор, тобто, якщо у вас на ділянці центральне водопостачання, через яке в будинок подається хлорована вода, використовувати біосептік стає нерозумним, бактерії будуть дуже швидко гинути. А ось якщо у вас на ділянці свердловина, таке рішення буде дуже вдалим.

Підключення аеробних септиків до електрики теж можна віднести до недоліку — це і його витрата, і загибель організмів при відключенні.

Біологічний септик для очищення води у вас на дачі

Біологічний септик для очищення води у вас на дачі

Загалом, якщо ви готові витрачатися на періодичну покупку біоматеріалу для септика і знайти пристойну суму на його придбання, ви отримаєте чудового помічника в побуті. Такий септик прекрасно впорається з великою кількістю стоків і може сміливо підключатися навіть до великого будинку. Позитивні моменти і довгий термін служби з часом окуплять ваші витрати, а відсутність необхідності раз на місяць викликати асенізатора.

 

Септик з біофільтром

Продовжуємо наш рух від загального до конкретного. Давайте тепер докладніше розберемо принципи роботи різних біосептіков. Почнемо з варіанту з біофільтром.

Конструкція з біофільтром

Конструкція з біофільтром

Звичайно ж, бактерії переробляють тверді відходи в мул, але повністю прибрати всі продукти вони не в змозі, тому час від часу чистити доведеться і такий септик теж, але робити це доведеться дуже рідко. При цьому враховуйте, що откачиваться вже будуть, фактично, не фекалії, а торф, який не має такого сильного запаху, і може використовуватися в якості органічних добрив для вашого городу.

Біофільтри, про які ми вже згадали побіжно раніше, є обмеженою зоною, усередині якої перебувають і живуть колонії бактерій. Представляє він собою резервуар, заповнений інертним до гниття і хімічної дії речовиною — використовуються капронові нитки, кокс, черепашник пінопласт та інше. Наповнювач називається засипанням, на ньому і проживають бактерії, які виглядають як слизової наліт на матеріалі. Така будова допомагає фільтру виконувати ще й механічну очистку стоків, не пропускаючи великі тверді відходи.

Принцип роботи септика з біофільтром

Принцип роботи септика з біофільтром

 

Перед біофільтром знаходиться відстійник, в якому також відбуваються процеси переробки відходів — саме там буде основний обсяг мулу. Під біофільтром розташовується накопичувальна ємність, в яку після очищення переходить вода. Далі стоки можуть зливатися в грунт або проходити камери доочистки — залежить від конструкції конкретного септика.

Аеротанкі

Аеротанк відрізняє від септика з біологічним фільтром то, що застосовуються бактерії, що працюють в насиченої киснем середовищі, тобто аеробні. Така система складна і коштує набагато дорожче.

Система багатоступінчастої очищення аеротенк

Система багатоступінчастої очищення аеротенк

Вона має багато важливих для роботи вузлів:

 1. Аероліфт — підйомники особливого типу, що працюють за рахунок стисненого повітря, які відповідають за закачування стічних вод в ємності системи.
 2. Компресор, який насичує стоки киснем і подає стиснене повітря в Аероліфт.
 3. В результаті такого впливу стоки перемішуються з мулом, насиченим бактеріями, які викликають активні процеси окислення речовин, що містяться у відходах. Окислювальні процеси вимагають багато кисню, для чого і здійснюється його активна подача. За перемішування стоків з мулом відповідають аератори.

azVMEp9ycgrI копия 3 6 - Септик для дачі без відкачування

 

 1. На наступному етапі стоки перетікають в іншу секцію, де відбувається їх відстоювання від твердих включень. При цьому вода йде по системі далі, а осідає на дно мул повертається в перший відсік, з бактеріями.

Якщо порівняти обидва типи септиків, то можна відразу зрозуміти, що система з біофільтром простіша в обслуговуванні. У неї навіть немає необхідності заглядати, коли потрібно засипати нову порцію бактеріальних препаратів — вони просто спускаються в унітаз. Мікроорганізми самі знаходять собі притулок на засипці. Ну і, звичайно ж, відсутність необхідності постачати в ємності кисень, за рахунок електричного компресора.

Аеротанк, в свою чергу, набагато якісніше і швидше виконує очистку стічних вод, і не потребує додаткового утеплення конструкції на випадок промерзання грунту — все вже передбачається з заводу.

Автономна каналізація

Автономна каналізація

Обидва види вимагають періодичного обслуговування. Крім відкачування мулу сюди входить наступне. У ємностях з біофільтрами може розвинутися дуже багато бактерій, які будуть викликати надмірне наповнення засипки — для цього її періодично очищають. У аеротанках буде накопичуватися «мертвий» мул, який не містить бактерій, який також потрібно видаляти. Робиться це за допомогою спеціального насоса, вбудованого в систему аеротанка — дуже зручно. Також в регулярному чищенні потребують аератори і аероліфтом.

Як правильно розрахувати обсяг біосептіка

При розрахунку параметрів септика користуються двома робочими параметрами: залповий скид і максимальну кількість користувачів. Останній параметр необхідно помножити на 200 — це середній літраж на одну людину на добу, більш точну інформацію можна отримати, тільки звіряючи показання водяного лічильника, але такі складності ні до чого, завжди краще взяти систему з деяким запасом. Нижче ми представляємо вам невелику таблицю обсягів септиків, в розрахунку на кількість користувачів.

Технічні параметри септиків

Технічні параметри септиків

Залповий скид — це максимально можлива кількість одномоментного зливу, з яким септик повинен справлятися, інакше є можливість затоплення нижніх поверхів. Розрахувати цей параметр нескладно — просто підсумовуємо прохідну здатність всіх сантехнічних приладів, включаючи пральну і посудомийну машини.

Як впливає тип грунту на вибір системи

Тепер давайте трохи про те, як тип ґрунту впливає на підбір септика.

 1. Найкраще, якщо на ділянці у вас піщаний або супіщаний грунт — в них можна закопати септик будь-якого типу, навіть звичайний відстійник, у якого єдиним фільтром є грунт.
 2. Якщо грунт глинистий, то пропускати воду вона буде вкрай неохоче, що буде призводити до швидкого замулювання дна, тому система очищення стоків строго обов’язкове, якщо не хочете постійно займатися відкачуванням. У таких ситуаціях потрібні додаткові резервуари септика, щоб зробити переливи. Для такого грунту закриті біосептікі є найкращим рішенням
 3. Також система з простим відстійником не може бути використана в місцях з високим рівнем грунтових вод, так як верховодка буде розносити все шкідливості по окрузі, засмічуючи водозабірні колодязі, що неприпустимо й заборонено на нормативному рівні.
 4. У такій ситуації передбачається використовувати герметичні резервуари септиків і додаткові системи доочистки води. Для біосептіка можна передбачити примусове відведення стоків після їх очищення. І найпростіший варіант — з герметичною ємності просто регулярно видаляти відходи асенізаторської технікою.

Двокамерний септик - перша ємність має забетоноване дно, а друга - дренажний підставу

Двокамерний септик — перша ємність має забетоноване дно, а друга — дренажний підставу

Популярні моделі біосептіков

Тепер давайте подивимося, що представлено сьогодні на ринку на конкретних прикладах.

Таблиця 1. Популярні моделі септиків на ринку

Установка біосептіка в грунт і його підключення

На завершення статті давайте подивимося, як виробляється правильна установка біосептіка на прикладі моделі Юнілос Астра.

Таблиця 2. Встановлення септика

На цьому, власне, все — своїм новим септиком можна починати користуватися.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Як заховати труби опалення

Вам також може бути цікаво:

tipovoj proekt kanalizasii 360x235 - Септик для дачі без відкачування
Делаем канализационный колодец
Делаем канализационный колодец Делаем канализационный ...
110 - Септик для дачі без відкачування
Внутрішня каналізація в приватному будинку
Внутрішня каналізація в приватному будинку При проектуванні ...
1 - Септик для дачі без відкачування
Технологія прочищення зливової каналізації
Технологія прочищення зливової каналізації Добросовісний власник заміського ...
122 660x561 - Септик для дачі без відкачування
Автономна каналізація
Автономна каналізація При будівництві заміського будинку рано ...
1619 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *